Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sziasztok! Valakinek van kapcsolási rajza, hogy a rádióhoz menő csatlakozón melyik kábel micsoda? A 95%-át tudom, de jobb lenne, ha az összes menne. Barbár előzőt tulaj úgy oldotta meg a fejegység cserét, hogy levágta a gyári csatit, és csokival! kötötte össze a fejegység kábeleit az autó kábelkötegével. Ha tudnám, hogy melyik láb mit csinál, könnyebb lenne kiindulni belőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valakinek van kapcsolási rajza, hogy a rádióhoz menő csatlakozón melyik kábel micsoda? A 95%-át tudom, de jobb lenne, ha az összes menne. Barbár előzőt tulaj úgy oldotta meg a fejegység cserét, hogy levágta a gyári csatit, és csokival! kötötte össze a fejegység kábeleit az autó kábelkötegével. Ha tudnám, hogy melyik láb mit csinál, könnyebb lenne kiindulni belőle.

http://www.tehnomagazin.com/Auto-radio-car-connector/PHILIPS-Car-Radio-Wiring-Connector.htm

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, ez tökéletes lesz!

Azt még nem tudjátok, hogy a TEL-MUTE szálon, ami lényegében lényegtelen lenne, az mit csinál? Úgy értem, hogy alapból az a vezeték letestel, vagy fejegységen gombnyomásra testel le, vagy fejegységre gombnyomásra lesz rajta feszültség és alapból 0 feszültés van rajta?

Módosítva : Marce
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, ez tökéletes lesz!

Azt még nem tudjátok, hogy a TEL-MUTE szálon, ami lényegében lényegtelen lenne, az mit csinál? Úgy értem, hogy alapból az a vezeték letestel, vagy fejegységen gombnyomásra testel le, vagy fejegységre gombnyomásra lesz rajta feszültség és alapból 0 feszültés van rajta?

Ha van kihangosítód annak a Mute szála ad ezen keresztül testet a fejegységnek, így némít híváskor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy akkumulátor cserém volt az Astra G-be. A gyári Blaupunkt Car 300 kazettás magnó viszont kódot kér de én nem találom sehol.

Melyik papírjában van leírva a kód?. A rádió használatijába nem találtam, se az autó használtai utasításban sem,

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

üdv

Nándi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy akkumulátor cserém volt az Astra G-be. A gyári Blaupunkt Car 300 kazettás magnó viszont kódot kér de én nem találom sehol.

Melyik papírjában van leírva a kód?. A rádió használatijába nem találtam, se az autó használtai utasításban sem,

Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

üdv

Nándi

A CarPass kartyan van a kod! Bankkartya meret.

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tudja oldani, hogy a kijelző újra "nézze" a rádiót?
Az előző tulaj kettévágta a gyári csatit, és belerakott egy régi Pioneer fejet. Na, nekem van itthon CAR-300-as és 400-asom is. Szereztem egy gyári csatlakozót bontottan, össze is forrasztottam színt színnel (illetve maradt 2,erre később kitérek), viszont a rádiót nem látja a kijelző. Szól minden, működik, viszont nem kommunikál a kijelzővel. Tehát ez attól lehet, hogy valami diagnosztikai progival letanították az autót róla, mint az olyan Astráknál, amik a szalonból sem gyári rádióval jöttek ki? (Pl Classicok)

Másik: Gyári kábelkötegen van két darab piros-kék szál. Egyik a sebességjeladótól jön, ez hangosítja ugye fel a rádiót nagy sebességnél (már amelyik tudja), a másik a kormány multigomboké. Ezeket kapcsolási rajzból tudom. VISZONT! Honnan tudjam, hogy melyik-melyik? Multigombom nincs, viszont a sebességfüggő hangerő jó lenne, ha működne. Esetleg valakinek ötlet, hogy hogy jöjjek rá, hogy a kettő közül melyik a sebességé, és melyik a gomboké?

Módosítva : Marce
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
gyurigyerek, on 19 May 2015 - 8:54 PM, said:

Sziasztok! Érdeklődnék hogy a hátsó ajtókban (caraván) mekkora hangszórók vannak és mekkora a bépítési mélysége. Nincs kedvem leszedni külön ezért a kárpitot. ;) Illetve mennyit javul a hangzás ha mély-középre cserélem és az kilincs mellé teszek csipogót?

Szia! 13 centisek vannak hátul. A mélységet nem tudom, kiemelő keretben vannak gyárilag is, ami egyben van a hangszóróval.

Pénzkidobás foglalkozni vele, személyes tapasztalat. A komoly hifisek mind azt mondják, hátra csak mélyládát érdemes rakni.

Én azért is vettem hátra is egy JBL szettet, hallgattam is egy darabig. Elöl ülve semmivel sem jobb mint a gyári, a csipogókat a támlák takarják, magas azért nincs, mély meg azért, mert a 13-as hangszóró azt nem tud. Úgyhogy már rég leállítottam őket, így sokal jobb a zene. Nem tudom milyen hifid van, de a hátsó hangszórók helyett biztos tudsz más, hasznosabb dolgot venni hozzá.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két hetes friss Astra tulaj vagyok.

Nem volt még időm lebontani az ajtókárpitokat és egyszerűbbnek találtam itt megkérdezni a hangszóró paramétereket.

Nekem 2003-as Caravanom van és gyári hifi-s (2 csipogó+4 hangszóró).

Ha jól olvastam a fenti bejegyzést hátul 13 cm-es hangszórók vannak, ami nekem tökéletes mert van két db JBL 13-asom elfekvőben.

Elől mekkora a gyári méret? Sajnos a bal első hangszóróm recseg, úgyhogy cserélnem kell azokat is.

Kell vennem beépítő kereteket a hangszórókhoz?

