Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ingolstadt - Győr autópályán, utána Veszprém-Enying-Szekszárd főuton 5,3 /100km

Visszafele pedig Szekszárd - Ingolstadt végig autópályán 5,5 /100km

Persze ehhez az is kellett, hogy 140 fölé nem nyomtam, osztrákoknál meg nagyon 120-al sem lehet menni sajnos.

Városban (ingolstadt) turbó nélkül szinte termeli a dízelt. :)

Link to comment
Megosztás:

Ingolstadt - Győr autópályán, utána Veszprém-Enying-Szekszárd főuton 5,3 /100km

Visszafele pedig Szekszárd - Ingolstadt végig autópályán 5,5 /100km

Persze ehhez az is kellett, hogy 140 fölé nem nyomtam, osztrákoknál meg nagyon 120-al sem lehet menni sajnos.

Városban (ingolstadt) turbó nélkül szinte termeli a dízelt. :)

Múltkor néztem, hogy 50-es tempónál ugyanakkora a fogyasztás, vagy egy picivel több is, mint 100-nál.

Link to comment
Megosztás:

Városban (ingolstadt) turbó nélkül szinte termeli a dízelt. :)

Nekem is, mikor pályáról beérek a városba. Az hogy a range nő az rendben van mert az egy kalkulált érték amit a fogyasztásból számol. De arra is volt példa, hogy az üzemanyag szintjelző óra mutatója elkezdett visszafelé mászni, mintha egy-két litert rátankoltam volna. :)

Más fogyasztáshoz kapcsolódó kérdésem:

Az elmúlt 25.000 km alapján az átlagfogyasztásom így hogy sokat pályázok beállt 6,0-6,5 körülire. Ezt el is fogadtam, hogy ennyi.

Múlt pénteken Budapest-Pécs 229km alatt is hozta a 6,0-ás valós átlagot. Az autó két napot állt, senki hozzá nem nyúlt. Még csak nem is tankoltam rá, ugyan az a gázolaj volt a tankban. Vasárnap visszafelé ugyan azon az útvonalon 7,8 l/100 km lett a fogyasztás.

Egyedüli különbség a körülményekben hogy viharos volt az időjárás. Fújt a szél és ömlött az eső. Ez okozhat ekkora fogyasztásnövekedést? Mert ilyet még nem tapasztaltam. Az autó ereje, hangja teljesen normális volt, hűtővíz, olaj is rendben. Nem füstölt. Keréknyomás rendben. Hibakód nincs.

Link to comment
Megosztás:

...

Egyedüli különbség a körülményekben hogy viharos volt az időjárás. Fújt a szél és ömlött az eső. Ez okozhat ekkora fogyasztásnövekedést? Mert ilyet még nem tapasztaltam. Az autó ereje, hangja teljesen normális volt, hűtővíz, olaj is rendben. Nem füstölt. Keréknyomás rendben. Hibakód nincs...

Szia!

Bizony-bizony. Nekem Zafirám van, aminek nagyobb a homlokfelülete, ezért még érzékenyebb a szélre. Az M3-on szoktunk járni (elejétől a végéig), hat személlyel, 125-ös valós sebességgel, ezt általában 5,6-os átlaggal tudja. Hátszél esetén volt már 4,9 is, illetve ugyanezen a napon hazafelé 7,2.

Szóval a te esetedben is az időjárás volt, ami megdobta a fogyasztást. Az eső csak bónusz volt, hogy még dobjon rajta.

Érdekes, hogy nálam is feljebb kúszik néha az üzemanyagszint mutató hajtósabb menet után. (((A kis kütyühöz nem jött meg a kedved? Most készítem a magyar nyelvű kezelési útmutatóját. :icon1: )))

Üdv: Laci

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is, mikor pályáról beérek a városba. Az hogy a range nő az rendben van mert az egy kalkulált érték amit a fogyasztásból számol. De arra is volt példa, hogy az üzemanyag szintjelző óra mutatója elkezdett visszafelé mászni, mintha egy-két litert rátankoltam volna. :)

Más fogyasztáshoz kapcsolódó kérdésem:

Az elmúlt 25.000 km alapján az átlagfogyasztásom így hogy sokat pályázok beállt 6,0-6,5 körülire. Ezt el is fogadtam, hogy ennyi.

Múlt pénteken Budapest-Pécs 229km alatt is hozta a 6,0-ás valós átlagot. Az autó két napot állt, senki hozzá nem nyúlt. Még csak nem is tankoltam rá, ugyan az a gázolaj volt a tankban. Vasárnap visszafelé ugyan azon az útvonalon 7,8 l/100 km lett a fogyasztás.

