Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

pl nem 4 villant a második karakter hanem pl 6ot vagy mit tudom én...

érted?

Ahha, értem.

Nem, többször is ellenőriztem, ezt írja ki: 01462 (kb. 1 mp-ig), majd 01463 (4-5 mp-ig), végül 00000.

Opeles (márkaszervizes) ismerős szerint lehet "technikai jellegű adattárolás", nem feltétlenül hibaüzenet.

A szerviz részleg ma nem üzemelt, hétfőn rádugják gépre és minden kiderül!

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Igazán jófejek vagytok!

Beszámolok majd, h mi volt! :)

Link to comment
Megosztás:

de amiket én belinkeltem mindkettő klímával kapcsolatos...

Félreérthető volt, azt hittem A/C.... Szóval akkor AC, mint AirConditioner... Hm... nem tudom, most csak páralefújásra használom naponta 1-2 alkalommal 1-2 percig...

Ja, és fontos eltérés a linkelt probléma és az enyém között, hogy nekem alapesetben nem ég/villog a "Check engine!"!

Link to comment
Megosztás:

Ahha, értem.

Nem, többször is ellenőriztem, ezt írja ki: 01462 (kb. 1 mp-ig), majd 01463 (4-5 mp-ig), végül 00000.

Opeles (márkaszervizes) ismerős szerint lehet "technikai jellegű adattárolás", nem feltétlenül hibaüzenet.

A szerviz részleg ma nem üzemelt, hétfőn rádugják gépre és minden kiderül!

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Igazán jófejek vagytok!

Beszámolok majd, h mi volt! :)

akkor most ez a hiba jelen van (világít a sárga gonosz),vagy csak tárolt??

vagy én értem félre a dolgot...

hogy p0146 hibakód van 2-es és 3-as indexel

Link to comment
Megosztás:

akkor most ez a hiba jelen van (világít a sárga gonosz),vagy csak tárolt??

vagy én értem félre a dolgot...

hogy p0146 hibakód van 2-es és 3-as indexel

Nem akarom túlragozni, de tisztázni mindenképp:

Alapesetben a sárga (tengeralattjáró) gonosz nem világít.

Az ECN kód előhívása során kezd el villogni, ahogy írtam: "Fék-gáz 4-5 mp-ig, majd gyújtás ON, ekkor a ECN 01462-t írja, majd rögtön vált a 01463-ra, (és a sárga tengeralattjáró elkezd villogni), végül az ECN 00000-ra (de a tengeralattjáró továbbra is villog)."

Ha beindítom ezután, vagy gyújtás OFF, majd simán újra ON, akkor nem villog/világít a sárga "gonosz", nincs figyelmeztető ikon!

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom túlragozni, de tisztázni mindenképp:

Alapesetben a sárga (tengeralattjáró) gonosz nem világít.

Az ECN kód előhívása során kezd el villogni, ahogy írtam: "Fék-gáz 4-5 mp-ig, majd gyújtás ON, ekkor a ECN 01462-t írja, majd rögtön vált a 01463-ra, (és a sárga tengeralattjáró elkezd villogni), végül az ECN 00000-ra (de a tengeralattjáró továbbra is villog)."

Ha beindítom ezután, vagy gyújtás OFF, majd simán újra ON, akkor nem villog/világít a sárga "gonosz", nincs figyelmeztető ikon!

Ha menetközben nem világít akkor már nincs jelen a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarom túlragozni, de tisztázni mindenképp:

Alapesetben a sárga (tengeralattjáró) gonosz nem világít.

Az ECN kód előhívása során kezd el villogni, ahogy írtam: "Fék-gáz 4-5 mp-ig, majd gyújtás ON, ekkor a ECN 01462-t írja, majd rögtön vált a 01463-ra, (és a sárga tengeralattjáró elkezd villogni), végül az ECN 00000-ra (de a tengeralattjáró továbbra is villog)."

Ha beindítom ezután, vagy gyújtás OFF, majd simán újra ON, akkor nem villog/világít a sárga "gonosz", nincs figyelmeztető ikon!

akkor nincs hiba....

csak elvan tárolva

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Urak a segítséget, akkor csak megoldódott a probléma! :)

Pedig éppen lefotóztam az ECN 001462-t hibakód-kiírást, hogy betegyem...

Köszönöm mégegyszer a törődést, rendesek vagytok! :D

Így már lehet kipufogó vezérműtengely szinkronizálás működési hiba!

Link to comment
Megosztás:

Kéne egy kis segitség Urak! kigyullad az olajnyomásom kb 20 km megtétele után és onnantol mindig kivillan alapjáraton,pl piros lámpa,gyorsan lecseréltem az olajat de hiba még mindig,esetleg valami tipp? előre is köszi

Nem volt mostanában szoftver frissítés?

Link to comment
Megosztás:

de volt,de azóta már kikötötték ledugozták felső olajgombát viszont nekem is van egy hibakodom ECN 17152 erről tudtok valamit?

Akkor meg kell mérni mechanikus órával a nyomást üzemi körülmények között. Az elárulja, hogy olajgomba, vagy olajnyomás gond van.

Link to comment
Megosztás:

Vagyis?

Én ezt találtam:

Trouble Code Group: Engine - Z16XER

Trouble Code: P0014 - Exhaust Camshaft Phasing Mechanics Malfunction

Trouble Code: P0014 - Exhaust Camshaft Phasing Mechanics Range/Performance

Trouble Code: P0014 - Exhaust Camshaft Phasing Mechanical Reference Position Range/Performance

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.