Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

A véleményeteket szeretném kérni a következőben. Van egy 2008/12 Astra H SW N-Joy gépkocsim amiben jelenleg egy 5 sebességes váltó található amit ki szeretnék cserélni egy 6 sebességesre 1.7 cdti 100LE motor van a kocsiban. Van rá esély hogy működni fog pontosabban a kuplung el fogja viselni?

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A váltóolajat szeretném lecserélni, de nem találtam leeresztő csavart, csak nem le kell szedni a deknit ehhez? Ha igen, akkor tömítést is cserélném. Betölteni az akksi alatti nyiláson kell igaz? Mennyi a töltőmennyiség Astra H 1.7cdti 80le 5 sebességes váltóba? A neten 1.6l-1.7l-t találtam.

Szia.

Én mentős ismerősömtöl kértem egy nagy fecskendőt,rá egy szorosan illeszkedőbenzincső. Bal kerék le, azt a váltó bal oldalán lévő nívó csavaron kiszívtam. Macerás de meglehet oldani. Nem jön ki a teljes mennyiség,de ha ügyes vagy kb 1,3-1,4 liter kijön. Utána a gyári olajat töltsed bele !!! (1940182) A váltód olaja így kb 70-80%ban friss olajat kap. Ahoz képest,hogy GM-ék azt mondják,hogy élettartam garancia van az olajra. Az Én autómban 100E km-nél cseréltem le,nem volt vészes a régi olaj sem. A régi autómban viszont elég fémszemcsés volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H benzines 1.6 Z16XER.

A következő problémám lenne. Mióta melegebb lett az idő (kb 1 hete) előjött egy olyan probléma, hogy a kuplung benyomáskor elkezd nyikorogni. Álló illetve járó motornál is ugyanúgy tapasztalható. Általában reggel, mikor még hidegebb van nem csinálja, de délre illetve délutánra érzékelhető már. Illetve 2 napja előjött egy másik probléma is. Ha teljesen benyomom a kuplungot, felengedéskor kb 1/5-öd úton egy viszonylag erős tompa "műanyag hangú" kattanás hallható illetve érezhető, mintha kb. erősebben megakadna valamibe. Ezt is álló illetve járó motornál is egyformán produkálja. Kérem a segítségeteket, hogy vajon mi lehet ez illetve milyen módon orvosolható.

Legyenek szívesek olyan válaszadók írni, akik már személyesen tapasztaltak ilyen problémát vagy találkoztak már vele valamilyen úton.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H benzines 1.6 Z16XER.

A következő problémám lenne. Mióta melegebb lett az idő (kb 1 hete) előjött egy olyan probléma, hogy a kuplung benyomáskor elkezd nyikorogni. Álló illetve járó motornál is ugyanúgy tapasztalható. Általában reggel, mikor még hidegebb van nem csinálja, de délre illetve délutánra érzékelhető már. Illetve 2 napja előjött egy másik probléma is. Ha teljesen benyomom a kuplungot, felengedéskor kb 1/5-öd úton egy viszonylag erős tompa "műanyag hangú" kattanás hallható illetve érezhető, mintha kb. erősebben megakadna valamibe. Ezt is álló illetve járó motornál is egyformán produkálja. Kérem a segítségeteket, hogy vajon mi lehet ez illetve milyen módon orvosolható.

Legyenek szívesek olyan válaszadók írni, akik már személyesen tapasztaltak ilyen problémát vagy találkoztak már vele valamilyen úton.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Szia!

