Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Hali Opelesek!

Megérkezett a szívócsonkom németből, amiben minden benne volt a tömítésekkel együtt, viszont az állító motor, és a csonk közötti pálca nem. A szerelőm viszont azt mondta, hogy annak is evvel kellett volna jönnie. A kérdésem az lenne, hogy valakinek van-e otthon egy ilyen talonban? Ha igen írjon már, mert megvenném!

A kocsi:

Vectra C kombi

2004-es Z19DTH 150 Le

5850180 a csonk kódja, amikez a pálca kellene

Köszönöm!

Már kapod... :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali Opelesek!

Megérkezett a szívócsonkom németből, amiben minden benne volt a tömítésekkel együtt, viszont az állító motor, és a csonk közötti pálca nem. A szerelőm viszont azt mondta, hogy annak is evvel kellett volna jönnie. A kérdésem az lenne, hogy valakinek van-e otthon egy ilyen talonban? Ha igen írjon már, mert megvenném!

A kocsi:

Vectra C kombi

2004-es Z19DTH 150 Le

5850180 a csonk kódja, amikez a pálca kellene

Köszönöm!

Hogy állsz a szívósorral? Sikerült végül olyan pálcát szerezned? Vagy esetleg már el is készült a kocsi? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fogyatási adatokkal kapcsolatban érdeklődnék itt, mivel a fogyasztás fórumban nem ír senki.

Vectra C kombi Z19DTH. Az átlagfogyasztásom 7,2-nél állt be.Se le se fel. Sokat használom autópályán, de városban is. Korábban olvastam, hogy összefüggésben lehet a szívósor hibájával. Nálam nem rángat, nem torpan meg.

Van valakinek ötlete, mi lehet a magas fogyasztás oka?

Km 100e.

Köszi

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Hogy állsz a szívósorral? Sikerült végül olyan pálcát szerezned? Vagy esetleg már el is készült a kocsi? :)

Hali!

Igen megérkezett a pálca. Szállítással együtt 6000 huf volt. A kocsi is kész lesz lassan. még egy garnitúra gumi hiányzik hozzá, és mehetek is érte. Már több, mint 1 hónapja oda van a kicsike.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nekem 6 liter körül eszik, de hosszú úton nem sportosan vezetve 5 literből is kihozom. 7 litert eddig egyedül csak városba csak 2 kilométeres utakon és -20-ba sikerült vele egyszer megetetnem.

Automata váltós?

Sziasztok!

Fogyatási adatokkal kapcsolatban érdeklődnék itt, mivel a fogyasztás fórumban nem ír senki.

Vectra C kombi Z19DTH. Az átlagfogyasztásom 7,2-nél állt be.Se le se fel. Sokat használom autópályán, de városban is. Korábban olvastam, hogy összefüggésben lehet a szívósor hibájával. Nálam nem rángat, nem torpan meg.

Van valakinek ötlete, mi lehet a magas fogyasztás oka?

Km 100e.

Köszi

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Nekem 6 liter körül eszik, de hosszú úton nem sportosan vezetve 5 literből is kihozom. 7 litert eddig egyedül csak városba csak 2 kilométeres utakon és -20-ba sikerült vele egyszer megetetnem.

Automata váltós?

Hali!

Nem automata. A termosztátot nemrég cserélték. Április közepén vettem, akkor még 6,9,-et evett. Klímát mindig használom. 225 45 R17–es gumikkal. Ha valakinek van ötlete, hogy miért magas, akkor írjon. Köszi Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fogyatási adatokkal kapcsolatban érdeklődnék itt, mivel a fogyasztás fórumban nem ír senki.

Vectra C kombi Z19DTH. Az átlagfogyasztásom 7,2-nél állt be.Se le se fel. Sokat használom autópályán, de városban is. Korábban olvastam, hogy összefüggésben lehet a szívósor hibájával. Nálam nem rángat, nem torpan meg.

