Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nyáron legnagyobb melegben délben (klíma bekapcsolva végig), le Balatonra-vissza haza kb. 300km falukon,városokon át, sportos vezetési stílus, 5 személlyel (75-80-80-90-95) + csomagtartó fullon, tetőbox fullon. Tehát amit kaphatott azt kapta. Lomha volt elismerem, de elismerésem is! :)

6,4 / 100
Z14XEP

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok,

Érdeklődnék. Z16XEP motoros OPEL ASTRA H-m van. Nem sedan, nem kombi, nem is coupe, hanem a sima. Napi 2x2,7 km-re használom reggel, illetve délután. A problémám az, hogy az átlag fogyasztásom így 12.5 L / 100 km. Ez normális, vagy valami baja van az autómnak?

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,

egy új, laikus astra tulajdonos

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Érdeklődnék. Z16XEP motoros OPEL ASTRA H-m van. Nem sedan, nem kombi, nem is coupe, hanem a sima. Napi 2x2,7 km-re használom reggel, illetve délután. A problémám az, hogy az átlag fogyasztásom így 12.5 L / 100 km. Ez normális, vagy valami baja van az autómnak?

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,

egy új, laikus astra tulajdonos

zsambek`

Szerintem ilyen használatban ez normálisnak tekinthető.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat! :) A másik kérdésem az lenne, hogy kb. hány km után fog normálisan fogyasztani? / felmelegedni az autó?

(Csak azért nem bicikli, mert hegyről le egyszerű, de hegyre fel már nem annyira :D :) )

Köszönöm szépen,

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszokat! :) A másik kérdésem az lenne, hogy kb. hány km után fog normálisan fogyasztani? / felmelegedni az autó?

(Csak azért nem bicikli, mert hegyről le egyszerű, de hegyre fel már nem annyira :D :) )

Köszönöm szépen,

zsambek`

Nézd a vízhőfokot és miután beállt üzemire számolj rá egy kicsit időben vagy km-ben, hogy az olaj is utolérhesse.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szia,

nekem is ez a 115LE-s motorom van kombi H astrában. Most van 8ezer km az autóban (még az utolsó darabok egyikét vettük meg) Ha megyek Győrben a városban vele és nem állítom le a motort, hanem csak közlekedek vele egy normál forgalmas napon, akkor 10,5L körül megáll a fogyasztása. Azonban mi is ilyen rövid távokra használjuk legtöbbször mint te Zsambek (bár hegy itt nem sok van :-) és olyankor inkább a 12L/100km felé megy, sőt sikerült már 14 litert is produkálni vele és ez nem pillanatnyi fogyasztás volt. Mivel ugye még csak 1 éves a kocsi, jeleztem az opel felé, hogy ez elég sok és normális-e, azt mondták, hogy várjuk meg a 10ezer km-t, addigra tuti bejáródik és le fog menni. Eddig még nem ment le. Cseréltettem olajat is, hátha segít, de az sem segített és igazából szerintem már nem is fog lejebb menni. Ez a használat nem túl jó az autónak, de ha erre kell akkor ez van. Én annyit szoktam még, hoyg havi egyszer kiviszem a győri autópálya elkerülőre, kicsit meghajtom, utána némi javulás érezhető. Autópályán 130-140-nél 8.3-at eszik, országúton 90-100-nál 7.2-t

Azért is tartom ezt soknak, mert van nekem egy astra H gtc-m is 1.4es motorral és ugyan azzal a lábbal vezetem és az csak 8.2-t eszik a városban. Oké az csak 1.4-es meg könnyebb is 100 kg-al, de 4 liter különbség van a 2 között.

Ha tudok még segíteni kedves Zsambek, írj. magyarakos@hotmail.com

Szerintetek is le fog még menni 10ezernél a fogyasztás? Opel feljánlott egy fogyasztás mérés tesztet, ha nem megy lejebb

Link to comment
Megosztás:

Vízhőfokot hol látom?