Sok lehetőség nincs! Kinyomó csapágy és szerkezet, vagy a pedál szerkezet. Az utóbbit Te is meg tudod nézni, ha befekszel a műszerfal alá egy lámpával, és mozgatod a pedált. Ha ott minden rendben van akkor szerelő.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A csomagtérajtó teleszkópom kezdi megadni magát, kb. egyenesig tudja felhúzni a csomagtartó ajtaját aztán kézzel kell kinyomni. Nézelődtem, de óriási szórás van árban 2500-20000-ig/darab. Vegyek gyárit? (állítólag az abban különbözik az utángyártottól, hogy a végén amikor felnyílik kicsit lelassul és ezáltal nem rántja meg az egész szerkezetet) Vagy elég az utángyártott? Esetleg az arany középút? Egyébként kombihoz és csapott hátúhoz azonos teleszkóp való?

Előre is köszönet!

Link to comment
Megosztás:

Szisztok

van 1 hibakódom

ECN 0501F1

Jármű sebesség érzékelő talán

Kerékcsere után égett az abs lámpám de hamar kialudt.

Megemeltem a jobb elejét és sebességben járó motor mellett a km óra nem ment.

Abs tempomat működik.kerékcserekor olajozgattam fecskendőböl és dugulás volt mire a tű lejött és az olaj a fecskendőböl az egyik csatlakozóhoz jutott,de az tömített és nehezen jut bele.csatlakozót szétszedtem és tiszta

A lényeg hogy azóta van kulcs indításnál és megvan a hibakód.

Végül találtam zsírt a kerékcsavarhoz de csak minimálisat raktam rájuk.

Kap egy gőzborotvás mosást majd az a rész hátha javul

Vagy javaslat?

Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello.Valaki meg tudná mondani mi a teendő ha a hátsó fékbetét hozzáér a tárcsához?

Levettem a jobboldali kereket,mert arról az oldalról jött a zaj!Megforgattam a kereket és a betét egy ponton hozzáér a tárcsához!

Mit lehet tenni?

Módosítva : Flagg
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy problémám... Astra H 1.4 Z14XEP

Teljesen random, a kesztyűtartó alól fura zaj jön, olyan mint amikor a pollenszűrőt "bekapcsolom" csak rövidebb. Mint amikor a fűtés/hűtés lamellákat vagy miket állítja valami kis motor. (gondolom hogy ilyesmi módon működik. ) szóval ilyen zaj jön, de teljesen változó hogy mikor. Mind1, hogy jár a motor, gyújtás van csak rajt, vagy éppen be van zárva az autó és áll. Tudja valaki mi a fene lehet ez? Nem tudom normális e, de nem hiszem, mert most keztde tavasszal szerintem. Légkondi be- ki kapcsolt állapot mitsem változtat a helyzeten. :) Különben nem érdekel, mert szerintem minden működik ahogy kell az autón, csak nem tudom mi lesz akkor ha pl 1 hétre leteszem a garázsba az autót és ez miatt az akksit szívja állandó jelleggel.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2009-es 1.6-os benzines Astra H kombim van. Két probléma lépett fel. az egyik hogy a fűtés egy idő után kihűl. Bemelegszik ezután eltelik némi idő és fokozatosan kihűl a levegő. Opel márka szervizben azt mondták lyukas a kiegyenlítő tartály és levegősödik a rendszer. (megjegyzem, sehol nem folyt soha folyadék) kicserélték, de a hiba továbbra is fennáll. Valaki ötlet??

Másik problémám hogy elől a műszerfal anyósülés felőli oldalán, belülről ciripelő műanyaghang hallatszik menet közben, nem mindig, de gyakori. A szerviz azt mondta hogy a fűtésbox keringető lamellái közül törhetett el valamelyik, ez adja a hangot. Viszont ez csak teljes fűtésbox cserével orvosolható (állítólag) ami gyári újként 300 ezer forint, valamint 50 ezer munkadíj. Ha veszek bontottat akkor, azt kb 50 körül megúszhatom.. Számomra ez elég hihetetlennek hangzik...Ha valaki tudna erről infót adni hálás lennék..

