Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Így néz ki a vezérműtengely törésem:

http://kepfeltoltes.hu/view/110727/2011072...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110727/1243208...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/110727/2011072...ltoltes.hu_.jpg

Sziasztok,

Szétszedtük az autót.

"Csak" a kipufogó oldali vezérműtengely tört el és szerencsére eddig úgy tűnik, hogy semmi más nem sérült.

Majd töltök fel fényképet.

De tengelyt sehol nem tudok szerezni, már sok bontónál próbálkoztam. Eléggé ismert a probléma a bontósok szerint is(és a szalon szerint is) egy bizonyos széria tartományban.

Ahogy mondtátok, tengelyrögzítő csésze fellazul(gyári hiba)-->kipufogó oldali veztengely törik...........

Valakinek nincs véletlenül?

Természetesen megfizetném.

Üdv.......

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 8 éves G Astrám (17DTl), amiben már van 270 ezer kilométer, gond nélkül!

Júniusban vettem egy 3 éves H Astrát (1.7CDTi), amiben azonnal lecseréltem az olajat. Ezek után az tűnt fel a kijelzőn, hogy beindításkor az olajkijelző lámpa csak 2 másodperc után alszik el. Az olaj típusa: GM 5W-30, ez is volt benne.

Olvastam már itt a fórumokban hasonló problémákat, szeretném kérni véleményeteket, hogy mivel javítható ez ki, esetleg az olaj típusával van- e gond?

- korábbi bejegyzések linkjét is várom!

Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 8 éves G Astrám (17DTl), amiben már van 270 ezer kilométer, gond nélkül!

Júniusban vettem egy 3 éves H Astrát (1.7CDTi), amiben azonnal lecseréltem az olajat. Ezek után az tűnt fel a kijelzőn, hogy beindításkor az olajkijelző lámpa csak 2 másodperc után alszik el. Az olaj típusa: GM 5W-30, ez is volt benne.

Olvastam már itt a fórumokban hasonló problémákat, szeretném kérni véleményeteket, hogy mivel javítható ez ki, esetleg az olaj típusával van- e gond?

- korábbi bejegyzések linkjét is várom!

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ez teljesen természetes jelenség H Astra-nál,mindenkinél előfordul,nálam is,annyi kenés meg van hogy ettől nem lesz gondja!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

1,4 benzines Astram van, olyan tüneteket produkál, hogy induláskor vagy 1-2 max. 3 sebességváltásig rángat az autó.

Ezzel egy időben megjelent a visszajelzőn egy sárga jel, szervizbe rátették gépre és Lambdaszondát mutatott ki.

Ott már rögtön az utolsó kis csavar cserét is javasolták azonnal, de máris és kalkuláltak olyan számlát, hogy pislogtam.

Viszont nem szakszervizbe javasolták a szonda tisztítását. Mik a tapasztalatotok erről? Vagy vélemény. Fontos lenne, mert szeretném a javítását valamilyen irányba elkezdeni, lehetőség szerint nem a legdrágább irányba :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sok okosságot olvastam az elmúlt 3 napban mielött regisztrálltam és biztos van még jó néhány dolog amire választ lelhetek. MAJD.

2hete vettem meg első diesel autómat így még mondhatni tanúló vagyok diesel téren.

A 2 hét alatt már sajna elég sokat hajolgattam a motortérben úgyan is van egy kis bibi a géppel.

Egy 2006-os H Astra a kicsike. (1.3 CDTI)

Egy kis lámpa (Motorhiba jelző) folyamatosan jelez nekem, így elvittem egy szervizbe.

A szervizbe állt 3napig és azon kívűl, hogy kopott belőle a gázolaj nem sok változáson ment átt így duzzogva el is hoztam hamarost.

A lényeg:

EGR szelep hibát mutatott és mutat jelen pillanatban is a diagnosztia.

EGR-t cseréltük és kiderült, hogy ami benne volt is működött.

Már nem igazán tudom mihez nyúljak és mit nézzek meg rajta amiért folyamatosan vissza tárolja az EGR hibát.

Van valami ötlet, esetleg van vagy járt hasonló cipőben valaki?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sok okosságot olvastam az elmúlt 3 napban mielött regisztrálltam és biztos van még jó néhány dolog amire választ lelhetek. MAJD.

2hete vettem meg első diesel autómat így még mondhatni tanúló vagyok diesel téren.

A 2 hét alatt már sajna elég sokat hajolgattam a motortérben úgyan is van egy kis bibi a géppel.

Egy 2006-os H Astra a kicsike. (1.3 CDTI)

Egy kis lámpa (Motorhiba jelző) folyamatosan jelez nekem, így elvittem egy szervizbe.

