Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Én gondoltam a TD kollégákra, minthogy volt szerencsém egy hónapig TD autóhoz, de nekem azt mondta több független hozzáértő, hogy a normál TDket egész nyugodtan lehet használat után leállítani, feltéve, hogy nem küldted előtte extrém módon. De még akkor is elég tizenpár másodperc hűtés, szóval ha a házatok előtti utcában már nem toltad, az már bőven elég.

(UI: És az sem tűnik életképes autónak, ami az átlagjúzer használatától elb...ódik. Márpedig az átlagjúzer a kocsit megveszi, és használja, amikor megérkezett, leállítja, és utazás közben sem küldi mint állat. És nem azzal szórakozik, hogy a turbó (melyikaz egyáltalán?) mikor hűlt le meg mikor még nem.) Valszeg a céges TDk azért mennek tropára, mert mindenki gyökérmód jár vele, hidegen, melegen.

Igaz, a vezetési stílus nem ugyanaz, mint a benzineseknél - én kb. 10-15 mp. utánjáratást szoktam hagyni, annyi alatt lehiggad. De autópályán pl. 1-2 percig kell azt is hűteni. Ez egyébként benne van a használati utasításban is. A céges kisteherünknél még matrinya is van a műszerfalon, ami figyelmeztet erre... szóval átlaguser csak sz@rik az egészre, aztán csodálkozik, ha hamar tönkremegy a motor. Bár átlaguser addigra már eladja, szóval duplán sz@rik rá.

Egyébként turbómérettől is függ, meddig kell hűteni, de a "hűtésben" nem csak az a lényeg, hogy 1000 fokról lehiggadjon, hanem az egyik legfontosabb, hogy a turbó csapágyazása is olajfilmen fut, tehát ha csak normálban toltad de még pörög amikor leállítod a motort, akkor az utolsó jópár fordulatot már valószínűleg kenés nélkül fogja futni, ami lassan de biztosan tönkreteszi a csapágyazást. Ezért kell a 10 másodperces pihentetés TDnek is, akkor is, ha nem toltad.

Ja igen, a céges autókat általában tényleg küldik csúnyán, nemazövé, haddszóljon, stb. (tisztelet a kivételnek)

Link to comment
Megosztás:

Egyik haverom Németországban vett egy vadonat új 5-ös Golf GTI-t, de nem volt benne a használatiban se és még csak a szalonban se mondták neki, hogy vissza kellene hüteni. :unsure:

Ezt azért érdekesnek találtam.

Na az a kocsi sem ment olyan rosszul, bár szerintem a Corsám most jobban mehet...

De a Vectránál azért észrevehetöen jobban húzott.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! :P

-Motoröl Stand - Alacsony motorolaj szint

-Ölmangel - Veszélyesen alacsony motorolaj szint

-Külhmittel Stand - Alacsony hűtőfolyadék szint

-Waschwasser Stand - Alacsony ablakmosó folyadék szint

-Bremsbelag - Kopott első fékbetétek

-Bremslicht - Kiégett féklámpa izzó

-Abblendlicht Rücklicht - Külső világítás valamely izzója kiégett, tolatólámpa kiégett

Lanti

huh ez szörnyü egy nyelv :blink:

nekem angolul irja ki valamivel barátibb

Még nem Tom mivel megyek... :unsure: ;)

Gsi vel

addig kell avval jarni még jo az idö

aztan majd ha ho lessz meg szét lessz szedve ugyis hiányozni fog

szal most meg ki kell élvezni mig lehet

yahh voltam a szakal metal ban

és elismerték hogy elbasztak a HF -et a szelepvezetö -t szarul raktak be

és bele mart valami vagy 6db ba és mellete folyt az olaj ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Láttam már jó régóta olvasgatsz itt, és most hozzá is szóltál...

Méghozzá nem is éppen haszontalanságot!

Reméljük jössz majd ide gyakran!

:unsure:

Sziasztok!

Igen már jó rég óta folyamatosan olvasom (föleg mert sokx nagyon ráérek a munka helyemen) a forumot és gyönyörködöm a gépeitekben. Amíg gsi-m van biztos mindig fogom olvasni a forumot mert sok jó dolgot irogattok.

Egyébként a hibaüziket a MOTE F astra használati útmutatójában találtam. :blink:

;)

Lanti

Link to comment
Megosztás:

hát az olyan angyal szemes lámpa. tuuudoood :unsure:

a www.xenonizzo.hu n van Siemens xenonszett 40+áfáért.

szabad olyat venni szerintetek???

nagyon korrektek, egy fiatal pár csinálja a boltot...árulnak még vmi másik szettett is csak az drágább, de álíltólag ugyanaz a minőség.....

Link to comment
Megosztás:

Így ám...

Ilyet vettünk most mi is...

Stewee, Npasi, meg én... :blink:

Ennél olcsóbban most nem is találsz nagyon sehol...ahol van, ott meg sajna csak igérgetnek...

Hát hogy Siemens e? Siemens licence alapján készült, de ez is ugyanolyan távolkelelti kütyü mind mindegyik...Mert hogy 100e alatt mind az...és no különbség... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.