Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
A Motorral kapcsolatos problémák, kérdések témekört szétfogom bontani, hamarosan / folyamatosan.... Szóval arra kérek minden Dízelest a jövőben itt tegye fel a kérdéseit, tapasztalatait.
Z19DT - 1.9 CDTi DPF (74 kW) (2006 - 2009)
Z19DTL- 1.9 CDTi (88 kW) (2004 - 2009)
Z19DTH- 1.9 CDTi (110 kW) (2004 - 2009)
Y20DTH- 2.0 DTi 16V (2002 - 2005)
Y22DTR- 2.2 DTi 16V (2002 - 2005)
Y30DT - 3.0 V6 CDTi (2003 - 2009)
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tanácsotokat kérném. Ha vennétek melyiket?! Vectra C 1.8i 140 paci vagy a 2.2i 155 pacis-t?! Melyikkel van kevesebb probléma vagy az 1.8-as ugyanaz szerkezetileg mint a 2.2-es?! Kettős tömegű lendkerék, láncos vezérlés stb:.. Légyszi adjatok tanácsot mert ilyet szeretnék vásárolni és nem tudom melyik motorral.

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsotokat kérném. Ha vennétek melyiket?! Vectra C 1.8i 140 paci vagy a 2.2i 155 pacis-t?! Melyikkel van kevesebb probléma vagy az 1.8-as ugyanaz szerkezetileg mint a 2.2-es?! Kettős tömegű lendkerék, láncos vezérlés stb:.. Légyszi adjatok tanácsot mert ilyet szeretnék vásárolni és nem tudom melyik motorral.

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Helló!

Kettős tömegű az nem csak a dízelekben van?

2.2 direct van nekünk nem régóta (kb. 1 év), ha erről érdekel valami tapasztalat.

Van 2.2i is?

Nekem épp most hal meg a kormányoszlopban lévő cim modul (legalábbis a szerviz állítása szerint...)

Eddigi infók alapján úgy tűnik, hogy a 2006 utáni Vectrákban (mint a mienk) ebből egy új kb. 200e Ft-ba kerül, míg a korábbiakba mondjuk a negyede (bár ez még felszereltségfüggő is lehet).

Nekünk ez 5 fokozatos automatával kb. 10.5-et eszik teljesen vegyes használatban.

Üdv.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló!

Kettős tömegű az nem csak a dízelekben van?

2.2 direct van nekünk nem régóta (kb. 1 év), ha erről érdekel valami tapasztalat.

Van 2.2i is?

Nekem épp most hal meg a kormányoszlopban lévő cim modul (legalábbis a szerviz állítása szerint...)

Eddigi infók alapján úgy tűnik, hogy a 2006 utáni Vectrákban (mint a mienk) ebből egy új kb. 200e Ft-ba kerül, míg a korábbiakba mondjuk a negyede (bár ez még felszereltségfüggő is lehet).

Nekünk ez 5 fokozatos automatával kb. 10.5-et eszik teljesen vegyes használatban.

Üdv.

Nem csak dízelben van, többek között a z22se és z22yh -ban is

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor a motorkódot kell megtudnom?

Facelift előtti modellekben volt:

- a Z18XE motorkódu 1.8as 122-125lovas, nem is merem, de nem egy elromlós fajta szerintem

- Z22SE 2.2 147LE ez már láncos és jó motor ez is, kettőstömegű Elek szerint van már benne.

Facelift:

- Z18XER 1.8as 140 lovas újfajta benzines, ennél egy dolog van, amire figyelni kell az a vezérlés módositó, állitólag elromolhat és a vezérlés átugrását/szakadását okozhatja, ez 2x65000ftos tétel.

- Z22YH 2.2 Direct 155 lovas közvetlen benzinbefecskedezéses motor. Amikre figyelni kell: vezérműlánc, nagynyomású benzinpumpa és a szivósor. Kettőstömegű lendkerék van benne illetve már 6 sebességes kéziváltóval szerelték.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Facelift előtti modellekben volt:

- a Z18XE motorkódu 1.8as 122-125lovas, nem is merem, de nem egy elromlós fajta szerintem

- Z22SE 2.2 147LE ez már láncos és jó motor ez is, kettőstömegű Elek szerint van már benne.

Facelift:

- Z18XER 1.8as 140 lovas újfajta benzines, ennél egy dolog van, amire figyelni kell az a vezérlés módositó, állitólag elromolhat és a vezérlés átugrását/szakadását okozhatja, ez 2x65000ftos tétel.

- Z22YH 2.2 Direct 155 lovas közvetlen benzinbefecskedezéses motor. Amikre figyelni kell: vezérműlánc, nagynyomású benzinpumpa és a szivósor. Kettőstömegű lendkerék van benne illetve már 6 sebességes kéziváltóval szerelték.

Az enyém 5 sebességes Z22YH és facelift előtti

Link to comment
Megosztás:

Akkor a Z22YH motorkódnál ezekre kell figyelni vásárláskor? Vagy van-e esetleg még valami ami jó ha ki volt már cserélve?

