Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Miert ne tenne jot? A hutovizet nem kell cserelni, de ha valaki megis nagyon akarja, akkor nyilvan a gyarit erdemes beletenni, az eloirt higitasban.

Engem egyszer csesztek le szerelők, mivel én kevertem be a hűtőfolyadékot és valahol -30 C körül volt. Mondták, hogy felesleges, meg nem is biztos, hogy jót tesz a hűtőrendszernek. Mondjuk az még nem a rózsaszín fajta volt.

Viszont szerintem felesleges -38 C-ra belőni. Sosem lesz annyi, ráadásul még ott sem fog megfagyni. Tehát a -25 C bőven elég.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még tél elején mérték meg törésmutató alapján márkaszervizben a hűtőfolyadékomat. -22-23-nak mérték. Azt mondták ez még határeset, de jövőre nem ártana lecserélni.

Előttem nem tudom milyet raktak bele. Az biztos, hogy nem rózsaszín, hanem színtelen.

Úgy tudom, hogy a fagyálló sem jó örökké. A benne lévő glikol (vagy ezekben már mi van?) azért lassan oxidálódik, bomlik ezért emelkedik a fagyáspont.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még tél elején mérték meg törésmutató alapján márkaszervizben a hűtőfolyadékomat. -22-23-nak mérték. Azt mondták ez még határeset, de jövőre nem ártana lecserélni.

Előttem nem tudom milyet raktak bele. Az biztos, hogy nem rózsaszín, hanem színtelen.

Úgy tudom, hogy a fagyálló sem jó örökké. A benne lévő glikol (vagy ezekben már mi van?) azért lassan oxidálódik, bomlik ezért emelkedik a fagyáspont.

Regen valoban volt csereperiodus a hutofolyadekra, de manapsag mar nincs, nyilvan azert, mert az ujak epeszu ido alatt nem romlanak annyit, ami indokolna a cseret. Ha valaki ennek ellenere lecsereli, raadasul nem gyarira, amelyikrol azt sem tudni, mennyi volt eredetileg a fagyaspontja, akkor ott mar valoban barmi lehet.

Nem ertem, hogy ha valaki azt elhiszi a gyartonak, hogy tud autot csinalni, ami nem fog menet kozben szetesni, es hasonlok, akkor az miert nem fer bele a vilagkepebe, hogy a hutofolyadekot nem kell cserelni, es eleg a gyari olaj...

Link to comment
Megosztás:

Engem egyszer csesztek le szerelők, mivel én kevertem be a hűtőfolyadékot és valahol -30 C körül volt. Mondták, hogy felesleges, meg nem is biztos, hogy jót tesz a hűtőrendszernek. Mondjuk az még nem a rózsaszín fajta volt.

Viszont szerintem felesleges -38 C-ra belőni. Sosem lesz annyi, ráadásul még ott sem fog megfagyni. Tehát a -25 C bőven elég.

Én amikor átvettem az autót és átgurultam vele a benzinkútra akkor a szerviz könyvébe szépen felírtam néhány dolgot (pl hűtőfolyadékot is meg megmérettem, kerekekben a nyomást.)

Volt benne átadáskor (2007.07.20):

1 liter benzin

hűtőfolyadék: -36 fokos

ablakmosófolyadék: üres volt. (télen (-30) :http://www.sonax.hu/img/termekek/332505_800x600.jpg , nyáron : http://www.sonax.hu/index.php?module=termekek&tid=244)

kerekekben elől-hátul: 2,0-2,0

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyertyát szeretnék cserélni (50 000 km) a Z 14 XEP 19 MS ....motorszámú Astra H autómban.

Visszaolvastam itt a fórumon, (de, nem találtam meg "harmlevi" bejegyzését sem, amelyben ((emlékezetem szerint)) szépen felsorolta a használható gyertyák típusát), illetve megnéztem a kereskedők kínálatát is. Nincs olyan utalás, hogy a Z 14 XEP-be pontosan melyik fajta gyertya kell.

Ilyenek vannak, hogy :

GM 1214031 (FQR8LEU2) , GM 1214000 (kétpólusú), NGK ZFR 5F, NGK ZFR 5F-11,

Melyik az igazi?

Várok minden, olyan ajánlást, ami már bevált.

Köszönettel:

benkoa

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyertyát szeretnék cserélni (50 000 km) a Z 14 XEP 19 MS ....motorszámú Astra H autómban.

Visszaolvastam itt a fórumon, (de, nem találtam meg "harmlevi" bejegyzését sem, amelyben ((emlékezetem szerint)) szépen felsorolta a használható gyertyák típusát), illetve megnéztem a kereskedők kínálatát is. Nincs olyan utalás, hogy a Z 14 XEP-be pontosan melyik fajta gyertya kell.

Ilyenek vannak, hogy :

GM 1214031 (FQR8LEU2) , GM 1214000 (kétpólusú), NGK ZFR 5F, NGK ZFR 5F-11,

Melyik az igazi?

Várok minden, olyan ajánlást, ami már bevált.

Köszönettel:

benkoa

Sziasztok!

Engem is érdekelne gyertya, de Z17DTH motorhoz.

Ajánljatok kérlek típust, mert nem értek hozzá.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A dizelben nincs gyujtogyertya, az izzitogyertyat pedig csak akkor kell cserelni, ha tonkremegy.

Tudom, hogy izzítógyertya van benne, de dízeles ismerőseim azt mondták, hogy érdemes cserélni, főleg használt autónál, ahol nem tudni milyen van benne, azért érdeklődnék.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy izzítógyertya van benne, de dízeles ismerőseim azt mondták, hogy érdemes cserélni, főleg használt autónál, ahol nem tudni milyen van benne, azért érdeklődnék.

Ilyen erovel az ajtokat is lehetne cserelni, mert egyszer azok is tonkremennek :)

Nalunk van egy 6 eves H Astra 260ezer es egy 12 eves Citroen Saxo 200ezer kilometerrel, mindkettoben gyariak az izzitogyertyak...

Korabbi dizeleknel volt, hogy nekem is cserelni kellett, de ezek az ujabb, karcsu gyertyak ugy tunik, jobban birjak.

Komolyan mondom, hogy a foloslges cserelgetesek helyett ajanljatok fel a megsporolt osszeget ehezo gyerekeknek, ott sokkal jobb helyen van.

De ha meglatod az arat (4 kell :)), akkor lehet, hogy leteszel a csererol...

http://www.opelcentrum.hu/aruhaz/elektromossag/izzitogyertyak/izzitogyertya-a-z1-7dtj-dth-dtr

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyertyát szeretnék cserélni (50 000 km) a Z 14 XEP 19 MS ....motorszámú Astra H autómban.

Visszaolvastam itt a fórumon, (de, nem találtam meg "harmlevi" bejegyzését sem, amelyben ((emlékezetem szerint)) szépen felsorolta a használható gyertyák típusát), illetve megnéztem a kereskedők kínálatát is. Nincs olyan utalás, hogy a Z 14 XEP-be pontosan melyik fajta gyertya kell.

Ilyenek vannak, hogy :

GM 1214031 (FQR8LEU2) , GM 1214000 (kétpólusú), NGK ZFR 5F, NGK ZFR 5F-11,

Melyik az igazi?

Várok minden, olyan ajánlást, ami már bevált.

Köszönettel:

benkoa

Sziasztok!

Továbbra is érdekelne, hogy milyen gyújtógyertyát vegyek a Z14XEP-be.

Köszönöm:benkoa

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.