Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

na kész a kocsim a szelepekkel volt valami azt hiszem szorultak,vagy valami ilyesmi,köszönöm azoknak akik probáltak segiteni üdv Motley

Helló Motley!

Ha leszedték a hengerfejet és (gondolom sikolták visszarakás előtt) mennyibe fájt ez neked?

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Az nem kevés. :o

azért ez a szelepszorulás elkerülhető.......

mondjuk városba nem használunk 4. fokozatot .....

ne mondjátok hogy úgy sokat fogyaszt....leírás szerint optimális 2000-3000-ig használni az autót

3. 50-nél 2250-2500 fordul a motor....

én 3000nél váltok el pl.....vagy magasabb fordulaton,hidegen kb 2500nál

Link to comment
Megosztás:

azért ez a szelepszorulás elkerülhető.......

mondjuk városba nem használunk 4. fokozatot .....

ne mondjátok hogy úgy sokat fogyaszt....leírás szerint optimális 2000-3000-ig használni az autót

3. 50-nél 2250-2500 fordul a motor....

én 3000nél váltok el pl.....vagy magasabb fordulaton,hidegen kb 2500nál

Ez igaz, városban én se használok 4.-et!

Én is kb 3000-nél vagy fölötte váltok, természetesen hidegen 2500 körül...

Soha semmi baj nem volt a motorral!

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Az nem kevés. :o

az nem kevés??? azt számoltam, hogy ezt nem lehet ennnyiből kihozni....

vagy elirtad a számokat, vagy nulla forintért dolgozott a szerelő kinai, nulla forintos alkatrészekkel.... csak maga a felhasznált anyag ( normális , minőségibb, de nem gyári alkatrész is minimum 30-40 ezer forint. plusz fagyákkó és olaj meg szürő, a gépmühely is van vagy 20-30, és máris ott tartunk amennyit fizetett... és akkor hol a munkadij

mi utoljára gyári alkatrészekkel 130 ból tudtunk kihozni egy ilyet. mondjuk mi arra garanciát is vállaltunk ( 2 év ) ..

Link to comment
Megosztás:

A munkadij 36000ft volt amit a hengerfejért kértek, Csömör Guttyán,azt mondják a környéken az eggyik legjobb,ezt még nemtudom,de egy év garit vállalt,a hengerfejtömitésért kedvezménnyel 8200ft-ot fizettem,az olajat leengedték és azt öntötték vissza mert 110 km mentem elötte vele,olajszürő légszürő és gyertya is 110-et ment, plusz 25000ft-ot kért a srác aki még egy fél nap alatt szétszedte és összerakta,a fagyállóért nem kért pénzt.Örülök hogy ennyiből kijött,mert annyit szivtam vele az utobbi két hónapban hogy azt hittem eladom.

Link to comment
Megosztás:

EZ Betyár... a Te autódat se venném meg.

végülis egy pár csavart, és egy pár tömitést, sziimmeringet felejtett el cseréni. a 8.000 Ft os hengerfej tömités se gyári minőséget sejtet...

Jó munka.

( részemről eltörném a kezét aki egy motort így javit, ilyen alkatrésszel, vagyis alkatrész nélkül egy astra H-n. )

szorry, de ezt most lefikáztam....

Link to comment
Megosztás:

EZ Betyár... a Te autódat se venném meg.

végülis egy pár csavart, és egy pár tömitést, sziimmeringet felejtett el cseréni. a 8.000 Ft os hengerfej tömités se gyári minőséget sejtet...

Jó munka.

( részemről eltörném a kezét aki egy motort így javit, ilyen alkatrésszel, vagyis alkatrész nélkül egy astra H-n. )

szorry, de ezt most lefikáztam....

:o alap dolog a hf csavarok cseréje mert az egyszer húzható .... Na meg a többi

Link to comment
Megosztás:

hengerfej sikolás óta mentem700 km-t, 9 literes fogyasztása van a kocsinak,és olyan mintha egy henger nem menne,Z 1.6 zep viszont nem ég a check lámpa,szerintetek?

megharagszol hogy ha most nevetek???

valószinüleg JÓL SIKERÜLT A HENGERFEJ JAVITÁS HATVANEZERÉRT!

:excl:

(degecivagyok, de nem birom kihagyni az ilyeneket... ezvan.,)

most megcsináltatod megint, és lassan annyiba lesz mintha egyszer megcsináltattad volna értelmes helyen csak 3x annyit szoptál...

Link to comment
Megosztás:

megharagszol hogy ha most nevetek???

valószinüleg JÓL SIKERÜLT A HENGERFEJ JAVITÁS HATVANEZERÉRT!

:excl:

(degecivagyok, de nem birom kihagyni az ilyeneket... ezvan.,)

most megcsináltatod megint, és lassan annyiba lesz mintha egyszer megcsináltattad volna értelmes helyen csak 3x annyit szoptál...

és továbbmegyek: a Z16XEP hengerfej csikcsiszolása tiltott. ha görbe akkor csere. ugyhogy akár az is lehet a baj, hogy meg lett sikolva....

Link to comment
Megosztás:

bármit mondok megsértődsz...

te az olcsóságra mentél. én az elején jeleztem, hogy a szükséges anyag sem jön ki ebből a pénzből. ( a teszko gazdaságos tej is tej, de szar, a milli sokkal jobb viszont drágább...)

én ugy gondolom, hogy ismét baja van a motorodnak mechanikusan, mert ha elektromosan lenne akkor a kontrol lámpa világitana.

ha szerencséd van akkor csak ujra le kell venni a hengerfejet, ha nincs akkor túlsikolták, és azért nincs 1 hengerd, mert a lecsökkent égéstér miatt beleért a dugattyúba a szelep, és elgörbült. akkor viszont hengerfej csere.

kéne mérni egy kompressziot... én nagy ívben elkerülném ezt a "szakit", ezt be kell nyelni mint bebukott pénz....

Link to comment
Megosztás:

ne viccelj már mikor sértödtem meg, a másik meg azért mentem ehhez a szerelőhőz mert a környékünkön agyon dicsérték,nem magamtól hanem azért mert oda küldtek,elmegyek méretek egy kompressziot,remélem nincs igazad,ha meg igazad van akkor legalább kiderül mi a baja lassan 3 hónapja,addig is köszi a segitséget.Üdv Motley

Link to comment
Megosztás:

ha szelepgörbülésed van, akkor az elnem égett üzemanyag befolyik a katalizátorhoz, és a hő miatt ott gyullad be, ettől összeolvad a katalizátorod.

az el nem égett benzin lemossa a henger faláról az olajat, kopik a henger

az el nem égett benzin higitja amotorolajat, amitől az egész motorod kopik...

hát csak ennyit tud okozni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma volt a vas a szerelőmnél.Olajcsere,klíma tisztítás,pollenszűrő csere.

A kérdésem a következő:

A szerelő nagyon ajánlotta a Q8 10w40-et,ez is került bele.

Valakinek valami tapasztalata ezzel az olajjal?

Ha van GM-LL-A025 minősítése akkor jó bele, de szerintem nincs. Biztos ezen volt jó kedvezménye.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.