Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Igen, hát persze!!! :P Nagyon örülnék neki... Szívesen veszek bármilyen szerelési cikket! Ide küldhettek emailben: telo.opel@gmail.com . Ha kérhetem írjatok azért egy pü-t is, ha küldtetek mailt.

Tök jó... nekem eddig csak off autóim voltak, a Van az első Opelem, de ha kész lesz a hifi szívesen megmutatnám - majd dokumentálom a teljes beépítés folyamatát fotókkal együtt és lehetne egy kerek cikket csinálni belőle... :) Vigyázz Telo, mi elborult hifisták feltöltjük az oldalt pillanatok alatt! :) :( ;)

Link to comment
Megosztás:

Tök jó... nekem eddig csak off autóim voltak, a Van az első Opelem, de ha kész lesz a hifi szívesen megmutatnám - majd dokumentálom a teljes beépítés folyamatát fotókkal együtt és lehetne egy kerek cikket csinálni belőle... :) Vigyázz Telo, mi elborult hifisták feltöltjük az oldalt pillanatok alatt! :( ;) :P

Örülök neki, akkor várom tőled is a hifi-s anyagot! :D

Ti elborult hifisták, ti....!!! Majd adok én nektek! :) Na de ne offoljunk itt.... :P

Link to comment
Megosztás:

Tök jó... nekem eddig csak off autóim voltak, a Van az első Opelem, de ha kész lesz a hifi szívesen megmutatnám - majd dokumentálom a teljes beépítés folyamatát fotókkal együtt és lehetne egy kerek cikket csinálni belőle... :) Vigyázz Telo, mi elborult hifisták feltöltjük az oldalt pillanatok alatt! :) :( ;)

Nekem már kész a mostani beépítés, de egy "elborult hifistának" sose jó ahogy van! Tehát Nekem se ez a végleges :P Erről a projektről írhatok pár gondolatot+képeket, de a következőt Én is lépésről-lépésre akarom dokumentálni :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem már kész a mostani beépítés, de egy "elborult hifistának" sose jó ahogy van! Tehát Nekem se ez a végleges :) Erről a projektről írhatok pár gondolatot+képeket, de a következőt Én is lépésről-lépésre akarom dokumentálni ;)

Annál is inkább, mert amit eddig láttam (F+G) nagyon szép beépítéseket csináltál. Persze ez ízlés kérdése, de én nem nagyon bírom a csicsát, a neont (á la coolaverda), meg a decibelhajhász wattparádét (á la dBDrag) inkább a diszkrét old-skool, hangzásra kihegyezett beépítések jönnek be.

De srácok, nem vagyunk itt kicsit off-ban? Ez már rég nem "gyári" hifi... :) javaslom folytassuk a Tuning/Autóhifi rovatban... :(

Link to comment
Megosztás:

Én viszont tegnap elhoztam az új fejegységet, így már valami szól a kocsiban. Persze még csak a kábelek vannak összekötve, rögzítve nincsen. :)

Meglepően jó hangja van a gyári beépített hangszóróknak.. 16os van benne? Azért a magas hiányzik.. Szóval azt hiszem nemsokára majd beleugrik valami elsőszett is. Vagy lehet kényelmesebb lenne egy pár magas felülre, aztán kész? :)

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Én viszont tegnap elhoztam az új fejegységet, így már valami szól a kocsiban. Persze még csak a kábelek vannak összekötve, rögzítve nincsen. :(

Meglepően jó hangja van a gyári beépített hangszóróknak.. 16os van benne? Azért a magas hiányzik.. Szóval azt hiszem nemsokára majd beleugrik valami elsőszett is. Vagy lehet kényelmesebb lenne egy pár magas felülre, aztán kész? :)

Tomka

Jobban jársz, ha komplett szettet veszel, mert ott a magas/mély pár meg a keresztváltó összeillenek. (jobb esetben :) )

Link to comment
Megosztás:

Én viszont tegnap elhoztam az új fejegységet, így már valami szól a kocsiban. Persze még csak a kábelek vannak összekötve, rögzítve nincsen. :)

Meglepően jó hangja van a gyári beépített hangszóróknak.. 16os van benne? Azért a magas hiányzik.. Szóval azt hiszem nemsokára majd beleugrik valami elsőszett is. Vagy lehet kényelmesebb lenne egy pár magas felülre, aztán kész? :)

Tomka

Csak annyit mondok mikor én kiszedtem a gyári hangszórót, meglepett annak "gagyisága"!!!

Link to comment
Megosztás:

Miért mondod?

Tökéletes müanyag formába öntött papírmembrános "mittudoménmi" :) :) :(

Bocs! Erre mondják, hogy izlések és pofonok. Egyébként nincs is membránja, az egész egybefüggő

papír, a "membrán" körűl papir peremmel. /Értem a viccet/

Link to comment
Megosztás:

Kukkantsatok csak ide, itt van pruto leírása:

http://g-astra.opelclub.hu/index.php?optio...&id=17&Itemid=8

Remélem nem rontottam el semmit... Pruto, jelezz vissza, ha találsz vmi hibát...

Jó lett...