Köszönöm,

zsambek`

Szia,

nekem is ez a 115LE-s motorom van kombi H astrában. Most van 8ezer km az autóban (még az utolsó darabok egyikét vettük meg) Ha megyek Győrben a városban vele és nem állítom le a motort, hanem csak közlekedek vele egy normál forgalmas napon, akkor 10,5L körül megáll a fogyasztása. Azonban mi is ilyen rövid távokra használjuk legtöbbször mint te Zsambek (bár hegy itt nem sok van :-) és olyankor inkább a 12L/100km felé megy, sőt sikerült már 14 litert is produkálni vele és ez nem pillanatnyi fogyasztás volt. Mivel ugye még csak 1 éves a kocsi, jeleztem az opel felé, hogy ez elég sok és normális-e, azt mondták, hogy várjuk meg a 10ezer km-t, addigra tuti bejáródik és le fog menni. Eddig még nem ment le. Cseréltettem olajat is, hátha segít, de az sem segített és igazából szerintem már nem is fog lejebb menni. Ez a használat nem túl jó az autónak, de ha erre kell akkor ez van. Én annyit szoktam még, hoyg havi egyszer kiviszem a győri autópálya elkerülőre, kicsit meghajtom, utána némi javulás érezhető. Autópályán 130-140-nél 8.3-at eszik, országúton 90-100-nál 7.2-t

Azért is tartom ezt soknak, mert van nekem egy astra H gtc-m is 1.4es motorral és ugyan azzal a lábbal vezetem és az csak 8.2-t eszik a városban. Oké az csak 1.4-es meg könnyebb is 100 kg-al, de 4 liter különbség van a 2 között.

Ha tudok még segíteni kedves Zsambek, írj. magyarakos@hotmail.com

Szerintetek is le fog még menni 10ezernél a fogyasztás? Opel feljánlott egy fogyasztás mérés tesztet, ha nem megy lejebb

Link to comment
Megosztás:

Szia,

nekem is ez a 115LE-s motorom van kombi H astrában. Most van 8ezer km az autóban (még az utolsó darabok egyikét vettük meg) Ha megyek Győrben a városban vele és nem állítom le a motort, hanem csak közlekedek vele egy normál forgalmas napon, akkor 10,5L körül megáll a fogyasztása. Azonban mi is ilyen rövid távokra használjuk legtöbbször mint te Zsambek (bár hegy itt nem sok van :-) és olyankor inkább a 12L/100km felé megy, sőt sikerült már 14 litert is produkálni vele és ez nem pillanatnyi fogyasztás volt. Mivel ugye még csak 1 éves a kocsi, jeleztem az opel felé, hogy ez elég sok és normális-e, azt mondták, hogy várjuk meg a 10ezer km-t, addigra tuti bejáródik és le fog menni. Eddig még nem ment le. Cseréltettem olajat is, hátha segít, de az sem segített és igazából szerintem már nem is fog lejebb menni. Ez a használat nem túl jó az autónak, de ha erre kell akkor ez van. Én annyit szoktam még, hoyg havi egyszer kiviszem a győri autópálya elkerülőre, kicsit meghajtom, utána némi javulás érezhető. Autópályán 130-140-nél 8.3-at eszik, országúton 90-100-nál 7.2-t

Azért is tartom ezt soknak, mert van nekem egy astra H gtc-m is 1.4es motorral és ugyan azzal a lábbal vezetem és az csak 8.2-t eszik a városban. Oké az csak 1.4-es meg könnyebb is 100 kg-al, de 4 liter különbség van a 2 között.

Ha tudok még segíteni kedves Zsambek, írj. magyarakos@hotmail.com

Szerintetek is le fog még menni 10ezernél a fogyasztás? Opel feljánlott egy fogyasztás mérés tesztet, ha nem megy lejebb

Szia. Szerintem nem fog változni.....Nekem ugyan a 106LE motor van benne, 143000km-rel, de mintha csak én írtam volna ezeket. Ha csak városban használom, simán 10-11-12L/100km. Kell a hosszú táv is.... Néha tervezz be egy hosszabb utat. Legalább 80-100km-t menj vele, normál használatban, hidd el, le fog menni 7-8L köré...Csak 1 példa: járok néha-néha Pesten. Ha Érden telitankolom, és a régi 7-esen jövök haza(Veszprém) akkor a normál használattal 5,2-5,6L-es lesz a fogyasztás. De csak erre a szakaszra....ahogy kerül bele a város is, megy szépen fel 6 fölé, és olyan 6,3-6,6 körül megáll....Egy dolgot tudsz még tenni, ha a városi használatra veszel egy kisebb autót....

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Szia. Szerintem nem fog változni.....Nekem ugyan a 106LE motor van benne, 143000km-rel, de mintha csak én írtam volna ezeket. Ha csak városban használom, simán 10-11-12L/100km. Kell a hosszú táv is.... Néha tervezz be egy hosszabb utat. Legalább 80-100km-t menj vele, normál használatban, hidd el, le fog menni 7-8L köré...Csak 1 példa: járok néha-néha Pesten. Ha Érden telitankolom, és a régi 7-esen jövök haza(Veszprém) akkor a normál használattal 5,2-5,6L-es lesz a fogyasztás. De csak erre a szakaszra....ahogy kerül bele a város is, megy szépen fel 6 fölé, és olyan 6,3-6,6 körül megáll....Egy dolgot tudsz még tenni, ha a városi használatra veszel egy kisebb autót....

