Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Az enyémben nincs függönylégzsák, így ez a probléma nem merült fel : )

De az antennaszerelés szerintem nem bántja a függönylufit: a talp kiszerelése ugye középen történik, a vezetéknek pedig vannak tartó műanyag bolhái. A kárpitelemek kiszedéséhez nem kell nagyon alányúlni. Persze azért óvatosan... Majd töltök fel fotót erről a részről, az enyémből most teljesen ki van szedve a tetőkárpit, látszik minden a maga valóságában : ).

Azt megköszönném! :)

Várom a képeket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A következő problémát tapasztalom a klímával: néha ki-be kapcsolgat pár másodpercenként, utána búg is. Van ötletetek, hogy mi lehet a probléma? (2008 ASTRA H CARAVAN, Z16XER, elektronikus klíma)

Szia!

Nekem is H van és ugyanezt csinálja, bár az dízel, nálam a kapcsolgatásnál érezni is hogy meg-megtorpan. Voltam ma szerelőnél, azt mondta valószínüleg a klíma automatikája kapcsolja le, mert túl nagy a nyomás, amit valószínűleg a klímahűtő okoz, hogy tele van trutyival, és ezáltal csökkent a hatásfoka. Tisztítani kell, persze ehhez le kell venni a lökhárítót :) Remélem segítettem, vagy már megoldódott és elmondod mi volt a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem is H van és ugyanezt csinálja, bár az dízel, nálam a kapcsolgatásnál érezni is hogy meg-megtorpan. Voltam ma szerelőnél, azt mondta valószínüleg a klíma automatikája kapcsolja le, mert túl nagy a nyomás, amit valószínűleg a klímahűtő okoz, hogy tele van trutyival, és ezáltal csökkent a hatásfoka. Tisztítani kell, persze ehhez le kell venni a lökhárítót :) Remélem segítettem, vagy már megoldódott és elmondod mi volt a hiba.

Szia!

Köszönöm az ötletet.

Bejelentkeztem klímáshoz, a tünetekre látatlanban azt mondta, hogy valószínűleg túl van töltve gázzal a rendszer, és a keletkező túl magas

nyomás miatt kapcsolgat a klíma.

De majd pénteken kiderül az igazság.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Volt nekem kb két éve olyan problémám hogy rezonált az autó bizonyos fordulaton,de minden fokozatban(2500-2800 között),hangosabb is volt menet közben.Itt leltem meg a hibára a panaszt de a szerviz nem hitt benne hogy ez okozza a hiba forrását.

Jobb oldali féltengelyre kellett súlyt rakatnom ami megoldotta a gondomat kb .Viszont Néha előjön ez a gond de nem annyira erőteljes mint volt és nem is mindig csinálja,van hogy akár 2hétig nem csinálja de utána akár 2-3 napig így megy és nincs semmi rendszer benne.Van hogy csak beindítom és indulok és már tudom hogy rezgősebb nap lesz.Hidegtől melegtől függetlenül jön elő.

A súlyt ellenőriztem fixen van a megadott helyen.

Z16xer 69400 ? km

Esetleg ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm az ötletet.

Bejelentkeztem klímáshoz, a tünetekre látatlanban azt mondta, hogy valószínűleg túl van töltve gázzal a rendszer, és a keletkező túl magas

nyomás miatt kapcsolgat a klíma.

De majd pénteken kiderül az igazság.

Voltam ma klímásnál, a hiba természetesen nem jött elő. A klímás szerint azért, mert nem volt ma annyira meleg. De minden esetre a klímahűtőt átmosta, és mondta is, hogy az esetek nagy részében a koszos hűtő. okozza a problémákat. Ha a hiba mégis előjönne, mondta, hogy menjek vissza.

A klíma azóta rendesen működik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!e

A mai nap arra lettem figyelmes, hogy a gyújtás ráadásakor valami féle beregő hangot lehet hallani kb. 5 másodpercig a kesztyűtartó felől. Mint ha valami kis elektromos motor lenne!

Valaki esetleg tudja, hogy mi lehet ez? Kell vele foglalkozni vagy még hanyagolható!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Automata klímád van? Ha igen, akkor lehet, hogy az állítgatja magát. Ha nem, akkor pontosan nem tudom, de minden kocsinak van valamilyen hangja gyújtás ráadásakor.

Manuális klímám van! Azért volt feltünű mert eddig ezt a hangot nem hallottam!

Link to comment
Megosztás:

az a hang amit hallasz az a szellőztető állító motor hangja

külső belső levegő átkapcsolásakor meg ha állítod hová fújjon akkor hallani főleg

nekem is csinálja gyújtás ráadásakor mióta megvan a kocsi (6éve)

Igen mikor állitom a levegöt nekem is adja azt a beregö hangot.Csak azert lepödtem meg mert a gyujtàs ráadàsakor még soha nem adta ezt a hangot

Link to comment
Megosztás:

Igen mikor állitom a levegöt nekem is adja azt a beregö hangot.Csak azert lepödtem meg mert a gyujtàs ráadàsakor még soha nem adta ezt a hangot

Ha akkor adja a hangot mikor levego iranyat allitod, akkor eleg bezsirozni vagy olajozni a fogaskereket, nekem 1 evig jo volt utana aztan visszajott, majd ujra megcsinalom.