Van valakinek ötlete, mi lehet a magas fogyasztás oka?

Km 100e.

Köszi

Gábor

Nekem is ilyen kombim van és pontosan úgy alakul a fogyasztásom, ahogyan azt előttem Gee írta. Én 95%-ban pályán megyek 140-160 között és mindig kicsivel 6liter felett van a fogyasztásom. (átlag)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ilyen kombim van és pontosan úgy alakul a fogyasztásom, ahogyan azt előttem Gee írta. Én 95%-ban pályán megyek 140-160 között és mindig kicsivel 6liter felett van a fogyasztásom. (átlag)

Én azért 70%-ban városban városban használom. Napi szinten munkába. Ha utazom akkor a gyerek miatt mindig tele a csomagtartó. Bőrös is az autó, ami plusz 30kg.

Csak azért írom le ezeket, mert meg szeretném tudni, hogy ez a 7,2 extrém sok vagy ez még normális lehet?

Ha valami probléma okozza, akkor mi lehet az? Szervi baj? :-)

Link to comment
Megosztás:

Én azért 70%-ban városban városban használom. Napi szinten munkába. Ha utazom akkor a gyerek miatt mindig tele a csomagtartó. Bőrös is az autó, ami plusz 30kg.

Csak azért írom le ezeket, mert meg szeretném tudni, hogy ez a 7,2 extrém sok vagy ez még normális lehet?

Ha valami probléma okozza, akkor mi lehet az? Szervi baj? :-)

70% városi használatnál a 7,2 sztem nem olyan rossz. Kipróbáltad már, hogy mérsékelt rakománnyal, országúton, normál tempónál mit eszik?

Link to comment
Megosztás:

Én azért 70%-ban városban városban használom. Napi szinten munkába. Ha utazom akkor a gyerek miatt mindig tele a csomagtartó. Bőrös is az autó, ami plusz 30kg.

Csak azért írom le ezeket, mert meg szeretném tudni, hogy ez a 7,2 extrém sok vagy ez még normális lehet?

Ha valami probléma okozza, akkor mi lehet az? Szervi baj? :-)

Most egy hónap szabin voltam és majdnem minden másnap mászkáltam be győrbe cuccokért és állandó klímával nekem is 7.2-es átlag rémlik, amúgy szerintem ez nem olyan rossz átlag városi használatban nagyrészt.

Link to comment
Megosztás:

Köszi válaszokat. Akkor nem aggódomafogyasztás miatt.

Sajnos most más a baj.

Pénteken dobott a Vectrám egy hibakódot: P2452

Az Opel Nádornál utánanéztek és a kód alapján a részecskeszűrőhöz vezető egyik fémcső hibásodhatott meg. Szerdán megnézik hogy tényleg az a baj-e.

Van valakinek ilyen kellemetlen tapasztalata?

Várom a segítséget.

Köszi

Tarnó

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv! Nekem átlagban 6l körül eszik zömében városi használattal, mondjuk a klímát eléggé mérsékelve használom, pályán 150 körüli átlagtempónál nekem 5,5l körül szokott enni pedig 180e-van benne. Bár én eléggé figyelek a fogyasztásra

Szia.A 150"körüli" átlagtempó neked,hogy jön össze?Nekem 160-on van tempomat /ahol nem akadályoznak/ német határ és Ingolstadt közötti pályán de a legjobb átlagsebességem 131km/h volt 10.3-es fogyasztással /FedComp szerint Y22ZH/.Amúgy itt egy remek felvétel a CDTI-k fogyasztásáról.2hét múlva megyek haza,akkor szerelik be a gázt. Kevés mühely vállalja a direct befecskendezésü motorok szakszerü gázosítását.Németeknél a Zavoli /olasz/,Vialli /holland/ és a Prins /német/ rendszereket szerelik.Nekem Páhiba Zavoli rendszert szerelnek majd.Amit még megtudtam,hogy ez a rendszer 30%benzin résszel müködik.Ellentétként nem kell felső-szelepkenő rendszer és a fogyasztás sem növekszik.Hamarosan meglátom,majd irok a tapasztalatokról.

