Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Marczeeee

Fórumlakó
  • Hozzászólások

    58
  • Csatlakozott

  • Utolsó látogatás

Everything posted by Marczeeee

  1. Sajnos az a tapasztalat (az enyém is), hogy a márkaszervizben elvégzett szervizek legfeljebb a szervizkönyvbe rakott pecsét miatt hasznosak (tisztelet a normális szervizeknek), de nagyon sok helyen megy a lehúzás, átverés. Olajcserénél kicserélni elfelejtett olajszűrő, esetleg olaj, kb tesco-s minőségű olaj betöltése, használt alkatrészek beépítése stb. Sajnos én is megjártam már hivatalos Opel szervizzel, azóta is fizetem a hülyeségük árát. Ami a kulcsot illeti, tipikus CIM modul hiba. Szervizben szoftverfrissítés remélhetőleg megoldja, ha nem, akkor sajnos csere (kb 40k mostanában egy új modul). Ez a hiba (is) tipikus astra betegség, elsősorban a 2007-es gyártási évig volt jellemző.
  2. Ide nem írom le újra, lásd az Egyéb csevegésben...
  3. A BC-t már hallottam, hogy magyarította valaki, de nem olyan egyszerű munka. Kijelzőt szét kell bontani, talán meg egy kis forrasztgatás is kell hozzá, szóval nem feltétlenül 2 perces programozás csak. Navi magyarításról nem tudok, ha gyárilag az Opel nem adott ki ilyet, akkor szerintem nincs.
  4. Erről a hol gyártották a kábel dologhoz csak annyit, hogy nehezen találsz 6 milláért olyan autót, amihez például a kábelkötegeket, csöveket meg egyebeket nem nálunk, valamelyik környékbeli országban, esetleg Kínában vagy a fene tudja hol gyártották le. Magyarországon a opel-től renault-on bmw-ig mindenhez gyártanak alkatrészt, sokszor ugyan abban az üzemben. Amúgy meg, az astrákban az elektronikát kitől vették: Bosch, Pierburg (dettó német cég), Denso stb. A minőség-mennyiség meg olyan, hogy nem sok gyártó van, aki nem a mennyiségre törekszik. És a mennyiség mellé keresnek egy optimális minőséget, ami mellett még kereshetnek is. Ami pedig a konkrét hibákat illeti, azért ne gondoljuk már, hogy amatőrök dolgoznak az opelnél, akik nem tudják, hogy a motor meleg és az rossz az elektronikának...
  5. Egyrészt, pontosan milyen 1.7-es? Mert lehet 3 féle is akár. Bár az én tippem, hogy 110 lovas (esetleg 125). A tünetek alapján nagyon esélyes az EGR szelep, a gyorsítás közbeni rángatás 1800-2000 körül jellemzően erre utaló tünet lehet. Az, hogy az EGR-ről nincs hibakód nem sokat jelent, jellemzően csak akkor jön hiba, ha már kb. végleg meghalt. Az EGR-t nyugodtan lehúzhatod, túl sokat nem hiszem, hogy árthatsz az autónak, főleg nem egy próba ideje alatt. Max lesz egy hibakód arról, hogy nincs EGR, amit ha visszacsatlakoztatod, majd úgyis elfelejt az autó. Az alapjárat ingadozás számos okból lehet, akár az EGR-től, de 110/125 lovas motoroknál szeret a common rail nyomásszabályzó is elhalálozni, aminek szintén jellemző tünete a mocorgó alapjárat. Neten kicsit keresgélve sok írást/videót lehet a témáról találni.
  6. Immobiliser letilt ilyenkor, tipikus vacakoló CIM modul hiba. Jó esetben szoftver frissítés elég neki, rosszabb esetben modul csere.
  7. A hátsó ajtóknál előfordul, hogy megtörnek az elektromos vezetékek, szerintem itt is ez lehet a háttérben. Akár otthon is javítható, de ha nem vagy barkácsolós, inkább vidd el egy szervizbe. Az üzemanyagszintre nem nagyon tudok mit mondani, lehet az óracsoport is, lehet a tankban lévő érzékelő, megint csak szerviz. A sivítás mikor jön? Nem csak olyankor, ha járatod a klímát, és főleg városban, lassabb tempónál?
