Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Jó sok hsz volt itt este. :unsure:

Hű srácok remélem Blitzre kész leszen minden GSi!

Mondjuk én nem azzal megyek

Na megvolt a motormosás. Mindenáron le akarták mosni az egész autót de nem hagytam. Jól is tettem mert közben elkezdett zuhogni az eső.

Mondtam hogy csak a motort mossa le, a gyújtást meg az akksit meg az ilyeneket azokat hagyja szárazon. Lemosta a gyerek, majd odahívta a főnököt hogy nézze meg jó lesz-e. Nem tetszett neki, és sk lemosta mégegyszer az egészet. Kicsit közben para volt mert ki volt irva a műhely falára kellően nagy betűkkel hogy motormosásból eredő beázási károkért felelősséget nem vállalunk, de én főleg attól f*stam hogy elkezdni mosni hideg vizzel a forró blokkomat és megreped, márpedig akkor elég morci leszek. Mindenesetre végülis készen lettek, és miután mexáritották sűritett levegővel, megkérték hogy inditsak, és be is indult. Csak ezután kellett fizetni.

Remélem maholnap kiderül hogy hol ereszt az olajam

Gsi.Tomi segit nekem karosszéria elemeket szerezni (amit nem győzök megköszönni!!!), és jövő hétre van időpontom lakatosnál.

Anti, szokott kint lenni Lurdynál PehiCsabi egy fehér E Kadettal, polirozott Aluline felnikkel. Na Ő is abban a házban lakik, ahol Te fox! Mondta is hogy ott fölösleges normális embereket keresni :)

Link to comment
Megosztás:

Ez így elég meleg, mert úgye min. kell egy hozzá írt chip, meg akkor már a hengerfejen is kéne okosítani...

Már gyakran hallottam ilyesmiröl, hogy programigazítás nélkül is sokkal jobb tulajdonságokkal rendelkezett a motor. Persze az optimális, ha minden 100% passzol.

Ezek átalakított gyári tengelyek.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a két tengely átalakítása, és a hengerfej járatainak bővítése/polírozása volt 100e huf nála.

De ebben már benne volt a hf teljes felújítása is (szelepek becsiszolása, szelepfészekmarrás,

síkolás, hidrotőkék kimosása, olajjáratok tisztítása). Ja és új szimmeringek (szelepszár és tengely).

És nagyon korrekt munkát kaptam. :unsure:

Ja, a mostani tengelyek 276-os fokolásúak, és 1,5mm-el nagyobbat nyitnak a szelepen.

Link to comment
Megosztás:

Igen, garancia is vonatkozik rá. Egyedi sorszámot kapnak egyébként a tengelyek, és pont

megfelelően vissza vannak edzve ahhoz, hogy ne legyen velük gond. :D

Lehet benevezek erre is jövöre.Hátha meg tudom fogni a Nagy Turbós Isteneket 402méteren :unsure: :) .

Akkor így teljesen használható marad a hétköznapokban is?

Link to comment
Megosztás:

Anti 38ezer volt sxp-nek a tömítés :lol: A többit inkább el se mondom.Nem aprózza el ő sem.

Nemrossz.. hiába.. a turbó az túrbó :) Nah ezért se lesz nekem turbóm.. bármilyen jóó feeling is a psszzzt... :D

Közben megnéztem.. egyértelmüen frankón az olajteknő tömítésnél körbe körbe folyik az olajam :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Na végre volt 1 kis időm a GSivel foglalkozni. Lemostam az ablakokat belül. (Nagy meló mi?) Aztán megnéztem mit ért a tegnapi motormosás: nagyon is sokat! Egyértelműen onnan folyik az olaj, ahonnan sejtettük: kartergázcső meg olajszintmérő tartó bigyó tömitésénél.

Aztán jött a legkomolyobb része: kicserélni a kesztyűtartót. Na ez rém komplikált volt, rengeteget szenvedtem vele: először is ki kellett pakolni a rengeteg cuccot ami volt benne. És itt ért 1 meglepi, megtaláltam az oldalsó hátsó ablakok fóliázási műbizonylatát. Nem is tudtam hogy van ilyen, tudtommal nem is kell. 2007 májusig érvényes. Aztán kicsavartam a négy csillagcsavart, kiszedtem az iszonyat mocskos kesztyűtartót, vagyis csak volna, mert fogta a kis lámpácska. Mindenáron ki akartam billenteni, de nem ment, így lehúztam a csatit.

Na akkor kezemben lévőből már ki tudtam szedni a lámpát, és átettem a másikba. Aztán helyére dugtam a Demótól kapott (vagyis vett) darabot, közben összedugtam a csatit, és máris a helyén volt a dolog. Na akkor elkezdtem filózni, hogy mikor világit a lámpa. Aszittem akkor kellene neki, ha van legalább helyzetjelző, és nyitva van a kesztyűtartó. De ez nem jött be, söt semmi se jött be, sehogy sem világitott. Cseréltem izzót, de igy se. Na most nem tudom miért, de b*szik világitani :unsure:

Még egy kérdés/kérés: Tudna nekem hozni vki holnap Lurdyhoz egy nagyonnagyon hosszú száró tizes krovát vagy ilyen T kulcsot? Mert szeretném ott helyben kicserélni a tömitést amit hoz nekem GSi.Tomi.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.