Link to comment
Megosztás:

Szia.A 150"körüli" átlagtempó neked,hogy jön össze?Nekem 160-on van tempomat /ahol nem akadályoznak/ német határ és Ingolstadt közötti pályán de a legjobb átlagsebességem 131km/h volt 10.3-es fogyasztással /FedComp szerint Y22ZH/.Amúgy itt egy remek felvétel a CDTI-k fogyasztásáról.2hét múlva megyek haza,akkor szerelik be a gázt. Kevés mühely vállalja a direct befecskendezésü motorok szakszerü gázosítását.Németeknél a Zavoli /olasz/,Vialli /holland/ és a Prins /német/ rendszereket szerelik.Nekem Páhiba Zavoli rendszert szerelnek majd.Amit még megtudtam,hogy ez a rendszer 30%benzin résszel müködik.Ellentétként nem kell felső-szelepkenő rendszer és a fogyasztás sem növekszik.Hamarosan meglátom,majd irok a tapasztalatokról.

az 1,9 CDTI motor valóban tud jól fogyasztani, de nem 150-es átlagnál...

ahhoz kell 170-180-as tempóval repeszteni, hogy meglegyen :P

Link to comment
Megosztás:

Én már mentem vele 220-at, és még ott se volt vége. :)

Én egyszer meghajtottam az enyémet, 200 fölött már olyan kelletlenül megy, hogy inkább jön :D

Pedig 25lóval hosszabb, és jobban szereti a magas fordulatot.

Sebaj, nem is erre való, kényelmesen lehet utazni 120-130 körül, szélzaj is csak jóval fölötte jön meg, nem eszik 20 litert, és nagyobb az esélye hogy egyben odaérek ;)

Link to comment
Megosztás:

Így igaz, 200 fölött már kelletlenül gyorsít, de ami durva, még ott is lehet bent beszélgetni, ott se túl nagy a belső zaj. (gumifüggő) Ami voszont biztos, hogy 150-nél nem 5-6 litert eszik. Ha pillanatnyi fogyasztást nézek: Város: 60 km/h 3,5 L/100km, Országút 100 km/h 5 L/100km, Autópálya 140 km/h 7 L/100km.

Ezek kalibrált, pontos adatok.

Link to comment
Megosztás:

Így igaz, 200 fölött már kelletlenül gyorsít, de ami durva, még ott is lehet bent beszélgetni, ott se túl nagy a belső zaj. (gumifüggő) Ami voszont biztos, hogy 150-nél nem 5-6 litert eszik. Ha pillanatnyi fogyasztást nézek: Város: 60 km/h 3,5 L/100km, Országút 100 km/h 5 L/100km, Autópálya 140 km/h 7 L/100km.

Ezek kalibrált, pontos adatok.

meghúzatod 160-ig, utána elveszed a gázt, és máris 0 a pillanatnyi fogyasztása 150-nél! :P :P :P

Link to comment
Megosztás:

Persze, olyat is tudok előidézni, csak nincs értelme, én egy egyenes haladásnál mért pontos adatot vettem, szél nem volt, emelkedő nem volt, ezek az adatok pontosan tükrözik, mekkora sebességnél, mennyit fogyaszt. Persze a vége nem ennyi lesz, mert van nem üzemmeleg motor, van város, fékezés, emelkedő, alapjáraton egyhelyben állás, stb. Persze igaz, van fogyasztást csökkentő tényező is, ahogy írtad, ilyen a motorfék, és az üresbe tett váltóval való gurulás. :)

Link to comment
Megosztás:

