Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

FBalazs

Recommended Posts

20000 Ft láttam a hirdetésben. Ennyiért már meg is lehet tanulni németül vagy angolul <_<

amikor én tájékozódtam az ügyben akkor még 30ezer pénzért hirdette valaki. Ezek szerint olcsósodik :rolleyes: kicsit még várjunk vele :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
Sziasztok megcsináltam a hibakodkiolvasást a (fék gáz nyujtás komcinációjával), azt irta ki hogy ECN 50074 .

Tud vki segíteni abban hogy ezt mit jelent?

huh meg is találtam egy másik forumba azt irják nem kell vele foglalakozni remélem ugy is van :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2008. májusában vettem egy új H Astra Caraván-t, amely 2007-es gyártású. Nem kaptam hozzá felszereltségi listát és most, ennyi idő elteltével kezdtem el vele foglalkozni (most van időm rá). A magyarországi Opel vezérképviseletnek írtam egy emailt és ők nagyon hamar megküldték a teljes listát. Csak egy a bökkenő, mégpedig, hogy angol szakmai szavakból- és kódokból áll. Azóta felkerestem a márkakereskedést, -ahol vettem az autót- ők azt kérték, hogy írjam le nekik, mit akarok. Megtettem. Aki érti és tud segíteni, kérem, hogy tegye meg. Az is elég lenne, hogy hol találok a kódokra magyar megfelelő "megfejtést". (A márkakereskedők nyilvános felszereltsgi listáit már átvizslattam, és találtam is megfejtéseket /pl:maxabó/, meg a kevés angol tudásommal is sikerült egynéhányat lefordítani.) 2J11, 80X, 80Y, BRG, BYD, CR7, DDV, FV2, LHD, LJ2, M24, MM3, NCO, NT4, OHI, PA7, PFM, TRP, U3F, UF8, UW6, V2T, VDR, VG9, W4Y, WBE, XXTC, Z1F, Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2008. májusában vettem egy új H Astra Caraván-t, amely 2007-es gyártású. Nem kaptam hozzá felszereltségi listát és most, ennyi idő elteltével kezdtem el vele foglalkozni (most van időm rá). A magyarországi Opel vezérképviseletnek írtam egy emailt és ők nagyon hamar megküldték a teljes listát. Csak egy a bökkenő, mégpedig, hogy angol szakmai szavakból- és kódokból áll. Azóta felkerestem a márkakereskedést, -ahol vettem az autót- ők azt kérték, hogy írjam le nekik, mit akarok. Megtettem. Aki érti és tud segíteni, kérem, hogy tegye meg. Az is elég lenne, hogy hol találok a kódokra magyar megfelelő "megfejtést". (A márkakereskedők nyilvános felszereltsgi listáit már átvizslattam, és találtam is megfejtéseket /pl:maxabó/, meg a kevés angol tudásommal is sikerült egynéhányat lefordítani.) 2J11, 80X, 80Y, BRG, BYD, CR7, DDV, FV2, LHD, LJ2, M24, MM3, NCO, NT4, OHI, PA7, PFM, TRP, U3F, UF8, UW6, V2T, VDR, VG9, W4Y, WBE, XXTC, Z1F, Köszönöm!

Írj egy alvázszámot, és mondom hogy mi van benne! Gabb

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Helló!

Nincs valakinek esetleg tapasztalata chiptuningal kapcsolatban? Már két helyről is elküdtek, hogy "bármibe" tudnak csinálni, csak épp az enyémbe nem. Állítólag a twinport és újabb ecotec motorokat nem lehet chippelni, mert a visszatöltésnél a computer meghal, ami ~300ezer forint. Z16XER motorom van, és az apró idegesítő késéseket (mint pl. a gázpedál) jó lenne megszüntetni, és azt se bánnám, ha csökkenne a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Nincs valakinek esetleg tapasztalata chiptuningal kapcsolatban? Már két helyről is elküdtek, hogy "bármibe" tudnak csinálni, csak épp az enyémbe nem. Állítólag a twinport és újabb ecotec motorokat nem lehet chippelni, mert a visszatöltésnél a computer meghal, ami ~300ezer forint. Z16XER motorom van, és az apró idegesítő késéseket (mint pl. a gázpedál) jó lenne megszüntetni, és azt se bánnám, ha csökkenne a fogyasztás.

szia,

privát véleményem szerint szívó benzinest értelmetlen chippelni

egy céget tudok ajánlani akik kellően nagyok, elismertek és több magyarországi vasat is láttam bluefin chippel szerelve gond nélkül (bár nem astra H -k voltak)

superchips

itt a Z16XER -nek a módosult görbéje: z16xer

privát emberkékhez ne vidd, itthon állítólag kegyetlen sokan tudnak +20-50 LE -t kihozni szívó motorokból egy szimpla chip átírással de ezek kontár, kamuk emberek

nem azt mondom hogy nincsenek profik, de azok meg is mondják hogy csak chippel nem sok mindent lehet elérni

