Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

most 205/55/16 gumi van rajta, tehát 16-os.

de feljebb itt 17-est is olvastam, ez zavart össze

Hány collos a felnid átmérője (a gumira rá van írva)???

Van több méret is mindegyik a gyári méret...

Nekem 195/65 r15 van fent de én is feltehetnék 16-ost akkor 205/55 16-os gumi kellene nekem hozzá, ha meg 17-est akkor 225/45 17:)!

Mindhárom méret átmérője megegyezik ezeket hívják váltóméretnek, ergo mindhárommal ugyanannyit mutat az órád és mindhárommal jött ki a gyárból Astra, ez felszereltségfüggő mekkora felnivel kérted...

ennyi:)

Amiben különböznek hogy egyre szélesebb abroncsok, és a gumi/felni arány az átmérőben egyre inkább csökken ahogy nő a felni mérete, ami ugye magától értetődő:D!

Link to comment
Megosztás:

így már kicsit tisztább a kép, köszönöm!

én ezzel a mérettel vettem használtan, talán ezt kapta a gyárban.

amit még nem értek, hogy különböző oldalakon néztem hozzá 16-os alufelnit, de több féle méretet ajánlott fel:

7x16

6,5x16

6 1/2 j x16

ez gondolom a felni szélessége, de nem tudom mekkora kell belőle.

és van egy ilyen mutató is: 5x110x65 (osztókör?) (és ez sem biztos, hogy a gyári)

itt a 110 helyett időnként 112 és egyéb méreteket ajánlott fel.

gondolom azért ez sem feltétlen lehet bármekkora

és akkor még az ET számról nem is beszéltem, abból is több féle méretben ajánlott felnit.

35, 37, 40 ilyenek voltak :D :D

Van több méret is mindegyik a gyári méret...

Nekem 195/65 r15 van fent de én is feltehetnék 16-ost akkor 205/55 16-os gumi kellene nekem hozzá, ha meg 17-est akkor 225/45 17:)!

Mindhárom méret átmérője megegyezik ezeket hívják váltóméretnek, ergo mindhárommal ugyanannyit mutat az órád és mindhárommal jött ki a gyárból Astra, ez felszereltségfüggő mekkora felnivel kérted...

ennyi:)

Amiben különböznek hogy egyre szélesebb abroncsok, és a gumi/felni arány az átmérőben egyre inkább csökken ahogy nő a felni mérete, ami ugye magától értetődő:D!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A leggyakoribb gyári méret:

- gumi: 205/55R16

- felni: 6,5J×16, ET39

Harmlevi leírta a váltóméreteket is (ET is változik). Az 5×110 a csavarok osztóköre, ez a legjobb. Lehet még 5×108 vagy 5×112, bár rámegy, én nem ajánlom. A 65 mm a központosító furat átmérője, ez fontos, de ez nem gyári felninél központosító gyűrűvel mindig elérhető. A 6,5J a felni peremszélessége collban, ha ez változik (nagyobb), akkor lehet, hogy az ET-vel is utána kell menni. Az ET (nem a földönkívüli) a felni középvonala és a felfogatási sík közti távolság mm-ben. Mondjuk úgy, hogy minnél nagyobb, annál beljebb van a kerék. Célszerű a gyári méretekkel megegyező, vagy ahhoz nagyon közeli felnit és gumit használni, mert a futóművet (terhelés, stabilitás, viselkedés) ahhoz igazítják.

Üdv: Laci

így már kicsit tisztább a kép, köszönöm!

én ezzel a mérettel vettem használtan, talán ezt kapta a gyárban.

amit még nem értek, hogy különböző oldalakon néztem hozzá 16-os alufelnit, de több féle méretet ajánlott fel:

7x16

6,5x16

6 1/2 j x16

ez gondolom a felni szélessége, de nem tudom mekkora kell belőle.

és van egy ilyen mutató is: 5x110x65 (osztókör?) (és ez sem biztos, hogy a gyári)

itt a 110 helyett időnként 112 és egyéb méreteket ajánlott fel.

gondolom azért ez sem feltétlen lehet bármekkora

és akkor még az ET számról nem is beszéltem, abból is több féle méretben ajánlott felnit.

35, 37, 40 ilyenek voltak :D :D

Van több méret is mindegyik a gyári méret...

Nekem 195/65 r15 van fent de én is feltehetnék 16-ost akkor 205/55 16-os gumi kellene nekem hozzá, ha meg 17-est akkor 225/45 17:)!