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2009-es 1.6-os benzines Astra H kombim van. Két probléma lépett fel. az egyik hogy a fűtés egy idő után kihűl. Bemelegszik ezután eltelik némi idő és fokozatosan kihűl a levegő. Opel márka szervizben azt mondták lyukas a kiegyenlítő tartály és levegősödik a rendszer. (megjegyzem, sehol nem folyt soha folyadék) kicserélték, de a hiba továbbra is fennáll. Valaki ötlet??

Másik problémám hogy elől a műszerfal anyósülés felőli oldalán, belülről ciripelő műanyaghang hallatszik menet közben, nem mindig, de gyakori. A szerviz azt mondta hogy a fűtésbox keringető lamellái közül törhetett el valamelyik, ez adja a hangot. Viszont ez csak teljes fűtésbox cserével orvosolható (állítólag) ami gyári újként 300 ezer forint, valamint 50 ezer munkadíj. Ha veszek bontottat akkor, azt kb 50 körül megúszhatom.. Számomra ez elég hihetetlennek hangzik...Ha valaki tudna erről infót adni hálás lennék..

Köszönöm előre is.

Digitklímád van?

Ha igen, akkor próbáld ki, hogy mikor hidegebbnek érzed a levegőt 1 fokkal feljebb veszed.

Másik dolog tényleg hihetetlennek hallatszik.

Szerintem nagyon sok minden javítható, így, vagy úgy, amire a szerviz komplett cserét javasol.

Vedd ki a kesztyűtartót és vizsgáld meg közelebbről! Ha kiveszed, lehet nem csak menet közben hallasz majd valami hangot.

Lehet eltört nálad is a külső-belső levegőterelő zsalud és annak van hangja.

Ha kiveszed a k.tartót és be-kikapcsolod a belső keringetést, akkor látni fogod a zsalut mozogni.

Ha eltört, akkor nem tud végállástól végállásig menni és úgymond "figyegni" fog. Lehet az adja a hangot.

Nem nagy dolog kiszedni. Pár csavar. A világítást vedd ki a művelet előtt.

Link to comment
Megosztás:

Digitklímád van?

Ha igen, akkor próbáld ki, hogy mikor hidegebbnek érzed a levegőt 1 fokkal feljebb veszed.

Másik dolog tényleg hihetetlennek hallatszik.

Szerintem nagyon sok minden javítható, így, vagy úgy, amire a szerviz komplett cserét javasol.

Vedd ki a kesztyűtartót és vizsgáld meg közelebbről! Ha kiveszed, lehet nem csak menet közben hallasz majd valami hangot.

Lehet eltört nálad is a külső-belső levegőterelő zsalud és annak van hangja.

Ha kiveszed a k.tartót és be-kikapcsolod a belső keringetést, akkor látni fogod a zsalut mozogni.

Ha eltört, akkor nem tud végállástól végállásig menni és úgymond "figyegni" fog. Lehet az adja a hangot.

Nem nagy dolog kiszedni. Pár csavar. A világítást vedd ki a művelet előtt.

Köszi az infót. Ezt a kesztyűtartó dolgot megpróbálom.. Nem úgynevezett félautomata klímám van (aszonták) kézzel kell tekerni, nincs kijelzője..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Másik problémám hogy elől a műszerfal anyósülés felőli oldalán, belülről ciripelő műanyaghang hallatszik menet közben, nem mindig, de gyakori. A szerviz azt mondta hogy a fűtésbox keringető lamellái közül törhetett el valamelyik, ez adja a hangot. Viszont ez csak teljes fűtésbox cserével orvosolható (állítólag) ami gyári újként 300 ezer forint, valamint 50 ezer munkadíj.

Köszönöm előre is.

Csak nem erre gondoltak?

http://www.ebay.de/itm/Geblasemotor-ASTRA-H-/261451006878?pt=DE_Autoteile&hash=item3cdfb1c39e

Márkaszervizre meg ne mindig adj, az (főleg gyári) alkatrészeket aranyárban adják, és kb. ahhoz mérik az óradíjat is. Csak nézd meg mennyibe kerül náluk egy akku, meg ugyanaz mennyibe kerül egy webáruházban.