Persze, olyat is tudok előidézni, csak nincs értelme, én egy egyenes haladásnál mért pontos adatot vettem, szél nem volt, emelkedő nem volt, ezek az adatok pontosan tükrözik, mekkora sebességnél, mennyit fogyaszt. Persze a vége nem ennyi lesz, mert van nem üzemmeleg motor, van város, fékezés, emelkedő, alapjáraton egyhelyben állás, stb. Persze igaz, van fogyasztást csökkentő tényező is, ahogy írtad, ilyen a motorfék, és az üresbe tett váltóval való gurulás. :)

üresben gurulni nem olyan jó, akkor fogyaszt a motor ;)

Link to comment
Megosztás:

meghúzatod 160-ig, utána elveszed a gázt, és máris 0 a pillanatnyi fogyasztása 150-nél! :P :P :P

Ez Vectránál mindig így van?

Mert nálam Astránál az rendben lenne hogy tolóüzemben (motorféknél) 0.0l/h a fogyasztás, de most vettem észre hogy ha ugyanezt a motorféküzemet tempomattal csinálom (mondjuk 90-re van belőve a tempomat és én 100-al gurulok lefelé egy lejtőn), akkor érdekes módon 2.0l/h-nál nem megy lejjebb a fogyasztás. Ez vajon miért van így, és későbbi modelleknél (Vectra C) is így működik-e?

Hallottam olyasmit hogy esetleg a katalizátor kihűlésének megakadályozása miatt adagolnak akkor is minimális mennyiségű üzemanyagot az injektorok, de csak tempomat üzemben tennék ezt? Ennyire nem lenne okos a motorvezérlő hogy tempomat nélkül is felismerje hogy én most éppen tolóüzemben közlekedek?

Link to comment
Megosztás:

üresben gurulni nem olyan jó, akkor fogyaszt a motor ;)

Igaz, bár annak a megítélése, hogy jobb 30 másodpercet gurulni 0 L/100km-el, vagy 3 percet 0,8L/100 km-el nem egyszerű. Mert az első esetbe a többi 2,5 percet már gázpedál nyomással töltöd, és egyben már lehet rosszabbul jössz ki. Helyzete válogatja, mikor melyik jobb. Én városba sokat szoktam gurulni, nagyobb sebességnél pedig már inkább használom a motorféket, nem csak fogyasztás miatt, hanem a fékeket is kímélem.

Amúgy megnéztem, nekem tempomattal is 0 a fogyasztás, ha motorfékeznie kell.

Link to comment
Megosztás:

Igaz, bár annak a megítélése, hogy jobb 30 másodpercet gurulni 0 L/100km-el, vagy 3 percet 0,8L/100 km-el nem egyszerű. Mert az első esetbe a többi 2,5 percet már gázpedál nyomással töltöd, és egyben már lehet rosszabbul jössz ki. Helyzete válogatja, mikor melyik jobb. Én városba sokat szoktam gurulni, nagyobb sebességnél pedig már inkább használom a motorféket, nem csak fogyasztás miatt, hanem a fékeket is kímélem.

Amúgy megnéztem, nekem tempomattal is 0 a fogyasztás, ha motorfékeznie kell.

Megnéztem, nálam is nulla a fogyi ha rágurul a tempomat (vagy ha gázpedállal a sebesség fölé gyorsítok).

Persze. ha látod hogy 1km-el előtted piros van, akkor üresben gazdaságosabb gurulni, mert motorfékkel lehet hogy a lámpa előtt 700méterrel már megállnál :)

szerencsére errefelé fék-gáz üzemmód van. nyomod a gázt, azt ha odaérsz, a féket. közte meg 30-40-100-500km semmi esemény :D

néztem a féktárcsákat amikor megvettem a gépet, 47000km-el gyakorlatilag nemhogy kopás nincs rajta, de szinte gyári az állapota :D

betétek dettó :)

ismerős is 100e km fölött cserélte a tárcsákat/betéteket, bár azt mondta, elment volna még...

előbb eszi meg a tárcsát a rozsda, mint a fékbetét :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.