  8. Tartok tőle hogy ezt így nehéz lesz felderíteni, mert rengeteg oka lehet. Ha az EGR-re panaszkodik, akkor valószínűleg azon a környéken lesz a gond, de ehhez kell egy jó szerviz, akik végigpróbálják a lehetséges problémákat (ha már a hibakód alapján nem sikerült egyértelműen meghatározni a hiba forrását). Erre nem biztos, hogy egy márkaszerviz a legjobb választás...
  9. BC-t szinte minden esetben tudják aktiválni, max 5 perces meló.
  10. Hát ez érdekes és kellemetlen hiba. Ha cseréltetek már EGR-t és utána (természetesen hibakódok törlése után) is folyamatosan volt miatta hibakód, akkor én vagy vmi vezérlőegységre gyanakodnék, vagy kábel/csatlakozó problémára. Pontosan milyen hibát (hibakódot) tárol el az autó, azt lehet tudni?
  11. Annyit azért tegyünk hozzá, hogy lehet, de nem minden autóban. Az újabb gyártásúakban már több opciót letiltottak, és nem módosíthatóak (mert hogy azok biztonsági beállítások). Ilyen esetben a szerviz sem tud semmit tenni.
  12. Azért a BC-vel csak vigyázni, mert keményen félre tud mérni. Nem árt utána számolni a tankolásnál, hogy mennyi ment bele, és azt összevetni a BC adataival. Nekem egy ideig egész pontos volt a BC (-1dl a valós átlaghoz képest), aztán szépen lassan elmászott, és simán elcsalt akár 1l-t is. És sajnos ez nem egyedi eset, sokaknál tapasztalható volt, hogy meglehetősen optimista a BC, ha a fogyasztásról van szó.
  13. Mielőtt félreértés lenne a dologból, nem állítom, hogy ez így jól van. Nagyon nem jó, ha valami 1-2 éves autókban is ilyen szinten rozsdásodik. Viszont azt gondolom, hogy az Opel nem véletlenül nem rendelt el visszahívást a dologra (mert hogy ilyen szintű típushibáról tudnak, az szinte biztos). Volt már az autómnak visszahívása olyan dolog miatt, ami aztán végképp nem veszélyeztette az üzembiztonságot, és mégis javították garancián túl. Lehet naiv gondolat, de szerintem ha tényleges veszélyt jelentene ott a korrózió, akkor léptek volna miatta.
  14. Ez egy nem ritka probléma, így sokakat is érint. Az Opel is foglalkozott ugye vele, mivel változtattak a kupakon egy jobban tömítő darabra. Ebből az is sejthető, hogy inkább felülről ázik, a kupak a ludas. Hogy ez mennyi problémát okozhat, az érdekes kérdés. Alapvetően nem a kasztni rozsdásodik, ami mindenképpen pozitív. Szerintem különösebben nem fog ezzel foglalkozni többet az Opel, mivel a napi használatot nem befolyásolja, veszélyt sem hordoz magában közvetlenül, ha meg hozzá kell nyúlni sok év után, akkor majd kicsit szív vele a szerviz és annyi.
  15. Azért nem fix az, hogy alulról is tényleg ázik, csak egy elmélet. Gondolom, hogy azért nem véletlenül van ott kupak. Én 1-2 nap alatt kiszárítottam úgy, hogy állás közben nem voltak a helyükön a kupakok. Utána szépen körbe letömítettem, azóta nekem nem ázott be (látható mértékben).
  16. Az Opel egy idő után lecserélte a régi műanyag kupakokat gumisokra, de ahogy én hallottam, azok is beáznak valahogy. Én inkább házilag megbarkácsoltam otthon a tömítést, az a tuti... :) Amúgy meg van aki szerint alulról áznak be, nem (csak) a kupak felől.
  17. Marczeeee