Egyébként meg a fűtéssel kapcsolatban ellenőrizd a vízszintet, nehogy valahol elszivárogjon a víz. Nem kell látványosnak lennie a dolognak, elmehet olyan helyen is a víz, ahol nem látod, elég egy pici lyuk a rendszerben valamelyik gumicsőnél, ami éppen hőre tágul ki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fekete lakk színű borítású az autóm belső középrésze és a sebváltó körüli ív. Tegnap vettem észre,hogy a sebváltó és a kézifék közötti fekete lakk szín ami valószínű,hogy matrica felhólyagosodott mert hozzáért az autó illatosító. Cserélni lehet ezt az egy alkatrészt vagy miként lehetne kijavítani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fekete lakk színű borítású az autóm belső középrésze és a sebváltó körüli ív. Tegnap vettem észre,hogy a sebváltó és a kézifék közötti fekete lakk szín ami valószínű,hogy matrica felhólyagosodott mert hozzáért az autó illatosító. Cserélni lehet ezt az egy alkatrészt vagy miként lehetne kijavítani?

Autóillatosítót sosem rakunk olyan helyre ahol hozzáér bármilyen műanyaghoz!!! Gondolom, most rájöttél... :/

Lehet javítani, a kézifék alatti borítást kell először kiszedni (a kézifék tövénél aládugod az ujjaid, és bátran felrántod), utána két t20-as csavart kell kiszedni és ez a váltó körüli keret hátra-felfele irányba húzva kivehető (közben a hamutálat ki kell pattintani belőle)... Szerintem inkább lakkozva van, így fényezőt kell keresned, vagy bontottat...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis családunk Astra H autójában a mai napon a központi zár megadta magát. A probléma úgy kezdődött, hogy először a bal hátsó ajtót nem zárta. Ez a gond az ajtó néhányszor ki- és becsukása után helyreállt és a kulccsal gond nélkül be lehetett zárni az autót. Azonban a következő nyitásnál a kulcs nem nyitott. Mechanikusan a bal első nyitható volt, így hátramászva a biztosítékot ellenőrizve kiderült, hogy az kieégett. Kicseréltem, azonban a központi zár továbbra sem működik (!?) Sem a középkonzolról, sem a kulccsal. A kulcs működik, mivel a csomagtartó azzal nyitható-zárható.

Valakinek ötlet, hogy mi lehet a titok nyitja?

Esetleg tud-e valaki egy olyan szakit (Debrecen környékén), aki ma rá tudna nézni?

Előre is köszönöm a segítséget,

Ati

Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem felderíteni a problémát. Hát meg is van gond. Az ajtóhoz vezető B oszlopból jövő kábelek elszakadtak. Elsőre nem is gondoltam volna, mivel a vezetékeket rejtő gumi sértetlen. Azonban a vezetékek kifésülése után sem működik a központi zár. Lehet a központi zár modulja is megadta magát a rövidzárnak köszönhetően. (?)

...hát az elszakadt kábelek megforrasztása után sem gyógyult meg :-(

Valaki tudja esetleg, h hol van a gyári vezérlő az autóban?

Módosítva : oriat
Link to comment
Megosztás:

Elkezdtem felderíteni a problémát. Hát meg is van gond. Az ajtóhoz vezető B oszlopból jövő kábelek elszakadtak. Elsőre nem is gondoltam volna, mivel a vezetékeket rejtő gumi sértetlen. Azonban a vezetékek kifésülése után sem működik a központi zár. Lehet a központi zár modulja is megadta magát a rövidzárnak köszönhetően. (?)

...hát az elszakadt kábelek megforrasztása után sem gyógyult meg :-(

Valaki tudja esetleg, h hol van a gyári vezérlő az autóban?

