Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Na én a helyedben felhívnám őket, aztán megkérdezném, hogy házhoz jönnek, vagy inkább a trélert fizetik?

Vagy tanácsolják, hogy így menj fel vele, de ha félúton elhagyod a generátort (aminek másmilyen káros következménye is lesz), akkor ingyen kijavítják e?

Jogos felvetések!

Én is megkérdezném.

Bár van sejtésem, hogy mi lesz/lenne a válasz.

Link to comment
Megosztás:

Így néz ki jelenleg a generátort tartó csavar. Jó ha egy menet még tartja:

P1030523_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A többit azoktól kérdezném, akik ismerik a Z17DTH motort. Ez az illesztés így rendben van? Meg mi ez egyáltalán? Ez is itt a generátor körül, vízpumpa mellett/alatt van. Olyan, mintha el lenne csúszva:

http://kepfeltoltes.hu/131116/P1030521_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Közelebbről: http://kepfeltoltes.hu/131116/P1030521m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valami nagyon zörög alapjáraton itt a generátorszíj környékén.

Link to comment
Megosztás:

Így néz ki jelenleg a generátort tartó csavar. Jó ha egy menet még tartja:

P1030523_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A többit azoktól kérdezném, akik ismerik a Z17DTH motort. Ez az illesztés így rendben van? Meg mi ez egyáltalán? Ez is itt a generátor körül, vízpumpa mellett/alatt van. Olyan, mintha el lenne csúszva:

http://kepfeltoltes.hu/131116/P1030521_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Közelebbről: http://kepfeltoltes.hu/131116/P1030521m_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valami nagyon zörög alapjáraton itt a generátorszíj környékén.

Az illesztes nalam is hasonlo, azaz szerintem nincs elcsuszva, illetve a csavar meghuzasa utan biztos nem lesz. Ugy tunik, hogy a legszurohaz leszedese utan egy toldon levo dugokulccsal hozza lehet ferni, ugyhogy probald meghuzni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az egyik első lengéscsillapítón lévő gumiharangom ki van szakadva.

Valakit cserélt/cseréltetett már ilyet?

Érdemes ide utángyártottat venni? A tartóssága érdekel. Eddig csak néhány utángyárott cuccot vettem, de mind kidobott pénz volt.

Link to comment
Megosztás:

Az illesztes nalam is hasonlo, azaz szerintem nincs elcsuszva, illetve a csavar meghuzasa utan biztos nem lesz. Ugy tunik, hogy a legszurohaz leszedese utan egy toldon levo dugokulccsal hozza lehet ferni, ugyhogy probald meghuzni.

Sikerült.

Beljebb csavartam a csavart. Meghúzni nem lehet, mert úgy tűnik eltépték a menetet. És így pár száz kilóméter után megint le fog rázódni. Be kéne ragasztani oldható menetrögzítővel.

Közben sikerült egy dugókulcsot és agy toldót beejteni a motor alá. Sehogy sem érem el, nem is látom hova gurult. Megemelni a kocsit nem tudom, aknám nincs. Van valami ötletetk hogy lehetne előbányászni?

Az az illesztés teljesen normális. Ugyanis az a feszítőgörgő ellendarabja. Levettem a generátorszíjat is hogy kézzel megforgatva ellenőrizzem a csapágyakat. Ekkor láttam hogy is működik ez a feszítő.

Egyébként most hogy becsavartam a csavart elmúlt az a ciripelés.

Az egyik első lengéscsillapítón lévő gumiharangom ki van szakadva.

Valakit cserélt/cseréltetett már ilyet?

Érdemes ide utángyártottat venni? A tartóssága érdekel. Eddig csak néhány utángyárott cuccot vettem, de mind kidobott pénz volt.

Igen. Ha a toronycsapágyak be vannak rohadva, nem lesz egy egyszerű művelet. Csavarlazítót használj gazdagon! Ha a menet a végéről is le van rohadva, lehet érdemes inkább hagyni és lengéscsillapító cserekor cserélni a gumit, mert roncsolásmentesen nem lehet kivenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a képen bekarikázott csatlakozáshoz milyen tömítés kell, mi a neve ami alapján rá tudnék keresni? Illetve mi az amihez csatlakozik? Ezen van rajta az egr szelep, ami a másik képen is látható. Az autó astra h 1.7cdti.

http://kepfeltoltes.hu/131117/Desktop_2013_11_17_13_50_56_571_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131117/388804688Desktop_2013_11_17_14_00_18_682_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Igen. Ha a toronycsapágyak be vannak rohadva, nem lesz egy egyszerű művelet. Csavarlazítót használj gazdagon! Ha a menet a végéről is le van rohadva, lehet érdemes inkább hagyni és lengéscsillapító cserekor cserélni a gumit, mert roncsolásmentesen nem lehet kivenni.

