Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok fórumozók!

Opel astra H 2004 205/55/16 nyári gumik vannak az autón. Téli gumiba 195/65/15 méretűben gondolkodom kizárólag az ár miatt. A kérdésem az, hogy szerintetek miben fog változni az autó dinamikája és fogyasztása a váltó méretű gumival és szólnak e a rend őrei hogy nem gyári méret van a kocsin? A következő kérdésem az lenne, hogy fel lehet e tenni az eredeti gyári 205/55/16-os felnire ezeket a gumikat vagy új felni is kell hozzá és télire a pótkerék maradhat e a nyári méretű?

Milyen gumit ajánlotok?

Ezeket nézegettem:

Hankook W442 Firestone Winterhawk 3 Nokian WR D3

Dunlop SP Winter Response 2

ár érték arányba melyik jó, kb 2000 km mennék vele októbertől-márciusig.

Köszi

Jó utat mindenkinek!

Nekem a Hankook bevált. Jól fogott a hóban, bár azért sok nem szakad ránk mostanában, és az esőt is kivédte. Ezért lehet kicsit hangosabban futott ugyan, de én soha nem figyeltem fel rá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma hallottam, hogy ha szlovákiából vagy cseh országból interneten rendelek téli gumit jóval ólcsobban kapom meg mint az itthoni árak. Hankook gumikra mondták hogy az áfa miatt jóval ólcsóbb kintről megrendelni.

Van valakinek infója erről vagy valami internetcím ahol utána járhatnék.

Köszi.

Jó utat mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma hallottam, hogy ha szlovákiából vagy cseh országból interneten rendelek téli gumit jóval ólcsobban kapom meg mint az itthoni árak. Hankook gumikra mondták hogy az áfa miatt jóval ólcsóbb kintről megrendelni.

Van valakinek infója erről vagy valami internetcím ahol utána járhatnék.

Köszi.

Jó utat mindenkinek.

Én a nyárit szlovákiából rendeltem 1 éve, kb. 15%-kal volt olcsóbb, mint amit itthoni legolcsóbb árat találtam.

Futár hozta és nála fizettem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretnek erdeklodni hogy nem reg vettem egy opel astra gtc-t(2006-os)! Meg tudna valaki mondani hogy mi a felni korosztoja? Mert interneten mar 3 felet is talaltam es kellene a teli gumi miatt! Valaszokat elore is koszonom!

Ha 4csavaros akkor 4x100, ha 5 akkor 5x110. Több lehetőség nincsen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

sziasztok!

most gondolkodom azon, hogy vegyek-e teligumikra uj felni garniturat! hogy mind ket szettnek legyen!

szerintetek erdemes?

másik kerdes, hogy alufelnit vagy lemezfelni lenne erdemes venni? Astra H caravan 1.6 lenne. Ha minden igaz akkor 5 csavaros (bar ebben nem vagyok biztos :( ) es 15os.

elore is koszonom a valaszokat!

b.

Módosítva : bazs7
Link to comment
Megosztás:

Persze hogy érdemes!

Nem jó se a pénztárcádnak, se a guminak, ha folyton fel-le kell venni a felniről.

Télire lemezfelnit vettem, teljesen megfelelőnek érzem. Nyárra meg mehet fel a csili-vili alu.

A 4db gyári 5 lyukas 15"-os vadonat új lemezfelni 32eFt volt Opel szalonban két éve, igaz akciósan. A gyári dísztárcsa már húzósabb lett volna, így abból hibátlan állapotú használtat vettem.

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy érdemes!

Nem jó se a pénztárcádnak, se a guminak, ha folyton fel-le kell venni a felniről.

Télire lemezfelnit vettem, teljesen megfelelőnek érzem. Nyárra meg mehet fel a csili-vili alu.

A 4db gyári 5 lyukas 15"-os vadonat új lemezfelni 32eFt volt Opel szalonban két éve, igaz akciósan. A gyári dísztárcsa már húzósabb lett volna, így abból hibátlan állapotú használtat vettem.

Az nagyon jó ár nem?!

akkor lehet az lesz, hogy most megy a lemezfelnire a téli és akkor alut még van időm keresni nézegetni! és akkor már megbizonyosodom arrol is hogy hany lyukas :)

nagyon koszi a valaszt!

amugy ha nem szalonban akkor hol erdemes nezelodni? van valami jol bevalt hely? olcso és megbizhato? meg azt olvastam, hogy alufelnibolis van silany minosegu es jobb fajta...

udv

b.

Link to comment
Megosztás:

Ha most lemezfelnid van, én is így tennék.

Aluból csak gyárit raknék fel. A típusidegen alufelni szerintem nagyon kiábrándító. De ízlések és pofonok...

A gyári újonnan viszont horror áron van, nem éri meg megvenni. A neten nézelődnék használt jó állapotú gyári alufelnik után, vagy esetleg bontókban is érdeklődnék.