Szia a kábelszakadás sajnos általános probléma, típushiba...

Én első körben az akksi legalább 1-2 perces lekötésével próbálkoznék!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia a kábelszakadás sajnos általános probléma, típushiba...

Én első körben az akksi legalább 1-2 perces lekötésével próbálkoznék!

Köszönöm szépen!

Tegnap este párhuzamosan a facebook fórumon a Feleségem is érdeklődött és ott is ezt a megoldást javasolta az egyik cartárs. Ezúton is köszönöm neki a késő esti telefonos segítséget.

Igen, időközben megtudtam, hogy ennél az autónál ez típushiba :-S

Még az este folyamán saru le, várakozás... majd vissza. ..és ez meghozta az eredményt. Működik! :-)

Nem gondoltam volna, hogy ennyire egyszerű lesz a megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Lökhárítót szerelt már közületek valaki?

Az első lökhárítóm bal elejénél kicsit nagynak találtam a hézagot. Levettem megnézni. A sárvédő ívhez egy műanyag elemmel csatlakozik, amin négy rögzítőfül van. Na nekem ebből kettő le van törve. :(

Találtam ilyen cserealkatrészt 1406547 cikkszámon: http://ecat24.com/catalog/part/1/9/64/14/89,84,91/

Az ára sem vészes 2500Ft. A gond csak az, hogy ez a műanyag tartó szegecselve van a karosszériához.

Kérdés, hogy hogyan tudnám levenni? Gondoltam rá, hogy kifúrom a szegecseket, de attól félek, hogy megsértem a lemezt is és majd elkezd idővel rohadni.

Ha valahogy sikerül levenni, vissza tudnám szegecselni, vagy akár csavarral rögzíteni.

Még arra is gondoltam, hogy ha nagyon nem tudom levenni, akkor kétoldalú ragasztószalag fogja helyettesíteni a két letört rögzítőfület.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ti hogy és mivel szoktátok tisztítani az autótok klímáját? Hab vagy inkább spray?Olvastam,hogy érdemes akkor klímát tisztítani mikor pollent cserélünk. Nekem pont aktuális a pollen csere a kérdésem az,hogy már az új pollenszűrővel tisztítsam a klímát? :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ti hogy és mivel szoktátok tisztítani az autótok klímáját? Hab vagy inkább spray?Olvastam,hogy érdemes akkor klímát tisztítani mikor pollent cserélünk. Nekem pont aktuális a pollen csere a kérdésem az,hogy már az új pollenszűrővel tisztítsam a klímát? :)

Én idáig egyszer tisztítottam saját kezűleg. Amit használtam az ilyen spray-s flakonban volt és egy hosszú kinyomócső volt hozzá. Habszerű cucc jött ki belőle.

A használati utasításnak megfelelően kivettem a koszos pollenszűrőt, benyomtam ezt a cuccok az elpárologtatóra, utána járattam a ventilátort max fokozatom 10 percig. Ezt megismételtem még egyszer és ment a helyére az új pollenszűrő. Összeraktam. Kész.

Link to comment
Megosztás:

Én idáig egyszer tisztítottam saját kezűleg. Amit használtam az ilyen spray-s flakonban volt és egy hosszú kinyomócső volt hozzá. Habszerű cucc jött ki belőle.

A használati utasításnak megfelelően kivettem a koszos pollenszűrőt, benyomtam ezt a cuccok az elpárologtatóra, utána járattam a ventilátort max fokozatom 10 percig. Ezt megismételtem még egyszer és ment a helyére az új pollenszűrő. Összeraktam. Kész.

A corsámat régen ilyen habos megoldással tisztítottam de most olvastam egy olyan cikket,hogy ez azért nem jó mert a hab cseppfolyóssá válik és a kis résekbe befolyik így kárt okozva a rendszerben. Ezért gondolkodom a gáz halmazállapotú spay-s megoldáson.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.