Egyedüli különbség a körülményekben hogy viharos volt az időjárás. Fújt a szél és ömlött az eső. Ez okozhat ekkora fogyasztásnövekedést? Mert ilyet még nem tapasztaltam. Az autó ereje, hangja teljesen normális volt, hűtővíz, olaj is rendben. Nem füstölt. Keréknyomás rendben. Hibakód nincs.

Tavaly jártam úgy hogy bc szerint 20 liter benzin volt a kocsiban és Pest-Miskolc lazán kiadná pályatempóban is de 80nál többet nem mentem szembeszél ,viharos eső, vízben felúszkálás és 2 liter maradt a gépben.50 et töltöttem hogy tele legyen.vagyis 180km 18 liter üzemanyaggal max 80nal.Emőd felé már elég sűrűn lestem a műszereket

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt milyen tempónál, és terhelésnél? Még a 17-es volt rajta?

Nekem az elmúlt 11 ezerre lett 6,5 és van benne város bőven.

Kb 20-25km a város, a többi pálya. Pályán, ahol egyéb korlátorzás nincs, óra szerint 135-re állítom a tempomatot, ez gps szerint 129km/h-nak fele meg.

Ez nem is pénteken volt, hanem még csütörtökön. Budapestről kifelé a csepeli temetőnél az M0-ás felé volt rendesen dugóban araszolás.

3 fő + némi csomag volt a terhelés. Igen még a 17-es kerekek vannak fent.

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Én még nem tankoltam, de elvileg Hunoil(-lukoil) hálózat része.
Én nem ajánlanám, max a legvégső esetben, ha már minden más kút halott, és üzemanyaod sincs :D

A körítés része a dolognak (látvány, éttermek ilyesmi) az ötletes és jó.

Fogyasztáshoz vissza:

A fedélzeti szerint 1200 km-t mentem eddig ezzel a tank diesellel, és még kb 40 km van benne.

Csak városban, turbó használatát 99%-ban mellőzve.

Sebességi fokozatok tekintetében 1-2-3-4.ben.

km-ben kifejezve sajnos nagyon szar a helyzet, közel sem ideális.

Mindennapi munkába járás 2x5km, ezenkívül bolt, shopping..stb legyen még 10 km kb 2 naponta. Meg amire nem emlékszem már.

Téligumi 16-os acél felniken, a város pedig Ingolstadt.

Ez így 4,5 l/100 km-re jön ki.

Tévedjen 1 litert, és még akkor is nagyon tetszik :D

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Én még nem tankoltam, de elvileg Hunoil(-lukoil) hálózat része.

Én nem ajánlanám, max a legvégső esetben, ha már minden más kút halott, és üzemanyaod sincs :D

A körítés része a dolognak (látvány, éttermek ilyesmi) az ötletes és jó.

Fogyasztáshoz vissza:

A fedélzeti szerint 1200 km-t mentem eddig ezzel a tank diesellel, és még kb 40 km van benne.

Csak városban, turbó használatát 99%-ban mellőzve.

Sebességi fokozatok tekintetében 1-2-3-4.ben.

km-ben kifejezve sajnos nagyon szar a helyzet, közel sem ideális.

Mindennapi munkába járás 2x5km, ezenkívül bolt, shopping..stb legyen még 10 km kb 2 naponta. Meg amire nem emlékszem már.

Téligumi 16-os acél felniken, a város pedig Ingolstadt.

Ez így 4,5 l/100 km-re jön ki.

Tévedjen 1 litert, és még akkor is nagyon tetszik :D

koszi szepen!

amugy nalam a fogyasztas meg annyira nem szamoltam...de mondjuk egy telitankkal elmegy 675-725 km max...1,6os zex motor.

gondolom ez annyira nem jo, de hat ez van :) amugy a fedelzeti 7,2es atlagfogyasztast ir...

Link to comment
Megosztás:

koszi szepen!

amugy nalam a fogyasztas meg annyira nem szamoltam...de mondjuk egy telitankkal elmegy 675-725 km max...1,6os zex motor.

gondolom ez annyira nem jo, de hat ez van :) amugy a fedelzeti 7,2es atlagfogyasztast ir...

nekem z 16xep 800km egy tankal.....

Link to comment
Megosztás:

A fedélzeti szerint 1200 km-t mentem eddig ezzel a tank diesellel, és még kb 40 km van benne.

Csak városban, turbó használatát 99%-ban mellőzve.

Sebességi fokozatok tekintetében 1-2-3-4.ben.

km-ben kifejezve sajnos nagyon szar a helyzet, közel sem ideális.

Mindennapi munkába járás 2x5km, ezenkívül bolt, shopping..stb legyen még 10 km kb 2 naponta. Meg amire nem emlékszem már.

Téligumi 16-os acél felniken, a város pedig Ingolstadt.

Ez így 4,5 l/100 km-re jön ki.

