Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Szia !

Pontosan mi volt a jelenség ? Nekem egy 1,6 Easytronic van auto klímával. A klíma vezérlő modulomat cserélték és azóta az alapjáratom ingadozik, néha meg álló helyzetben, benyomott fékkel próbál elindulni (automata kuplung).

Esetleg a szervizes elérhetőségét is meg tudod adni ?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Hát lehet akár toronycsapágy is.

vagy lengéscsillapitó, vagy lengőkar gömbfej, vagy kormányösszekötő gömbfej, vagy stabilizátor bekötő, vagy kormánymü, vagy nyomtávrúd, vagy lengőkarszilent, vagy stabilizátor szilent...

itt a csiribi, csiribá nem müködik asszem :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvasgatom egy ideje a fórumot és gondoltam kérdezek néhány dolgot. Astra H Caravan, Z14XEP, 27e km, 12hónapos. Essentia +.

Szóval:

- első ablakok zörögnek

- 2700-3200 U/min motorfékes fordulatnál valami cicereg, de többszöri szétszerelés után sem találta meg a szervíz a hibát.

a hang, a CD felől jön, de mikor az ki volt szedve, akkor is csinálta. Órát nem piszkálták. állítólag, pedig az is zörög azóta.

- Újabban hideg esős idő után (motorhőmérséklettől függetlenül) nem lehet vele elindulni normálisan. Rángat. A kuplung környéke lehet rossz. 3-4 elindulás, utána jó.

És még volt egy rakás hiba, ami miatt az elmúlt 11hónapban, legalább 10x voltam vele garanciális csere, javítás, festés, stb-n.

Ebben a kuplung témában segíthetnétek, hogy mivel vághatnak át a szervízben.

A használatáról meg annyit, hogy nagyjából 60-70%-ban inkább autópályán, városon kívül jött össze a km.

Köszi előre is!!!

Üdv,

Jaksi

Link to comment
Megosztás:

...

szia!

maguk az ablakok zörögnek, vagy unkább az ajtó belsejében valami? volt sérülve, szétszedve?

az óra tényleg hajlamos zörögni. egy szivacslapot mögérakva elmúlik a jelenség, de ehhez alulról meg kell bontani a műszerfalat...

a kuplung téma elég zűrös, esetleg vidd el egy igazi szerelőhöz is, hátha tud rá mondani valamit. egy kis pénzbe belekerülhet, de akkor már legalább tudsz mit mondani a munkafelvételi pultnál, nem tudnak lerázni kamu dumákkal... elég összetett olajhidraulikus kiemelő rendszer van benne, valószínűleg abban dadoghat valami szelep/vezérlő rossz időben...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Jah, újonnan vettem....

Ajtókárpit volt már szétszedve. Állítólag cseréltek ablakemelő motort. (törve nem volt).

Azóta mozog az üveg a keretben szerintem. Valszeg azt is én fogom megcsinálni....

A kuplungra mondták így látatlanban, hogy leégettem :D

De köszönöm a tippeket!

Üdv all!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Jah, újonnan vettem....

Ajtókárpit volt már szétszedve. Állítólag cseréltek ablakemelő motort. (törve nem volt).

Azóta mozog az üveg a keretben szerintem. Valszeg azt is én fogom megcsinálni....

A kuplungra mondták így látatlanban, hogy leégettem ;)

De köszönöm a tippeket!

Üdv all!

akkor elég valószínű, hogy valamit trehányul raktak össze :D

ha leégetted a kuplungot, akkor egyszer iszonyat durva ferrodol szagot kellett érezned, és utána pár száz km koptatással le is kell jönnie az égett rétegnek, és ugyanúgy kell fognia mint előtte... ha pedig elfogy az anyag, akkor először csúszik indulásnál, majd csikorog is előbb utóbb... nálam 150e km-rel még a gyári tárcsa van és nem adja jelét hogy cserélni kéne, elég durván kell vele bánni hogy 30e alatt lejöjjön...

Link to comment
Megosztás:

akkor elég valószínű, hogy valamit trehányul raktak össze :D

ha leégetted a kuplungot, akkor egyszer iszonyat durva ferrodol szagot kellett érezned, és utána pár száz km koptatással le is kell jönnie az égett rétegnek, és ugyanúgy kell fognia mint előtte... ha pedig elfogy az anyag, akkor először csúszik indulásnál, majd csikorog is előbb utóbb... nálam 150e km-rel még a gyári tárcsa van és nem adja jelét hogy cserélni kéne, elég durván kell vele bánni hogy 30e alatt lejöjjön...

