Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

A múlt héten, már írtam róla, hogy számomra érthetetlen okból tönkre ment az autómban a jobb oldali biztonsági öv csévélő berendezése.

(Más szerelési munka miatt ki kellett szednem a "B" oszlopból az övet, ami után szép lassan feltekerte saját magát a felső ütközésig. Soha többé nem tudtam visszahúzni, semmilyen irányba forgatva sem. Ezután leszedtem a végéről a burkolatot, ahol megláttam, hogy a belső műanyag zár alkatrészek eltörtek.)

Cserélnem kell, de nem találok a hirdetésekben ilyen alkatrészt, csak az Ebay-en, ahol horror árban van a szállítási költség az alkatrész 3-6000 Ft-os árához képest.

Esetleg megegyezik valamelyik másik Opel biztonsági öve a H Astra alkatrészével?

benkoa

Szerintem tuti nem speckó Astra H biztiöv, más Opelével megegyezhet.

Amúgy nincs egy bontó kis hazánkban, ahol lenne H Astra???

Link to comment
Megosztás:

Itt is van egy:

http://racing-bazar.hu/alkatresz/belter/astra_h_ulesgarnitura_karpitok

Köszi!

Sajnos ezzel, nem lettem kisegítve.

A környék bontóit már természetesen megnéztem.

Sőt, a neten több száz Opel biztonsági öv képét néztem meg és próbáltam összehasonlítani, de nem jutottam előre. Én is azt gondolom, hogy a H Astra miatt nem csináltak egy új gyártósort a nevezett alkatrészhez, ezért remélem, hogy megegyezik valamelyik márkatestvérével, vagy akár egy másik GM gyártmányú autóéval.

A kérdésem továbbra is az, hogy megegyezik-e a H astra öv csévélő valamelyik másik Opel öv csévélőjével?

Esetleg az autón belül a hátsó öv csévélő megegyezik-e teljes mértékben az első öv csévélőjével?

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2006 Opel Astra GTC 1.8 125le

Olyan gondom van az autóval hogy bekapcsol az elakadásjelző ha erősen süt a nap és felmelegszik a kocsi. nem zavarna a dolog csak attól félek h megzabálja az akksit. Munka közben amikor van 3 óra szünetem amikor megyek a kocsiért a parkolóba CSAK NAPOS IDŐBEN FELMELEGSZIK A KOCSI (mint minden kocsi), DE CSAK AKKOR azt látom mindig h villog az autó, mintha magátol bekapcsolódna az elakadásjelző, és azzal a gombbal tudom csak leállitani.
Eddig 3szor volt itt kint napos idő, mind a három alkalommal villogott az autó. Amikor esett, be volt borulva vagy este volt, nem történt ilyen.
Nem tudom hogy az elektronika szarakodik vagy a központi zár e mert akkor is igy villan ha bezárjuk az autót, de a lényeg h NAPPAL HOSSZÚ IDŐRE KINT HAGYVA A KOCSI ELKEZD VILLOGNI ÉS CSAK AZ ELAKADÁSJELZŐ KIKAPCSOLÁSÁVAL MARAD ABBA. ESTE MEG HA BE VAN BORULVA NEM CSINALJA!

Remélem valaki tudja a megoldást mert ha kijön a jó idő mindennap villogni fog ami idegesitő meg akku zabáló...

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

SOS segítség kéne. Elszállt a közös nyomócső és az üzemanyag szivattyú közti csövem. A railen 4+1 furat van, na nekem a +1, azaz a különálló "fő" cső kéne. Ha valakinek van, vagy tudja, hogy hol tudnék szerezni, az írjon légyszives. Jelenleg egy kúton kellett hagynom az autót, odáig eltoltam/gurultam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Próbáltam hibakódot olvasni a fék+gáz+gyújtás kombóval, de semmit nem írt ki,

maradt a km számláló.

Most örüljek, vagy sírjak?

Nem kellene ENC 000000 jeleznie, ha nincs hiba?

Köszi!

Nekem is ilyen. Egész télen nem reagált semmit. Tavasszal kezdte hiányolni a részecskeszűrőt (joggal, mert már nincs benne), azóta újra ad hibakódot, de a nullás sorozatot valahogy sosem akarta. :-)

Ja, és nekem gáz+fék+gyújtás, meg gyújtás+gáz+fék sorrendben is kiadja a hibakódot, van amelyikben meg nem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Mosás közben eltörtem a tetőcsomagtartó rögzítő helyének a takaró műanyagját. Felhívtam pár törött autót, de érthető módon nem akarnak tőle megválni, bár közölték, hogy nem ritka problémával állok szemben.
Nektek volt-e már ilyenre szükségetek és hol szereztetek?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Cromax-nál érdemes megpróbálni. Ott vannak gyári alkatrészek, szerintem majdnem mindent be lehet ott szerezni. Egy kérdést megér, hátha nem kerül egy vagyonba. De hogy sikerült azt eltröni? G.