Köszi! Remélem nincs berohadva. Még új korában bekentem a torony tetejét (nem tudom mi a neve, a torony tetjét rögzítő csavar környékét) gazdagon zsírral, hogy ne rohadjon, mivel típushiba és jobb megelőzni ezeket. Nem is nagyon rozsdás, csak ép hogy.

Nem igazán várnám meg, hogy előbb tönkremenjen a lengéscsillapító mint kellene, mert egy CDC-s lengécsillapító nem 2Ft. :)

Link to comment
Megosztás:

Közben sikerült egy dugókulcsot és agy toldót beejteni a motor alá. Sehogy sem érem el, nem is látom hova gurult. Megemelni a kocsit nem tudom, aknám nincs. Van valami ötletetk hogy lehetne előbányászni?

Ha van also motorvedo burkolatod, akkor nyilvan abba esett... Nekem nincs, igy csak tipp, de gondolom, el lehet erni a csavarjait kulonosebb emelgetes, vagy akna nelkul is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a képen bekarikázott csatlakozáshoz milyen tömítés kell, mi a neve ami alapján rá tudnék keresni? Illetve mi az amihez csatlakozik? Ezen van rajta az egr szelep, ami a másik képen is látható. Az autó astra h 1.7cdti.

http://kepfeltoltes.hu/131117/Desktop_2013_11_17_13_50_56_571_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/131117/388804688Desktop_2013_11_17_14_00_18_682_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előre is köszi a segítséget.

Szia!

Termosztátház fedél.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült.

Beljebb csavartam a csavart. Meghúzni nem lehet, mert úgy tűnik eltépték a menetet. És így pár száz kilóméter után megint le fog rázódni. Be kéne ragasztani oldható menetrögzítővel.

Közben sikerült egy dugókulcsot és agy toldót beejteni a motor alá. Sehogy sem érem el, nem is látom hova gurult. Megemelni a kocsit nem tudom, aknám nincs. Van valami ötletetk hogy lehetne előbányászni?

Az az illesztés teljesen normális. Ugyanis az a feszítőgörgő ellendarabja. Levettem a generátorszíjat is hogy kézzel megforgatva ellenőrizzem a csapágyakat. Ekkor láttam hogy is működik ez a feszítő.

Egyébként most hogy becsavartam a csavart elmúlt az a ciripelés.

Igen. Ha a toronycsapágyak be vannak rohadva, nem lesz egy egyszerű művelet. Csavarlazítót használj gazdagon! Ha a menet a végéről is le van rohadva, lehet érdemes inkább hagyni és lengéscsillapító cserekor cserélni a gumit, mert roncsolásmentesen nem lehet kivenni.

Szia!

Mire ideértem már meg is fejtetted a szíj feszítő kérdést! A csavart ki kell cserélni egy hosszabbra, és a tartón belül egy önzáró anyát rátenni. A szervizbe meg küldjél egy kézigránátot, hogy üljenek rá :icon1: Ha így csinálták meg a kuplung javítást is akkor komolyan aggódhatsz! :huh:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sikerült.

Beljebb csavartam a csavart. Meghúzni nem lehet, mert úgy tűnik eltépték a menetet. És így pár száz kilóméter után megint le fog rázódni. Be kéne ragasztani oldható menetrögzítővel.

Közben sikerült egy dugókulcsot és agy toldót beejteni a motor alá. Sehogy sem érem el, nem is látom hova gurult. Megemelni a kocsit nem tudom, aknám nincs. Van valami ötletetk hogy lehetne előbányászni?

Ha jól emlékszem, a motorvédő alsó panel patentos...de természetesen alá kell feküdni....:(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem igazán várnám meg, hogy előbb tönkremenjen a lengéscsillapító mint kellene, mert egy CDC-s lengécsillapító nem 2Ft. :)

Igen, tudok róla. Tapasztalat! ;)

A többeknek köszönöm a válaszokat. Alá nem férek az autónak, de be tudok nyúlni alulról a burkolat fedeléig. Hacsak ki nem esett már valahol útközben, mert azóta már mentem az autóval. Útközben nem hallottam csörömpölést. :) Tényleg ki tud esni magától, ami oda behullik?

Link to comment
Megosztás:

Igen, tudok róla. Tapasztalat! ;)

A többeknek köszönöm a válaszokat. Alá nem férek az autónak, de be tudok nyúlni alulról a burkolat fedeléig. Hacsak ki nem esett már valahol útközben, mert azóta már mentem az autóval. Útközben nem hallottam csörömpölést. :) Tényleg ki tud esni magától, ami oda behullik?