A szervizbe állt 3napig és azon kívűl, hogy kopott belőle a gázolaj nem sok változáson ment átt így duzzogva el is hoztam hamarost.

A lényeg:

EGR szelep hibát mutatott és mutat jelen pillanatban is a diagnosztia.

EGR-t cseréltük és kiderült, hogy ami benne volt is működött.

Már nem igazán tudom mihez nyúljak és mit nézzek meg rajta amiért folyamatosan vissza tárolja az EGR hibát.

Van valami ötlet, esetleg van vagy járt hasonló cipőben valaki?

Hát ez érdekes és kellemetlen hiba. Ha cseréltetek már EGR-t és utána (természetesen hibakódok törlése után) is folyamatosan volt miatta hibakód, akkor én vagy vmi vezérlőegységre gyanakodnék, vagy kábel/csatlakozó problémára. Pontosan milyen hibát (hibakódot) tárol el az autó, azt lehet tudni?

Link to comment
Megosztás:

Hát ez érdekes és kellemetlen hiba. Ha cseréltetek már EGR-t és utána (természetesen hibakódok törlése után) is folyamatosan volt miatta hibakód, akkor én vagy vmi vezérlőegységre gyanakodnék, vagy kábel/csatlakozó problémára. Pontosan milyen hibát (hibakódot) tárol el az autó, azt lehet tudni?

Kipufogógáz visszavezető egység. Valami ilyesmit ír nem szó szerint, de ez a lényeg!

Hiba kód törlése után egy autó és benne kulcs világít aztán kisebb nagyobb idő után a kilóméter órában a motorhiba jelző gyúlad ki!

Igazából már arra gondolok hogy vezeték hiba lesz vagy valami kontakt.

Nincs véletlen a visszavezető csövekben valami szonda vagy légnyomás vagy légtömeg mérő?

Link to comment
Megosztás:

Kipufogógáz visszavezető egység. Valami ilyesmit ír nem szó szerint, de ez a lényeg!

Hiba kód törlése után egy autó és benne kulcs világít aztán kisebb nagyobb idő után a kilóméter órában a motorhiba jelző gyúlad ki!

Igazából már arra gondolok hogy vezeték hiba lesz vagy valami kontakt.

Nincs véletlen a visszavezető csövekben valami szonda vagy légnyomás vagy légtömeg mérő?

Tartok tőle hogy ezt így nehéz lesz felderíteni, mert rengeteg oka lehet. Ha az EGR-re panaszkodik, akkor valószínűleg azon a környéken lesz a gond, de ehhez kell egy jó szerviz, akik végigpróbálják a lehetséges problémákat (ha már a hibakód alapján nem sikerült egyértelműen meghatározni a hiba forrását). Erre nem biztos, hogy egy márkaszerviz a legjobb választás...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sok okosságot olvastam az elmúlt 3 napban mielött regisztrálltam és biztos van még jó néhány dolog amire választ lelhetek. MAJD.

2hete vettem meg első diesel autómat így még mondhatni tanúló vagyok diesel téren.

A 2 hét alatt már sajna elég sokat hajolgattam a motortérben úgyan is van egy kis bibi a géppel.

Egy 2006-os H Astra a kicsike. (1.3 CDTI)

Egy kis lámpa (Motorhiba jelző) folyamatosan jelez nekem, így elvittem egy szervizbe.

A szervizbe állt 3napig és azon kívűl, hogy kopott belőle a gázolaj nem sok változáson ment átt így duzzogva el is hoztam hamarost.

A lényeg:

EGR szelep hibát mutatott és mutat jelen pillanatban is a diagnosztia.

EGR-t cseréltük és kiderült, hogy ami benne volt is működött.

Már nem igazán tudom mihez nyúljak és mit nézzek meg rajta amiért folyamatosan vissza tárolja az EGR hibát.

Van valami ötlet, esetleg van vagy járt hasonló cipőben valaki?

Nagy valószínűséggel a szívórendszer el van tömődve korommal. Le kell szerelni a szívócsövet és ki kell tisztítani(vakarni) a kormot belőle.

Link to comment
Megosztás:

A szívócső amin keresztül kapja a levegőt a motor. Ebbe van sajnos belevezetve(visszavezetve) a kipufogó gáz az agr szelepen keresztül.

Értem! Akkor azt szétkapom majd és megnézem.

Idegesítő ez az EGR-es szarság.

Megpróbálom szerviz nélkül megoldani mert komolyan mondom, hogy néha az az érzetem nem is értenek az autókhoz csak vacakolnak amig nem véletlen rá nem bukkannak a hibára.