Pl nekem annak idején a lemezfelnikhez kellett még 4db nyomásszenzor is. Újonnan hat számjegyű összegbe került volna, a legismertebb itthoni licitálós oldalon meg megkaptam 7-8e-ért a szettet és tökéletes.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

na akkor ez lesz...szolok is hogy mehet a csere aztan lesz egy szezonom h talaljak ra alufelni!

amugy mire kell odafigyelni ha alufelnit veszek? mit kell h tartalmazzon? ha hasznalt akkor mire figyeljek?

udv

b.

Szia!

...

Módosítva : hening
Hirdetés.
Link to comment
Megosztás:

Igen, tehát neked 15"-os alufelnit kéne keresned, hogy az eddigi nyári gumit majd fel lehessen rá tenni és ne kellejen ezt a szettet kidobni és újat venni eggyel nagyobb méretben.

Létezik gyári 15-ös alu, de elég ritka.

Használt Opel felninél az sem baj ha nem pont Astrán volt. Csak ekkor a szélessége és főleg az ET-szám (35), furat (65mm? ebben nem vagyok biztos) és az osztókör 5x110 (ha 5 lyukas) kb stimmeljen.

Link to comment
Megosztás:

Igen, tehát neked 15"-os alufelnit kéne keresned, hogy az eddigi nyári gumit majd fel lehessen rá tenni és ne kellejen ezt a szettet kidobni és újat venni eggyel nagyobb méretben.

Létezik gyári 15-ös alu, de elég ritka.

Használt Opel felninél az sem baj ha nem pont Astrán volt. Csak ekkor a szélessége és főleg az ET-szám (35), furat (65mm? ebben nem vagyok biztos) és az osztókör 5x110 (ha 5 lyukas) kb stimmeljen.

tegnap lejart az 5 irasi lehetoseg uh nem tudtam mar irni.

igen valahogy gondoltam, hogy 15os felnire 15s megy es 16ra meg 16os gumi :)

hat akkor van egy egesz szezonom, hogy valami normálisabb minosegut de nem tul dragat talaljak :) igen ezekre majd fogok figyelni. na meg akkor a bontokat is "pasztazom".

nagyon koszonom mindenkinek a segitseget! na meg ha valakinek van valami jo tippje vagy otlet az szoljon nyugodtan :))))

udv

b.

u.i.: valaki vasarolt innen? AutogumiAkcio.hu

Módosítva : bazs7
Link to comment
Megosztás:

tegnap lejart az 5 irasi lehetoseg uh nem tudtam mar irni.

igen valahogy gondoltam, hogy 15os felnire 15s megy es 16ra meg 16os gumi :)

hat akkor van egy egesz szezonom, hogy valami normálisabb minosegut de nem tul dragat talaljak :) igen ezekre majd fogok figyelni. na meg akkor a bontokat is "pasztazom".

nagyon koszonom mindenkinek a segitseget! na meg ha valakinek van valami jo tippje vagy otlet az szoljon nyugodtan :))))

udv

b.

u.i.: valaki vasarolt innen? AutogumiAkcio.hu

Most vettem a cégnek téli gumit Szolnokról, ingyen szállították (Bujákigumi) 1 nap alatt.

Felniben H Astrára a struktúrfelnit javaslom, mert olyan szép, mint az alu és olyan praktikus mint a lemezfelni (ha megkarcolod csak a dísztárcsát kell róla lecserélni vagy újrafesteni, nem úgy mint az alufelninél). Sajnos itthon csak 16"-osban van. A mérete 6,5J x 16, ET39, 65 mm 5x110.

Ha alut veszel azon is ezeket a számokat keresd, 6,5J a szélessége (ez esetleg lehet 7J), 16 az átmérője, ET39 a mélysége (ET37-ET-41 között legyen) (a párhuzamos síkok távolsága), 65 mm a középfurata, 5x110 a rögzítőcsavarok osztóköre. Semmiképpen se vegyél ET49 felnit, mert az a régi 5 csavaros G Astrákra való. 65 mm-nél kisebb agyfuratos felnit nem tudsz feltenni, ha viszont nagyobb az agyfurat akkor ún. tehermentesítő gyűrű kell hozzá.

Lomisok szoktak még etetni, hogyaz 5x108 vagy 5x112 osztókörös felni "mozgókúpos csavarral felmegyen rá", de szerintem ne kísérletezz vele.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! :)

Érdeklődni szeretnék..
Most tervezek vásárolni felniket a H-s astrámra. ami 5x110-es osztókörű.
18"-os felnit terveztem, csak azt nem tudom, hogy milyen ET számú jöhet szóba? 8" széles és 5x112-es felnik lesznek, mozgókupos csavarokkal.
Létezik belőle et 45, et 30, et 35,
Ha jól tudom, akkor a gyári Opel alufelni 16" 5x110 ET41.
Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.