Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Nálam is ez a helyzet, mégpedig azért, mert nincs külön csipogóm az ajtóban...

roletti: nekem kimondottan tetszik a hangzás, ha hátul - az ajtókban - is van hagszóró :) Gusztus dolga :)

Neked tetszik és ez a lényeg, hiszen Te hallgatod...

Ezért mondják, hogy ez a műfaj erősen szubjektív.... :D

Csak javaslat: ha van rá alkalmad hallgass meg egy kicsit minőségi installokat is, olyat ahol csak az első szett muzsikál egy kis mélytartománnyal külön megtámogatva.

Biztos ráérzel mit is akart mondani Hic kollega..... :)

Link to comment
Megosztás:

még egy kérdésem volna: szeretnék a hátsó ajtóba is hangszórót, meg az elsőbe magasat. Mit ajánlotok és mekkore átmérős kell? (magasból, mert az alsókat tudom. 13cm a hátsó)

Kiemelő keret kell, vagy van benne, és vezetékelve van-e?)

Ez engem is érdekelne :)

Hangszoróhely megvan, az tuti, oda Én is raknék valamit :)

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekelne :)

Hangszoróhely megvan, az tuti, oda Én is raknék valamit :)

28 mm azt hiszem előre is hátra is sok szettben ezt irják az opelekre magasnak

Egyébként azért volt szar hátul a hangzás mert nem volt magas így hát vettem hátra egy PIO 16,5 komponens szettet és kegyetlen jó lett már amit egy gyári fej elő tud adni (Philips CAR 400)!

Link to comment
Megosztás:

28 mm azt hiszem előre is hátra is sok szettben ezt irják az opelekre magasnak

Egyébként azért volt szar hátul a hangzás mert nem volt magas így hát vettem hátra egy PIO 16,5 komponens szettet és kegyetlen jó lett már amit egy gyári fej elő tud adni (Philips CAR 400)!

Pontosan melyik szettet vetted hátra? Nekem sincs hátul magas ami egy kicsit fura . gondolkoztam sokat fejegység cserén de olyan jó a kormányról vezérelhetőség, meg a kijelző. Marad a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Helló

Valaki tudj hogy a Philips CAR 400-ashoz lehet e cd-tárat csatolni ha lehet akkor milyet. Nekem van egy Philips Rc026-os jelzésü táram de annak nem olyan az iso csatlakozója. Aki tud segítsen valami megoldást találni. Előre is köszi

szvsz CAR-hoz nem lehet csak CCR-hez.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan melyik szettet vetted hátra? Nekem sincs hátul magas ami egy kicsit fura . gondolkoztam sokat fejegység cserén de olyan jó a kormányról vezérelhetőség, meg a kijelző. Marad a gyári.

Én Pioneer TS-A171C szettet vettem de ennek a magasa 30mm-es jó áron van ennek a kisebb testvére olyan 11000 ft 3 év garival Azt hiszem Pio TS-1785

Link to comment
Megosztás:

Üdv. :)

Én mint laikus kérdezem: lemerült az akksim, ki lett cserélve, de a HIFI ugye nem működik, mert be kell írnom a kódot valahogy. De hogy? Azzal a 10 kis érintkezővel kell vmit buherálni (ami az előlap alatt van)? (2001-es Astra G Comfort)

Szervíz?

Nagyon köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

az előlapot hagyd rajta, azon kell csinálni.

Valahogy előhivod a beirós részét, (nah ezt nem tudom....talán mindkét gomb nyomva tart, majd gyújtás)

Majd az 1-6 lévő számokkal beirod.....

Mindegyik szám a "kódban" lévő hely egyike és addig nyomogatod pl az 1-est, mig az ki nem írja a megfelelő számot, aztán mész tovább. (remélem érthető)

Ha jol tudom 5-ször próbálkozhatsz.

mindjárt jön valaki és ki segít.

de persze egy szervízes is szivesen megcsinálja, ha nem akarsz (mersz) "belenyúlni".

Link to comment
Megosztás:

Üdv. :)

Én mint laikus kérdezem: lemerült az akksim, ki lett cserélve, de a HIFI ugye nem működik, mert be kell írnom a kódot valahogy. De hogy? Azzal a 10 kis érintkezővel kell vmit buherálni (ami az előlap alatt van)? (2001-es Astra G Comfort)

Szervíz?

Nagyon köszönöm.

Olvass vissza,vagy keress rá, több helyen többször írtak már erről, még rádió haszn. utasítás is van belinkelve.

Szólóban, ha nem értel hozzá ne nagyon kísérletezz, mert 10 sikertelen próba után OFF a rádiónak forever..... :D

Link to comment
Megosztás:

És még ami érdekelne, hogy Astra Classic II-be elöl a tükrökhöz pontosan milyen hangszórót lehet beszerelni? Annyit tudok hogy magashangszóró, de milyen méretű megy oda? Vagy másra is odakell figyelni? Mert szalonban 10 ezer a 2 hangszóró és azt sokallom így vennék inkább boltban de nemtudom pontosan milyen kell.

Légyszi segítsetek ebben.

Link to comment
Megosztás:

És még ami érdekelne, hogy Astra Classic II-be elöl a tükrökhöz pontosan milyen hangszórót lehet beszerelni? Annyit tudok hogy magashangszóró, de milyen méretű megy oda? Vagy másra is odakell figyelni? Mert szalonban 10 ezer a 2 hangszóró és azt sokallom így vennék inkább boltban de nemtudom pontosan milyen kell.

Légyszi segítsetek ebben.

Miért akarod lecserélni a magasakat?

Az még önmagában kevés, ha igazán jó hangzást akarsz cserélni kell a mélyközepeket is!

Mélyközép+hangváltó+magassugárzó = komponens szett, így érdemes megvenni és kicserélni, nagyságrenddel jobban fog szólni mint a gyári :)

Első ajtóba a mélyközép 165mm, a tükörháromszögben a magas 25-28mm közt befér.

Ha nem akarsz külön dolgozni a hangváltó elhelyezésével (néha nagy tud lenni...), léteznek olyan szettek, ahol a hangváltó a vezetékhez integrált kondenzátor, lényegében semmi helyet nem foglal.

A mélyközép sugárzókhoz kell egy ún. kiemelő gyűrű a hangszóró mögé, ami kellően eltartja a mágnest az ablaktól, így nem fog beleérni a letekerésnél.

Jó munkát hozzá.... :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem akarom lecserélni a magasakat, mivel nincs is beépítve gyárilag, hanem csak az első ajtókban van 2 hangszóró. Épp ezért gondoltam, hogy valamivel csak jobb lehet ha oda beteszek 2 csopogót, oda legalább bevan vezetékelve.

Itt van kompletten, de csak 1 db és mindjárt lejár!

http://www.vatera.hu/opel_astra_tukorharom...l_55562239.html

Link to comment
Megosztás:

Ezekszerint nem mindegy akkor? Mert ránézésre kb ugyan úgy néz ki mindkettő. Amúgy csak simán beteszik a csipogót meg rádugják a kábelt és működni fog? Vagy a rádiót is kikell szedni és arra is rá kell dugni valamit (Jelenleg egy gyári CAR300-as rádió van a kocsiban)?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.