Mindhárom méret átmérője megegyezik ezeket hívják váltóméretnek, ergo mindhárommal ugyanannyit mutat az órád és mindhárommal jött ki a gyárból Astra, ez felszereltségfüggő mekkora felnivel kérted...

ennyi:)

Amiben különböznek hogy egyre szélesebb abroncsok, és a gumi/felni arány az átmérőben egyre inkább csökken ahogy nő a felni mérete, ami ugye magától értetődő:D!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget, így talán már tudok vásárolni.

Szia!

A leggyakoribb gyári méret:

- gumi: 205/55R16

- felni: 6,5J×16, ET39

Harmlevi leírta a váltóméreteket is (ET is változik). Az 5×110 a csavarok osztóköre, ez a legjobb. Lehet még 5×108 vagy 5×112, bár rámegy, én nem ajánlom. A 65 mm a központosító furat átmérője, ez fontos, de ez nem gyári felninél központosító gyűrűvel mindig elérhető. A 6,5J a felni peremszélessége collban, ha ez változik (nagyobb), akkor lehet, hogy az ET-vel is utána kell menni. Az ET (nem a földönkívüli) a felni középvonala és a felfogatási sík közti távolság mm-ben. Mondjuk úgy, hogy minnél nagyobb, annál beljebb van a kerék. Célszerű a gyári méretekkel megegyező, vagy ahhoz nagyon közeli felnit és gumit használni, mert a futóművet (terhelés, stabilitás, viselkedés) ahhoz igazítják.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Hello Mindenkinek!

Tegnap vásároltam zsír új állapotú téli gumit, de nem 205\55r16 hanem 205\60r16-ot sikerült gyári lemezfelnivel nagyon jó áron. Az a kérdésem h származik-e valami hátrányom abból h nem \55 hanem \60-as a gumi lesz majd rajta. Tudom h az előbbi a gyári váltómérete de ku..a jó állapotban lévő gumik.

Az autó 1.9cdti gtc.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

H Astrámon most egy 195/65 R15-ös gumi van asszem 5x110-es felnivel. Erre én fel tudnék rakni egy 4X100X60-as. 6,5Jx15 H2 ET 45-ös felnit? És valaki el tudná mondani nekem, hogy ezek mit jelentenek? Sajnos zenész vagyok fogalmam sincs.. Köszi!

csak akkor tudod felrakni a agyat cserélsz :lol:

4 a felfogó csavarok száma (neked 5)

100 a furatosztó kör mérete (neked 110)

Link to comment
Megosztás:

csak akkor tudod felrakni a agyat cserélsz :lol:

4 a felfogó csavarok száma (neked 5)

100 a furatosztó kör mérete (neked 110)

vagy osztókörmódosító...

de 5x110 helyére 4x100at felrakni butaság. Kevesebb csavar, kisebb osztó...

gondolom azért szeretnél 4x100at mert abból nagyobb a választék? :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kerék külső átmérője lesz 5%-kal (20 mm) nagyobb. A kerékjáratban elfér, ezzel nem lesz baj. Viszont az órád vagy kevesebbet fog mutatni a tényleges sebességnél, vagy szinte teljesen pontos lesz. A gyári méretnél az óra minden sebességtartományban 5%-ot csal felfelé, tehát amikor 100-at mutat, akkor a tény sebességed 95 km/ó. Az új gumival 100-nál 100 lesz, tehát ha eddig néha a megengedett fölé engedted az órát, akkor a télivel nem javasolt.

Hello Mindenkinek!

Tegnap vásároltam zsír új állapotú téli gumit, de nem 205\55r16 hanem 205\60r16-ot sikerült gyári lemezfelnivel nagyon jó áron. Az a kérdésem h származik-e valami hátrányom abból h nem \55 hanem \60-as a gumi lesz majd rajta. Tudom h az előbbi a gyári váltómérete de ku..a jó állapotban lévő gumik.

Az autó 1.9cdti gtc.

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

A kerék külső átmérője lesz 5%-kal (20 mm) nagyobb. A kerékjáratban elfér, ezzel nem lesz baj. Viszont az órád vagy kevesebbet fog mutatni a tényleges sebességnél, vagy szinte teljesen pontos lesz. A gyári méretnél az óra minden sebességtartományban 5%-ot csal felfelé, tehát amikor 100-at mutat, akkor a tény sebességed 95 km/ó. Az új gumival 100-nál 100 lesz, tehát ha eddig néha a megengedett fölé engedted az órát, akkor a télivel nem javasolt.

