Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

mindegyik.volt már olyan autód,amire szivesen költöttél,mert hálás volt? amugy a z13dthez nem csillagászati áru a bontott alkatrész.pl 25ért vettem turbót,32 volt a kettőstömegü.

Ja,még valami: ingyen kaptam,használatra,mikor a vectra b dti-m adagolója felmondott.nagyon húztam a szám a klima és extra mentes utazástól,végül több mint 3és fél évet használtam.

Nekem mindegyik hálás volt, ezért nem is kellett költenem rájuk (vagy fordítva? :D ). Volt egy 1.6 70 lovas Vectra A, aztán jött egy 1.8 16V 115 lovas Vectra B. Utóbbival megjártam az olasz, a horvát és a görög tengerpartokat, egyikkel sem volt sohasem gondom, persze benzinesek voltak, ugyan mi lehetett volna.

Aztán jött a mostani Astra, amit nagyon megkedveltem, bár a generátor egyszer megadta magát, naná, hogy 200 km-re otthontól, automata váltóval. :icon1:

Azért kérdeztem, hogy szerelő vagy-e, mert nekem pl. egy izzítógyertya csere is nagy dolog (szerelőhöz menni, fizetni), míg Te ezek szerint csípőből megoldod ezeket, aztán lehet, hogy 1 hónap múlva nem is emlékszel rá, nekem évek múlva is rajta van a szopólistán. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nekem mindegyik hálás volt, ezért nem is kellett költenem rájuk (vagy fordítva? :D ). Volt egy 1.6 70 lovas Vectra A, aztán jött egy 1.8 16V 115 lovas Vectra B. Utóbbival megjártam az olasz, a horvát és a görög tengerpartokat, egyikkel sem volt sohasem gondom, persze benzinesek voltak, ugyan mi lehetett volna.

Aztán jött a mostani Astra, amit nagyon megkedveltem, bár a generátor egyszer megadta magát, naná, hogy 200 km-re otthontól, automata váltóval. :icon1:

Azért kérdeztem, hogy szerelő vagy-e, mert nekem pl. egy izzítógyertya csere is nagy dolog (szerelőhöz menni, fizetni), míg Te ezek szerint csípőből megoldod ezeket, aztán lehet, hogy 1 hónap múlva nem is emlékszel rá, nekem évek múlva is rajta van a szopólistán. :icon1:

Áljunk meg. a szerelőségem idézőjeles,és nagyon hosszú az én szopólistám is... :-) egy példa: kipufogó dob csere,parragi dob+ opc vég.a kedvenc cimborám sufnijában végeztük,szakszerüen. csak a véget heggesztette fel a helyén,hogy jól álljon. 3 km után már világitó töltés lámpával mentem,péntek este.szombat reggel találtam szervizt,aki feltett egy felujitott generátort,de szombati áron...

Van,amihez nem nyulok.elvből.a corsán én kezdtem a turbócserét,de azt hiszem a 2. törött tőcsavar után inkább fizettem érte. az astrán pl a direktszűrőt felraktam,de egy berohadt izzítógyertyával inkább szerelőt keresek...

az utolsó benzines autóm: skoda 120, 1,3as favorit motorral,weberrel,stb.autócsere oka: füstölgőgőzölgő hajtókar darabok megtekintése motortéren kivül... :-) a renault 5 1,6 d-n meg meg lehet tanulni szerelni..:-)

http://www.autohifibolt.hu/index.php?P=hirek&S=1&K=22&ID=676&TN=Kicsi%20a%20bors...%20-%20de%20hangos!

ezt saját kezüleg épitettem,a hangnyomás,az autóhifi volt a fő profilom,bár két hete az ajtó-hangszóró csere megizzasztott. öregszem...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

olyan kerdesem lenne, arra lettem figyelmes hogy indulasnal egyszeri "ciccego" hangot ad ki a motor a16xer es nem tudom mi lehet?

valami tipp?

van egy masik hang ami inkabb egy kattanas amit 20-30 kmh oranal hallok de gondolom az normalis... :)

udv

b.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

olyan kerdesem lenne, arra lettem figyelmes hogy indulasnal egyszeri "ciccego" hangot ad ki a motor a16xer es nem tudom mi lehet?

valami tipp?

van egy masik hang ami inkabb egy kattanas amit 20-30 kmh oranal hallok de gondolom az normalis... :)

udv

b.

A kattanás normális. Én még egy kis ütés is érzek olyankor a pedálsoron. Valami öndiagnosztikát csinál ilyenkor az ABS állítólag.

A ciccegés nem tudom pontosan milyen jellegű. De ha sokat áll a kocsi és indítom, beindulás után egy-két másodpercig nekem is olyan súrlódó hangot ad, aztán hirtelen elmúlik. De ezt is csak nyitott ajtóval zárt garázsban hallom.

Link to comment
Megosztás:

Kedves sorstársak,

valahol olvastam (talán itt a fórumon),hogy az első lengéscsillapítókhoz kapható módosított porvédő,ami nem engedi befolyni a vizet a felső csavarhoz a toronycsapágyba.Tudna erről nekem valaki infóval szolgálni?Hol lehet ilyet beszerezni?