Üdv,

Hello,

köszi a választ. Azért is írtam, hogy havi egyszer kiviszem a győri elkerülő autpályára és megyek vele kb 30 km-t. Ha nem kell mennem sehova az országban, akkor most menjek el vele Pestre meg vissza? Ilyen benzinárak mellett?

Amúgy 3 hete pont ott voltunk vele és akkor 8,4 literrel fordultam meg, a pályán 140-el mentem végig. Kell a kombi meg nagy kocsi, mert van 1.5 éves gyerek a családban. Kisebb köbcentisnek ott van az 1.4-es gtc-m, az ugye mint fennt is írtam sokkal jobban fogyaszt. Dieselt nem veszek, mert csak a városban megdöglik, mert az évi 6-8ezer km-re nem érdemes.

Akkor ezek szerint ez városban valóban benyeli a 12 litert, ha rövid távokra használod.

köszi a választ és mások válaszát illetve tapasztalatát is szívesen várom

Link to comment
Megosztás:

Hello,

köszi a választ. Azért is írtam, hogy havi egyszer kiviszem a győri elkerülő autpályára és megyek vele kb 30 km-t. Ha nem kell mennem sehova az országban, akkor most menjek el vele Pestre meg vissza? Ilyen benzinárak mellett?

Amúgy 3 hete pont ott voltunk vele és akkor 8,4 literrel fordultam meg, a pályán 140-el mentem végig. Kell a kombi meg nagy kocsi, mert van 1.5 éves gyerek a családban. Kisebb köbcentisnek ott van az 1.4-es gtc-m, az ugye mint fennt is írtam sokkal jobban fogyaszt. Dieselt nem veszek, mert csak a városban megdöglik, mert az évi 6-8ezer km-re nem érdemes.

Akkor ezek szerint ez városban valóban benyeli a 12 litert, ha rövid távokra használod.

köszi a választ és mások válaszát illetve tapasztalatát is szívesen várom

Nyáron klímázva rövid távon lámpákkal tűzdelt utakon 11et mértem már nullázás után de mostanában 8.6 körül mozog úgy hogy legalább 80% városban van.
Link to comment
Megosztás:

Nem semmi ez a 12-14 liter, amiről írtok!

De ahogy krisztus is írta, nem mindegy hogy az az átlag milyen távon volt mérve. Ha hidegindítás előtt nullázok és csak 2-3 km-t megyek városban, nekem is kiír ilyen 18-20 literes átlagot. De természetesen ezt nem lehet alapul venni. Több száz vagy több ezer km átlaga lehet reprezentatív.

Egyébként mai mérésem: Budapest-Pécs autópálya, tempomat 138-ra rakva: 6,3 l/100km lett az átlag.

Útközben volt egy nem semmi zivatar is. :)

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Nem semmi ez a 12-14 liter, amiről írtok!

De ahogy krisztus is írta, nem mindegy hogy az az átlag milyen távon volt mérve. Ha hidegindítás előtt nullázok és csak 2-3 km-t megyek városban, nekem is kiír ilyen 18-20 literes átlagot. De természetesen ezt nem lehet alapul venni. Több száz vagy több ezer km átlaga lehet reprezentatív.

Egyébként mai mérésem: Budapest-Pécs autópálya, tempomat 138-ra rakva: 6,3 l/100km lett az átlag.

Útközben volt egy nem semmi zivatar is. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásokat. 6.3 liter százon? Autópályán? De ezt nem 1.6-os motorral csináltad, ugye?

Nem, Cserenkové Dízel.

A 140-es tempónál se várj mást.....tapasztalatom, hogy ez az 1.6-os olyan 90-100 körül fogyaszt a legjobban, felfelé minden 10KM/H sebesség többlet kb. 0,6L átlagfogyasztással növekszik. Tehát, ha azt vesszük, hogy 90-nél 5,2(amit írtam korábban az Érd-VP) akkor a 140-nél megjött a 8,2L. Próbáld ki....ezt a VP-Nyíregyháza autópályás útvonalon nézegettem....

Link to comment
Megosztás:

Nem semmi ez a 12-14 liter, amiről írtok!

De ahogy krisztus is írta, nem mindegy hogy az az átlag milyen távon volt mérve. Ha hidegindítás előtt nullázok és csak 2-3 km-t megyek városban, nekem is kiír ilyen 18-20 literes átlagot. De természetesen ezt nem lehet alapul venni. Több száz vagy több ezer km átlaga lehet reprezentatív.

