Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

GSI Rulez...Chat...Jáccótér....:)


hemi

Recommended Posts

Ennyi lenne csak?mármint ez a pár dolog elég lenne elvileg ahhoz hogy xe legyen?

bár elnézgettem az alaktrészeket hm egy hengerfej 35 e körül van

a dugó az olyan 5 körül/db

elektronika meg 20 e

és még rizikósabb is?

esteleg csinált már valaki ilyet ?úgy nem mernék belefogni, hogy senki

nem csinált még ilyet ,mert úgy tényleg rizikós :huh:

de ez jóötletnek tűnik ha valakinél bevált már! :unsure:

Szerintem még itt senki nem csinálta, de tuti, hogy megoldható. A blokk, a föltengely és a hajtókarok ugyanolyanok. a HF passzol a blokkra, csak a vezérlését kellene megnézni, hogy lehet összehozni. Kellenek dugók, szívósor kábelköteggel és vezérlövel, valamint egy leömlö. Most hirtenen ennyi ugrott be.

Link to comment
Megosztás:

Most olvastam, hogy a C20XE motoroknak 37%-os a hatásfoka, ami nagyon jónak számított akkoriban.

Nem tudom, hogy ez a modern motoroknál hogy néz ki.

akkor ez tényleg zsír lehetett, mert én anno vagy 10 éve (vagy mér régebben) valami olyasmit olvastam ,hogy a benzinesek hatásfoka 30%, a dízelé 48-50% körül van (volt)

Link to comment
Megosztás:

Oh :huh:

Ha azt nézzük ,hogy mennyire jó bütykölni a kocsit és milyen jó érzés lehet

amikor elöször beindul a barkács után akkor még ez jó megoldásnak is tünhet :unsure:

Viszont akkor érdemes venni egy komplett mocit aztán abból kiszedni a cuccookat ,úgy olcsóbb is talán és

a papirok sem érdekesek.

Meg én lennék az első aki ilyet végig szenved :lol: !!!

Link to comment
Megosztás:

nézegettem Laci4 videóit és van az a link ahol betéved egy seat...meg egy fehér e21...

A seat 1.9 td 200le 400nm nyomaték

Az e21 3,5 benzin 220le 315nm nyomaték

ismerem mindkét srácot. :unsure:

itt a video

Sirály! Akkor legalább már tudjuk miről van,volt szó.. kár hogy szegény Lanti fogta ki a seatot.. Bár az ellen lehet nekem se lett volna esélyem.. nem tom Coupe hogy jött ki belőle...?

Link to comment
Megosztás:

Sirály! Akkor legalább már tudjuk miről van,volt szó.. kár hogy szegény Lanti fogta ki a seatot.. Bár az ellen lehet nekem se lett volna esélyem.. nem tom Coupe hogy jött ki belőle...?

Az a seat nagyon komolyat lép.Esélyünk se lenne ellene.

Szerintem a helyszínelő rendőr a balesetnél sose fogja megnézni az alváz vagy motorszámot.Van elég dolguk azon kivül is.Gabi azért ezeket az átalakítos dolgokat kicsit komolyan veszed.Egy pár autóba már belekerült XE helyet LET és nem volt az több százezer forint.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a helyszínelő rendőr a balesetnél sose fogja megnézni az alváz vagy motorszámot.Van elég dolguk azon kivül is.Gabi azért ezeket az átalakítos dolgokat kicsit komolyan veszed.Egy pár autóba már belekerült XE helyet LET és nem volt az több százezer forint.

Szerintem meg mások veszik túl lazán... Amiket mondtam, azok ugye inkább elméleti síkon állják

meg a helyüket. Tehát azt mondtam, ahogy a rendőrnek szabályos lenne eljárnia. De ugye mint

tudjuk, náluk is van lazaság. Viszont azt is említettem nemrég, hogy a közeljövőben pont ezen

terveznek változtatni, kicsit rágyúrnak a szabálytalanul átépített autókra. Igaz ez jórészt valószínű

a kpm-es ellenőrzéseken fog megmutatkozni.

Ami tény: én nem járnék szabálytalan motorcserével épített autóval, mert tudom hogy megüthetem keményen

a bokám, és ahogy a szerencsém ismerem, meg is ütném. :unsure:

És az is tény, hogy akinek XE lett átépítve LET-re, annak vagy sokba került a legalizálása (ahogy írtam is),

vagy nincsenek róla szabályos papríjai. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ami szívás az átépített autókkal, hogy ott ülsz egy nem legális cuccban. Valami miatt kiderül, akárcsak egy rendőr mégiscsak megnézi, és pl egy baleset után kapsz 3 év letöltendőt :unsure:, mert valami hülye bíró kihozza, hogy azzal, hogy erősebb motorod volt mint a gyári, nem volt biztonságos közlekedésre alkalmas állapotban az autód, amivel hozzájárultál a baleset létrejöttéhez.

Ennek még van 1000 verziója.

Ezért nem tenném.

Link to comment
Megosztás:

Igazából azon godolkodtam,hogy ha jól tudom akkor hamarosan bevezetik a

lóerő szerinti kötelezőt :huh:

ez esetben pedig félő hogy szigoritják az ellenőrzésesket ,lehet a rendőrők is rászállnak a

motorszámra :unsure: nem?

de még mindig nem tudom mit csináljak :lol:

annyi érv és ellenérv volt, hogy most aztán tényleg megkavarodtam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom.....Anyósom okozott egy kisebb balesetet a városban.A rendőr kijött megszondáztatta őket megnézte a papírokat,és utána a forgalmat írányította,mert akkora lett a káosz.A helyszínelőnek meg annyi papírmunkája,és helyszínelős problémája van hogy annak meg azért nincs ideje megnézni.Hozzá se nyúltak az autókhoz.

A Csokinak mikor elvették a forgalmiját a kpm-esek a motort meg se nézték,mert az igazi bukta ott lett volna.Azért vették el a forgalmiját mert nem volt fent a rendszám,meg össze volt törve a tükör.Ja meg nem váltóméretes gumi volt fent rajta.

A papír meg biztos szabályos mert benne van a forgalmiban.Nem szám van csak a motor kód....

Link to comment
Megosztás:

Ami szívás az átépített autókkal, hogy ott ülsz egy nem legális cuccban. Valami miatt kiderül, akárcsak egy rendőr mégiscsak megnézi, és pl egy baleset után kapsz 3 év letöltendőt :unsure:, mert valami hülye bíró kihozza, hogy azzal, hogy erősebb motorod volt mint a gyári, nem volt biztonságos közlekedésre alkalmas állapotban az autód, amivel hozzájárultál a baleset létrejöttéhez.

Ennek még van 1000 verziója.

Ezért nem tenném.

Lehet hogy motor csere miatt esetleg előfordulhat ilyesmi,de azt ne akarjátok már bemagyarázni hogy a nagy felni vagy az ültetés,üléscsere miatt ilyen szigoruan járnának el......

Link to comment
Megosztás:

Igazából azon godolkodtam,hogy ha jól tudom akkor hamarosan bevezetik a

lóerő szerinti kötelezőt :huh:

ez esetben pedig félő hogy szigoritják az ellenőrzésesket ,lehet a rendőrők is rászállnak a

motorszámra :unsure: nem?

Ezt a lóerő szerinti kötelezőt még nem hallottam, de a hivatalos szervek felől már

több úton is érkezett hozzám infó, hogy rá fognak menni az átépített autókra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.