Üdv.:Pali

Módosítva : Pali982
Link to comment
Megosztás:

A kattanás normális. Én még egy kis ütés is érzek olyankor a pedálsoron. Valami öndiagnosztikát csinál ilyenkor az ABS állítólag.

A ciccegés nem tudom pontosan milyen jellegű. De ha sokat áll a kocsi és indítom, beindulás után egy-két másodpercig nekem is olyan súrlódó hangot ad, aztán hirtelen elmúlik. De ezt is csak nyitott ajtóval zárt garázsban hallom.

koszonom szepen !

nem tudom hogy ez a masik ciccego hang/kattanas normalis-e :( es kicsit zavar is! akkor szoktam hallani mondjuk ha egy napig all az auto...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

H Astrán első kipufogó csövet cseréltem, mert a flexibilis cső tönkrement.

Azóta a lambda szondánál gázadásnál szusszan egy kicsit, pedig új a tömítés alatta.

Okoz-e problémát a keverék beállításánál?

Ettől tönkre mehet a szonda?

András

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

H Astrán első kipufogó csövet cseréltem, mert a flexibilis cső tönkrement.

Azóta a lambda szondánál gázadásnál szusszan egy kicsit, pedig új a tömítés alatta.

Okoz-e problémát a keverék beállításánál?

Ettől tönkre mehet a szonda?

András

Mindenképpen célszerű lenne letömíteni, mert ha nincs megfelelő tömítettség a rendszerben falsot fog mérni a szondád és többet fog ennyi valószínűleg, lehet nem mérvadóan, mert az függ a tömítetlenség mértékétől, de én mindenképpen javítanám.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az normális, hogy a fékbetétek ferdén kopnak?

Mind a négy keréken ilyen. A betét kerékagyhoz közelebbi részének a vastagsága legyen mondjuk 10 egység, akkor a távolabbi szélén már csak 6-7 egységnyi a betét vastagsága. Ennek ilyennek kell lennie?

Egyébként jól fog, semmi bajom vele, csak feltűnt.

Bár ha belegondolok a külső részeken a féktárcsa nagyobb kerületi sebessége talán megmagyarázza, hogy ott mért kopik jobban a betét.

Link to comment
Megosztás:

Az normális, hogy a fékbetétek ferdén kopnak?

Mind a négy keréken ilyen. A betét kerékagyhoz közelebbi részének a vastagsága legyen mondjuk 10 egység, akkor a távolabbi szélén már csak 6-7 egységnyi a betét vastagsága. Ennek ilyennek kell lennie?

Egyébként jól fog, semmi bajom vele, csak feltűnt.

Bár ha belegondolok a külső részeken a féktárcsa nagyobb kerületi sebessége talán megmagyarázza, hogy ott mért kopik jobban a betét.

Nekem ránézésre egységesen kopnak. Lehet, hogy a külső részen nem megfelelően mozog a "patko" és attól kopik ferdén.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na, de mind a négy keréknél egyformán...?

Mindenesetre köszi a választ, hétfőn úgyis megyek szervizbe, majd rákérdezek!

Biztos UFOk alakitottak at a kocsidat :) Amugy tenyleg nem illene felrekopniuk, ha egyenletesen nyomodnak a tarcsakhoz, persze ez ritkan teljesul pontosan. A kerdes az, mennyire ferdek, amit egy sokat latott szerelo inkabb el tud donteni...

Link to comment
Megosztás:

Na, de mind a négy keréknél egyformán...?

Mindenesetre köszi a választ, hétfőn úgyis megyek szervizbe, majd rákérdezek!

A két hátsót néztem legutóbb, azok egyformák, bár nemrég megsütöttem a bal hátsót, most már még jobban fütyül, ha nem szakadna az istenverte eső már szétszedtem volna, mert meg van szorulva valami.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üzem meleg állapotban a kuplungot kinyomva fura tompa kattogó hangot ad a gép. Nincs gond a váltásnál minden tökéletes csak zavar,hogy kattog.

Mi okozhatja a kattogást?

Másik dolog pedig ,hogy bekapcsolt klímánál induláskor furcsa hangok jönnek a motortérből alkalmanként. Főleg akkor ha kicsi emelkedőn kell indulni.

Valakinek ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni,hátha valakinek volt már hasonló. Egy 1.4-es xep-s astránál kb. egy éve kigyulladt a hibajelző és lambda szonda hibát irt ki. A szerelő bontott gyárira cserélte, hibakód kiütve.

