Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

A mostani 15" lemezfelnim et35ös ha nagyobb az et szám mint pl 38 vagy 40 akkor beljebb kerül a felni ha jól értem? :)

Szélességgel együtt kell nézni, de általánosságban igen, minél nagyobb annál beljebb kerül. Vannak a neten et kalkulátorok, az sokat tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek Hankook K425 vagy Bridgestone T001-es lehet jobb választás egy kombi H Astrára?

195/65 R15

http://gumibiznisz.hu/wp-content/uploads/2013/02/185-60-R15-Adac-2013.jpg

Ha az ár fontos, akkor Hankook. Nekem Bridgestone ER300 a nyári, Hankook a téli. Egyikkel sincs bajom, bár nem is közlekedek kilinccsel előre. Szerintem a kettő között normál közlekedés esetén nincs számottevő különbség.

Link to comment
Megosztás:

Halihó, 6.5x15 ET35 4x100 a gyári méret a H Astrámon, volna eladó 7Jx15 H2 ET35 alufelni. Miben különbözik a gyári mérettől ? Köszi.

Szia!

A gyáritól fél collal szélesebb a felni. Az azonos ET szám miatt kicsit kijjebb lenne a pereme (de csak pár mm-rel), mint a gyárié.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szaisztok!

1.6-os, benzines 2009. H Astrám van. Szeretnék alá 16 colos alufelnit vásárolni, tudnátok tanácsot adni, h milyen felnit érdemes keresnem(gondolok itt méret, márka)

Köszönöm

Szia!

16 collos méretben a homológ gumiméret: 205/55, Ehhez tartozik a 6,5 coll széles felni. Szerintem ilyet, vagy 7 collost érdemes keresned. Az ET 35-40 között legyen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

16 collos méretben a homológ gumiméret: 205/55, Ehhez tartozik a 6,5 coll széles felni. Szerintem ilyet, vagy 7 collost érdemes keresned. Az ET 35-40 között legyen.

Érdemes újat venni v a használt is tökéletesen megfelel? Persze tudom, h az új jóval drágább de az az árkülönbség ér annyit?

Link to comment
Megosztás:

Mikor meglátok az utcán egy Astrát valami típusidegen aulfelnivel, az számomra elég kiábrándító. Szerintem a legszebb a gyári felni középen a villámos emblémával.

Azt se nagyon értem, hogy mért csinálják páran, hogy a hűtőrácsot lecserélik embléma nélkülire... Szerintem jó az úgy, szép az úgy ahogy van gyárilag.

De ez csak az én szubjektív véleményem. Mindenki csinálja úgy ahogy neki tetszik, mert az az elsődleges persze! :)

Érdemes újat venni v a használt is tökéletesen megfelel? Persze tudom, h az új jóval drágább de az az árkülönbség ér annyit?

Az árkülönbség egy szett alunál simán hat számjegyű. Ha ennyivel olcsóbban találnék valami jobb állapotú nem agyon padkázott használtat, én azt venném.

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Érdemes újat venni v a használt is tökéletesen megfelel? Persze tudom, h az új jóval drágább de az az árkülönbség ér annyit?

A használtat megvenni olcsóbb, de nagy a valószínűsége, hogy vannak rajta karcolások, sérült a lakk, esetleg megrágta a padka.

Plusz érdemes megnézetni, hogy kell-e görgőzni a felnit.

Link to comment
Megosztás:

Mikor meglátok az utcán egy Astrát valami típusidegen aulfelnivel, az számomra elég kiábrándító. Szerintem a legszebb a gyári felni középen a villámos emblémával.

Azt se nagyon értem, hogy mért csinálják páran, hogy a hűtőrácsot lecserélik embléma nélkülire... Szerintem jó az úgy, szép az úgy ahogy van gyárilag.

De ez csak az én szubjektív véleményem. Mindenki csinálja úgy ahogy neki tetszik, mert az az elsődleges persze! :)

Az árkülönbség egy szett alunál simán hat számjegyű. Ha ennyivel olcsóbban találnék valami jobb állapotú nem agyon padkázott használtat, én azt venném.