Nincs valakinek egy eladó H Astrához is jó diagnosztikai kábele és progija?

Vagy esetleg ajánlhatnátok egy olyat ami tényleg jó és működik is, persze nem 100e-ekért!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni, mert ismerem a márkaszervízek hozzáértését, hozzáállását a probléma megoldásához. Nem egyszer okoztak már meglepetést!

Nemrégiben vettem egy 2005-ös 1.6 twinport astra H caravan-t.

Problémám a következő:

-ecn 15505A

-ecn 112052

Ezt a két hibakódot dobta ki az autó, melyet kiolvastattam egy ,,nagy szervízben" ahol rögtön azt mondták, hogy motorvezérlést kell cserélni...( 280.000-ért ! ) meg persze CIM modult meg elektromos gázpedált....természtesen ez még kb.60-80.000-ért.

Jártam már hasonlóképp más autótípussal és menetközben kiderült hogy nem cserélgetni (vagyis csak egy alkatrészt kellett volna a többi 4-5 helyett )kellett volna össze,-vissza, hanem csak gondolkodni keveset.

Szóval ezidáig egyszer produkált olyat az autó egy kereszteződésben,( hol máshol ) hogy nem engedett 1500-as fordulat felé gyorsítani.

Leállítottam, majd újra indítottam és láss csodát, a kis kulcsos autó eltűnt és ezzel együtt a hiba is megszűnt. Bár sztem nem megy úgy az autó ahogy kellene.

Ezután hibakód olvasás, kiütés és az autó tökéletes. Egészen addig míg rá egy hétre megint világított a kis sárga kulcsos autó a műszerfalon, majd ismét ugyanaz a két hibakód került elmentésre viszont most nem tiltotta a fordulatszámot...

Ha valaki tudna segíteni, azért nagyon hálás lennék, mert nem szeretnék megint szervízből szervízbe járni, mint anno.

Várom válaszotok!

Köszönettel:

Márk

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni, mert ismerem a márkaszervízek hozzáértését, hozzáállását a probléma megoldásához. Nem egyszer okoztak már meglepetést!

Nemrégiben vettem egy 2005-ös 1.6 twinport astra H caravan-t.

Problémám a következő:

-ecn 15505A

-ecn 112052

Ezt a két hibakódot dobta ki az autó, melyet kiolvastattam egy ,,nagy szervízben" ahol rögtön azt mondták, hogy motorvezérlést kell cserélni...( 280.000-ért ! ) meg persze CIM modult meg elektromos gázpedált....természtesen ez még kb.60-80.000-ért.

Jártam már hasonlóképp más autótípussal és menetközben kiderült hogy nem cserélgetni (vagyis csak egy alkatrészt kellett volna a többi 4-5 helyett )kellett volna össze,-vissza, hanem csak gondolkodni keveset.

Szóval ezidáig egyszer produkált olyat az autó egy kereszteződésben,( hol máshol ) hogy nem engedett 1500-as fordulat felé gyorsítani.

Leállítottam, majd újra indítottam és láss csodát, a kis kulcsos autó eltűnt és ezzel együtt a hiba is megszűnt. Bár sztem nem megy úgy az autó ahogy kellene.

Ezután hibakód olvasás, kiütés és az autó tökéletes. Egészen addig míg rá egy hétre megint világított a kis sárga kulcsos autó a műszerfalon, majd ismét ugyanaz a két hibakód került elmentésre viszont most nem tiltotta a fordulatszámot...

Ha valaki tudna segíteni, azért nagyon hálás lennék, mert nem szeretnék megint szervízből szervízbe járni, mint anno.

Várom válaszotok!

Köszönettel:

Márk

Én még nem talállkoztam ilyen jellegű problémával, de próbaképpen érdemes lenne ellenőrizni a főtengely jeladót! Az produkállhat ilyen hibát.

Vagy a többi gyújtás vagy vezérlő jeladókat!

És egy kérdés is egyben!

Jelentkezett már valakinek olyan, hogy (1.3CDTI) kulcs betesz, elfórdít, de nem indít?

Minden a megszokott módon világít és történik csak ép indítás nincs!

Talán a kulcs kódot nem olvashatta be ?

Link to comment
Megosztás:

Én még nem talállkoztam ilyen jellegű problémával, de próbaképpen érdemes lenne ellenőrizni a főtengely jeladót! Az produkállhat ilyen hibát.

Vagy a többi gyújtás vagy vezérlő jeladókat!

És egy kérdés is egyben!