Két nap múlva hibajelző világít hibakód ugyanaz. Semmi gond akkor valószínűleg rossz lesz a bontott szonda , csere egy hasonlóra. Az eset ugyanúgy két nap múlva ismétlődik. A következő lépés egy új Bosch szonda. Az autót ez nem hatotta meg két nap múlva hibajelzés, lambda szonda. Időközben beletettem kb. nyolc ezer km-t de sem teljesítményben, sem fogyasztásban nem vettem észre különösebb változást. az az érdekes valahányszor kiütik a hibakódot olyan tíz húsz indítás után újra visszajön. Lehet, hogy ez független dolog de mostanában az alapjárat is néha ingadozik. Ha valakinek van esetleg ötlete kérem ossza meg velem.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Van valakinek ötlete, hogy miért rázza be a kormányt nagyobb fékezésnél? Autópályán 130-nál majdnem kitépte a kezemből, és érzem a lábamnál is a fékpedálon.

Féktárcsa csere volt, betét csere volt, de a hiba nem szünt meg. Olyan mintha a féktárcsa nem lenne egyenletes, de azt is megnéztük már.

Kerekeket is néztem, most akkor haladjak tovább amig valami rossz alkatrészt nem találok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni,hátha valakinek volt már hasonló. Egy 1.4-es xep-s astránál kb. egy éve kigyulladt a hibajelző és lambda szonda hibát irt ki. A szerelő bontott gyárira cserélte, hibakód kiütve.

Két nap múlva hibajelző világít hibakód ugyanaz. Semmi gond akkor valószínűleg rossz lesz a bontott szonda , csere egy hasonlóra. Az eset ugyanúgy két nap múlva ismétlődik. A következő lépés egy új Bosch szonda. Az autót ez nem hatotta meg két nap múlva hibajelzés, lambda szonda. Időközben beletettem kb. nyolc ezer km-t de sem teljesítményben, sem fogyasztásban nem vettem észre különösebb változást. az az érdekes valahányszor kiütik a hibakódot olyan tíz húsz indítás után újra visszajön. Lehet, hogy ez független dolog de mostanában az alapjárat is néha ingadozik. Ha valakinek van esetleg ötlete kérem ossza meg velem.

Köszi.

Szia. Mi a hibakód?

Link to comment
Megosztás:

Szia. Mi a hibakód?

Szia!

Ma reggel elolvastam és meglepődve láttam, hogy az eddigmegszokott két kód 13604 és 13658 mellé még egy pár kódot is kiírt.

Ezek 21087 21570 50071 50072. Eddig ezek nem voltak és nem tudom, hogy összefüggenek eddigiekkel?

Hol lehet ennek utánna nézni?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Valaki írna bővebben az 1,7 dízeles autók váltóinak problémáiról?? Miért nyiffan ki,és mi az,ami tönkre megy benne?

Előre is köszi!!

Szerintem itt nincs senkinek problémája vele. Legalábbis nem emlékszem, hogy olvastam volna, hogy bárki is panaszkodott volna a váltóra. Az enyém is 212ekm-rel köszöni szépen, teljesen jól van. :) Még nem is hallottam róla, hogy különösebben gond lenne velük, kivéve itt egyetlen ember nemrégiben tett elmondásából.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem itt nincs senkinek problémája vele. Legalábbis nem emlékszem, hogy olvastam volna, hogy bárki is panaszkodott volna a váltóra. Az enyém is 212ekm-rel köszöni szépen, teljesen jól van. :) Még nem is hallottam róla, hogy különösebben gond lenne velük, kivéve itt egyetlen ember nemrégiben tett elmondásából.

Köszi!!

Azért érdekes,mert több helyen is olvastam,valahol itt a fórumon is,hogy típushiba a váltók megdöglése. Kimondottan az 1,7-es dízeleknél.Családi autónak szeretnék benevezni egy 1,7-es dízel H Astrába,és eléggé ellentmondásosak a vélemények. Az is igaz,hogy bármely autónak megkeresem a tulajok által indított fórumokat, minden autónak megvannak a maga hibái,előnyei,hátrányai. Soha nem volt még dízel autóm,de valamiért Opel Astrában az tetszene. Vegyesen használnám városban is,és országúton is. Anno vezettem egy G 1,7 dízel Astrát,és már akkor megtetszett a kezelhetősége.

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom... én is nézelődök a neten sok felé a témában, szerelőkkel is szoktam beszélni, de még nem hallottam, hogy típushiba lenne az 1.7-eseknél a váltó.

Ami az 1.7-esre jellemőz hiba az inkább a gázpedál vezeték kontakthibája. De ez sem javíthatatlan.

Aztán még ami val, az a típusra általánosan jellemző típushibák: ajtóátvezetésben a kábelek megtörnek, belső levegőkeringetés zsalujának a tengelye eltörik, a tetőcsomagtartó rögzítés helyét takaró műanyag ajtócskák letörnek, a toronycsapágyak szeretnek rozsdásodni, de ez az első 15-20 évben nem okoz gondot.

De végüls egyik sem olyan komoly hiba amiatt megállna alattad az autó.

Itt van még egy lista, de itt sem említik a váltót: http://topel.hupont.hu/11/tipushibak

Nekem tetszik nagyon a dízel, jobban bejön mint az 1.4, 1.6 benzines. Igaz nagyobb köbcentis benzinest, netán turbóst még nem vezette Astrából.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.