Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Mennyit megy 402 méteren egy GSI 2.0 16v?

Az olaj téren meggyőztetek, 10w40 lesz az egy aranyközépút. :rolleyes:

Én tavaly nyáron full széria géppel 200m-en 9.9et, 400on 15.6-ot mentem.

Mit vettél észre az 5w40-en hogy nem teszel bele többet?

Végülis olyan nagy különbséget nem veszek észre a 5w és 10w között talán annyi hogy az 5w-s jobban fogy.

De nekem inkább elcsepeg mint megeszi.

Jó volt a Castrol és a Mobil 5w40-ese a Meta 10w40-ese volt benne 1x egy 15w40-es castrol átmosatás jellegel az sem volt rossz ami viszont nagy csalódás volt az a 10w60-as castrol.

Link to comment
Megosztás:

Nah igen, szerintem az elég gázos.. meg kellene nézni mi a baja..

Lehet egy olajcserével kellene kezdeni.. nem tom tudod-e,mikor és milyen olaj lett rakva bele... :rolleyes:

De mint laikus azt mondom, nézesd meg legalább az olajnyomást.. nem jó az, ha ilyen sokáig pilácsol... valami nem koser ott..

Nekem szinte azonnal a moci beröffenése után elalszik...

Ezek ugyan Dynos mérések, de itt van pár idő

28852189.png

Nagyban.. katt a képre..

Link to comment
Megosztás:

Olajnyomás méréshez kéne szereznem valami órát meg gondolom gombát is hozzá.

Őőő.. ezt majd megmondják a hozzáértőbbek.. de elképzelhető.. de az is lehet, hogy csak egy órát kell csatlakoztatni a pilács gomba helyére.. sajna a gyakorlati részét nem tudom :rolleyes:

Eddig még csak kompressziót meg benyanyomást mértünk.. <_<

Link to comment
Megosztás:

Őőő.. ezt majd megmondják a hozzáértőbbek.. de elképzelhető.. de az is lehet, hogy csak egy órát kell csatlakoztatni a pilács gomba helyére.. sajna a gyakorlati részét nem tudom :rolleyes:

Eddig még csak kompressziót meg benyanyomást mértünk.. <_<

Mértem én is kompressziót, nekem 14.1bar, igaz csak az egyes hengert néztem, és neked?

Link to comment
Megosztás:

Őőő.. ezt majd megmondják a hozzáértőbbek.. de elképzelhető.. de az is lehet, hogy csak egy órát kell csatlakoztatni a pilács gomba helyére.. sajna a gyakorlati részét nem tudom :rolleyes:

Eddig még csak kompressziót meg benyanyomást mértünk.. <_<

Mantánál (és ebből gondolom, GSi-nél is) ha olajnyomást akarsz mérni, akkor másik gomba kell. Az olajnyomásjelzős gombára egy kábel megy, az olajnyomás mérősre kettő. (De persze nem biztos, elvégre a C20XE már modernebb, mint a CIH)

Link to comment
Megosztás:

Jó volt a Castrol és a Mobil 5w40-ese a Meta 10w40-ese volt benne 1x egy 15w40-es castrol átmosatás jellegel az sem volt rossz ami viszont nagy csalódás volt az a 10w60-as castrol.

Lecseréltem az olajt, GTX Magnatec 10w40 került bele, de viszont hidegen még mindig legalább 5-6 másodperc múlva alszik el a lámpa :rolleyes:

Valaki meg tudná mondani hogy hol van az olajnyomás szabályzó szelep?

Link to comment
Megosztás:

nem ugy min a mostani trutyi amit 10w60 as castrolnak hivnak

szal ha tudsz egy olyan olajat ami ugyan ezt tudja hat hajrá és varom ...

A castrol rs-ben teljes az egyetértés, hogy nem jó minőség, legalábbis amit magyarországon csomagolnak

(előtte a német import az jó volt).

Nem mondtam hogy rossz olaj a motul... sőt... csak szerintem maradj a 10W-nél... ez az én véleményem. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Le kell szedni a karter fedelet?

Szerintem mérhetsz a hengerfejben is olajnyomást. Sőt én inkább ott látom látom értelmét. Lehet hogy a pumpánál van 3-4 bar hidegen, de ha a hengerfejben már közel semmi mondjuk egy dugulás miatt, akkor az így nem fog kiderülni.

Az 1.4-1.6 16V hengerfején tuti van ledugozótt olajfurat, de szerintem az C20XE-nél is kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mérhetsz a hengerfejben is olajnyomást. Sőt én inkább ott látom látom értelmét. Lehet hogy a pumpánál van 3-4 bar hidegen, de ha a hengerfejben már közel semmi mondjuk egy dugulás miatt, akkor az így nem fog kiderülni.

Az 1.4-1.6 16V hengerfején tuti van ledugozótt olajfurat, de szerintem az C20XE-nél is kell lennie.

