Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Na, végül tegnap beszereltettem a gumisnál a jeladókat.

Úgy tűnik mázlim van, mert mind a négy tökéletesen működik. Nem tudom, hogy hogyan, de egyből fel is ismerte a randszer mind a négyet és azt is tudja, hogy melyik melyik.

Az egyik hátsó kerékbe egy tized bárral alacsonyabb volt a nyomás, rögtön figyelmeztetett is rá és mutatta hogy melyik az.

Egyébként a gyári garitúrával is az a tapasztalatom, hogy induláskor nem egyszerre kapja a jelet mind a négy adótól. Így pl szokott olyan lenni rövid ideig, hogy csak egy, két vagy három kerékhez ír ki adatot, de nem vettem észre hogy ezzel bármi problémája lenne.

A működő rendszerhez elég a 4 szenzor és utána a felprogramozás? Vagyis arra vagyok kíváncsi, hogy az említett vevő rész alapból benne van az autóban?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy miként befolyásolja a kocsi mozgását egy 19" kerék, 1.9 zdth 150 le sport caravan.

Egyáltalán alá tudom tenni, vagy kell állítani vmit ?

Láttam már Astrán 19" felnit, de azt nem tudom hogyan változik az autó tőle...

Link to comment
Megosztás:

A működő rendszerhez elég a 4 szenzor és utána a felprogramozás? Vagyis arra vagyok kíváncsi, hogy az említett vevő rész alapból benne van az autóban?

Szerintem nagy valószínűséggel nincs benne alapból. Legalábbis a gumisnak mikor mondtam hogy tegye bele a szenzorokat a kerekekbe, rögtön az volt a kérdése, hogy jó, de van-e az autóban vevő.

Valamint nekem a kijelző alatt hat gomb van. Ebből az egyik a defektfigyelő rendszer kalibrálására szolgál ha jól tudom (még annyira nem tapasztaltam ki). Ami ugye az alap változatnál nincs, csak két gomb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

hasznalt h astrammal vettem egy hijoin felnit. A kovetkezo feliratok vannak rajta: ET40 16x7JJ 100x4,5H. A gondom az, hogy egy kozepesen kopott goodyear gumival iszonyat hangos, morog valosaggal. Nem csapagy gond - az acelfelnis teli gumival minden rendben ill. tobb autoszerelo is megnezte mar. Kerdes: nem lehet, hogy a felni nem jo meretu?

Koszonet minden valaszert!

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlás előtt állok hamarosan, a kiszemelt gumival kapcsolatban kérnék tőletek infót vagy aki ilyet használ mi a tapasztalata!

Bridgestone Turanza ER 300 195/65/15. Ár:17690 /db

Az infóket előre is köszönöm!

Szia! Ha jól tudom, akkor régen ilyen gumikkal jöttek ki a gyárból a H Astrák. Legalábbis nekem ilyen volt/van rajta. saját tapasztalataim a gumival kapcsolatban, a tapadása az jó bár nekem 16"-os 205/55-s és 94.000 km van benne. Egy baj van vele, hogy nagyon hangos és mindegy, hogy lassan vagy gyorsan megyek vele bár az lehet, hogy azért van mert már 8 éves a gumi! :)

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ha jól tudom, akkor régen ilyen gumikkal jöttek ki a gyárból a H Astrák. Legalábbis nekem ilyen volt/van rajta. saját tapasztalataim a gumival kapcsolatban, a tapadása az jó bár nekem 16"-os 205/55-s és 94.000 km van benne. Egy baj van vele, hogy nagyon hangos és mindegy, hogy lassan vagy gyorsan megyek vele bár az lehet, hogy azért van mert már 8 éves a gumi! :)

Köszi a tanácsot! Akkor még bogarászom tovább!:):)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlás előtt állok hamarosan, a kiszemelt gumival kapcsolatban kérnék tőletek infót vagy aki ilyet használ mi a tapasztalata!

Bridgestone Turanza ER 300 195/65/15. Ár:17690 /db

Az infóket előre is köszönöm!

Szia!

Nekem ilyen van csak 16-osban, de nekem nincs vele semmi gondom. Jól tapad, szárazon és vizen is. A hangját meg nem tudom, mert zenét szoktam hallgatni. :-)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlás előtt állok hamarosan, a kiszemelt gumival kapcsolatban kérnék tőletek infót vagy aki ilyet használ mi a tapasztalata!

