Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

On 2016. 05. 07. at 20:31, Tyupi87 írta:

Írtad a Gyári adatokat.

ha 17"nak az ET je 35 problémát jelent?

Illetve ha 17" os felnit szeretnék mi az az ET ami még jó lenne egy H astra kombi alá? Tól - Ig gondolom

Válaszokat előre is köszi :)

Annak iején, pár éve ezt én is megkérdeztem itt. Azt válaszolták, hogy néhány mm eltérés az ET-ben még nem gáz. De maradtam a gyári felninél. Így nem tudom mik a pontos határok, ami még jó és ami már túl sok/kevés.

4 órája, Balco33 írta:

Sziaztok!

 

Kombi astra h van. z16xer. Gyári mérete 16" 205/55. Kérdésem felétek hogy 17" felniből mi az a méret amit még rá tudok tenni? 225/45/17" rá megy még fordulásnál elfér? Felni milyen széles legyen és mekkora ET szám kell?

 225/45R17 gyári méret, úgyhogy biztosan jó.

Szélességben most kapásból nem tudom, hogy 7 vagy 7,5" a gyári. Az ET39-es, mitől némi eltérés még nem gond. Ld. fentebb! Ez hátha segít: http://opel.gumi.hu/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, Cserenkov said:

Annak iején, pár éve ezt én is megkérdeztem itt. Azt válaszolták, hogy néhány mm eltérés az ET-ben még nem gáz. De maradtam a gyári felninél. Így nem tudom mik a pontos határok, ami még jó és ami már túl sok/kevés.

 225/45R17 gyári méret, úgyhogy biztosan jó.

Szélességben most kapásból nem tudom, hogy 7 vagy 7,5" a gyári. Az ET39-es, mitől némi eltérés még nem gond. Ld. fentebb! Ez hátha segít: http://opel.gumi.hu/

Köszi szépen. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.

Ma fizettem ki a foglalóját egy 2011-es Astra H-s ferdehátú autónak.

Mivel levették a hirdetést a hirdető oldalról, csak tippelni tudok, hogy milyen gumi alkalmas rá: 195/65 R 15

Eddig ilyen akciós gumit találtam:

http://www.akciosgumik.com/termek/gumi/6111987/

Tudtok segíteni, hogy milyen márkát és mit érdemes figyelembe venni?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

15 órája, concware írta:

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.

Ma fizettem ki a foglalóját egy 2011-es Astra H-s ferdehátú autónak.

Mivel levették a hirdetést a hirdető oldalról, csak tippelni tudok, hogy milyen gumi alkalmas rá: 195/65 R 15

Eddig ilyen akciós gumit találtam:

http://www.akciosgumik.com/termek/gumi/6111987/

Tudtok segíteni, hogy milyen márkát és mit érdemes figyelembe venni?

Előre is köszönöm!

Ha elfogadsz egy jó tanácsot inkább 205/55 R16-os gumit tegyél rá az is gyári, jobban is néz ki és többet is fog az úton.

R15 jó lesz télre.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On ‎2016‎.‎07‎.‎20‎. at 16:56, Mezo írta:

Csak felni vagy gumi is van rajta? Mit tettél fel helyette?

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎07‎.‎22‎. at 13:53, Mezo írta:

Csak felni, a nyári gumik kukázva lettek novemberben, amikor a téli kerekek felkerültek rá.

Közben eladtam az autót, ezért eladók most a felnik is.

Megfontolom...

:-)

Van róla saját képed? Amit csatoltál az katalóguskép, ha jól láttam.

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

On Monday, July 25, 2016 at 7:42, kezdőkabriós írta:

Megfontolom...

:-)

Van róla saját képed? Amit csatoltál az katalóguskép, ha jól láttam.

Van most mar rola kepem, de nem tudom csatolni, balfa@sz vagyok hozza...