    Technika

    Ahogy lesliegill írta, a Tech2 a gyári cucc, az Opcom meg egy független termék. Értelemszerűen a Tech2 a jobb (és drágább). Az Opel folyamatosan változtatta a kocsikba pakolt cuccokat, az első években tényleg sokminden benne volt mindegyikben, lehetett is azokkal a szériákkal jobban varázsolni. Nekem is 2007-es az autóm, szintén Essentia+, és szintén nincs REC modulom. Após 2006-os darabjában még van. És nem csak egy modul hiánya miatt nem lehet néha dolgokat megcsinálni, hanem számos funkció programozását az Opel már letiltja, mondván hogy az biztonsági beállítás és nem lehet utólag piszkálni (pl.: öv bekapcsolására figyelmeztető hang, ami ugye ideje nincs, és hiába is szeretnék... :) ).
  18. Marczeeee

    Technika

    Elvileg igen, bár sok csodát láttunk már. :) De még ha van is REC, nem mindegy az évjárat sem, mert újabb évjáratoknál hiába a modul, akkor sem lehet aktiválni bizonyos funkciókat. Jó esetben egy szervizben megpróbálják, aztán ha megy akkor örül az ember, ha nem akkor meg így járt sajnos.
  19. Ha fog a fék csak nagy a hangja mikor nyomod, akkor esélyes hogy elkoptak a fékbetétek, és a kopásjelző hangját hallod. Fékbetét csere és jó lesz.
  20. Az a vicc, hogy nem egy autónál a gyártók nem 30e-t, hanem 50 meg 60e-t írnak csereperiódusnak... Amúgy meg az ok elég prózai: mivel az autóvásárlások jó része flottavásárlás, ott nagyon nem mindegy, hogy milyen gyakran kell a kocsikat szervizbe vinni. Így előnyben lesz az, akinél ritkább a (kötelező) olajcsere, mivel kevesebb a kiadás a kocsira. Az meg senkit nem mozgat, hogy így mennyire lesz tartós az autó, mivel max 150e futás után úgyis cserélik a kocsit. A flottakezelőt onnantól nem érdekli, ha szétesik, a gyártó meg csak örül, hogy eladhat megint pár új autót. Ami meg a nem flottásokat illeti: egy átlag autós előbb éri el az éves limiteket, mint a km számot, így nála nem lesz gond az olajcserékből...
  21. Na, akkor szép sorban :D GID-ed van, szóval az eljárás: 5sec-ig tartsd benyomva a Settings gombot a rádión (ha szól a rádió, hangjelzést is fogsz hallani), majd a BC gombot nyomkodva tudsz lépegetni a Test mode képernyői között. Az egyes lapok meg értékek jelentése neten könnyen fellelhető. Hát, akár 20e alatt is koszolódhat az EGR, de annyi alatt azért nem kellene neki. Házilag is lehet szerelgetni, mondjuk 1.7es dízeleknél azt hiszem vízhűtéses, szóval nem csak kicsavaroz-becsavaroz móka a pucolása. 1.9-nél talán valamivel egyszerűbb a helyzet.
  22. Hát ez az 1800 körüli kihagyás sok minden lehet... Nem inkább ilyen enyhe rángatás szerű a dolog? Ez lehet olyan érzés, mintha egy pillanatra elerőtlenedne a motor. Mert az ilyen 1800-2000 fordulat körüli rángatásos-megtorpanásos nyűgök EGR szelepre utalnak. Opelnél (is) sok a gond ezekkel a szelepekkel, egy tisztítást megérhet a dolog. Ha meg szervizbe viszed és azt mondják nincs hibakód, akkor elhajtani őket messzire. EGR kb csak akkor dob hibát, mikor már menthetetlen. Ez a rozsdásodás sajnos H Astra szériahiba, f*s a kupak és befolyik a víz. Pár száz forintért lehet venni módosított kupakot bele, ami már jól zár, vagy otthon is meg lehet tákolni (ahogy én is tettem). A hőfokmérő hiánya elég marhaság volt az Opeltől, a J Astrában azt hiszem újra van. Ha GID/CID kijelződ van (grafikus vagy színes kijelző), akkor elő lehet belőle csalogatni a Test mode-ot, és ott írja a hőfokot (és még sok mindent).
  23. Dízelekben (elvileg) mindben gyárilag van kuplungkapcsoló. Ha 1.7-est vesz, abban 99% hogy benne lesz.
  24. Amit gyorsan leszögezhetünk: minden 1.7 isuzu motornak minősíthető, de ettől még elég különbözőek. Egy 100 lovasból max chip tuninggal tudsz 110-et csinálni (vagy többet), egy sima programozás (azaz a 110 lovas programját beírni a 100-as helyére) itt nem segít. Elég ehhez annyi, hogy a 100 lovasban bosch a befecskendező rendszer, a 110 lovasban meg denso. És van még jópár különbség, a motorok felépítésében is. A 110 és a 125 lovas motorok egyidősek és közeli rokonok, nagyjából ugyan olyan elektronikával meg felépítéssel, de én még nem hallottam olyanról, aki át tudta volna programozni a 110-est egyszerűen 125-re. Problémákról írásokat főleg a 100-asról egy kis kereséssel találhatsz eleget, de már a 110/125 lovasokról is gyűlnek az információk. Ami meg a túlbonyolított elektronikát illeti: az elmúlt 20 év fejlődése erről szól, az elektronikáról. Ez van.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.