Jelentkezett már valakinek olyan, hogy (1.3CDTI) kulcs betesz, elfórdít, de nem indít?

Minden a megszokott módon világít és történik csak ép indítás nincs!

Talán a kulcs kódot nem olvashatta be ?

Nekem már volt ilyen, csak villogott a kulcsos-autó szimbólum.

Szoftverfrissítés, és a kulcs újraprogramozás elvileg megoldja a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni, mert ismerem a márkaszervízek hozzáértését, hozzáállását a probléma megoldásához. Nem egyszer okoztak már meglepetést!

Nemrégiben vettem egy 2005-ös 1.6 twinport astra H caravan-t.

Problémám a következő:

-ecn 15505A

-ecn 112052

Ezt a két hibakódot dobta ki az autó, melyet kiolvastattam egy ,,nagy szervízben" ahol rögtön azt mondták, hogy motorvezérlést kell cserélni...( 280.000-ért ! ) meg persze CIM modult meg elektromos gázpedált....természtesen ez még kb.60-80.000-ért.

Jártam már hasonlóképp más autótípussal és menetközben kiderült hogy nem cserélgetni (vagyis csak egy alkatrészt kellett volna a többi 4-5 helyett )kellett volna össze,-vissza, hanem csak gondolkodni keveset.

Szóval ezidáig egyszer produkált olyat az autó egy kereszteződésben,( hol máshol ) hogy nem engedett 1500-as fordulat felé gyorsítani.

Leállítottam, majd újra indítottam és láss csodát, a kis kulcsos autó eltűnt és ezzel együtt a hiba is megszűnt. Bár sztem nem megy úgy az autó ahogy kellene.

Ezután hibakód olvasás, kiütés és az autó tökéletes. Egészen addig míg rá egy hétre megint világított a kis sárga kulcsos autó a műszerfalon, majd ismét ugyanaz a két hibakód került elmentésre viszont most nem tiltotta a fordulatszámot...

Ha valaki tudna segíteni, azért nagyon hálás lennék, mert nem szeretnék megint szervízből szervízbe járni, mint anno.

Várom válaszotok!

Köszönettel:

Márk

Szerintem is ez jeladó, vagy szonda probléma lehet... Kérdezd privátban uhuhu-t.

Most találtam:

P0155=Lambdaszonda-lüio áramkör (Bank 2. szonda 1) funkció-rendellenesség

P0112=Szívólevegöhömérséklel-jeladó jel kicsi

Talán ezek lehetnek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni mindenkinek aki ezidáig megpróbált segíteni.

Időközben felkerestem mailen keresztül az adott problémámmal egy másik márkaszervizet is mely ezt a lehetséges választ adta:

"a két hiba P1550 és P1120 a gázpedál állás érzékelővel és a fojtószeleppel kapcsolatos.

Amennyiben a hiba többet nem fordul elő, akkor csak egy átmeneti zavar volt. Ha viszont rövid időn belül újra jelentkezik, akkor végig kell ellenőrizni a kapcsolódó alkatrészeket és a vezetékezést.

Esetleg előfordulhat, hogy csak a fojtószelep ház koszos, és takarítása szükséges.

Látatlanban ennyi információt tudok nyújtani a hibával kapcsolatban."

Huh, kezdődik a találgatás mely érzésem szerint nem kevés pénzembe fog kerülni... :lol:

Azt gondolom a H astra igen nagy népszerűségnek örvend itthon és hihetetlen számomra, hogy ez a hiba csak és kizárólag az én autómat érinti...

Korábban G astrám volt évekig, semmi, de semmi baj nem volt vele ezért is voksoltam ismét egy astra mellett...lehet kár volt...

Nektek mi a véleményetek?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.

Márk

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni mindenkinek aki ezidáig megpróbált segíteni.

Időközben felkerestem mailen keresztül az adott problémámmal egy másik márkaszervizet is mely ezt a lehetséges választ adta:

"a két hiba P1550 és P1120 a gázpedál állás érzékelővel és a fojtószeleppel kapcsolatos.

Amennyiben a hiba többet nem fordul elő, akkor csak egy átmeneti zavar volt. Ha viszont rövid időn belül újra jelentkezik, akkor végig kell ellenőrizni a kapcsolódó alkatrészeket és a vezetékezést.

Esetleg előfordulhat, hogy csak a fojtószelep ház koszos, és takarítása szükséges.

Látatlanban ennyi információt tudok nyújtani a hibával kapcsolatban."