Link to comment
Megosztás:

szia,

privát véleményem szerint szívó benzinest értelmetlen chippelni

egy céget tudok ajánlani akik kellően nagyok, elismertek és több magyarországi vasat is láttam bluefin chippel szerelve gond nélkül (bár nem astra H -k voltak)

superchips

itt a Z16XER -nek a módosult görbéje: z16xer

privát emberkékhez ne vidd, itthon állítólag kegyetlen sokan tudnak +20-50 LE -t kihozni szívó motorokból egy szimpla chip átírással de ezek kontár, kamuk emberek

nem azt mondom hogy nincsenek profik, de azok meg is mondják hogy csak chippel nem sok mindent lehet elérni

Köszi a linket. Átnézegettem :devlish:

Igazából nem a teljesítmény növelés lenne a fő cél (persze nem bánnám, ha kicsit több lenne), de azért, hogy hamarabb reagáljon a gázadásra, és esetleg 0,2 literrel kevesebbet egyen, sokallok 50ezret beruházni. Most zárt házas direktszűrővel próbálkozok :lol: az is elég nagy beruházás volt, így utólag visszagondolva.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, olajcsere előtt vagyok, eddig a GM 10w40et töltöttem bele, de most másikat szeretnék, opelboltba castrolt ajánlanak mert hogy ez az új, de a shellen is gondolkozom, de az elég drága. általában 15ezrenként cserélem. mit javasoltok?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a linket. Átnézegettem :devlish:

Igazából nem a teljesítmény növelés lenne a fő cél (persze nem bánnám, ha kicsit több lenne), de azért, hogy hamarabb reagáljon a gázadásra, és esetleg 0,2 literrel kevesebbet egyen, sokallok 50ezret beruházni. Most zárt házas direktszűrővel próbálkozok :lol: az is elég nagy beruházás volt, így utólag visszagondolva.

:lol: hehe...ami engem is idegesít...gázpedál bután lassú reakciója

sajnos nem vagyok ebben szakavatott hogy meg tudják-e gyógyítani ezt a gondot

jópár vasban erre külön gomb van hogy érzékenyebb, gyorsabb reakciójú legyen a gáz...de azok prémium kategóriában vannak

továbbra is az a véleményem hogy felesleges pénzt beleölnöd

0,2 fogyi csökkenés mikorra térülne vissza? valószínű, soha

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, olajcsere előtt vagyok, eddig a GM 10w40et töltöttem bele, de most másikat szeretnék, opelboltba castrolt ajánlanak mert hogy ez az új, de a shellen is gondolkozom, de az elég drága. általában 15ezrenként cserélem. mit javasoltok?

mindjárt oldalakon át tartó vita fog kibontakozni :devlish:

Link to comment
Megosztás:

:devlish: hehe...ami engem is idegesít...gázpedál bután lassú reakciója

sajnos nem vagyok ebben szakavatott hogy meg tudják-e gyógyítani ezt a gondot

jópár vasban erre külön gomb van hogy érzékenyebb, gyorsabb reakciójú legyen a gáz...de azok prémium kategóriában vannak

továbbra is az a véleményem hogy felesleges pénzt beleölnöd

0,2 fogyi csökkenés mikorra térülne vissza? valószínű, soha

Ettől félek én is :lol: nem fog megtérülni. Most más (új) megoldáson gondolkodok :lol:

Ezt az autót nem érdemes bántani, sajnos túl sok mindent vezérel elektronika.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, olajcsere előtt vagyok, eddig a GM 10w40et töltöttem bele, de most másikat szeretnék, opelboltba castrolt ajánlanak mert hogy ez az új, de a shellen is gondolkozom, de az elég drága. általában 15ezrenként cserélem. mit javasoltok?

Helló. A Castrol valóban nem rossz, a Magnatec jobb mint a GM (persze ez csak saját vélemény, lehet, hogy más épp ellenkezőleg látja) és a Mobil1 ESP-nél is jobb. Én most a Castrolnak az Edge nevezetű olaját akarom megpróbálni, mert az utóbbi egy évben, mindenki azt ajánlotta.

Link to comment
Megosztás:

Ettől félek én is :devlish: nem fog megtérülni. Most más (új) megoldáson gondolkodok :lol:

Ezt az autót nem érdemes bántani, sajnos túl sok mindent vezérel elektronika.

ezzel én is így voltam az Ford ST220 -nál, szívó V6

a héten adtam el, még az astra-m árulok és megyek is a kiszemelt áldozatomért szerdán

nem bírom kevés LE -vel

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.