Hello!

Köszönöm a figyelmeztetésed, erre mindenképp figyelni fogok.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nincsen véletlenül valakinek négy darab 15"-os 6 1/2 J X16H2 ET 37 4 lyukas lemezfelni eladó?

Sehol sem találok,a bontós ember azt mondta hogy az opel rakott egy pár 4 csavarosat néhány Astrára,az összes többin 5 csavaros van...

Nektek mi a tapasztalat ezzel?Van akinek 4 csavaros elni van fent az autóján?

Üdv és köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincsen véletlenül valakinek négy darab 15"-os 6 1/2 J X16H2 ET 37 4 lyukas lemezfelni eladó?

Sehol sem találok,a bontós ember azt mondta hogy az opel rakott egy pár 4 csavarosat néhány Astrára,az összes többin 5 csavaros van...

Nektek mi a tapasztalat ezzel?Van akinek 4 csavaros elni van fent az autóján?

Üdv és köszi

A gyengébb benzineseken alapból négycsavaros a felni, nekem is..;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nincsen véletlenül valakinek négy darab 15"-os 6 1/2 J X16H2 ET 37 4 lyukas lemezfelni eladó?

Sehol sem találok,a bontós ember azt mondta hogy az opel rakott egy pár 4 csavarosat néhány Astrára,az összes többin 5 csavaros van...

Nektek mi a tapasztalat ezzel?Van akinek 4 csavaros elni van fent az autóján?

Üdv és köszi

A használtautó gumis részén ezeket találtam:

Felújított, 8000/db

Új 10000/db

Komplett kerék, 15000/db, ET-t nem adta meg

Komplett, 16000/db

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

azt hiszem én is elveszítettem a fonalat, és már nem is először.

Astra H GTC 2007-es a vas.

Alufelnit keresek hozzá, de nem tudom a pontos méreteket, a kézikönyve sem írja, a lemezfelnin sincs minden rajta.

Ami összezavart, hogy én 5*110 osztókört tudtam, de egy felnikereső oldalon a típushoz 5*112-t ad ki.

Ha jól tudom, ez az érték egyáltalán nem mindegy.

A szélessége a gyárinak 6 1/2, gondolom ez 6,5".

De ehhez a kocsihoz több különböző szélességűt is ajánlanak.

Így már a szélesség, osztókör, valamint a felszerelhető ET méretekkel is bajban vagyok.

Legalább a 16-os átmérő biztos :lol:

Kérlek titeket, hogy valaki hozzáértő mondja már meg a tutit

Na meg, hogy alufelnihez külön csavar való?

Link to comment
Megosztás:

azt hiszem én is elveszítettem a fonalat, és már nem is először.

Astra H GTC 2007-es a vas.

Alufelnit keresek hozzá, de nem tudom a pontos méreteket, a kézikönyve sem írja, a lemezfelnin sincs minden rajta.

Ami összezavart, hogy én 5*110 osztókört tudtam, de egy felnikereső oldalon a típushoz 5*112-t ad ki.

Ha jól tudom, ez az érték egyáltalán nem mindegy.

A szélessége a gyárinak 6 1/2, gondolom ez 6,5".

De ehhez a kocsihoz több különböző szélességűt is ajánlanak.

Így már a szélesség, osztókör, valamint a felszerelhető ET méretekkel is bajban vagyok.

Legalább a 16-os átmérő biztos :lol:

Kérlek titeket, hogy valaki hozzáértő mondja már meg a tutit

Na meg, hogy alufelnihez külön csavar való?

Az osztókör 5X110, a 112 is feltehető ún. mozgókúpos csavarokkal... 6,5-ös és 7-es szélesség is megfelelő, asszem 7,5 határeset... 35-41 közötti ET gond nélkül felmegy, minél kisebb ez a szám annál kintebb lesz a kerék... Az alufelnihez nem kell külön csavar...

Link to comment
Megosztás:

Ami összezavart, hogy én 5*110 osztókört tudtam, de egy felnikereső oldalon a típushoz 5*112-t ad ki.

Ha jól tudom, ez az érték egyáltalán nem mindegy.

Egyesek szerint a +-2mm meg felmegy, bar szerintem ez egyaltalan nem egeszseges. De en is 110-et tudok, ahogy sok masik oldal is.

Na meg, hogy alufelnihez külön csavar való?

A gyarihoz nem, de ez gyartofuggo is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.