Egyébként mai mérésem: Budapest-Pécs autópálya, tempomat 138-ra rakva: 6,3 l/100km lett az átlag.

Útközben volt egy nem semmi zivatar is. :)

Nekem 6,1 volt 130-as tempónál 5 személlyel, csomagokkal. :) Hiába nagyobb a motor, meg a karosszéria és a terhelés, meg az automata váltó, azért a 6. fokozat sokat jelent.

Viszont a rekord 4,7-et még nem sikerült megdöntenem.

Tegnap a pesti dugóban tankolás után 22 liter körül volt az átlag. A Keletitől a Móriczra kb. 45 perc kellett, hogy elérjek.

Amúgy hegyről lefelé javaslom a motorféket, sokat vissza tud fogni a fogyasztáson, vagy ha "trükközni" akar az ember, akkor ki kell tenni üresbe, le fog esni az átlagfogyasztás rendesen. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásokat. 6.3 liter százon? Autópályán? De ezt nem 1.6-os motorral csináltad, ugye?

Nem. Az egyém 1.7-es dízel.

Csak mivel téma volt és pont tegnap néztem, gondoltam beírom. Általában ilyen 6.5 körül szokott lenni. Ilyen 90-100-as tempónál nyilván lehetne lejjebb faragni.

Az 1.6-os Z16XER motoros céges kombinak nálunk 7.0-ra van beállítva a normája városon kívül, városban 8.0-ra. Ezt kb lehet is tartani vele, sőt valamivel ez alatt fogyaszt, mert általában mindig kapok valamennyi üzemanyag visszatérítést. Pedig nem szoktam vele nagyon óvatoskodni, pályán megyek vele 130-at.

Nekem 6,1 volt 130-as tempónál 5 személlyel, csomagokkal. :) Hiába nagyobb a motor, meg a karosszéria és a terhelés, meg az automata váltó, azért a 6. fokozat sokat jelent.

Valamennyit biztosan. De ha megnézed a két váltó végáttételét nem olyan óriási ám a különbség!

Az 5-ös váltó áttétele 5.-ben: 0.686 http://www.opel-infos.de/getriebe/f23.html

A 6-osé 6.-ban: 0,614 http://www.opel-infos.de/getriebe/m32.html

Ez persze kb 10%-kal így is jobb, de nem úgy kell elképzelni, mintha lenne egy alap 5-ös váltód és ehhez képest tudnál váltani még egyet. A 6-osnál a fokozatok is sűrűbben vannak.

U.i.: Ja most ugrik be (írtad is) hogy a tiéd automata. Annak lehet hogy más az áttételezése a manuális 6-oshoz képest.

U.i.2: Ha jól sikerült beazonosítanom, ez a te váltód: http://www.opel-infos.de/getriebe/af40.html

Az áttétele ha jól látom ezredre ugyan annyi 6.-ban, mint az enyém 5.-ben! Tehát ebből a szempontból semmivel nem vagy beljebb vele. (Már ha tényleg ez a tiéd.)

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Nekem is csak a kevesebb lóerős motor van. Én jártam vele most kétszer az interátosoknál, hogy nézzék meg miért van ez az óriási fogyasztás, illetve még régebben írtam itt a fórumban, hogy rángat az autó, és hogy annak az okát is nézzék meg. Sajnos ez a hiba most is meg van, de már nagyon elhanyagolható százalékban, és maximum pár másodpercig, egy órás úton. A fogyasztások egyébként nekem is hasonlóak voltak, mint a Te általad leírtak, átlag 10-12.8 L tisztán városi használatra, és a sok reggeli rövid menettel együtt. A szervizben először valami EGR-t nézegettek 40.000Ft-ért, utána nem volt javulás. A második szerviz során 3 elektromos kábelt a motortérben kicseréltek, illetve szoftvert frissítettek az autóban. Amikor átvettem az autót, akkor 6.4 volt az átlag fogyasztás, de az tisztán országúton. Most, hogy csak városban használom , illetve minden nap hidegen 2x 2 km-erre 8.6-8.7, de ahogy látom ez emelkedik :/ Remélem azért valahol meg fog állni :D Az autópályára most konkrét adatom nincs, hogy mennyit megy ott. Arra sajnos nincs ötletem, hogy le fog-e menni a fogyasztás 10ezernél. Én ezt az autót használtan vásároltam, 53ezer kilométerrel, és akkor 8.2-9l körüli fogyasztása volt, utána rá 1-2hétre kezdett el igazán jóétvágyú lenni a motor.

