Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Megvettem a fékbetétet! A végén gyári lett 13.500-ért! Szerintem korrekt ár volt érte!

Annyi lenne a kérdésem, hogy a fékcsikorgás gátlót hova kell kenni (kell-e?) és mit fújjak le féktisztítóval??

Azt mondták, hogy az új betétet is le kell, mert zsíros!

Ez igaz?

Köszönöm szépen!

G.

Link to comment
Megosztás:

a betétet sem árt lefújni a kellemetlenségek elkerülése végett.

Az előző betét mennyi km-et bírt ki?

Sziasztok!

Megvettem a fékbetétet! A végén gyári lett 13.500-ért! Szerintem korrekt ár volt érte!

Annyi lenne a kérdésem, hogy a fékcsikorgás gátlót hova kell kenni (kell-e?) és mit fújjak le féktisztítóval??

Azt mondták, hogy az új betétet is le kell, mert zsíros!

Ez igaz?

Köszönöm szépen!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!egy 2005ös 1.7es dízel gtc-m van!olyan probléma van hogy a turbónál a westgate szelepnél zörög valami igencsak az a szabályozó kar!de csak alapjáraton csinálja és ha erősebben hozzáérek akkor megszűnik a hang!remélem nagyjából értetően magyaráztam el!valaki találkozott már hasonló problémával?

Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de a kézifék ha magasan fog, akkor utána lehet állítani, vagy cserélni kell??

Előszőr a fékpofa-fékdob távolságot kell beállítani a hátsó féknél, és utána rájössz hogy a bowdenhez már hozzá sem kell nyúlni...

De a kérdéseid alapján inkább vidd el egy szakszervizbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hol tudom leereszteni a motorból és a hűtőből a fagyállót!

Le szeretném cserélni, mert már elég régi!

Köszi szépen!

G.

Hűtő jobb oldalán alul van egy piros kis kupak, a legnagyobb sima fejű csavarhúzóval tudod kitekerni, de utána még erősen ki is kell húzni! Ha teljesen lejött a fagyi, még indítsd be kicsit a motort, hogy a vízpumpa kinyomja a maradékot! Légteleníteni nem kell magát légteleníti. Feltöltöd mész egy pár km-t (hidegbe jó párat) utána hagyod kihűlni és felöntöd szintre!

Link to comment
Megosztás:

Hűtő jobb oldalán alul van egy piros kis kupak, a legnagyobb sima fejű csavarhúzóval tudod kitekerni, de utána még erősen ki is kell húzni! Ha teljesen lejött a fagyi, még indítsd be kicsit a motort, hogy a vízpumpa kinyomja a maradékot! Légteleníteni nem kell magát légteleníti. Feltöltöd mész egy pár km-t (hidegbe jó párat) utána hagyod kihűlni és felöntöd szintre!

Köszönöm szépen a segítséged, de már leengedtem. Nekem sajnos nincs rajta leeresztő csavar, így jobb híján leszedtem az alsó gumicsövet és ott leengedtem! A motort nem indítottam be, de lejött így 4 liter.

Mennyinek kellett volna lejönni?

Köszönöm szépen!

G.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a segítséged, de már leengedtem. Nekem sajnos nincs rajta leeresztő csavar, így jobb híján leszedtem az alsó gumicsövet és ott leengedtem! A motort nem indítottam be, de lejött így 4 liter.

Mennyinek kellett volna lejönni?

Köszönöm szépen!

G.

Nekem a dízelbe kb 7l. A benzinesekbe picit kevesebb!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Astra H 1.4 Enjoy típusú autóm van és most volt 1 éves (7ezer km).

Mostanában hallok egy fura hangot a motortér felől.

Olyan ciripelő,csörgedező hang,nem túl hangos,de azért hallom,pláne mióta észleltem

a fülem is érzékenyebb rá.Általában akkor jelentkezik,ha nagyobb fordulatszámnál elveszem a gázt,

és az autó motorféküzemben gurul,vagy nagyobb gázadásnál a kuplung kinyomásakor.Nem tudom mi lehet,gondoltam a vezérműláncra,szelepekre

,benzinszivattyúra,de egyébként semmi gond a kocsival.Szerintetek mi lehet a ciripelés forrása? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mostanság tapasztalom hideg motornál elindulásnál hogy kicsit odalépek a gázra és érezni hogy gyenge, lomha,ma szinte meg is torpant 2 be.Nem forgatom csak gyorsitok.ha bemelegszik akkor semmi gond vele.

1.6 benzin 115 le 2007,48000 km.

Fék gáz nyomva +gyújtás 000000.

indulni pöccre indul.42000nél volt szervizen.

Gyertya probléma lehet e?vagy más ?Ha valaki tapasztalt ilyet és tud rá valamit hogy mi lehet várom válaszát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Mostanság tapasztalom hideg motornál elindulásnál hogy kicsit odalépek a gázra és érezni hogy gyenge, lomha,ma szinte meg is torpant 2 be.Nem forgatom csak gyorsitok.ha bemelegszik akkor semmi gond vele.

1.6 benzin 115 le 2007,48000 km.

Fék gáz nyomva +gyújtás 000000.

indulni pöccre indul.42000nél volt szervizen.

Gyertya probléma lehet e?vagy más ?Ha valaki tapasztalt ilyet és tud rá valamit hogy mi lehet várom válaszát.

több dolog lehet:

1. nem kormoltad ki mostanában ezért rakoncátlan.

2. ezeknél a motoroknál autószerelő ismerős elmondása alapján van valami hiba a vezérlésben ami furcsa jelenségeket okozhat. Még nem sikerült többet kihúznom belőle mert nagy rohanásban volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem egy krokodil emelőt és két tartó bakot! Az lenne a kérdésem, hogy az autó melyik pontján emeljek ill. támasszak alá?

Nem volt még ilyen szerszámom, ezért nem tudom!

Tudom, hogy alap dolog, de biztos ami biztos!

Köszi a segítséget!

G.

nézz alá a kocsinak ás látni fogod elvileg az emelési pontoknál van a küszöbnél jelölés hova kell tenni az emelőt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Honnan tudom mikor kell ablaktörlő lapátot cserélni?

Mrg van repedezve vagy ilyesmi?

Igaz, hogy évente cserélni kell?

Köszi szépen!

G.

Akkor kell cserélni, ha törlés közben pattog a szélvédőn, vagyis meg van keményedve a gumi, el van szakadva, csíkozva töröl, vagy nem húzza le a vizet a szélvédőről. Jobb ablaktörlőkön láttam olyan matricát, hogy elszíneződik, ha cserélni kell őket.

Link to comment
Megosztás:

több dolog lehet:

1. nem kormoltad ki mostanában ezért rakoncátlan.

2. ezeknél a motoroknál autószerelő ismerős elmondása alapján van valami hiba a vezérlésben ami furcsa jelenségeket okozhat. Még nem sikerült többet kihúznom belőle mert nagy rohanásban volt.

Tény és való hogy keveset megy hosszabb úton.reggel 3km hüvösben este haza 3 km ez megy neki 3 hete,néha megyek 10et 15 öt is de jövő héttől teszteljük hosszabb túrákkal ha nem javul gyertya ellenőrzése lesz ha nem jó akkor csere.Amúgy köszi a gondolatsort de ha többet is tud az ismerősöd beszélni a vezérléses dolgokról várom válaszodat.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.