Sziasztok!
Mosás közben eltörtem a tetőcsomagtartó rögzítő helyének a takaró műanyagját. Felhívtam pár törött autót, de érthető módon nem akarnak tőle megválni, bár közölték, hogy nem ritka problémával állok szemben.
Nektek volt-e már ilyenre szükségetek és hol szereztetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mosás közben eltörtem a tetőcsomagtartó rögzítő helyének a takaró műanyagját. Felhívtam pár törött autót, de érthető módon nem akarnak tőle megválni, bár közölték, hogy nem ritka problémával állok szemben.

Nektek volt-e már ilyenre szükségetek és hol szereztetek?

Nekem már kb. háromszor lelopták az összes kis ajtót.

Márkaszervizben 5200 Ft / db áron adják és az még nincs színrefújva.

Egyszerűbb egy egész lécet venni olcsón bontóban szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem már kb. háromszor lelopták az összes kis ajtót.

Márkaszervizben 5200 Ft / db áron adják és az még nincs színrefújva.

Egyszerűbb egy egész lécet venni olcsón bontóban szerintem.

hogy lehet lelopni?

mert ha leveszed a sínt csak akkor tudod kivenni sértetlenül.vagy csak letörték?

igaz már megmókoltam némelyiket hogy könnyebben nyíljon de egy barom volt aki ezt kitalálta.törik mint a ropi

Link to comment
Megosztás:

hogy lehet lelopni?

mert ha leveszed a sínt csak akkor tudod kivenni sértetlenül.vagy csak letörték?

igaz már megmókoltam némelyiket hogy könnyebben nyíljon de egy barom volt aki ezt kitalálta.törik mint a ropi

Nagyon rideg műanyagból van, nekem a 2 tartófülből az egyik akkor tört el, amikor tettem fel a tetőcsomit. Az egyik láb megnyomta picit, amikor fel volt nyitva és el is pattant.

Ha mindkét lába letörik, akkor esetleg egy gumi gittes megoldással lehetne visszatenni a helyére. Papírboltban lehet venni olyan fehér ragasztó gyurmát.

Link to comment
Megosztás:

hogy lehet lelopni?

mert ha leveszed a sínt csak akkor tudod kivenni sértetlenül.vagy csak letörték?

igaz már megmókoltam némelyiket hogy könnyebben nyíljon de egy barom volt aki ezt kitalálta.törik mint a ropi

Nem tudom nem én még nem loptam ilyet :D

Csak elég furcsa, hogy megállok valahol és 1 óra múlva mind a 4 hiányzik.

Lehet kitörte akinek kellett, ha ennyi esze van...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Cromax-nál érdemes megpróbálni. Ott vannak gyári alkatrészek, szerintem majdnem mindent be lehet ott szerezni. Egy kérdést megér, hátha nem kerül egy vagyonba. De hogy sikerült azt eltröni? G.

Köszi megpróbálom!

Víz nyomása kinyitotta a fedelét, nem voltam tisztába h ez ennyire törékeny, és 1 ujjal vissza akartam csukni, és 2-be tört..

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt ennyire téma volt, beleraktátok a bogarat a fülembe és megnéztem én is ezeket a kis műanyag takaró elemeket. Nálam is négyből kettőn le vannak törve a kis zsanérok.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy ha kinyitom, nem marad ott, hanem ki tudom venni a kis ajtót. De visszarakva a helyére szépen bepattan. Kiesni szerintem nem nagyon fog, eddig se esett ki.

Szóval el legyen az autó legnagyobb baja!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gyanakszom a gázpedálomra.

Mégpedig azért, mert álló autónál nem tudom tartani a pl. 2000-es fordulatot.

Ha egy picit még rálépek, elszáll, 3-4000-re, ha egy picit visszaengedem, akkor meg alapjáratra.

Szóval nagyon érzékeny. Kipróbáltam kézzel is, de úgy sem egyszerű.

Ez ilyen nektek is, vagy csak nálam?

Arra gondolok, hogy összefüggésben lehet azzal, hogy menet közben ha gyorsítás után elveszem a lábam, akkor

nem szépen lassan veszi el a gázt, hanem hirtelen és ezért is rándul egyet a kocsi.

Mit gondoltok?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.