Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Nem hagyott nyugodni a dolog, megnéztem a német Opel oldalon a korábbi katalógusban, és a 2006-os modellekben opcionális volt az automata klíma, a CD30MP3, és a multikormány is. Nem gondoltam volna. Az is fura, hogy valaki rendel magának egy full extrás autót, ezeket pedig kihagyja... Mindenesetre zárhidat, tűzfalat megnézném, meg alá is másznék a kocsinak, a fene se tudja.

A héten még érdekelhet 1.6-os Astra a fentebbi elvárásokkal.

Azért azt ne felejtsd el, hogy lehet, ez egy Eastern Europe edition :-). Nem ugyanaz a felszereltsége a saját (német) piacra gyártott autónak, mint amit exportálnak, mert lehet, hogy az adott országban nincs igény arra az extrára alapfelszereltésgként. Nekem az a gyanús, hogy Cosmo, és ennyire gagyi (TID).

Ha meg második tulaja az autónak, akkor nyilatkoztatni kell arról, hogy sérülésmentes, vagyis nála nem volt káresemény. Ha később kiderül, akkor lehet bíróság elé vinni az ügyet.

Egyik kollégám így járt egy Corsával. Az autóban megtalálta az előző tulaj adatait. Felhívta, a hölgy meg elmondta neki, hogy a kocsi GTK-s volt, Svájcból hozták be. A srác fél óra alatt annyira megszorongatta a kereskedőt, hogy rögtön visszaadta a pénzt, az átírási illetéket meg visszakapta a NAV-tól. :-)

Link to comment
Megosztás:

A feni diskurzusról jut eszembe: valaki, aki nagyon unatkozik nem írná össze hogy milyen fantázianevű felszereltségi szintekkel lehetett/lehet kapni a H Astrákat és az nagyjából milyen felszereltséget takar?

Szerintem sokan hasznát vennék...

Ez szerintem lehetetlen....kitudja melyik évben mit raktak bele alapból és ki milyen kiegészítő extrával vette újonnan a gépet...na és az első tulajosok is ritkák, mint a fehér holló!

Nem beszélve a korábban szóba jött import autókról. Kint pl. alap felszereltség az ablakmosó folyadékszint ellenőrző is...és még ki tudja mi!?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok, a G-topikból pofátlankodom át, ott már 1000 éve fenn vagyok. Érik a G cseréje H-ra nálam, ki is néztem egy 1.3-as dízel caravant.

Mielőtt nagyon fújolnátok, írom, hogy a mostani 1.7 DTi sem erőgép, 2000 alatt semmi sem történik, ez papíron 15 lóval erősebb is (75 vs. 90)

Teszteket olvastam róla, kb az, amire számítottam, de a fórumozók véleményében jobban bízom :)

2 konkrét kérdésem lenne:

1. tapasztalat alapján mennyire kínszenvedés egy 1.3-as dízel egy kb 1300 kg-os kasztnihoz? Mondom, nem erőgépet szeretnék, 2 gyerekkel nagypapás tempóban nyomom, a 6 gang is szimpatikus, az érdekelne, megy-e legalább annyira mint az 1.7 DTI, mert az már nekem jó lenne.

2. Ha megnézném az autót, azonnal villogtatnám a hibakódokat, ugye minden H el. gázpedálos, tehát ennél a típusnál minden motorral működik a fék + gáz + gyújtás hibakódvillogtatás, ugye?

Nagyon köszönök minden választ előre is!

Link to comment
Megosztás:

Köszi, tudtam, h előkerülsz :)

Szombathelyi a fazon, állítólag jövő 7 pénteken jön Pestre. Nem tudom, mennyire illik linkelni, de erről lenne szó.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.3_cdti_cosmo-6512505

Jól felszereltnek tűnik, egyedül az 1.3 miatt parázok kissé.

Beszéltem a tulajjal, ő sem nyomta neki, a 160-at simán viszi, 6.-ban nem is forog sokat (nálam a 130 a max.)

Azóta megvolt az összes 1.3-as népítélet is, 10-ből 8 szerint OK, 2000-ig halott, ez nem is lesz meglepetés (az 1.7 is az). 2 szerint fostalicska. Nem tudom, a népítélet mennyire megbízható, szerintem inkább azok írogatnak, akiket jobban érdekel az autója, mint az átlagot érdekli, tehát lehet, hogy jobban is szereti, elfogult stb. Talán felfelé csal a népítélet, nem tudom, lehet, h hibás a logika.

