Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Van 4db 15" Bridgestone B250 gyári gumiabroncsom, kopottas állapotban, valamint 2db GoodYear (V mintás) és 2db BF Goodrich abroncsom hasonló mintával, ezek 16" méretűek.

Esetleg, ha valakinek szüksége lenne valamelyikre jelezze privátban.

Nekem csak a helyet foglalja a garázsban.

Link to comment
Megosztás:

Mik a pontos méretei a kerékcsavarnak?

Akkor legalább csak a menetemelkedést nem tudja valaki hogy mennyi? 1,25, 1,5 1,75?

A fejrészt tudom, hogy 17-es. A menetes rész átmérője talán M12-es, de ezt le tudom mérni ha kiveszek egyet. Illetve a hosszt is le tudom mérni.

Szeretnék venni egy "McGrad" kerékőr készletet, ahhoz kellene tudnom, hogy milyet rendeljek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Érdekelne 1 db. Bridgestone Turanza ER300 205/55 R16 91H. Sajnos nekem az egyik szálszakadt (szezonváltáskor derült ki), ráadásul 2007-es, így nem akarok sokáig kockáztatni vele. Igazából 1 szezonra kellene (4-5mm), mert jövőre remélem tudok 17"-ra váltani nyárigumi esetében. Természetesen nem kérem ingyen. ;-)

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha vlkit érdekel van 2db 5,5-6mm-es Michelin Pilot sport 3-as gumám 225/40R18-as méretben elfekvőbe.
10e Ft/db áron vihető! A gumikat én használtam, viszont külföldre is járok ezért lettek már most leszórva, itthon még egy szezont elfutnak simán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

könnyű alufelnit szeretnék (vagy magnézium) utcai használatra 17"-18" méretben. (Astra H 5x110)

Tudtok olyan gyártót, ahol érdemes lenne körülnézni?

Köszi

Úgy emlékeztem, hogy itt van 17-es is, de nem. http://www.csergoe.hu/akciok/122-opel-gyari-alufelni-akcio

Pár hónapja viszont egészen biztos hogy láttam náluk élőben 17"-ost, horribilis áron. Már nem emlékszem az árra, de bőven 200.000 fölött volt a garnitúra.

Nem tudom... J Astráé nem megy rá? Lehet annak más az osztóköre, ET-száma? Gyaníthatóan igen. Csak mert az érdekes módon jóval olcsóbb.

Vagy vehetsz használtat Vateráról innen-onnan.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Úgy emlékeztem, hogy itt van 17-es is, de nem. http://www.csergoe.hu/akciok/122-opel-gyari-alufelni-akcio

Pár hónapja viszont egészen biztos hogy láttam náluk élőben 17"-ost, horribilis áron. Már nem emlékszem az árra, de bőven 200.000 fölött volt a garnitúra.

Nem tudom... J Astráé nem megy rá? Lehet annak más az osztóköre, ET-száma? Gyaníthatóan igen. Csak mert az érdekes módon jóval olcsóbb.

Vagy vehetsz használtat Vateráról innen-onnan.

Köszi!

A J Astra más osztású. Vatera nem játszik, ott csak ritkán van jó.

A lényeg hogy minél könnyebb legyen...

Link to comment
Megosztás:

Tegnap este még akartam írni, csak lejárt az 5 hozzászólásom.

Pl ez? http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/ritka_opel_opc_alufelnik

Esetleg ez? Az enyém is pont ilyen: http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/alufelni_gyari_opel_vectra_opc_5x110_17

De van még pár hasonló az oldalon és az áruk sem vészes annyira.

Írtad, hogy a súly a lényeg. Könnyűfém felnik, nem tudom hány kiló még sose mértem le.

Link to comment
Megosztás:

Írtad, hogy a súly a lényeg. Könnyűfém felnik, nem tudom hány kiló még sose mértem le.

Könnyűfém, de rendszerint nem könnyebb, mint a lemezfelni.

Az igazán könnyű (könyebb, mint az azonosí méretű lemezfelni) könnyűfém felnik általában megfizethetlen árban vannak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2007-es 1,4-es, benzines, H-s Astrám van, gyári méretű acél felni van rajta, ami még 4 csavaros, 195/65 R15 gumival, ami úgy tudom gyári méret.

Szeretnék alufelnit vásárolni a gépre, csak kaptam olyan tippet, hogy rakjak 16"-os kereket alá, és 205/55 R16-os gumit. Az a kérdésem lenne, hogy ti ezt felraknátok-e? Láttam már sok astrán ilyen méretet. Nem nagy az 1,4-es motornak, nem bántsa a váltót? Más ellen érv van-e?

