Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

Olvasgattam az astra-h.ru-t, és láttam, hogy vannak különböző érzékelők az autóban (biztonsági öv, fagyálló, ablakmosó folyadék). Hát nekem csontra kiürült az ablakmosó, de semmi figyelmeztetést nem írt ki a computer. Ja és a biztonsági övre sem figyelmeztet, ha anélkül indulok el. Pedig gabb megírta, hogy milyen felszereltség van az autómban, és ott szerepel a biztonsági öv érzékelő.

Mindez csak Tech2-vel való programozás kérdése lenne?

Köszi,

N

Link to comment
Megosztás:

Hali! Csak hogy tanuljatok.......(NE BÍZ A KERESKEDŐBE!!!!)

GM kampány információ szerint a motorkódom: Z17DTJ (forgalmiban Z17DTR!!!)

2010 márciusában, Németországban, gariban cseréltek egy vízcsövet, akkor 124.000km volt benne!!!! (2010.júniusában vettem 60.000-rel!!!) Tehát, rendesen ÁTBA##tak !! Érdemes a kereskedőt ezért felnyomni???

Most eredeti szoftver lett rá tolva DTJ, .......meglátjuk....

az az igazság, hogy ezt csak úgy tudom megkérdezni:

mitvártál? szerelemből adták oda neked az autót félárért? azért a német se hülye. menj fel a mobile.de-re, és nézd meg, hogy mennyiért árulják a 60.000 km ert futott diesel astrákat, kint. drágábban majdnem mint amennyiért te vetted.

és még akkor a regadó, a szállitás, a forgalomba helyezés sehol sincs. és még hol a kereskedő sokszázezres haszna....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olvasgattam az astra-h.ru-t, és láttam, hogy vannak különböző érzékelők az autóban (biztonsági öv, fagyálló, ablakmosó folyadék). Hát nekem csontra kiürült az ablakmosó, de semmi figyelmeztetést nem írt ki a computer. Ja és a biztonsági övre sem figyelmeztet, ha anélkül indulok el. Pedig gabb megírta, hogy milyen felszereltség van az autómban, és ott szerepel a biztonsági öv érzékelő.

Mindez csak Tech2-vel való programozás kérdése lenne?

Köszi,

N

A hutofolyadek es ablakmoso tartalyokon tobbnyire nincs rajta a szinterzekelo - hiaba tudna jelezni a check-control, de nincs mit. Meg a Cosmoban sem alapfelszereles.

Link to comment
Megosztás:

az az igazság, hogy ezt csak úgy tudom megkérdezni:

mitvártál? szerelemből adták oda neked az autót félárért? azért a német se hülye. menj fel a mobile.de-re, és nézd meg, hogy mennyiért árulják a 60.000 km ert futott diesel astrákat, kint. drágábban majdnem mint amennyiért te vetted.

és még akkor a regadó, a szállitás, a forgalomba helyezés sehol sincs. és még hol a kereskedő sokszázezres haszna....

Ez mind igaz, de nem menti a csalast, tehat a birosag nem fogja elfogadni indoklaskent...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem fog menni a visszavásárlás, vagy kártalanítás, mert a kereskedő tagadásban marad és nem fizet, az pedig nem bizonyítható, hogy ki és mikor követte el a csalást.

Nyilván nemzetközi jogsegély keretén belül lehetséges lenne leszűkíteni a kört, de ilyen értéknél ez abszolút felejtős.

Persze, mindenki tudja, hogy ki követte el a csalást és miért, de egy dolog ezt vélelmezni, és egy másik azt bizonyítani - kártérítési- illetve büntető eljárásban pedig ez utóbbi nélkülözhetetlen. Vagyis ha jószántából nem fizet vmilyen összegű értékcsökkenést (kizártnak tartom!), vagy esetleg ha nem veszi vissza a kereskedő (erre talán van egy kis esély, de persze ez attól függ, hogy mennyi idő telt el az eladástól), akkor veszett fejsze nyele....

Bele kell törődni, és le kell vonni a tanúságot: olyan, hogy "keveset futott dízel, hibátlan kasztnival, jó áron, kereskedőtől" - Nem létező fogalom! :)

Link to comment
Megosztás:

én viszont egyetse hallottam még...

próba, aztán majd meglátjuk ....

és visszafizetést is csak 20 ból 1 nél ment... a többinél elhajtották az embert....

Vilagos, a kerdes csak az, hogy az elhajtott ember beletorodik-e ebbe. Ugy tunik, a tobbseg sajnos igen, de nem mindenki.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem fog menni a visszavásárlás, vagy kártalanítás, mert a kereskedő tagadásban marad és nem fizet, az pedig nem bizonyítható, hogy ki és mikor követte el a csalást.

Nyilván nemzetközi jogsegély keretén belül lehetséges lenne leszűkíteni a kört, de ilyen értéknél ez abszolút felejtős.

Persze, mindenki tudja, hogy ki követte el a csalást és miért, de egy dolog ezt vélelmezni, és egy másik azt bizonyítani - kártérítési- illetve büntető eljárásban pedig ez utóbbi nélkülözhetetlen. Vagyis ha jószántából nem fizet vmilyen összegű értékcsökkenést (kizártnak tartom!), vagy esetleg ha nem veszi vissza a kereskedő (erre talán van egy kis esély, de persze ez attól függ, hogy mennyi idő telt el az eladástól), akkor veszett fejsze nyele....