Azt hiszem pont itt olvastam, ha a pedalokhoz befekszel es felnezel a muszerfalba kb a radio iranyaba, akkor egy feher fogaskereket kell latnod, en arra fujtam zsirozo spray-t es par allitas utan elhagyta a nyekergest.

Link to comment
Megosztás:

Voltam ma klímásnál, a hiba természetesen nem jött elő. A klímás szerint azért, mert nem volt ma annyira meleg. De minden esetre a klímahűtőt átmosta, és mondta is, hogy az esetek nagy részében a koszos hűtő. okozza a problémákat. Ha a hiba mégis előjönne, mondta, hogy menjek vissza.

A klíma azóta rendesen működik.

Újra elmenntem klímáshoz, mert előjött a hiba megint. Lefetette a gázt, az előírt 450g heyett 490g volt benne. Szerinte nem valószínű, hogy ez okozta a hibát, de azóta jobban működik. Szerinte inkább a hűtőventillátor második fokozatának kapcsolója szórakozik.

Ha úra előön a hiba, megnézetem azt egy opel szervízben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg tudnátok mondanim hogy hogyan tudom levenni a tetősínt? Mennyire kell hozzá megbontani a tetőkárpitot, vagy meg lehet oldani kívülről?

Szeretném lekrómoztatni.

Még valami: az oldalablakok alatti díszcsíkot hogyan tudom leszerelni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ugyan nem pontosan a kérdésre válaszolok, de... Gondolom azért szeretnéd leszedni, mert krómoztatni szeretnéd. De ha van otthon fúrógéped, akkor két eltérő finomságú csapos rongykoronggal (ha nem találsz csapos rongykorongot, akkor lehet készíteni egy csavarból, egy anyából, két alátétből, meg rongykorongból) és polírpasztával is újjá lehet varázsolni, csak arra kell figyelni, hogy ki kell maszkolni azt a részt, amit nem szeretnél polírozni. A Caravanon nekem is karcosak voltak a díszcsíkok, meg a csomagtérnél a lemez, és így gyorsan ki lehetett pofozni.

Köszi az ötletet, de nekem jelenleg csak a csomagtér lemez krómozott, a díszlécek feketék, szeretném krómozottra cserélni őket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől. 2 különböző kérdésem lenne egy 2007-es Astra H Sedan autóról:

1. Néha(tehát nem mindig) elkezd nyikorogni amikor megyek, de abban a pillanatban abbamarad ha egy kicsit is benyomom a féket.

Fogalmam sincs mi nyikoroghat és hogy mitől függ (sebességtől biztos nem...).

2. A gyári CD30 jelű "hifi" helyére milyen mást lehet beépíteni? Itt a méretekre gondolok elsősorban, főleg a mélység. Ugyanehez a témához érdekelne, hogy ha veszek egy hifi-t akkor a Board computer funkciókat hogyan tudom elérni majd?

Előre is köszönöm, ha nem nevettek ki az esetleges buta kérdéseimért hanem gyorsan megválaszolásra kerülnek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az éjszakai eső után a reggeli elinduláskor azt vettem észre, hogy a csomagtérajtó műanyag burkolatának illesztésén (középen) folyik be a víz. A pótféklámpát hogyan tudom kiszedni, mert annak a tömítésére gyanakszom.

a kalaptartót leakasztod, és a két pöcköt amire fel van kötve kitekered. utána a burkolatot óvatosan leveszed, patentos, óvatos húzással kijön a helyéről. ha lent a burkolat, mindenhez hozzáférsz. összeszerelés fordított sorrendben :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Miért van az ha leveszem a gyújtást az autóról, akkor egy pillanatra felvillan az hátsó ablakfűtés gomb?

Ezt minden gyújtás levételnél vagy leállításnál csinálja...eddig is ilyen volt csak nem figyeltem eddig?

Valakinek még ez a fura dolog jelen van?

Gondolom nagy bajt nem okozhat a dolog!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Miért van az ha leveszem a gyújtást az autóról, akkor egy pillanatra felvillan az hátsó ablakfűtés gomb?

Ezt minden gyújtás levételnél vagy leállításnál csinálja...eddig is ilyen volt csak nem figyeltem eddig?

Valakinek még ez a fura dolog jelen van?

Gondolom nagy bajt nem okozhat a dolog!

Szia!

Ez a dolog nálam is jelen van ha leveszem a gyújtást,egy pillanatra csak halványan ki villan.

Nem tudom mitől van ez.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.