Helló!
Internetes infók alapján a Z22YH 2.2 direct motor speckó - nagynyomású - benzinszivattyúja, ha Siemens akkor ódzkodj tőle, mert nagyon sok embernél tönkre ment kb. 50-70e km-nél és eléggé drága is a csere (legalább 150e). Valahol vissza is hívták ezeket anno, hogy eleve hibásak voltak. Ha jól emlékszem Continentalra cserélték őket, ha ilyen van az autóban, akkor nyugodtabb lehetsz. (Nekünk egyébként a 121e km-rel vásárolt Vectraban Siemens szivattyú van sajnos, valószínűleg még eredeti, úgyhogy izgulunk e téren - csak elég jó állapotú volt összességében az autó, legalábbis az akkor kaphatók között...).
Egyúttal kérdezném a fórumozókat, hogy az automata váltó olajával, cseréjével mennyire kell foglalkozni. Kocsi leírás szerint normál használat mellett semmit, taxi üzemmódban (értsd erős igénybevétel) meg 60e km-ként kellene cserélni. De azt meg csak úgy lehet, ha szétszedik az egészet - legalábbis ezt mondták több helyen.
Ha a nívópálcáján viszonylag szép az olaj akkor nem kell izgulni? És van-e értelme annak, hogy 3-4 litert le lehet belőle ereszteni (a kb. 9-ből?) és annyi frisset rátölteni?
Üdv.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Attól függ. A GTS karosszéria előnye, hogy a hátsó ajtó egyben felnyílik, jól pakolható. Ezt neked kell tudnod, melyik karosszéria típus tetszik neked. A GTS ezen kívül le van gyárilag ültetve (keményebb is a rugózása), kikapcsolható bennük a menetstabilizátor, és bizonyos extrákat alapba tartalmaztak. (ESP, Dupla digit klíma, más ülések, más kormány, meg ilyenek.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítségetek! :smartass: Még egy kérdés! Ha kb olyan árban van vagy egy kicsit drágább a GTS változat a 2.2 directnél akkor érdemesebb-e azt venni vagy nem éri meg? Jah és érdemes-e beszerezni majd azt a Global TIS programot?! :unsure:

Sziasztok!

Nekünk kombi van, aki pakolászni szeret annak ez nagyon állat (pl. 3m-es villanyvédőcső vígan el van a sílyukon keresztül bent). Viszont ismerősnek volt ötajtós kasznija, szerintem ugyanolyan elegáns, mint a limuzin forma, de a nagy csomagtér ajtó miatt sokkal rugalmasabban lehet pakolni, ha kell. Üdv.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

True-true

Facelift elott 5 sebesseges automata/kezi valtoval szereltek

Szivosorod kesz van mar?

Még nincs, szombaton még meg kell járjon 850 kilométert hazáig, és hétfőtől szervíz amíg kész nem lesz, szóval jövő hétvégére ha minden jól megy és nem felejtem el megtudom írni a tapasztalatokat.

Link to comment
Megosztás:

Szia

Mik a fejlemenyek? :)

Üdv!

Megint megkésve de itt vagyok, bocsesz!

Hogy mik a fejlemények?! Megnézték, szétszedték és kiderült, hogy a lapátok rendben vannak, a mozgató motor is rendben van, csak korrodált volt a lapátsor fém része, viszont most rendbetették, cserére nem volt szükség és most olyan mint az új!Hibakód pedig pápá!

Mindene oké, húzni húz ahogy kell! Szóval érdekes dolgok ezek! :icon1:

Módosítva : Thoomy
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Jelentés: Egész jó úton haladok.. afelé, hogy meggyűlöljem a kocsim... Kicserélték a lapátokat, ramaty állapotban voltak, kellett, a hibakód meg is szűnt. A hiba jelenség nem.... Jött egy újabb hiba ami érdekes módon a rossz lapátoknál nem jelentkezett. Már nem tudom a hiba pontos megnevezését, nem akarok hülyeséget írni, de a lényeg, hogy a hibaüzenet és a mérések alapján cserélni kell az üzemanyag nyomás szenzort (nem a nyomás szabályozót!) (a mechanikus ellenőrzések mindenhol helyes értékeket mutattak a benzin nyomásra, pumpa és szabályzó már garanciában cserélve voltak anno), ki is lett potom 50.000 ft-ért cserélve ez a pezsgős dugó méretű nyavalya.... és láss csodát hiba marad....Jelenlegi tipp a központi vezérlőegység. Hát nem aranyos? Csak idő nincs mivel vissza kellett jönni németbe dolgozni, hogy legyen miből fenntartani a Signumot... Kifelé egyszer letiltott, töröltem és jöttem tovább a jól meg szokott biztonságos 110 km/h-val amivel kiértem. Jah de útközben kaptam ajándékot ám :-O megnéztem volna az olaj szintet de a nívó lapított fém része benntmaradt az olajteknőben.. de kijöttünk vele...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.