Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

sziasztok nekem volna egy kerdesem es egy keresem nem mukodik a kozponti zaram a H ASTRAN tudnatok e segiteni hogy mi lehet a hiba. A vezetekeket atneztem amejik megvolt szakadva azt osszeforasztotam de akor sem dolgozik. de viszont a csomagter ajtajat azt bezarja a kozponti zar. esetlegesen tudna e valaki segiteni hogy hol talalhtok szerelesi rajzot a kozponti zarhoz es a csomagterben talalhato kompjuterjahoz. elore is koszonom a valaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

Honnan van ez az ECAT24 link?

Qrvajó... :D

Az internetről. :)

Nem gondoltam volna, hogy ez egyeseknek ekkora újdonság. Nem is olyan régen volt róla szó itt, illetve mások is, én is linkeltem már többször mindig mással kapcsolatban.

Azon kívül hogy meg lehet nézni az autó adatait, felszereltségét, a másik hasznos dolog, amire használható, hogy alkatrésszámot, katalógusszámot lehet vele keresni konkrét alkatrészekre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az lenne a kerdesem, hogy a H Astra (2006, z17DTH, kombi) fektarcsai kompatibilisek-e a C Vectraeval, 5 lyukas mindketto

Koszonom

A tárcsa átmérője a lényeg. Ha nem egyezik, akkor nem biztos, hogy érdemes vele kínlódni. Osztókör tekintetében ugyanaz (5x110), még az agyátmérő lehet érdekes, hogy egyezik-e.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mitől lehet az, hogy a jobb hátsó kerekemen lévő gumi szemmel láthatóan sokkal kopottabb, mint a többi három?

Gondoltam, hogy ideje feltenni a téli szettet és ekkor tűnt fel. Tavasszal mikor felraktam tuti nem ilyen volt, mert egyből feltűnt volna. Egyenletes a kopása, nem csak a külső vagy belső fele. Csak olyan mintha kétszer annyit futott volna mint a többi három gumi. Pedig nem. Ez mitől lehet és mit tudok ellene tenni? Állítható egyáltalán az Astra hátsó futóműve?

Nagyon durván kopik a jobb hátsó. De nem kopog, nem zörög semmi, az egyenesfutás nagy tempónál is tökéletes, nem ráz, kanyarban atomstabil az autó.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mitől lehet az, hogy a jobb hátsó kerekemen lévő gumi szemmel láthatóan sokkal kopottabb, mint a többi három?

Gondoltam, hogy ideje feltenni a téli szettet és ekkor tűnt fel. Tavasszal mikor felraktam tuti nem ilyen volt, mert egyből feltűnt volna. Egyenletes a kopása, nem csak a külső vagy belső fele. Csak olyan mintha kétszer annyit futott volna mint a többi három gumi. Pedig nem. Ez mitől lehet és mit tudok ellene tenni? Állítható egyáltalán az Astra hátsó futóműve?

Nagyon durván kopik a jobb hátsó. De nem kopog, nem zörög semmi, az egyenesfutás nagy tempónál is tökéletes, nem ráz, kanyarban atomstabil az autó.

Nem hiszem, hogy a futomu geometriai hibaja tudna ilyesmit okozni, igy mashol kell nezelodni... Lehetosegek:

- gumi betegseg, eleve hibas volt, vagy belehajottal vele valamilyen vegyszerbe :)

- nem tud teljesen szabadon forogni a kerek (csapagy, ABS, ESP hiba)

A fekbeteteken nem latszik nagyon eltero kopottsag?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy a futomu geometriai hibaja tudna ilyesmit okozni, igy mashol kell nezelodni... Lehetosegek:

- gumi betegseg, eleve hibas volt, vagy belehajottal vele valamilyen vegyszerbe :)

- nem tud teljesen szabadon forogni a kerek (csapagy, ABS, ESP hiba)

A fekbeteteken nem latszik nagyon eltero kopottsag?

Nem. Sőt, ilyesmire már én is gondoltam. Ezért közvetlenül út után vizsgálgattam nem melegszik-e valami a környéken. De nem. Érzetre még a két féktárcsai is teljesen ugyan olyan hőmérsékletű.

A másik amire mostanában nem találok magyarázatot: 2-3 hete a fogyasztásom egyik napról a másikra bő 1 literrel megugrott. Ugyan ott tankolok, ugyan úgy vezetek, ugyan azon az úton megyek, amin eddig minden héten évek óta. És egyszerűen nem megy 6 liter közelébe a fogyasztás, inkább 7-hez közelít, akármilyen spórolósan is próbálok menni. Teljesítményben, motorhangban semmi változás, jól gyorsul, nem füstöl, nem zörög, a hűtővíz hőmérséklete is a szokásos, nincs hibakód sem, csak érthetetlenül magasabb fogyasztás. Eddig egy Budapest-Pécs-Budapestet fél tankkal megjártam, még ha nyomtam is neki. Most meg ha nagyon óvatosan hajtok, sikerül a negyed és a fél közötti osztáson megállni. Sose volt ennyi. 480-500km-en elmegy 35 liter.