Link to comment
Megosztás:

Doddy, on 20 May 2015 - 09:53 AM, said:

Sziasztok!

Két hetes friss Astra tulaj vagyok.

Nem volt még időm lebontani az ajtókárpitokat és egyszerűbbnek találtam itt megkérdezni a hangszóró paramétereket.

Nekem 2003-as Caravanom van és gyári hifi-s (2 csipogó+4 hangszóró).

Ha jól olvastam a fenti bejegyzést hátul 13 cm-es hangszórók vannak, ami nekem tökéletes mert van két db JBL 13-asom elfekvőben.

Elől mekkora a gyári méret? Sajnos a bal első hangszóróm recseg, úgyhogy cserélnem kell azokat is.

Kell vennem beépítő kereteket a hangszórókhoz?

Üdv! Elöl 16-centis van, egész pontosan 165mm. Kell hozzá beépítő keret, mivel a hátsóhoz hasonlóan a gyári hangszóróról nem lehet levenni. http://www.autohifibolt.net/index.php?route=product/product&path=97_118&product_id=1251

Link to comment
Megosztás:

Szia! 13 centisek vannak hátul. A mélységet nem tudom, kiemelő keretben vannak gyárilag is, ami egyben van a hangszóróval.

Pénzkidobás foglalkozni vele, személyes tapasztalat. A komoly hifisek mind azt mondják, hátra csak mélyládát érdemes rakni.

Én azért is vettem hátra is egy JBL szettet, hallgattam is egy darabig. Elöl ülve semmivel sem jobb mint a gyári, a csipogókat a támlák takarják, magas azért nincs, mély meg azért, mert a 13-as hangszóró azt nem tud. Úgyhogy már rég leállítottam őket, így sokal jobb a zene. Nem tudom milyen hifid van, de a hátsó hangszórók helyett biztos tudsz más, hasznosabb dolgot venni hozzá.

Köszi a korrekt választ. A mély láda sajnos nálam felejtős mivel sokat cuccolok vele és többet lenne kivéve mint a helyén. Ezért gondoltam valamivel szélesebb hangsávú hangszórókra hátra jobban mozgatnák a levegőt mint a gyáriak. Az első hangszórók teljesen megfelelnek nekem csak ha hátul is lenne kicsit dögösebb mély az segítene kicsit a dolgon . Gondoltam én laikus.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a korrekt választ. A mély láda sajnos nálam felejtős mivel sokat cuccolok vele és többet lenne kivéve mint a helyén. Ezért gondoltam valamivel szélesebb hangsávú hangszórókra hátra jobban mozgatnák a levegőt mint a gyáriak. Az első hangszórók teljesen megfelelnek nekem csak ha hátul is lenne kicsit dögösebb mély az segítene kicsit a dolgon . Gondoltam én laikus.

Nos, én beraktam hátra is egy mély-közép és egy csipogó párost a gyári helyre.

Szerintem jó, hogy a hátul utazók is hallják a zenét és nem kell üvöltetni nekem, hogy hátul is

élvezhető legyen a muzsika.

Ha nem utazik senki a hátsó fertályon, akkor fader-t előre állítom 2 egységgel és ennyi.

Az én véleményem, hogy jobb ez így, bár a vélemények erről megoszlanak.

Hangszóróból jó választás lehet a JBL én Pioneer-t használok mindenhol ugyan az a széria.

És nekem van hátul egy 25centis mélyláda, Sal wrc 10 és egy Blaupunkt 2 csatornás erősítő.

A döntés a tiéd :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a korrekt választ. A mély láda sajnos nálam felejtős mivel sokat cuccolok vele és többet lenne kivéve mint a helyén. Ezért gondoltam valamivel szélesebb hangsávú hangszórókra hátra jobban mozgatnák a levegőt mint a gyáriak. Az első hangszórók teljesen megfelelnek nekem csak ha hátul is lenne kicsit dögösebb mély az segítene kicsit a dolgon . Gondoltam én laikus.

Persze ha nem akarsz ládát, akkor érdemes használni a hátsó hangszórókat, de mélyet ne várj tőlük. Egy akármilyen kis 20 centis ládikó is több mélyet tud, még lapos, helytakarékos változatban is.
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a kielégítő válaszokat!

Nálam is az a helyzet, hogy sajna mélyet nem tudok berakni hátra, mert sokat használom az ülés lehajtást és állandóan fullon van a csomitartó.

Szóval maradok a JBL-Pioneer párosnál. Hátul nekem csak 2db 13cm-es gyári hangszóró van. Hozzá tudok kötni még 2db csipogót? Gondolom megoldható.

Köszi! (:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a kielégítő válaszokat!

Nálam is az a helyzet, hogy sajna mélyet nem tudok berakni hátra, mert sokat használom az ülés lehajtást és állandóan fullon van a csomitartó.

Szóval maradok a JBL-Pioneer párosnál. Hátul nekem csak 2db 13cm-es gyári hangszóró van. Hozzá tudok kötni még 2db csipogót? Gondolom megoldható.

Köszi! (:

hozzá tudsz tenni, csak legyen egy hangváltó is hozzá.

nekem pl. egy kondenzátor? vagy mi a hangváltó, bele integrálva a vezetékbe ami a csipogóhoz megy

az alsó 2 utas hangszórótól.

szerk.

a gyári csipogóban integrálva van a hangváltó is!

Módosítva : wakond
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gondolom, hogyha nincs csipogó beépítve gyárilag, akkor ne keressem a hangváltót...

(sajnos nekem nincs benne hátul csipogó, csak a helye van kialakítva)

Ne keresd.A csipogó még az Elegance felszereltségben sem volt hátul,de a vezeték el volt húzva odáig,az alacsonyabb felszereltségekben még az sem :smartass:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.