:icon13: Egyezik az ízlésünk! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello,ide írok nem tudom melyik menüpontba kell ..astra h twintopra mekkora nyári gumi kell 17est szeretnék,mekkora az osztókör köszi...mit kell még nézni..köszi

Módosítva : forumadmin
Áthelyezve a hozzászólás, mivel nem megfelelő helyre írtál.
Link to comment
Megosztás:

Hello,ide írok nem tudom melyik menüpontba kell ..astra h twintopra mekkora nyári gumi kell 17est szeretnék,mekkora az osztókör köszi...mit kell még nézni..köszi

Gumi kell, vagy felni?

Felni osztókör: 4x100 vagy 5x110. Lényeges még a felni ET száma, meg a középfurat átmérője.

A gumi 215/45 R17, vagy 225/45 R17.

Link to comment
Megosztás:

hello azt szeretném kérdezni az astra h twintop osztóküre 5x110 e ha 17es nyári kereket veszek át kell a programozni a km orát nől e a fogyasztás szervizkönyvben az volt hogy keressek 17est vagy ha 16os marad azt..még eldöntöm köszi

Link to comment
Megosztás:

hello azt szeretném kérdezni az astra h twintop osztóküre 5x110 e ha 17es nyári kereket veszek át kell a programozni a km orát nől e a fogyasztás szervizkönyvben az volt hogy keressek 17est vagy ha 16os marad azt..még eldöntöm köszi

Én Op-Commal át szoktam állítani kerékcserekor, hogy pontosan mérje a sebességet. Nem nagy a különbség, de van köztük. Igaz az én gumim 215/45 R17-es, ami gyárilag ajánlott méret, de a pontos váltóméret a 225/45 R17. Ennél lehet hogy nem kell állítani.

A fogyasztás nálam egy decivel sem nő kerékcsere után.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumtársak!

A hozzáértők segítségére lenne szükségem.

Nagyon baráti áron hozzájutnék egy garnitúra lemezfelnihez, amire szükségem lenne. A gond a méretkülönbség.

Az én autóm gyári mérete: 6,5JX15 5X110X65 ET 35

A másik, és új (gyári Opel) felnik mérete: 6JX15 5X110X65 ET 49

Természetesen tudom, hogy az "ET" mit jelent, és amennyiben felfér az új helyére, akkor nyomtáv különbség lesz az eredetihez képest.

Kérdéseim:

- Felfér-e az autómra (elől hátul tárcsafék)?

- Amennyiben felfér, akkor biztonságosan használható-e?

- Az eredeti gumikat (195X60X15) tudom-e használni az új felnin?

Előre is köszönöm a válaszokat:

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumtársak!

A hozzáértők segítségére lenne szükségem.

Nagyon baráti áron hozzájutnék egy garnitúra lemezfelnihez, amire szükségem lenne. A gond a méretkülönbség.

Az én autóm gyári mérete: 6,5JX15 5X110X65 ET 35

A másik, és új (gyári Opel) felnik mérete: 6JX15 5X110X65 ET 49

Természetesen tudom, hogy az "ET" mit jelent, és amennyiben felfér az új helyére, akkor nyomtáv különbség lesz az eredetihez képest.

Kérdéseim:

- Felfér-e az autómra (elől hátul tárcsafék)?

- Amennyiben felfér, akkor biztonságosan használható-e?

- Az eredeti gumikat (195X60X15) tudom-e használni az új felnin?

Előre is köszönöm a válaszokat:

benkoa

Szia. Van egy kalkulátorom, aszerint megfelelő a régi gumidhoz. De ahhoz miért ne lenne jó, hiszen mindkettő 15 collos....a különbség az lesz, hogy az új felni keskenyebb, ~13mm-rel, így a feltett gumi (szerintem) picit ballonosabb lesz...és persze a kalkulátor szerint 20mm-rel változik a nyomtáv(oldalanként). Ha jól gondolom, befelé csökken...

Az, hogy ez így elfér a kerékjáratban, és nem okoz problémát, azt nem tudom...:( de szerintem elfér...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.