Összegzés képpen leírnám, hogy szerintem az a 10.5 bemelegedett motornál egy picit sok, de még nem látok rá teljesen, mert még csak 4 napja hoztam el a szervízből az autót, és maximum 100-120km mehettem vele azóta. Talán még annyi, hogy tankoláskor is nézd meg, hogy mennyi a fogyasztása, ne csak a BC-re támaszkodj, mert lehet, hogy csalóka.

Ha bármi kérdésed van, akkor megtalálsz itt a fórumon! :)

zsambek`

Szia,

nekem is ez a 115LE-s motorom van kombi H astrában. Most van 8ezer km az autóban (még az utolsó darabok egyikét vettük meg) Ha megyek Győrben a városban vele és nem állítom le a motort, hanem csak közlekedek vele egy normál forgalmas napon, akkor 10,5L körül megáll a fogyasztása. Azonban mi is ilyen rövid távokra használjuk legtöbbször mint te Zsambek (bár hegy itt nem sok van :-) és olyankor inkább a 12L/100km felé megy, sőt sikerült már 14 litert is produkálni vele és ez nem pillanatnyi fogyasztás volt. Mivel ugye még csak 1 éves a kocsi, jeleztem az opel felé, hogy ez elég sok és normális-e, azt mondták, hogy várjuk meg a 10ezer km-t, addigra tuti bejáródik és le fog menni. Eddig még nem ment le. Cseréltettem olajat is, hátha segít, de az sem segített és igazából szerintem már nem is fog lejebb menni. Ez a használat nem túl jó az autónak, de ha erre kell akkor ez van. Én annyit szoktam még, hoyg havi egyszer kiviszem a győri autópálya elkerülőre, kicsit meghajtom, utána némi javulás érezhető. Autópályán 130-140-nél 8.3-at eszik, országúton 90-100-nál 7.2-t

Azért is tartom ezt soknak, mert van nekem egy astra H gtc-m is 1.4es motorral és ugyan azzal a lábbal vezetem és az csak 8.2-t eszik a városban. Oké az csak 1.4-es meg könnyebb is 100 kg-al, de 4 liter különbség van a 2 között.

Ha tudok még segíteni kedves Zsambek, írj. magyarakos@hotmail.com

Szerintetek is le fog még menni 10ezernél a fogyasztás? Opel feljánlott egy fogyasztás mérés tesztet, ha nem megy lejebb

Link to comment
Megosztás:

Én ezt az autót használtan vásároltam, 53ezer kilométerrel, és akkor 8.2-9l körüli fogyasztása volt, utána rá 1-2hétre kezdett el igazán jóétvágyú lenni a motor.

Ez minden frissen vett autonal igy van... Eloszor ovatos vele az ember, nezegeti a fogyasztast, tudat alatt is probalja alacsonyan tartani, aztan amikor ez elmulik, akkor derul ki a valodi ertek :)

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Úgy értettem, hogy amikor az előző tulajtól átvettem, akkor valami ilyen mért adat volt a BC-ben(8.2-9l körül), és ő is ugyanerre a napi 2x7-8 km-re használta az ótót.

Egyébként pedig teljesen igazad van, első pár hétben olyan könnyű lábam volt, és az, hogy 12.5 L evett így, még inkább arra sarkallt, hogy nagyon szépen menjek vele, és ne huzassam :D

zsambek`

Link to comment
Megosztás:

Koszi a hozzaszolasokat mindenkinek. Kicsit nyugodtabb lettem, hogy masoknal is van 12 literes fogyasztas varosban rovid tavoknal. Megvarom a 10ezer km-t az autoban, aztan ha nem megy lejjebb, akkor bevidzem egy fogyasztas meresre, ha mar egyszer felajanlotta az opel.

Azért még arra figyelj oda, hogy:

-megfelelő legyen a keréknyomás

-ne legyen felesleges súly a csomagtartóban, vagy a tetőn

-hidegindításkor ne várj sokat, hogy bemelegedjen, inkább alacsonyabb fordulatnál válts

-használd a motorféket, hosszabb lejtőn meg ki lehet tenni üresbe, miközben gurul az autó, akkor kb. csak alapjárati fogyasztás van.

És ami a lényeg, hogy próbáld leellenőrizni a fogyasztást. Tankold tele, majd kb. 100-200 km után újra ugyanott ugyanazon a kútoszlopon mondjuk 2 kattanásig. Így pontosabb eredményt kapsz, majd hasonlítsd össze a számolt fogyasztást a BC adataival.

Lehet, hogy a BC sem a frankót mutatja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.