Bridgestone Turanza ER 300 195/65/15. Ár:17690 /db

Az infóket előre is köszönöm!

Üdvözöllek!

Én ezt hajtom minőségben és méretben 2009 óta, alu felnikre vannak szerelve. Nem csúszkál, nem zajos. Az igaz családtag a vas, nem gyilkolom. Caravan a lelkem és gyakran van fenn tetőbox is rajta, de nincs panasz! Lassan ugyan csere érett, de egy szezont még elmegy. /Évi 13-16 ezres km. futás, persze téli garnitúrára cserélés mellet! /

Zsombi01

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumit szeretnék venni az Astra-mra. Két kiszemelt van, egyik a Bridgestone Turanza ER300, a másik a Bridgestone EP150.

Jelenleg az első van, az volt a gyári, de a másik (EP150) elvileg újabb fejlesztés. Jobb az EP150 mint a Turanza? A Turanza még mindig drágább, gondolom jobb is. A mintázatából is arra következtetek, mivel a Turanza aszimmetrikus, az EP150 meg csak országúti mintás. Mit gondoltok? Köszi előre is! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumit szeretnék venni az Astra-mra. Két kiszemelt van, egyik a Bridgestone Turanza ER300, a másik a Bridgestone EP150.

Jelenleg az első van, az volt a gyári, de a másik (EP150) elvileg újabb fejlesztés. Jobb az EP150 mint a Turanza? A Turanza még mindig drágább, gondolom jobb is. A mintázatából is arra következtetek, mivel a Turanza aszimmetrikus, az EP150 meg csak országúti mintás. Mit gondoltok? Köszi előre is! G.

Én a turanza-t venném:)!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlás előtt állok én is.

Nézegettem egy oldalt: http://www.olahgumi.hu/webshop/.

Itt a gumik mellett van egy kis ábra, ami mutatja a fogyasztás, tapadás hatékonyságát és azt, hogy milyen hangos.

Azt kérdezném, hogy mit gondoltok / ismeritek-e ezt a gumit?

Hankook K 115 Ventus Prime 2

Jó tapadást ígér, magasabb fogyasztás mellett. Nekem fontosabb, tapadás, mint a fogyasztás. (kisgyermek miatt)

Vagy tudtok-e ajánlani egy bevált, megbízható típust? (20.000Ft alatt)

(Esetleg kedvezményes vásárlási lehetőséget. :P )

Köszönöm! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én nagyon jó áron tudtam szerezni Barum Bravuris 2-t a gumiabroncs.hu oldalon! Szállítással 17200/db! Nekem volt már barum abroncsom, igaz nem az Asrta-n, de meg voltam vele elégedve! Remélem ez is be fog válni. Jah, és van rá két év teljes körű garancia is! Érdemes ránézni! G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlás előtt állok én is.

Nézegettem egy oldalt: http://www.olahgumi.hu/webshop/.

Itt a gumik mellett van egy kis ábra, ami mutatja a fogyasztás, tapadás hatékonyságát és azt, hogy milyen hangos.

Azt kérdezném, hogy mit gondoltok / ismeritek-e ezt a gumit?

Hankook K 115 Ventus Prime 2

Jó tapadást ígér, magasabb fogyasztás mellett. Nekem fontosabb, tapadás, mint a fogyasztás. (kisgyermek miatt)

Vagy tudtok-e ajánlani egy bevált, megbízható típust? (20.000Ft alatt)

(Esetleg kedvezményes vásárlási lehetőséget. :P )

Köszönöm! :icon13:

Nekem a köv. a véleményem és tapasztalatom....

előző autómon új Conti és Pirelli garnitúra volt (nyári és téli)...a Conti csak 2/3-át tudta futni a Pirellinek, mert annyival hamarabb elkopott, konkrétan 50.000km-t futott. A Pirelli kb. 70.000-nél kopott el (és kb. ugyanannyi hónapot volt fent az egyik, mint a másik).

Tapadásban nem vettem észre különbséget -bár hülyeség is talán összehasonlítani téli- ill. nyári gumikat-, de mégis csak ugyanazon úton használtam mindkettőt. A Pirelli hangosabb is csak azért volt, mert téli volt a mintázata.