Tévedjen 1 litert, és még akkor is nagyon tetszik :D

Ha 52 literes a tank, akkor csak a masik iranyban tevedhetne, es legfeljebb 4,33 lenne a fogyasztas, ami varosban, rovid utakon elegge lehetetlen... Nagyobb a tank? Rossz a km szamlalo? Valami hibrid hajtas van benne? Kivancsian varom a megoldast :)

Link to comment
Megosztás:

Szóval a te esetedben is az időjárás volt, ami megdobta a fogyasztást.

Tényleg az volt!

Tegnap megint megtettem a szokásos útvonalat és visszaállt a fogyasztásom a teljesen normális 6,0-ra. Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokat számít a szél...

Más:

Írtam korábban hogy próbálgatom az OMV MaxxMotion Dieselét. Most már elég régóta használom, így összegyűlt némi tapasztalatom:

Fogyasztásban, teljesítményben, motorhangban semmi változást, még minimálist sem veszek észre az alap dízelhez képest.

Egyetlen különbség viszont van: Mivel nekem nincs részecskeszűrőm, korábban padlógázos gyorsításokkor a közvetlenül mögöttem jövő autó fényszórójában láttam egy kis füstöt. Most ezzel a Motionnal alig vagy egyáltalán nincs füst.

Úgyhogy valami mégiscsak van ebben az adalékban. Egyelőre maradok ennél. Most az ára sem vészes, legutóbb 440-ért tankoltam belőle.

Link to comment
Megosztás:

Én meg szoktam "pupozni" a telitankolásnál, és kb 4 liter még belemegy.....ami nem elhanyagolható....

Ez úgy jön ki, hogy nagyjából 4 liter elfogyása után látok változást a Test mode-ban.

Addig végig 52L-t ír a tankban....

Update:

Most néztem az adatokat, a BC szerint elhasználtam 5,9L benzint, és a TM szerint 49,9L van a tankban. Tehát olyan 3,8l-rel meg lehet "púpozni" a tankot.

Link to comment
Megosztás:

Azt hogy csinálod? Nem pörgeted 1500 fölé a motort?

Az egy dolog, hogy mit ír a BC. Nekem is szokott ilyen számokat írogatni. De köze nincs a tényleges fogyasztáshoz...

Igen, ahogy írod, kb 1500-nél váltok.

Sajnos a napi 2x 3km nem ideális táv egy dieselnek, de -1 fokban nem fogok bringázni. A busz bérlet, meg nem alternatíva.

Ha megyek haza, vagy jövök ki, úgy csinálom, hogy kb mindig kint tankolok, ez kb a még van 300 km-nyi üzemanyag a tankban szint. Ördöggel és DPF-el nem játszok :D

Tankoltam reggel, most nulláztam a BC-t, még 990 km-t tudok megtenni fedélzeti szerint, 1 hónap és kiderül, milyen a téli fogyasztása.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ahogy írod, kb 1500-nél váltok.

Sajnos a napi 2x 3km nem ideális táv egy dieselnek, de -1 fokban nem fogok bringázni. A busz bérlet, meg nem alternatíva.

Ha megyek haza, vagy jövök ki, úgy csinálom, hogy kb mindig kint tankolok, ez kb a még van 300 km-nyi üzemanyag a tankban szint. Ördöggel és DPF-el nem játszok :D

Tankoltam reggel, most nulláztam a BC-t, még 990 km-t tudok megtenni fedélzeti szerint, 1 hónap és kiderül, milyen a téli fogyasztása.

Ördöggel és DPF-fel nem, de a kettős tömegűvel talán igen. Múltkor linkelt valaki egy cikket, mely szerint a 2000 körüli- feletti fordulat az ideális dízelnél, mert akkorra már csökken a rezonancia.

Szerintem turbóval csak hatékonyabb, mint "szívódízelként", mert akkor ennyi erővel mehetne turbó nélkül mind a 6 fokozat. Sajnos én ezt nem tudom kipróbálni, mivel az enyém automata, bár majd kipróbálom manuális üzemmódban, mit tud.

Nekem a téli vegyes 8,5 l/100 km. Gondolom azért is, mert többet szoktam melegíteni egy-két perccel, mint egyébként.

Link to comment
Megosztás:

Ördöggel és DPF-fel nem, de a kettős tömegűvel talán igen. Múltkor linkelt valaki egy cikket, mely szerint a 2000 körüli- feletti fordulat az ideális dízelnél, mert akkorra már csökken a rezonancia.

Szerintem turbóval csak hatékonyabb, mint "szívódízelként", mert akkor ennyi erővel mehetne turbó nélkül mind a 6 fokozat. Sajnos én ezt nem tudom kipróbálni, mivel az enyém automata, bár majd kipróbálom manuális üzemmódban, mit tud.