Én nem olajnyomást akarok mérni, 15000Ft-be kerül egy normális szet gomba+óra, én erősíteni akarok a szelep rugóján teszek alá alátétet, így ezzel emelek az olajnyomáson, és ha az megoldás lesz akkor az volt a gond ha nem akkor ez legalább ki van zárva.

Link to comment
Megosztás:

Én nem piszkálnám a nyomásszabályzó szelepet. Ha nincs kellő nyomás, akkor nem biztos hogy a

szelepnél van a "kifáradás". Óra gombát a gyári olajnyomásvisszajelző gomba helyére kell rakni.

De pont ez a bajom, :rolleyes: egy sima mérésért nem sok 15000Ft? az olajnyomást m,eg megemelem ingyen, érted, <_< szinte az összes haverom van köztük Mantás is, meg Nissan-os megemelte az olajnyomást (módjával) nem is főtengelycsapágyas egyik sem 350 000Km-nél sem, az én fordom 8v-s volt nagyon durva hydrotőke hanggal, és mikor meg tuningoltam az olajnyomás szelepet teljesen elhallgatott az összes tőke, olyan hangja lett mint egy full új autónak, de egyébként pont az illesztések és a kopások miatt már egy 200 000-es autónál utána kell kicsit állítani a nyomást is, én nagy valószínűséggel mindenképpen megemelem ha az a baja ha nem mert az nem árt neki, de ha tudok kölcsön kérni egy órát fél óra erejéig természetesen megnézem. Nem néztem még de kint az olajszűrő mellett volt a Fordnál a blokk oldalában egy 5-ős inbuszkulcsal szerelhető szelep amiben egy kis dugattyú és rugó volt ez vezérelte a nyomást, itt a mi esetünkben nincs ilyen? tuti biztosan lekell szedni a kartert?

Link to comment
Megosztás:

De pont ez a bajom, :rolleyes: egy sima mérésért nem sok 15000Ft? az olajnyomást m,eg megemelem ingyen, érted, <_< szinte az összes haverom van köztük Mantás is, meg Nissan-os megemelte az olajnyomást (módjával) nem is főtengelycsapágyas egyik sem 350 000Km-nél sem, az én fordom 8v-s volt nagyon durva hydrotőke hanggal, és mikor meg tuningoltam az olajnyomás szelepet teljesen elhallgatott az összes tőke, olyan hangja lett mint egy full új autónak, de egyébként pont az illesztések és a kopások miatt már egy 200 000-es autónál utána kell kicsit állítani a nyomást is, én nagy valószínűséggel mindenképpen megemelem ha az a baja ha nem mert az nem árt neki, de ha tudok kölcsön kérni egy órát fél óra erejéig természetesen megnézem. Nem néztem még de kint az olajszűrő mellett volt a Fordnál a blokk oldalában egy 5-ős inbuszkulcsal szerelhető szelep amiben egy kis dugattyú és rugó volt ez vezérelte a nyomást, itt a mi esetünkben nincs ilyen? tuti biztosan lekell szedni a kartert?

szerintem tok feleslegesen mérsz olajnyomast ...

a gond nem avval van hogy nem lessz meg az olajnyomas hanem avval hogy nem marad meg ....

minden bizonnyal a fötengelynél vagy a hajtokarnal szökik el ... és közre jatszik az olajpumpa kopása is ... ennyiév utan ez már természetes ...

megemeled az olajnyomas és ?? ettöl nem fog hamarabb felálni az olajnyomas tessék kicserélni az olajpumpa belsejét a szelepet és a csapágyakat .. ha ez mind meg van nem lessz gondod ..

az pedig hogy a szelepnél el kezded a rugot ki hézagolni és ugy olajnyomast emelni csak bátran hatha megszorul a szelep és ledobja az olajszüröt ....

Link to comment
Megosztás:

Lecseréltem az olajt, GTX Magnatec 10w40 került bele, de viszont hidegen még mindig legalább 5-6 másodperc múlva alszik el a lámpa :rolleyes:

Valaki meg tudná mondani hogy hol van az olajnyomás szabályzó szelep?

a szelep pedig a elöre fele alló csavar az olajpumpában

Link to comment
Megosztás:

szerintem tok feleslegesen mérsz olajnyomast ...

a gond nem avval van hogy nem lessz meg az olajnyomas hanem avval hogy nem marad meg ....

minden bizonnyal a fötengelynél vagy a hajtokarnal szökik el ... és közre jatszik az olajpumpa kopása is ... ennyiév utan ez már természetes ...

megemeled az olajnyomas és ?? ettöl nem fog hamarabb felálni az olajnyomas tessék kicserélni az olajpumpa belsejét a szelepet és a csapágyakat .. ha ez mind meg van nem lessz gondod ..

az pedig hogy a szelepnél el kezded a rugot ki hézagolni és ugy olajnyomast emelni csak bátran hatha megszorul a szelep és ledobja az olajszüröt ....

Nem is akarok olajnyomást mérni azért is írtam, hogy nem veszek órát meg hasonlókat, a többit viszont meg fogadom, köszi a tanácsot. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.