Másik kérdés a vásárláshoz, hogy minden adatot jól tudok-e?:

4x100

6,5x15-16

ET38

56,5

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

A 205/55 R16 váltómérete a 195/65 R15-nek. Azaz a kerék össz átmérője nem fog változni, felrakhatod.

Ami kicsit nagyobb terhelést fog kapni az a futómű, de bírnia kell. A keskenyebb oldalfalú gumi, kevésbé ballonos, kevésbé tudja tompítani majd az útegyenetlenségeket, jobban ráz. Cserébe viszont szélesebb, tehát jobb lesz az oldalirányú tapadásod.

Én a 15"-os lemez és a 17"-os alu között nem veszek észre gyorsulásbeli jelentős különbséget. A fogyasztásom sem nőtt. Sőt! (Igaz a 15-ösön téli gumi van, annak nagyobb a gördülési ellenállása amit talán kompenzál a keskenyebb gumi.)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem 16"-os lemezfelnik voltak rajta, és visszafogta a kocsit, nem gyorsult elég jól. Alufelnivel valószínűleg méginkább visszafogja. Ártani nem hiszem hogy fog a váltónak, de a fogyasztás növekedni fog, és valamivel lassabb lesz.

Már ne haragudj, de ez hülyeség.

A 15"-os felni 195/65-ös gumival ugyanolyan átmérőjű, mint a 16"-os 205/55-ös. Ezek egymás váltóméretei.

A kettő súlya kb. megegyezik (a 16"-os egy kicsit nehezebb). Sem sebességben, sem fogyasztásban nincs különbség a két gumi között. Fogyasztáskülönbség max. a különböző gumik minősége, gyártmánya, mintázata, stb. miatt lehet.

(Nekem a 16" acélfelni és a gyári alu felni között 40deka különbség van (az alu nehezebb), ami semmi.)

A különbség a két felniméret között a konfortérzet, és a stabilitás. A 16" gumi jobban "ráz" az utakon, viszont a kisebb oldalfala miatt stabilabb.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Nekem 16"-os lemezfelnik voltak rajta, és visszafogta a kocsit, nem gyorsult elég jól. Alufelnivel valószínűleg méginkább visszafogja. Ártani nem hiszem hogy fog a váltónak, de a fogyasztás növekedni fog, és valamivel lassabb lesz.

Köszi! Olvastam itt visszafele a fórumon, és vita volt, hogy van-e gyári 15"-ös alufelni! Van, vagy nincs?

Link to comment
Megosztás:

Így akkor a 16"-os mellett döntök, mert sokkal nagyobb választék van a piacon.

Sajnos a kocsi futóműve jelenleg is elég feszes, ha még felrakom a kevésbé ballonos gumit elviselhető lesz? Valaki tud tapasztalatból beszélni?

Nekem gyárilag van a 205/55 R16....másfél éve van meg az autó, más gumival még nem próbáltam, de ez a profilmagasság nem vészes, nekem komfortos. A 205/50, /45 már rázósabb lenne.

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet az én beállításaim nem gyáriak, de ha át megyek egy fekvő rendőrön a 195/65 R15-ös gumival - rendesen bólint az autó

Vásárlok 4db 16"-os kereket 55-ös magasságú gumival, és 5. (pótkerek) 15"-ös 65-ös, gumi csere esetén az autó "egyenesen/tökéletesen" fut?

Ha nem kapok egy felnihez kerékperselyt, az azt jelenti "parasztosan", hogy nincs Opel embléma a közepén, vagy van más vonzata is ?:)

Könnyűfémet is szokták centíroztatni?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv"

Szeretném megtudni,hogy a felnikhez tartozó gyári csavarméret az Astra H-n 12*1,5? Kerékőr csavart szeretnék venni és ahhoz kellene.

Köszi

Ezt a kérdést én is feltettem már kb egy hónapja:

Akkor legalább csak a menetemelkedést nem tudja valaki hogy mennyi? 1,25, 1,5 1,75?

A fejrészt tudom, hogy 17-es. A menetes rész átmérője talán M12-es, de ezt le tudom mérni ha kiveszek egyet. Illetve a hosszt is le tudom mérni.

Szeretnék venni egy "McGrad" kerékőr készletet, ahhoz kellene tudnom, hogy milyet rendeljek.

Válasz nem igazán jött rá. De utána jártam! :) LEgalábbis én ezt vettem és jó lett:

M12x1,5x24, kúpos fejű. 12mm a menetes szár átmérője, 1,5 a menetemelkedés, 24 mm a menetes rész hossza.

Ilyenből vettem McGardot, elforgó fejűt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.