(Megprobalom uzenetben atkuldeni)

Es van rajtuk gumi, (Pirelli P7 225/45 R17) mert meg nem kukaztak ki oket. De az maximum erre a fel - 1/3-ad szezonra jo mar csak.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
1 órával ezelőtt, koco írta:

A belső fele 12 mm-rel kerül beljebb, a külső oldala 26 mm-t kerül kifelé (a 6,5J ET 37-hez viszonyítva). Szerintem érdemes lenne ellenőrizni, hogy elfér-e a kerékjáratban, nem ér-e bele a sárvédőbe (pontosabban a műanyag dobbetétbe).

Azt hol nézted?

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Hát igazából számoltam. 1,5 coll-lal szélesebb, ami 38,1 mm. Ebből a 7 mm-es ET eltérés miatt (ami ez esetben kifelé viszi a kereket) a belső oldalon 38/2-7 mm, a külső oldalon 38/2+7 mm lesz a változás. Persze simán lehet, hogy tévedek, de én így gondolnám a számítást.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziaztok!

Kaptam egy király yokohama gumit 225/50/R17 es méretben, az opel gumiméretek között 225/45/R17 van írva. Tud valaki segíteni hogy felrakhatom e astra h combira? Talán csekély különbség nem? Vagy bele érne már valahol? ha Jól értem a dolgot a két méretben a gumi magassága a különbség, ha összehasonlítom 1,125 cm különbség van? Na szerintetek?

 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Balco33 írta:

Sziaztok!

Kaptam egy király yokohama gumit 225/50/R17 es méretben, az opel gumiméretek között 225/45/R17 van írva. Tud valaki segíteni hogy felrakhatom e astra h combira? Talán csekély különbség nem? Vagy bele érne már valahol? ha Jól értem a dolgot a két méretben a gumi magassága a különbség, ha összehasonlítom 1,125 cm különbség van? Na szerintetek?

 

Normál futóműnél simán befér alá

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
59 perce, kezdőkabriós írta:

Érdekelne a véleményetek, szerintetek egy hibátlan garnitúra 16" struktúrfelni megér 40.000 Ft-ot?

https://www.autoalkatresz.hu/auto-felni/gyari-acelfelni-struktur-design-16x6-5-1734188

 

Szerintem nem, mert nincs hozzá dísztárcsa, tehát ez csak az acél része.

Rákerestem a jofogason, pl:

http://www.jofogas.hu/pest/G_astra_alol_elado_16_os_felni_60895057.htm?first=1

Ez pl igazi alu ennyiért kb. Persze, nem ismerem az ízlésed, ez máshogy néz ki....

Link to comment
Megosztás:

5 órája, dsteel írta:

Szerintem nem, mert nincs hozzá dísztárcsa, tehát ez csak az acél része.

Rákerestem a jofogason, pl:

http://www.jofogas.hu/pest/G_astra_alol_elado_16_os_felni_60895057.htm?first=1

Ez pl igazi alu ennyiért kb. Persze, nem ismerem az ízlésed, ez máshogy néz ki....

Nézd meg jobban, rajta van a tárcsa, csak lefújták feketére. 40 ezret megér, ha nem rozsdás, és nem kalapálták szét a kátyúk miatt. A G Astra gyári aluja az ET miatt nem ajánlott H-ra.

Link to comment
Megosztás:

gumis simán felrakta

40 perce, Astra555 írta:

Nézd meg jobban, rajta van a tárcsa, csak lefújták feketére. 40 ezret megér, ha nem rozsdás, és nem kalapálták szét a kátyúk miatt. A G Astra gyári aluja az ET miatt nem ajánlott H-ra.

gumis simán felrakta. volna, ha nem szólok, hogy ne....

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Astra555 írta:

Nézd meg jobban, rajta van a tárcsa, csak lefújták feketére. 40 ezret megér, ha nem rozsdás, és nem kalapálták szét a kátyúk miatt. A G Astra gyári aluja az ET miatt nem ajánlott H-ra.

Nézd meg jobban Te :) ! Ez van a leírásban: Téli gumihoz ideális választás, strapabíró és jól néz ki. Gumi és dísztárcsa nélkül, csak a felni!

Akkor vagy a kép, vagy a szöveg nem jó gondolom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.