Árkategóriájában jó az, amit találtál....de figyelmedbe ajánlanám ezeket is:

http://www.olahgumi.hu/webshop/dunlop/sp-sport-fastresponse/205-55-16-91-h-dunlop-sp-sport-fastresponse

http://www.olahgumi.hu/webshop/goodyear/efficient-grip-performance/205-55-16-91-v-goodyear-efficient-grip-performance

http://www.olahgumi.hu/webshop/dunlop/sp-sport-blu-response/205-55-16-91-v-dunlop-sp-sport-blu-response

Link to comment
Megosztás:

Nekem a köv. a véleményem és tapasztalatom....

előző autómon új Conti és Pirelli garnitúra volt (nyári és téli)...a Conti csak 2/3-át tudta futni a Pirellinek, mert annyival hamarabb elkopott, konkrétan 50.000km-t futott. A Pirelli kb. 70.000-nél kopott el (és kb. ugyanannyi hónapot volt fent az egyik, mint a másik).

Tapadásban nem vettem észre különbséget -bár hülyeség is talán összehasonlítani téli- ill. nyári gumikat-, de mégis csak ugyanazon úton használtam mindkettőt. A Pirelli hangosabb is csak azért volt, mert téli volt a mintázata.

Árkategóriájában jó az, amit találtál....de figyelmedbe ajánlanám ezeket is:

http://www.olahgumi....rt-fastresponse

http://www.olahgumi....rip-performance

http://www.olahgumi....rt-blu-response

Nos, én nem megyek többet, mint 10.000 km éves szinten, így 5 évig ki is tartana egy garnitúra, utána meg lehet, hogy cserélni is kell.

Inkább úgy kérdezem, mellé tudok nyúlni egy olcsóbb gumival, mint pl, amit a Hankook, amit linkeltem?

Link to comment
Megosztás:

Nos, én nem megyek többet, mint 10.000 km éves szinten, így 5 évig ki is tartana egy garnitúra, utána meg lehet, hogy cserélni is kell.

Inkább úgy kérdezem, mellé tudok nyúlni egy olcsóbb gumival, mint pl, amit a Hankook, amit linkeltem?

Mellényúlni nem nyúlsz, én inkább azt venném mint a Barum-ot...

Nekem Uniroyal RainExpertem van, esőben és vizes úton verhetetlen, szárazon átlagos, gyorsabban kopik mint a pirelli meg a michelin, de nálad kiszolgálná az 5 évet és nagyon jó az ára is:)!

Link to comment
Megosztás:

Mellényúlni nem nyúlsz, én inkább azt venném mint a Barum-ot...

Nekem Uniroyal RainExpertem van, esőben és vizes úton verhetetlen, szárazon átlagos, gyorsabban kopik mint a pirelli meg a michelin, de nálad kiszolgálná az 5 évet és nagyon jó az ára is:)!

Jó lenne az Uniroyal RainExpert, de annak is 20.000Ft darabja.

Vagy tudsz rá kedvezményt? :-P

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne az Uniroyal RainExpert, de annak is 20.000Ft darabja.

Vagy tudsz rá kedvezményt? :-P

Nekem is ilyen van, tavaly előtt vettem, 195-s, tesco akció 12600.-/db. És nem túltároltak, friss gyártásúak voltak. Kicsit zajosabb a mintázata miatt, de egyébként tényleg jó gumi, kb 20 ezer van bennük, és semmi gondom. A fiam mitsuján fuldák vannak, azokra sincs panasz, pedig lengyel gyártásúak. Gugli a barátod, írd be hogy nyárigumi akció és lehet válogatni. Én a télen vettem két conti ts 850-t, 16500.-/darab, +1000 szállítás. Lehet jó árakat elkapni, csak kicsit keresgélni kell.

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlás előtt állok én is.

Nézegettem egy oldalt: http://www.olahgumi.hu/webshop/.

Itt a gumik mellett van egy kis ábra, ami mutatja a fogyasztás, tapadás hatékonyságát és azt, hogy milyen hangos.

Azt kérdezném, hogy mit gondoltok / ismeritek-e ezt a gumit?

Hankook K 115 Ventus Prime 2

Jó tapadást ígér, magasabb fogyasztás mellett. Nekem fontosabb, tapadás, mint a fogyasztás. (kisgyermek miatt)

Vagy tudtok-e ajánlani egy bevált, megbízható típust? (20.000Ft alatt)

(Esetleg kedvezményes vásárlási lehetőséget. :P )

Köszönöm! :icon13:

Auchanban lesz most nyári gumi. 16-os méretben:

Goodyear 22e,

Fulda 20,5e,

Debica 17e

szereléssel együtt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.