Egyedül ami történt közvetlenül a fogyasztásugrás előtt, hogy kb 40-nel rongyoltam át egy fekvőrendőrön (sport futómű, 17"-os kerekekkel, szerencsére a gumik, felnik látszólag nem sérültek). Ezért is gondoltam, hogy nem ártana egy futómű ellenőrzés.

A munkahelyem közelében most létesítettek egy ilyet. Rég óta egy másik alternatív útvonalon járok, de aznap reggel dugó volt, így arra gondoltam, megpróbálom erre. Még óraátállítás előtt, reggeli sötétségben, zuhogó esőben, kitáblázás hiányában nem vetten észre ezt a kupacot, fékeztem, de így is kb 40-nel mentem át rajta.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A normál kormánykerekemet szeretném multikormányosra cserélni Sok bonyodalommal jár vagy magam is ki tudom cserélni

Simán ki tudod cserélni kb. 10 perces művelet ha megvan minden szerszám és tudod hova kell nyúlni :)

Utána csak fel kell majd programozni a gombokat!

Link to comment
Megosztás:

Egyedül ami történt közvetlenül a fogyasztásugrás előtt, hogy kb 40-nel rongyoltam át egy fekvőrendőrön...

Azért elviszem egy futómű bemérésre. A környéken 2000Ft-ért bevizsgálják műszerrel. Ha nem is kell állítani és feleslegesen fizetem ki rá, nekem ennyit akkor is megér, hogy tudom hogy minden rendben van.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok nekem volna egy kerdesem es egy keresem nem mukodik a kozponti zaram a H ASTRAN tudnatok e segiteni hogy mi lehet a hiba. A vezetekeket atneztem amejik megvolt szakadva azt osszeforasztotam de akor sem dolgozik. de viszont a csomagter ajtajat azt bezarja a kozponti zar. esetlegesen tudna e valaki segiteni hogy hol talalhtok szerelesi rajzot a kozponti zarhoz es a csomagterben talalhato kompjuterjahoz. elore is koszonom a valaszotokat.

Szia!

Az akkusarut vedd le néhány percre, utána vissza. Elvileg magához kell térjen.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mi lehet a hiba oka:

Z17DTL 2005

Ma hazajöttem munkából tök jól ment minden le állitottam pár óra múlva akartam menni vele nem indult az autó. Csak egy kattanás hallatszik amikor indítani akarom. Akksi új nem tudom, hogy az-e a rossz. De az autó érdekes dolgokat csinált amikor próbálgattam indítani.. Felvillant a sárga villáskulcsos kis autó, akkor olyan van hogy azt jelzi hogy üres a tank pedig van benne és villog.. teljesen nullán áll. Elég sűrgős kérem valaki segitsen.

Link to comment
Megosztás:

Z17DTL 2005

Ma hazajöttem munkából tök jól ment minden le állitottam pár óra múlva akartam menni vele nem indult az autó. Csak egy kattanás hallatszik amikor indítani akarom. Akksi új nem tudom, hogy az-e a rossz. De az autó érdekes dolgokat csinált amikor próbálgattam indítani.. Felvillant a sárga villáskulcsos kis autó, akkor olyan van hogy azt jelzi hogy üres a tank pedig van benne és villog.. teljesen nullán áll. Elég sűrgős kérem valaki segitsen.

Meg kell nezni eloszor az akkut, lehet, hogy leszivta valami... Ha nem, akkor lekotni legalabb 10 percre, aztan vissza.

Link to comment
Megosztás:

Miert, ezeken tul vagy? Pontosan kene tudni, mi mukodik, mi nem, ugy lehet csak szukiteni kort.

Most jön egyik ismerősöm megpróbáljuk bebikázni. indítóztam párat de cska kattog és az akksit leszivta.. az üzemanyag jelző nullán áll és villog az óra ecn hibakód van de csak a sebességes faxság.. ami 100as tempó felett szokott villogni.. de most egyáltalán nem indul..

Módosítva : VicKnr_25
Link to comment
Megosztás:

Most jön egyik ismerősöm megpróbáljuk bebikázni. indítóztam párat de cska kattog és az akksit leszivta.. az üzemanyag jelző nullán áll és villog az óra ecn hibakód van de csak a sebességes faxság.. ami 100as tempó felett szokott villogni.. de most egyáltalán nem indul..

Nos. Nem indul kulccsal.. behúztuk elindult.. azt mondták , hogy az önindító lehet megszorulva.. hogy tudom megjavítani házilag? vagy mindenképp szerelő?.. Minden megoldás érdekel !

Valaki mondja meg hogy hova van eldugva az a fránya önindító :D

Módosítva : VicKnr_25
Link to comment
Megosztás:

Nos. Nem indul kulccsal.. behúztuk elindult.. azt mondták , hogy az önindító lehet megszorulva.. hogy tudom megjavítani házilag? vagy mindenképp szerelő?.. Minden megoldás érdekel !

Valaki mondja meg hogy hova van eldugva az a fránya önindító :D

Szia!

