Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Hello

Arra lennék kíváncsi, hogy egy Opel Astra H 1.9 cdti GTc (150Le) mennyire tartozik a megbízható autók kategóriájába? :) Mire érdemes odífigyelni? Hibái? eleve az 1.9 cdti 150 pacis motorról is szívesen fogadom a tapasztalatokat :)

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Hello

Arra lennék kíváncsi, hogy egy Opel Astra H 1.9 cdti GTc (150Le) mennyire tartozik a megbízható autók kategóriájába? :) Mire érdemes odífigyelni? Hibái? eleve az 1.9 cdti 150 pacis motorról is szívesen fogadom a tapasztalatokat :)

Előre is köszönöm

Helló!

A generátor például az egyik fő gond vele,ma szerelőtől hallottam, hogy elég gyakran megadja magát, de ezt említette az egyik kollégám is, csak neki Vectrája van. Aztán EGR szelep, turbo, szívósor kopása,részecskeszűrő. Szóval nagyon meg kell nézni, ha ilyet veszel.

Link to comment
Megosztás:

Gondolkodom azon, hogy lecserélem a G Astrámat H-ra.

Kényelmesek ezek az autók?Milyen motorral érdemes venni?Mire kell odafigyelni a kiválasztás során?

Szerintem elég kényelmes. Nekem legalábbis maximálisan megfelel.

Motornál benzinesnél 1.6-1.8, dízelnél 1.7, szerintem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek (tapasztalatok alapján).Szeretnék venni egy 1,6 benzines H Astrát-ebből is melyik fajtát érdemes?Mik a tapasztalatok,fogyasztás,megbízhatóság,típushibák stb..gondolok.

Aki tud néhány jó tanáccsal szolgálni azt szívesen olvasnám.

a válaszokat előre is köszönöm

ui:ezek is rendelkeznek részecskeszűrővel,vagy csak a dízel üzeműek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek (tapasztalatok alapján).Szeretnék venni egy 1,6 benzines H Astrát-ebből is melyik fajtát érdemes?Mik a tapasztalatok,fogyasztás,megbízhatóság,típushibák stb..gondolok.

Aki tud néhány jó tanáccsal szolgálni azt szívesen olvasnám.

a válaszokat előre is köszönöm

ui:ezek is rendelkeznek részecskeszűrővel,vagy csak a dízel üzeműek?

Hello,

Csak a dízelek.

1.6-ba az erősebb, 115LE-set tanácsolom.

Típushiba? Hmmm.....nem igazán van jellemző, mint pl. a dízeleknél a generátor. Talán a kompresszornak a behúzó tekercse. De ez vagy jó vagy nem...átnézéskor úgyis észreveszed.

Fogyasztás 7L körüli, mint az 1.8-asnak...talán decikkel eszik többet az 1.8.

Link to comment
Megosztás:

Jól látom, hogy km nincs irva ? Sőt még a fénykép is úgy készült, h ne lehessen látni. Szerintem ez a gyenge keresztmetszet. Bár a rendszám látszik, ez jó.

A véleményem az, hogy mindennél többet ér ha valahogy le tudod ellenőrizni a futott km -t. pl. minden műszaki vizsgánál felírják a km állást.

Egy kis protekcióval ez megtudható.

Egyébként Mo-on az emberek többsége a nagyszervíz előtt adja el az autóját.

Komoly vételi szándék esetén javaslom továbbá a http://www.voltetorve.hu/ oldalt is. Itt természetesen nem az számít hogy volt e koccanása az autónak, hanem hogy ne totálkárból összedobott autót vegyél meg.

Link to comment
Megosztás:

Jól látom, hogy km nincs irva ? Sőt még a fénykép is úgy készült, h ne lehessen látni. Szerintem ez a gyenge keresztmetszet. Bár a rendszám látszik, ez jó.

A véleményem az, hogy mindennél többet ér ha valahogy le tudod ellenőrizni a futott km -t. pl. minden műszaki vizsgánál felírják a km állást.

Egy kis protekcióval ez megtudható.

Egyébként Mo-on az emberek többsége a nagyszervíz előtt adja el az autóját.

Komoly vételi szándék esetén javaslom továbbá a http://www.voltetorve.hu/ oldalt is. Itt természetesen nem az számít hogy volt e koccanása az autónak, hanem hogy ne totálkárból összedobott autót vegyél meg.

Igen, jól látod, hogy nincs km megadva. Viszont az utolsó képen a szervízkönyvben az utolsó bejegyzés 174700 km.

Link to comment
Megosztás:

Az Astra Classic III (H)-ban használt 1.6 115 lovas benzines motor láncos kivitelű? A G astranal tudom sokan szídták az 1.6-ost hogy eszi az olajat ennél a 115 lovasnál is fennáll ez a jelenség? Aránylag azért rugalmas vele az 5 ajtós kivitel? 100 ill 130-nál mennyit forog 5. fokozatban?