Nem éreztem ferrodol szagot. Semmit. Csak mikor új volt max, akkor volt kicsit büdös! :P

De ez még mindig nem magyarázná, hogy 3-4 indulás után miért jó mégis!

A 20éves géjesim is bíja már cirka 60e km óta, pedig az kapja a kiképzést! ;)

ÜDv!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdés!

Fel akarom programoztatni a tempomatot, meg aktiváltatni néhány funkciót, mint például a hazakísérő fényt, autómata ablak fel stb.

Nos az a kérdésem, hogy ehhez szükség van a gyári autó kódra, mert mikor én vettem az autót, nem kaptam meg a kódját.

NINcs szükség csak egy tech kettőre! de pl automata baka fel nem valoszínű hogy fog mukodni attol függ mikor auto miylne felszereltség a többi elképzelhető :D

Link to comment
Megosztás:

Tech2 programozásnál van, hogy kéri a kódot - amit általában a szervizkönyvbe "tűznek" egy kártyán.

Ha ez nincs meg, a Computer tárolja, így megfelelő eszközökkel kiolvasható :D de ez már picit hack...

Vagy amennyiben márkaszerviznek igazolod az autód eredetét, a gyárból le tudják kérdezni, ez meg a legális út...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Üdv!

Tönkrement az Astraban a termosztát és több mint 30e Ft egy új! Nem tudja valaki, hogy lehetne költségkímélőbben megúszni a dolgot? Volt már valakinek hasonló problémája? Köszönöm előre is! G.

járj utána, én a régebbi octavia-mal jártam így... felhívtam a skodásokat, azt mondja 20e + munkadíj... utána felhívtam egy VW szakboltot: 1500 kínai, 2e TRW, melyik kell? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Leírom mi a gond! Egész egyszerű: nincs fűtés! Olyan a termosztát ház, amiben van egy érzékelő! Lehet ez a hibás és ezért nem fűt rendesen? Az a gond ezzel a termosztáttal, hogy csak házzal együtt lehet kapni! Kérdeztem Meteor-t, Bárdiautó-t, Lángautó-t, de mindegyeik 30-on túl mondja!

Lehet az érzékelő miatt? Hogy lehet ezt megállapítani?

Köszi előre is!

G.

Link to comment
Megosztás:

Leírom mi a gond! Egész egyszerű: nincs fűtés! Olyan a termosztát ház, amiben van egy érzékelő! Lehet ez a hibás és ezért nem fűt rendesen? Az a gond ezzel a termosztáttal, hogy csak házzal együtt lehet kapni! Kérdeztem Meteor-t, Bárdiautó-t, Lángautó-t, de mindegyeik 30-on túl mondja!

Lehet az érzékelő miatt? Hogy lehet ezt megállapítani?

Köszi előre is!

G.

sajna ezek a mai "autók" csak a lehúzásról szólnak, tudatosan úgy tervezik hogy egy-egy hiba minél többe kerülhessen, szóval lehet itt már tényleg drága móka lesz... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a legfontosabb, hogy a termosztáton lévő érzékelő szabályozza-e a termosztát nyitását és zárását?

Ha a termosztát elromlik, arról nem jön hibakód?

Nagyon nagyon fontos lenne! Aki tudja, segítsén légyszíves!

Köszönöm szépen!

G.

Nincs köze az érzékelőnek hozzá,nincs hibakód,vagy hideg marad a moci(nyitott a termosztát)vagy forralja a vizet(zárva marad,ritkább eset).

Link to comment
Megosztás:

Akkor vagy a fűtőradiátor szar vagy a fűtéscsap.

Langyos levegőt sem tol?

Hehe!H astra.Vízhőfok mutatóra már nem tellik! :lol:

Uhu!BC nem tudja a vízhőfokot stikában? :lol:

a test mode tudja, ha gyári fej van benne

rádió bekapcs

setting gomb megnyom

BC gombot nyomva tart amíg csippan és kiírja TEST MODE

a BC gombot nyomogatva lehet lépegetni az oldalak között

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudja mi ez a két hibakód?

ECN 000275

ECN 60631

Mióta bejöttek a fagyok néha néha bedobja a kulcsal átdöfött autó jelet, és egy pillanatra letiltja a kocsit. Lehet hogy csak véletlen, de ugy kb 2 het csinálja, és ha a városban vagyok akkor nem csinálja, de autópályán 100 km-en 1-2 alkalommal csinálja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.