Úgy néztem, a 10 éves G-k meg 8-850-ért vannak fenn, tehát a 800 a nagyon max érte, ha egyáltán....

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznalta...i_cosmo-6512505

Jól felszereltnek tűnik, egyedül az 1.3 miatt parázok kissé.

Jól néz ki, kár hogy a belsejéről nincsenek képek...

Én 1.4-es kombit használok a munkahelyemen. Az szintén 90 lóerős. Tény, hogy nem egy erőgép, de azért közlekedni el lehet vele. Előzni persze csak okosan lehet vele. De a dízel nyomatékosabb, tehát gondolom azt kicsit erősebbnek érezni.

Link to comment
Megosztás:

Jól néz ki, kár hogy a belsejéről nincsenek képek...

Én 1.4-es kombit használok a munkahelyemen. Az szintén 90 lóerős. Tény, hogy nem egy erőgép, de azért közlekedni el lehet vele. Előzni persze csak okosan lehet vele. De a dízel nyomatékosabb, tehát gondolom azt kicsit erősebbnek érezni.

A karakterisztikájuk más, a benzines sokkal egyenletesebb gondolom, a dízel meg 2000 és a felett jól húz, addig semmi...

A belsejéről is küldött régi képeket, meg fotóz is majd újakat, képek alapján szép.

Link to comment
Megosztás:

A karakterisztikájuk más, a benzines sokkal egyenletesebb gondolom, a dízel meg 2000 és a felett jól húz, addig semmi...

A belsejéről is küldött régi képeket, meg fotóz is majd újakat, képek alapján szép.

Használok 1.6-os benzines 116LE-set is. Hiába több 15 lóerővel, mint az én 1.7-es dízelem, még alacsonyabb fordulaton is erősebbnek érzem a dízelt. Induláskor pl ha nem adok gázt a benzinesnek és gyorsabban engedem fel a kuplungot, néha remeg a kaszni. A dízellel meg akár alapjáraton elindulok. Bár lehet ebben szerepe van a kettőstömegűnek is.

fék + gáz + gyújtás hibakódvillogtatás, ugye?

Igen. De ez már nem is villog, hanem kiírja szépen számokkal a kódokat.

Link to comment
Megosztás:

Használok 1.6-os benzines 116LE-set is. Hiába több 15 lóerővel, mint az én 1.7-es dízelem, még alacsonyabb fordulaton is erősebbnek érzem a dízelt. Induláskor pl ha nem adok gázt a benzinesnek és gyorsabban engedem fel a kuplungot, néha remeg a kaszni. A dízellel meg akár alapjáraton elindulok. Bár lehet ebben szerepe van a kettőstömegűnek is.

Igen. De ez már nem is villog, hanem kiírja szépen számokkal a kódokat.

Köszi, meglehet, majd kipróbálom akkor, meghallgatnám egy "igazi" 1.3-as tulaj véleményét is, bár lehet, hogy nagyon ritka ehhez a kasztnihoz ez a motor.

Tényleg kiírja? Tiszta Amerika, számolni se kell. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A kereskedőről már hallottam sok mindent, főleg nem jókat.

De azért kiváncsi lennék a ti véleményetekre is a kereskedőről és az autóról is.

Kinek mi a fura benne, rajta?

http://www.hasznalta...gveszed-6548018

Ez biztos nem enjoy felszereltség, nincsenek lefényezve a tükrök sem a kilincsek! Szerintem essentia plusz a kormány és a ködlámpák miatt gondolom.

Kormány szakadt, nem gyári szőnyeg van benne...

Egy 2004-es dízel autó biztosan nem futhatott 100.000 alatt, természetesen lehetnek kivételek, de ez nem az szerintem :)

Ezeket leszámítva lehet hogy nem rossz autó, de kereskedő árulja. Szerintem kicsit visszatekerték az órát.

Személyesen megnézted?

Link to comment
Megosztás:

Még nem néztem meg személyesen.

Kormányra nem is figyeltem, köszi. Sztem így már ez is inkább a kimarad kategóriámba kerül.

Próbálok összenézni több alternatívát, és majd utána telefonálgatni illetve nézelődni. Mondjuk van egy másik H is, de az már alapból furcsa.