Huh, kezdődik a találgatás mely érzésem szerint nem kevés pénzembe fog kerülni... :lol:

Azt gondolom a H astra igen nagy népszerűségnek örvend itthon és hihetetlen számomra, hogy ez a hiba csak és kizárólag az én autómat érinti...

Korábban G astrám volt évekig, semmi, de semmi baj nem volt vele ezért is voksoltam ismét egy astra mellett...lehet kár volt...

Nektek mi a véleményetek?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.

Márk

Nekem meg az EGR szeelep rendetlenkedig és úgy fest ez is egyedi...

Megadnád nekem annak a márkaszerviznek az email címét vagy elérhetőségét?, én is írnék nekik az EGR hibával kapcsolatosan!

Priviben is jöhet ... Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Májusban vettem egy Astra H 17cdti-t. 2008-as évjárat 79.000 km-rel. A kocsiban lévő mindkét fedélzeti komputer szerint ennyi van benne. Vagy nagyon ügyes volt a nepper vagy valós :lol:. Úgy gondolom valós, mert egész jó állapotban van.

Azonban a motorral van egy "kis" gond.

A hibajelenség a következő: Alapjárat ingadozik, 1800-1900-as fordulatnál gyorsításkor berángat, valamint egyenletes sebességgel haladva (fordulatszámtól függetlenül) remegést, finom rángatást, rezonanciát érzek. Valamint szokatlanul erős diesel hangja van (igaz csak egy 1.9 cdti-vel tudom összehasonlítani, mert 1.7-est még nem vezettem előtte). Elvittem Opel szervizbe. Ahol egy vagyont kértek el a semmiért... Na mind1. Szerelőismerőssel a következőket végeztük el, azonban a hibajelenség továbbra is fenn áll:

- EGR szelep tesztelve, takarítva lett - Opel szakszerviz által (elvileg jól működik, de hibakódot azért mutatott)

- Nagynyomású rendszer tisztítóadalékkal kezelve 2x

- Rail nyomásszenzor cserélve lett

- Porlasztócsúcsok (nem a komplett injektorok) cserélve lettek

- Üzemanyag szűrő cserélve lett

Most ott tartok, hogy azt a kevéske tudományomat ami eddig rám ragadt próbálom összeszedni. Mégpedig (és javítsatok ki ha tévedek) úgy gondolom, hogy az EGR szelepnek nem kellene folyamatosan kattognia (ki-be kapcsolgatnia) alapjáraton. Úgy tudom, hogy az EGR szelep feladata a NOx csökkentése az által, hogy bizonyos üzemi tartományokban, pl. amikor nincs szükség nagy teljesítményre (mivel a kipufogógáz visszavezetése, gyanítom nem javítja a teljesítményt) visszavezet némi kipufogógázt amikor is a NOx lebomlik az újbóli égés során. Azonban feltételezem az alapjárat nem ezen üzemi tartományba tartozik. Úgy vélem az EGR lenne a következő amit kéne cserélni, de nem szeretnék fölöslegesen pénzt kiadni. Ha lehúzom a konnektort az EGR szelepről, akkor tulajdonképpen nem vezet vissza semmit, így úgy üzemel mintha nem lenne benne EGR szelep. Viszont félek, hogy valami bajt okozok a katalizátornak, vagy valami hibakód rögzül a fedélzeti számítógépben, ha azt "gondolja", nem működik az EGR. Mi a véleményetek?

Üdv,

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

elérkezett az idő hogy szeretett C Corsám lecseréljem egy nagyobbra. Márkahűség miatt a kombi H Astra 1.7 CDTI re (101Le) gondoltam 2005/2006 környékéről. Láttam egy esélyest, de 175 000 km van benne. Cégautó lévén vezetve van a könyve. kérdésem az lenne, hogy ilyen futásteljesítménynél milyen problémák jöhetnek elő. ha jól tudom akkor 180ezernél van a nagyszervíz ami 120.000Ft körül kóstál.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

-Segítsetek már nekem abban, hogy miért van, hogy mikor hidegen indítom a motort egy pár másodpercig erősen csörgő hang hallatszik a motor felől. Miután a motor bemelegszik és megint indítom már nem adja ezt a hangot.

- Menet közeben ha gyorsítok, és megy a klíma olyan hangot add minta mindjárt kirepülne a kocsiból a motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

-Segítsetek már nekem abban, hogy miért van, hogy mikor hidegen indítom a motort egy pár másodpercig erősen csörgő hang hallatszik a motor felől. Miután a motor bemelegszik és megint indítom már nem adja ezt a hangot.

- Menet közeben ha gyorsítok, és megy a klíma olyan hangot add minta mindjárt kirepülne a kocsiból a motor.

z14xep?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.