Nekem a téli vegyes 8,5 l/100 km. Gondolom azért is, mert többet szoktam melegíteni egy-két perccel, mint egyébként.

üdv

nemcsak a kéttömegűt nyirja ki egy idő után hanem a kipufogorendszert is ha ilyen rövid távon használja rendszeresen

Link to comment
Megosztás:

Igaz, nekem más a motorom, de 1500-as fordulat nálam a minimum amin használom. Alatt nagyon morog, remeg, szenved a motor. 1500-nál is inkább visszaváltok ha gyorsítani kell vagy emelkedő jön. Ugyanakkor az 1.9-es a nagyobb lökettérfogatának köszönhetően elhiszem hogy ezt valamivel jobban tolerálja.

(Egyébként egyik kolléganőm az 1.4-es benzinest is úgy használja, hogy 30-40-es tempónál felvált 5.-ig. A motor épp hogy alapjárat felett forog, vagy inkább dadog valamivel. Mikor finoman megkérdeztem tőle, hogy nem szeretne-e visszaváltani, azt válaszolta, hogy nem mert a férje azt mondta hogy így kell használni, hogy keveset fogyasszon. Hát nem tudom... ezzel nem értek teljesen egyet, de végül ráhagytam, nem akartam beledumálni. De nagyon nem volt jó hallgatni szegény motor erőlködését.)

Link to comment
Megosztás:

Ördöggel és DPF-fel nem, de a kettős tömegűvel talán igen. Múltkor linkelt valaki egy cikket, mely szerint a 2000 körüli- feletti fordulat az ideális dízelnél, mert akkorra már csökken a rezonancia.

Szerintem turbóval csak hatékonyabb, mint "szívódízelként", mert akkor ennyi erővel mehetne turbó nélkül mind a 6 fokozat. Sajnos én ezt nem tudom kipróbálni, mivel az enyém automata, bár majd kipróbálom manuális üzemmódban, mit tud.

Nekem a téli vegyes 8,5 l/100 km. Gondolom azért is, mert többet szoktam melegíteni egy-két perccel, mint egyébként.

Lakhely cég, kb 5 km.

Az első 2km-en városban, 2 lámpa van, ahol kb 5-5 percet lényegében állok, illetve a dugóban haladok.

Mivel reggel mínuszok vannak, emellett köd vagy eső, sajnos nem tudok bringával járni.

A busz nem megoldás, mert havi 50 euro a bérlet, és reggel végignézném az egész várost, ráadásul utazok vagy 1 órát.

Tekintve a diesel árát itt (1,40 euro/ liter), számolva egy 8 literes fogyasztással 100-on és havi 300 km-rel, az 24 liter x 1,4 =34 euro.

A többi alternatívánál jobb (rövidebb idő, ülésfütés), de sajnos ez van most.

Tudom én is, hogy rosszat tesz neki a rövid táv, meg inkább turbózni kéne, de lehetetlen.

Link to comment
Megosztás:

Lakhely cég, kb 5 km.

Az első 2km-en városban, 2 lámpa van, ahol kb 5-5 percet lényegében állok, illetve a dugóban haladok.

Mivel reggel mínuszok vannak, emellett köd vagy eső, sajnos nem tudok bringával járni.

A busz nem megoldás, mert havi 50 euro a bérlet, és reggel végignézném az egész várost, ráadásul utazok vagy 1 órát.

Tekintve a diesel árát itt (1,40 euro/ liter), számolva egy 8 literes fogyasztással 100-on és havi 300 km-rel, az 24 liter x 1,4 =34 euro.

A többi alternatívánál jobb (rövidebb idő, ülésfütés), de sajnos ez van most.

Tudom én is, hogy rosszat tesz neki a rövid táv, meg inkább turbózni kéne, de lehetetlen.

Szia!

Én is hasonló képpen vagyok, mint Te. Kb. 8 km-re van a munkahelyem, télen még rendesen be sem melegszik. Meg minden héten regenerál. Amúgy tartós csak városi használat mellett 85km megtétele után regenerált a dpf. Amúgy én is max. 2000-ig forgatom. És 50-60-nál 5-ben autózom. Abszolult nem rángat, szépen fut. Viszont 6-ot csak 90 felett kapcsolok. A fogyija így 5,5 közelében jár. A benzines Meganom itt 8,5-et evett, hasonló vezetési stílusnál. Próbáltam magasabb fordulatnál elváltani, de ezzel arányosan városban emelkedik is a fogyasztás. Ja igen, azért tisztítót szoktam belenyomni az üzemanyagba. Részben egyet értek veletek, hogy nem tesz jót a kettős tömegűnek, de ez van. Majd hosszabb távon kipiheni magát :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.