Elég megnézni az árat, illetve a teljesen kitakart rendszám miatt az ország sem derül ki. Bár furcsak mert ennyiért még a mobile.de-n sincs értelmes H.

Ami engem inkább jobban zavar, az az, hogy csak email elérhetőség van, az is honlapon keresztül??

http://vateraauto.hu/hirdetes/opel-astra-gtc-1-7-cdti-IDAauN.html

Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Még nem néztem meg személyesen.

Kormányra nem is figyeltem, köszi. Sztem így már ez is inkább a kimarad kategóriámba kerül.

Próbálok összenézni több alternatívát, és majd utána telefonálgatni illetve nézelődni. Mondjuk van egy másik H is, de az már alapból furcsa.

Elég megnézni az árat, illetve a teljesen kitakart rendszám miatt az ország sem derül ki. Bár furcsak mert ennyiért még a mobile.de-n sincs értelmes H.

Ami engem inkább jobban zavar, az az, hogy csak email elérhetőség van, az is honlapon keresztül??

http://vateraauto.hu...dti-IDAauN.html

Szerintetek?

Szerintem ez nem magyar, mert a kis matrica nincs a szélvédőn!

Ennyiért jó vétel lehet, de miért majd 1 millióval olcsóbb, mint a többi ilyen?

Vagy nagyon sokat futott vagy valamilyen rejtett hibája lehet vagy átverés :)

Szerintem ez túl jó vétel, nézd meg ha teheted, mert ennyi tényleg nem sok érte!

Link to comment
Megosztás:

Elég megnézni az árat, illetve a teljesen kitakart rendszám miatt az ország sem derül ki. Bár furcsak mert ennyiért még a mobile.de-n sincs értelmes H.

Ami engem inkább jobban zavar, az az, hogy csak email elérhetőség van, az is honlapon keresztül??

http://vateraauto.hu...dti-IDAauN.html

Szerintetek?

Lemaradt az elejerol egy egyes, hitel van rajta, stb. Eleve komolytalan dolog a Vateran kocsit hirdetni...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez jött le elsőnek, de....

....nekem mondja a kisördög, hogy ebben talán van valami csapda?

(mit tudom én, talán hiányoznak a légzsákok, vagy turbó vagy adagoló csere jönne vagy 2autót kapnék?)

Nem valószínű, hogy magyar az autó. Ráadásul szerintem az 1-est lehagyták az elejéről. 1.870.000 :-)

Vagy igen, van rajta hitel és 10 évig fizethetsz még havi 50 ezret. :-)

Link to comment
Megosztás:

Még nem néztem meg személyesen.

Kormányra nem is figyeltem, köszi. Sztem így már ez is inkább a kimarad kategóriámba kerül.

Próbálok összenézni több alternatívát, és majd utána telefonálgatni illetve nézelődni. Mondjuk van egy másik H is, de az már alapból furcsa.

Elég megnézni az árat, illetve a teljesen kitakart rendszám miatt az ország sem derül ki. Bár furcsak mert ennyiért még a mobile.de-n sincs értelmes H.

Ami engem inkább jobban zavar, az az, hogy csak email elérhetőség van, az is honlapon keresztül??

http://vateraauto.hu...dti-IDAauN.html

Szerintetek?

Szia!

Ezt a kocsit már én is néztem pár éve ha jól emlékszem 2 éve. Pont ugyan ezt!!! Röviden megpróbálom leírni., hogy hogyan is néz ki a történet. Elég vicces !!!!! :D

A következő vele a probléma:

Azért csak e-mail cím van neki megadva mert, ha minden igaz külföldön van a kocsi Angliában, vagy is ezt mondja pontosabban írja ! :)

Magyarul nem tudsz vele beszélni mert csak angol emailt küld bár az is gyanús mert szerintem Google fordítóban nyomja. Ha jól emlékszem azt akarja, hogy utalj el neki kb. 300 ezer Ft -t és hajón haza szállíttatja neked a kocsit, a többit pedig utána kell neki kifizetni valami ismerős útján. Próbáltam vele megbeszélni, hogy van Angliában ismerősöm és ő elmegy megnézni a kocsit és ha jó a gép akkor küldöm a pénzt, de csak azt akarta, hogy majd ő haza szállíttatja nekem pénzért.