Bele kell törődni, és le kell vonni a tanúságot: olyan, hogy "keveset futott dízel, hibátlan kasztnival, jó áron, kereskedőtől" - Nem létező fogalom! :)

Nem vagyok jogasz, de a "nem bizonyithato" nem okvetlenul erdekes, mert a kereskedo (elvileg :D ) szakember, igy eszre kell vegyen olyasmit is, ami egy laikustol nem elvarhato.

Nem veletlenul kerdeztem, hogy Opel kereskedorol volt-e szo, ugyanis ott hozzafernek olyan adatokhoz, amelyekkel bizonyos dolgok nagyon egyszeruen ellenorizhetok.

Egyebkent az is hozzatartozik az emlitett esethez, hogy miutan a kollegam megnyerte a pert, es a kereskedo fizetett (millios tetelrol volt szo), egy ido mulva a garazsabol elloptak a kocsit. Hulye volt o is, mert nyitva volt, benne a kulcs, es persze az is atfut az ember agyan, hogy a pervesztes lopatta el bosszubol.

Szoval nem egyszeru ugyek ezek, nyilvan a legjobb meg sem venni ilyen kocsikat, de azert az atvert felnek sem kell okvetlenul barmibe beletorodnie.

Link to comment
Megosztás:

Tök' mindegy, hogy beletörődik-e az ember, avagy sem, picit feljebb leírtam miért...

Kozben en is irtam ezt azt... Egy eset nyilvan nem sok, de arra eleg, hogy ne lehessen terjeszteni azt, hogy teljesen remenytelen a helyzet.

Persze az is vilagos, hogy egyeseknek erdeke azon hit fenntartasa, hogy a kereskedok minden kockazat nelkul folytathatjak a trukkozeseiket...

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok jogasz, de a "nem bizonyithato" nem okvetlenul erdekes, mert a kereskedo (elvileg :) ) szakember, igy eszre kell vegyen olyasmit is, ami egy laikustol nem elvarhato.

Nem veletlenul kerdeztem, hogy Opel kereskedorol volt-e szo, ugyanis ott hozzafernek olyan adatokhoz, amelyekkel bizonyos dolgok nagyon egyszeruen ellenorizhetok.

Egyebkent az is hozzatartozik az emlitett esethez, hogy miutan a kollegam megnyerte a pert, es a kereskedo fizetett (millios tetelrol volt szo), egy ido mulva a garazsabol elloptak a kocsit. Hulye volt o is, mert nyitva volt, benne a kulcs, es persze az is atfut az ember agyan, hogy a pervesztes lopatta el bosszubol.

Szoval nem egyszeru ugyek ezek, nyilvan a legjobb meg sem venni ilyen kocsikat, de azert az atvert felnek sem kell okvetlenul barmibe beletorodnie.

Régebben még köteles volt az eladó fél tájékoztatni a vevőt az autó állapotáról, általános műszaki problémáiról, hibáiról, jelenleg ez már nincs hatályban. A NKH oldaláról letölthető adás-vételiben sem szerepel, mindössze csak az számít, hogy saját tulajdonban, illetve per- és tehermentes legyen!

Szakember-e az eladó vagy sem, természetes személy-e avagy sem - nincs jelentősége. Tudtommal az Opelnél nincs lehetőség az adatok alapján lehívni az autóra vonatkozó teljes információt még belföldi viszonylatban sem, nem még nemzetköziben. Szóval nem vethető fel a felelőssége. Az óra-visszatekerést meg lehetetlen rábizonyítani!

Link to comment
Megosztás:

Kozben en is irtam ezt azt... Egy eset nyilvan nem sok, de arra eleg, hogy ne lehessen terjeszteni azt, hogy teljesen remenytelen a helyzet.

Persze az is vilagos, hogy egyeseknek erdeke azon hit fenntartasa, hogy a kereskedok minden kockazat nelkul folytathatjak a trukkozeseiket...

Félreértés ne essék: maximálisan egyetértek veled, ez felháborító dolog! Azonban azt látnod kell: Magyarország egy következmények nélküli ország! Itt mindent meg lehet csinálni büntetlenül, mert a jogrend egy csődtömeg, a bürokrácia eltúlzott, így teljesen alkalmatlanná teszi a jogérvényesítést!

És bocs az OFF-ért!

Link to comment
Megosztás:

Félreértés ne essék: maximálisan egyetértek veled, ez felháborító dolog! Azonban azt látnod kell: Magyarország egy következmények nélküli ország! Itt mindent meg lehet csinálni büntetlenül, mert a jogrend egy csődtömeg, a bürokrácia eltúlzott, így teljesen alkalmatlanná teszi a jogérvényesítést!

És bocs az OFF-ért!

Pont az ilyen szovegek erositik azt az emberekben, hogy bele kell torodni, nincs mit tenni.

Leirom ujra es utoljara: mivel ismerek egy konkret ellenpeldat, raadasul elsokezbol, nem lehet azt allitani, hogy lehetetlen a dolog, bar ketsegtelenul nem is egyszeru. Szereny velemenyem szerint pedig nem (csak) a torvenyekkel van baj, hanem igen vastagon az emberi gatlastalansaggal, a masik fel korlatlanul hulyenek nezesevel is.

Eleg elnezni a Vaterara, miket kinalnak milyen arakon az ocska felniktol es gumiktol kezdve a lukas bojlerekig...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.