Bocsi a sok kérdésért. :)

Link to comment
Megosztás:

Az Astra Classic III (H)-ban használt 1.6 115 lovas benzines motor láncos kivitelű? A G astranal tudom sokan szídták az 1.6-ost hogy eszi az olajat ennél a 115 lovasnál is fennáll ez a jelenség? Aránylag azért rugalmas vele az 5 ajtós kivitel? 100 ill 130-nál mennyit forog 5. fokozatban?

Bocsi a sok kérdésért. :)

Szíjas ez is. Nem tudom mi a gond azzal, ha az ember havonta 1x ránéz az olajszintre, aztán, ha kell utántölt. Ahogy hallottam, ez is csipegeti, de nem vészes. A fogyasztása nekem bejött, városban is takarékos tud lenni.

100-nál kb. 3 ezres fordulaton van 5. fokozatban.

Link to comment
Megosztás:

Az ESP mikortól volt szériatartozék? 2012-2013-as modelleknél az volt már igaz? Ennél az 1.6 115 lovasnál hátul tárcsafék van? Amúgy amit kinéztem az egy Special Edition felszereltség ebben elektronikus klíma van, ez mennyire teszi hatékonyan a dolgát, mert eddig csak manuális klímás kocsim volt, vagyis volt VW féle félautomata is vagy minek hívják ők és hát amiben ültem 1x digit klímás az alig fújt valami hideget igaz lehet ott más bibi volt.

Link to comment
Megosztás:

Elektronikus vagy digitális klíma az ugyan az.

Hatékonyságban szerintem nincs igazán különbség a manuálishoz képest. Hideget fúj ez is az is. Különbség csak annyi, hogy a digitálisnál a kijelzőn beállítasz egy hőfokot és azt tartja. Ő állítja be magának a ventilátor sebességet meg hogy milyen hőmérsékletű levegőt fújjon ki ehhez. Sőt azt is, hogy merre fújjon.

Manuálisnál meg ugye ezt mind te állítod be kézzel és addig fixen is marad, amíg nem változtatsz rajta.

De természetesen a digitálist is lehet manuális üzemmódban használni.

Link to comment
Megosztás:

Elektronikus vagy digitális klíma az ugyan az.

Hatékonyságban szerintem nincs igazán különbség a manuálishoz képest. Hideget fúj ez is az is. Különbség csak annyi, hogy a digitálisnál a kijelzőn beállítasz egy hőfokot és azt tartja. Ő állítja be magának a ventilátor sebességet meg hogy milyen hőmérsékletű levegőt fújjon ki ehhez. Sőt azt is, hogy merre fújjon.

Manuálisnál meg ugye ezt mind te állítod be kézzel és addig fixen is marad, amíg nem változtatsz rajta.

De természetesen a digitálist is lehet manuális üzemmódban használni.

Úgy néz ki hogy akkor holnap meglesz az Astra. :) Ha megvan majd teszel fel róla képet.

Link to comment
Megosztás:

Végülis akkor megvettük a korábban említett Astrát. 2013.03 havi 1400 km-es 1.6 115 lovas Special Edition felszereltség. 4 légzsák, 4 elektromos ablak+ fűthető tükőr, elektronikus klíma, CD30MP3 + 6 hangszóró, tempomat, ködlámpa, bőrkormány+gombok rajta, gyári riasztó, kartámasz, ESP, Board Computer, bicskakulcs, teljes értékű pótkerék, metálfény. Tehát szerintem elég jól felszerelt és mintha a szalonból hoztam volna ki de hát a km-ből is adódik ez.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy valahol ezeknél belehet állítani hogy indulás után a központizár automatikusan zárjon? Néha van 1-1 pesti út és ott nemárt ha lezár. Mert láttam hogy a riasztó miatt van egy ilyen gomb de a könyvben olyat írnak ha kompon van a kocsi vagy ilyesmi esetekben kapcsoljuk be, szóval nem tudom mert ha benyomom úgy hallatszik mintha a zárral csinálna valamit.
Valamint ehhez 6,5x15 ET35-ös felni kell igaz? Mert téligumiként van nekem az előzőről 185/65 R15-ös jó gumik könyv szerint feltehető rá akkor azt nem kell venni, viszont felnit kell. Igaz lehet hogy akkor 15-ös alufelnit vennék és arra rátetetném, a nyári gumikat a mostani gyári acélfelnikre meg mehetne a téli. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Nagyon új vagyok a fórumon....
Elolvastam mind a kb600 Hozzászólást.
H astra Kombi vásárlás előtt állok. sajnos egész komoly igényeim vannak. 6 sebességes 1,7 es dízel a kiszemelt ,klíma, elektromos ablak mp3as cd/rádió, multi kormány Fényszóró mosó előny, Fekete színe ne legyen, és a legfontosabb hogy 1,8 millió Ft-om van rá maximum.
F astrám volt idáig csak összetörtek ... most egy 1000res Suzukival közlekedek

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.