Írtam neki, hogy rendőr vagyok és nem díjaznám, hogy ez valami kamu lenne, na onnantól kezdve nem válaszolt egy levélre esem !!! :D Vajon miért! :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ezt a kocsit már én is néztem pár éve ha jól emlékszem 2 éve. Pont ugyan ezt!!! Röviden megpróbálom leírni., hogy hogyan is néz ki a történet. Elég vicces !!!!! :D

A következő vele a probléma:

Azért csak e-mail cím van neki megadva mert, ha minden igaz külföldön van a kocsi Angliában, vagy is ezt mondja pontosabban írja ! :)

Magyarul nem tudsz vele beszélni mert csak angol emailt küld bár az is gyanús mert szerintem Google fordítóban nyomja. Ha jól emlékszem azt akarja, hogy utalj el neki kb. 300 ezer Ft -t és hajón haza szállíttatja neked a kocsit, a többit pedig utána kell neki kifizetni valami ismerős útján. Próbáltam vele megbeszélni, hogy van Angliában ismerősöm és ő elmegy megnézni a kocsit és ha jó a gép akkor küldöm a pénzt, de csak azt akarta, hogy majd ő haza szállíttatja nekem pénzért.

Írtam neki, hogy rendőr vagyok és nem díjaznám, hogy ez valami kamu lenne, na onnantól kezdve nem válaszolt egy levélre esem !!! :D Vajon miért! :D

Én is belefutottam ilyenbe nem is egyszer, pontosan ugyanez a történet mindig.

Írtak róla több portálon is, hogy ez egy tipikus csalás és nem szabad belemenni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ezt a kocsit már én is néztem pár éve ha jól emlékszem 2 éve. Pont ugyan ezt!!! Röviden megpróbálom leírni., hogy hogyan is néz ki a történet. Elég vicces !!!!! :D

A következő vele a probléma:

Azért csak e-mail cím van neki megadva mert, ha minden igaz külföldön van a kocsi Angliában, vagy is ezt mondja pontosabban írja ! :)

Magyarul nem tudsz vele beszélni mert csak angol emailt küld bár az is gyanús mert szerintem Google fordítóban nyomja. Ha jól emlékszem azt akarja, hogy utalj el neki kb. 300 ezer Ft -t és hajón haza szállíttatja neked a kocsit, a többit pedig utána kell neki kifizetni valami ismerős útján. Próbáltam vele megbeszélni, hogy van Angliában ismerősöm és ő elmegy megnézni a kocsit és ha jó a gép akkor küldöm a pénzt, de csak azt akarta, hogy majd ő haza szállíttatja nekem pénzért.

Írtam neki, hogy rendőr vagyok és nem díjaznám, hogy ez valami kamu lenne, na onnantól kezdve nem válaszolt egy levélre esem !!! :D Vajon miért! :D

Köszönöm szépen a kimerítő választ.

Természetesen mindenki másnak is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Vaterás hirdetés nem zavar, mert pl ebay-t is nézegetek mellette.

Ez a hiteles dolog, ez ötlet vagy már te is ráérdeklődtél?

Ha zongorazni tudnam a kulonbseget az Ebay es a Vatera kozott...

Nem erdeklodtem, de kozben mar megjott a helyes megfejtes is. Az Ebayrol az ilyeneket egy pillanat alatt kidobjak; a Vaterat nem kulonosebben izgatja, ha a vasarlo poruljar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A kereskedőről már hallottam sok mindent, főleg nem jókat.

De azért kiváncsi lennék a ti véleményetekre is a kereskedőről és az autóról is.

Kinek mi a fura benne, rajta?

http://www.hasznalta...gveszed-6548018

Ez az autó már fent van pár hete. Én is néztem már. Úgy látszik nem nagyon kapkodnak érte az ára ellenére sem. Talán nem véletlenül...

A másik meg... mikor autót kerestem a hasznaltuton.hu-ra is néha felkerültek H Astrák ilyen 700-800e-es vételárral. Persze ott is csak e-mail cím volt megadva. Már az e-mail is elég kamu-gyanús volt, látszott hogy csak emiatt az autó miatt hozták létre. Írtam e-mailt, nem pattant vissza, tehát működő cím volt, de válasz soha nem jött. Leht még így jártam jobban . :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.