Az önindító a motor tűzfal felőli oldalán van, Valószínűleg elfogyott vagy fennakadt az egyik kefe és azért csak kattog, mert a relé behúz, de a motor nem forgat. Ha nem vagy villamosság szerelő akkor ne állj neki :) Ne kínozd mert szét égeti a kommutátort.

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azért elviszem egy futómű bemérésre. A környéken 2000Ft-ért bevizsgálják műszerrel. Ha nem is kell állítani és feleslegesen fizetem ki rá, nekem ennyit akkor is megér, hogy tudom hogy minden rendben van.

Voltam a futóművesnél.

Mindegyik kerék összes beállítási értéke jó volt kivéve a jobb hátsót. Gondolom nem véletlen, hogy pont az ette a gumit. Erre is azt mondták, hogy okozhatta ez is, meg anyaghiba is, vagy mindkettő egyszerre.

A jobb hátsó kerék összetartási értéke határértéken kívül volt. Igaz nem sokkal, csak egyetlen szögperccel.

Beállították tökéletesre. Utána ma este mentem megint egy Budapest-Pécs távolságot. És jé, egy literrel zuhant a fogyasztásom! Szerintem ez sem véletlen. Pontos értéket még nem tudok írni, mert nem tankoltam ma már tele. De az alapján amit a BC kiírt, illetve a szintjelző mutató alapján már elég jól kitapasztaltam: bőven 6 liter alatti fogyasztással eljöttem. Az elmúlt pár hétben pedig nem tudtam 7 alá vinni.

Nem gondoltam volna, hogy egy kis futóműállítás ennyit jelent. És az is biztos, hogy ilyen mértékben a pár héttel ezelőtti fekvőrendőrön való átugratással ütöttem el a jobb hátsót. Legközelebb jobban vigyázok.

Link to comment
Megosztás:

A jobb hátsó kerék összetartási értéke határértéken kívül volt. Igaz nem sokkal, csak egyetlen szögperccel.

Beállították tökéletesre. Utána ma este mentem megint egy Budapest-Pécs távolságot. És jé, egy literrel zuhant a fogyasztásom!

Tobb szempontbol is meglepo tortenet... Egyreszt az 1 literes elteres a fogyasztasban, bar fogjuk ra, hogy ha nagyon durvan kopik a gumi, akkor ahhoz kell plusz energia is.

De hibas osszetartas mellett hogy kopott egyenletesen a gumi, illetve hogy allitottak be? Valami elgorbult reszt visszahajlitottak? Mert normal allitasi lehetoseg elvileg nincs:

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/f__rear_axle_and_rear_wheel_suspension/rear_axle_front_wheel_drive/specifications/wheel_alignment_values_for_astra-h/

Link to comment
Megosztás:

Mert normal allitasi lehetoseg elvileg nincs...

Akkor ezt rosszul tudod.

Nézd Csaba! Nem mentem le a szerelővel az aknába, hogy megnézzem, hogy pontosan min, merre és hogyan állít. Nem gondoltam rá, hogy itt ezt külön bizonygatnom kellene, mert a szavam nem elég hogy állítottak rajta. Őszintén szólva annyira nem is érdekelt, hogy hogyan történik az állítás, mert itthon mérőműszer hiányában tuti hogy nem fogom házilag állítgatni.

Mindenesetre egy ember kézi erővel pár perc alatt nem hiszem, hogy bármit is tudna hajlítgatni egy aknán álló autó futóművén. De legközelebb, ha megint állíttatnom kell rajta ígérem, hogy a szerelő sarkában leszek, minden mozdulatát levideózom, és bemutatom itt neked.

A gumi lehet hogy alapból is lágyabb keverékű mint a többi és ezért az jobban kopik alapból is. Mindenesetre az biztos nem használt neki, hogy kvázi keresztbe húzta az autó maga után. Igaz, hogy ez csak pár hétig történt, de az az én esetemben több ezer km-t jelent.

A lényeg az én szempontomból, hogy ez is szerencsére egyszerűen megoldódott. A fogyasztás normalizálódása mindenképp jó a pénztárcámnak, a gumit meg figyelni fogom.

Ezt kaptam emlékbe: http://kepfeltoltes.hu/141108/P1030699_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezt rosszul tudod.

Nézd Csaba! Nem mentem le a szerelővel az aknába, hogy megnézzem, hogy pontosan min, merre és hogyan állít. Nem gondoltam rá, hogy itt ezt külön bizonygatnom kellene, mert a szavam nem elég hogy állítottak rajta.

En nem tudom sehogy, csak a gyari leirast ideztem:

3 ) The specified values are set during production. Adjustment in Service is not possible.

Nem kell bizonygatni semmit, csak erdekel, hogy csinalnak egy olyan beallitast, amit elvileg nem lehet.

Raadasul az a rohej, hogy az egy szogperces kilogasod a gyari tablazat szerint nem is log ki, mert szerintuk -6 es 44 kozott lenne jo.

Persze az is latszik, hogy nem csak egy percnyit allitottak, hanem a feltehetoen optimalis kozepertekre huztak be, viszont ha ez ilyen durva fogyasztascsokkenest okoz, akkor erdemes lenne meg akar a hatarerteken beluli futomuveket is tovabb allitgatni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.