Nekem egy 10-es crova fej esett be oda, valamikor októberben, mikor akksit cseréltem. Januárban olajcserekor előkerült. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem egy 10-es crova fej esett be oda, valamikor októberben, mikor akksit cseréltem. Januárban olajcserekor előkerült. :D

Nekem is talán a 10-es egy 50-es hosszabbítóval együtt. Akkor még van remény hogy előkerül. :)

A a patentos ajtó hogy is nyílik? Olajcserekor voltam az autó alatt, de sosem figyeltem meg. Csak húzni kell, vagy csavarni is valamit? Azért kérdezem, mert látni nem fogom, csak tapogatózni.

Link to comment
Megosztás:

1.9-es dízelnél mi a normális hűtővíz hőmérséklet? Városi (50-60) tempónál nekem nem akar felmenni 72 C fok fölé. Ha meghajtom, akkor emelkedik akár 80-ig is, de alapjáraton sem megy fel 80-ig, úgy, hogy kint kb. 3 C fok volt.

A termosztatnak 88 fokon kene nyitnia, igy odaig fel kene menjen... Ha nem teszi, de kozben a huto meleg, akkor rossz a termosztat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.9-es dízelnél mi a normális hűtővíz hőmérséklet? Városi (50-60) tempónál nekem nem akar felmenni 72 C fok fölé. Ha meghajtom, akkor emelkedik akár 80-ig is, de alapjáraton sem megy fel 80-ig, úgy, hogy kint kb. 3 C fok volt.

Én ha városban bóklászom, stabilan tartja a 80°C körüli értéket. Aztán városon kívül "nagy sebesség"-kis fordulat párossal megint lehasal a mutató. A gyári fejet kivettem, így a menüben nem tudom pontosabban megmondani neked.

Viszont azt is észrevettem többször, hogy napközben kimentem a városba 3-4km erejéig, bemelegedett (már jó meleget fújt viszonylag hamar) és amikor 2,5-3 óra múlva ismét beültem, azonnal a meleget nyomta. Semmit nem hűlt vissza (környezeti hőmérséklet 6-9°C volt)!! :huh: :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Én ha városban bóklászom, stabilan tartja a 80°C körüli értéket. Aztán városon kívül "nagy sebesség"-kis fordulat párossal megint lehasal a mutató. A gyári fejet kivettem, így a menüben nem tudom pontosabban megmondani neked.

Viszont azt is észrevettem többször, hogy napközben kimentem a városba 3-4km erejéig, bemelegedett (már jó meleget fújt viszonylag hamar) és amikor 2,5-3 óra múlva ismét beültem, azonnal a meleget nyomta. Semmit nem hűlt vissza (környezeti hőmérséklet 6-9°C volt)!! :huh: :icon1:

Azzal nekem sincs gondom, mert lassan hűl le. A meleget viszont mindig nyomja. A Vectrán utolsó télen mikor nálam volt, rossz volt a termosztát. Menet közben nem akart melegedni, éppen csak langyosat fújt, álló helyzetben viszont hamar felmelegedett. A fogyasztáson is érezhető volt, jelenleg meg minden rendben, a szokásos mennyiséget eszi.

Az a fura, hogy amikor nagyobb tempóra váltok, akkor kezd felmenni 80-ra. Kíváncsi vagyok, hogy hidegebb időben mi lesz vele a helyzet.

Csaba:

"A termosztatnak 88 fokon kene nyitnia, igy odaig fel kene menjen... Ha nem teszi, de kozben a huto meleg, akkor rossz a termosztat."

Nem tudom, hogy rossz e. Ha nyitva maradt volna, akkor nagyon nehezen melegedne, mivel az egész kört melegítenie kellene. Ha zárva, akkor viszont hamar felmelegedne. Egyikkel sincs gondom, nyáron sem volt, most is bemelegszik hamar 70 fokig.

Vagy arra gondolsz, hogy nem nyit időben?

Link to comment
Megosztás:

"A termosztatnak 88 fokon kene nyitnia, igy odaig fel kene menjen... Ha nem teszi, de kozben a huto meleg, akkor rossz a termosztat."

Nem tudom, hogy rossz e. Ha nyitva maradt volna, akkor nagyon nehezen melegedne, mivel az egész kört melegítenie kellene. Ha zárva, akkor viszont hamar felmelegedne. Egyikkel sincs gondom, nyáron sem volt, most is bemelegszik hamar 70 fokig.

Vagy arra gondolsz, hogy nem nyit időben?

Ha a huto meleg, mikozben a motor 70-80 fokos, akkor biztos rossz a termosztat, ezt egyszeruen tudod ellenorizni. A hamar melegedes szubjektiv dolog, de az mindenkeppen gyanus, ha sehogy sem akar 80 fole menni.

Ezek a jelek nem arra utalnak, hogy nem nyit idoben, hanem eppen hogy allandoan nyitva van, legalabb reszben.

Vagy rosszul meri a homersekletet, az is egy lehetoseg...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.