Már én is dolgozom a beépítésemen - a hétvégén kicsit tudtam haladni. Mindent fotózok, aztán azt hiszem, csinálok majd egy blog szerű oldalt, ahol folyamatosan fent lesz az aktuális állapot... :) hát, még legalább két hónap meló lesz... Remélem a végén majd ki lehet ollózni egy hasonló cikket belőle. :)

Link to comment
Megosztás:

HELP!

A gyári VDO-s magnót nem tudom kiszedni! A középkonzol kiszedésénél hozzászólásoknál 4 csavarról olvastam. Én a rádió alatt benyúlva hátul találtam 2őt de hol a másik 2?

Illetve a másik gondom, hogy a magnóhoz való gyári kiemelővillával sem tudom kihúzni a magnót. A magnót és a kozépkonzolt is ki akarom szedni, de már 2 napja darabokban van az autóm belseje. SEGÍTSETEK!

Link to comment
Megosztás:

HELP!

A gyári VDO-s magnót nem tudom kiszedni! A középkonzol kiszedésénél hozzászólásoknál 4 csavarról olvastam. Én a rádió alatt benyúlva hátul találtam 2őt de hol a másik 2?

Illetve a másik gondom, hogy a magnóhoz való gyári kiemelővillával sem tudom kihúzni a magnót. A magnót és a kozépkonzolt is ki akarom szedni, de már 2 napja darabokban van az autóm belseje. SEGÍTSETEK!

Mi is kiszedtünk a múltkor 1 gyári rádiót és szintén nem akart megmozdulni. nem volt kiszedővillám ezért drótból kreáltam 1et. beakadtak de az istenért nem akart kijönni. bal alsó akadt ki 1edül, kénytelen voltam müszeréscsavarhúzóval óvatosan feszegetni. És akkor ment de oda kell figyelni mert könnyen lepattog a festék a konzolról ha az szürke színű. Sokat nem tudtam segíteni ezzel csak gond. leírom h én is szívtam már vele

Link to comment
Megosztás:

Mi is kiszedtünk a múltkor 1 gyári rádiót és szintén nem akart megmozdulni. nem volt kiszedővillám ezért drótból kreáltam 1et. beakadtak de az istenért nem akart kijönni. bal alsó akadt ki 1edül, kénytelen voltam müszeréscsavarhúzóval óvatosan feszegetni. És akkor ment de oda kell figyelni mert könnyen lepattog a festék a konzolról ha az szürke színű. Sokat nem tudtam segíteni ezzel csak gond. leírom h én is szívtam már vele

Azért köszönöm. A fabetétes konzol miatt nem akarom nagyon berhelni...

Link to comment
Megosztás:

HELP!

A gyári VDO-s magnót nem tudom kiszedni! A középkonzol kiszedésénél hozzászólásoknál 4 csavarról olvastam. Én a rádió alatt benyúlva hátul találtam 2őt de hol a másik 2?

Illetve a másik gondom, hogy a magnóhoz való gyári kiemelővillával sem tudom kihúzni a magnót. A magnót és a kozépkonzolt is ki akarom szedni, de már 2 napja darabokban van az autóm belseje. SEGÍTSETEK!

Hali

Az a 4 csavar az előlap négy sarkában lévő pici imbuszcsavar, ha ezek kijöttek ezekbe a lukakba kell bedugni a kiszedő villát vagy 4 db szöget. Kb 6 cm mélyre és az kioldja a magnó rögzítését . egyszerre kell bedugni a 4 lukba,majd övatosan a kazettanyíláson benyúlva ide oda mozgatva kijön.

ha ráérzel egyszerűnek fog tünni ,csak elsőre nehéz....

Fontos a 4 db bedugott eszköz vastagsága, ha tul vékony akkor nem oldja ki,legjobb a legvastagabb ami befér ....

Hátulról nem tudod kivenni,mert a rádió keret rögzítő csavarja (1 db) a rádió kihúzása után válik hozzáférhetővé.

Sok sikert!

Üdv Laci

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

--- nem gyári HIFI, de HIFI! ;) ---

Szóval ma sikeresen behúztam a gépbe a kábeleket! :) (az erősítőhöz és a mélyládához a csomitartóba. 1 pár RCA + 1 szál táp)

Elég körülményesnek tűnt először a dolog, de végül egészen egyszerű lett! Nem is kellett nagyon bontani.

Két kedves coupe-s barátom tapasztalatait ismerve (Uhuhu+Agressor), egészen könnyen becsúsztak a kábelek! :P

A B oszloptól hátra nem is kellett bontani (sőt az oszlopnál sem). A küszöböt felemeltem és ott a kábelcsatornába sikerült betolni a tápot bal oldalon. Az RCA-t pedig jobb oldalon egy kemény drótra szig-szallagozva betoltam a kábelcsatornán át.

Szóval ez így jó! :)

Holnap még beszerelem az erősítőt, a ládát és bekötöm a fejegységbe a cuccot.

Szóval elvileg holnap már szól a "zene" (sajna elég hurka... :( de legalább szól! :D)

Link to comment
Megosztás:

Hát igen... Agressor telefonja kommunikáció közben lemerült, a Ákos meg fel sem vette... :) Azért csak sikerült megoldani.

A korábbi beszélgetések segítettek..., s próbáltam kreatív lenni! :)

Szóval ezért kerestelek mindkettőtöket. :(

Amit segítettetek, azt köszönöm! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.