Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Köszi Szépen a válaszokat.

Maradok a kiemelő keret nélküli méretnél, mert a rácsot jól lekrómoztam és túl szép hogy kidobjm belőle B)

tükörháromszögbe meg 2 csipogó azt jónapot. Minőség nem izgat, tucc-tücc zenét hallgatok, és a 15év diszkózás eléggé megviselte már a hallásomat, szóval ezek föl sem fognak tűnni ;)

Kösz az érzékenységi tippet, jó ha ezt is tudom. Már csak annyi lenne, hogy keressek szettet.

A kiemelő keret a kárpit mögött marad - viszont anélkül elég nehéz beépíteni a hangszórót, mivel gyárilag 3 felfogatási pont van, a hangszóróhoz meg jó esetben négy kell, és persze nem lehet összehozni a "csak három csavarral rögzítem" figurát. Szóval keret kell, az biztos. Nem egy nagy pénz, 1-2 eFt....

Link to comment
Megosztás:

A kiemelő keret a kárpit mögött marad - viszont anélkül elég nehéz beépíteni a hangszórót, mivel gyárilag 3 felfogatási pont van, a hangszóróhoz meg jó esetben négy kell, és persze nem lehet összehozni a "csak három csavarral rögzítem" figurát. Szóval keret kell, az biztos. Nem egy nagy pénz, 1-2 eFt....

ok thx nem is az anyagi ráfordítás miatt fázok töle, hanem a gyári rács kihagyása nem lenne esztétikus... Ha a gyári rácsak mennie kell, lehet csak csipogót teszek be inkább a tükörhöz.

itt egy szett nem tűnik rossznak..

MNC voodoo set

Link to comment
Megosztás:

ok thx nem is az anyagi ráfordítás miatt fázok töle, hanem a gyári rács kihagyása nem lenne esztétikus... Ha a gyári rácsak mennie kell, lehet csak csipogót teszek be inkább a tükörhöz.

itt egy szett nem tűnik rossznak..

MNC voodoo set

Ez kicsi. Neked 16-os szett kell az első ajtóba. Pl. ilyen..... ugyanitt a keret, illetve más olcsóbb hangszórók.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a tanácsokat.

Már csak annyi, hogy az ajtóba érdemes vastagabb kábelt behúzni, vagy maradhat a gyári?

Teljesen OK. ilyen egyszerűbb rendszernél nem igazán fogsz hallani különbséget, kivitelezni precizen viszont nem egyszerű....

Link to comment
Megosztás:

Teljesen OK. ilyen egyszerűbb rendszernél nem igazán fogsz hallani különbséget, kivitelezni precizen viszont nem egyszerű....

A szereléssel nem lesz gondom, egyedül a hangváltók elhelyezését kell jól kitalálnom.. Olvastam már itt pár jópofa ötletet erre vonatkozólag, de olyat is láttam, aki szivacslapba tekerte + szigszalag és egyszerűen bedobta az ajtóba B)

Link to comment
Megosztás:

Ez kicsi. Neked 16-os szett kell az első ajtóba. Pl. ilyen..... ugyanitt a keret, illetve más olcsóbb hangszórók.

Ezek a hangszórók tökéletesen illeszkednek a helyükre? A magas sugárzót az eredeti tükörháromszögbe kell csak bepattintani és ennyi ugye?

Ezt a szettet amit ajánlottál Hic, ezt egy blau fejegységgel hajtva mennyire jól szólna? Ismerősömnek is egy MP27 San diego fejjel lenne hajtva de valahogy neki a végfok ic-ről lenne a vonalkimenet lelopva, vagy a SAL átalakítóval menne a sub erősítőjére. Elől nincs erősítő csak a fejegység hajtaná a hangszórót.

Link to comment
Megosztás:

Ezek a hangszórók tökéletesen illeszkednek a helyükre? A magas sugárzót az eredeti tükörháromszögbe kell csak bepattintani és ennyi ugye?

Ezt a szettet amit ajánlottál Hic, ezt egy blau fejegységgel hajtva mennyire jól szólna? Ismerősömnek is egy MP27 San diego fejjel lenne hajtva de valahogy neki a végfok ic-ről lenne a vonalkimenet lelopva, vagy a SAL átalakítóval menne a sub erősítőjére. Elől nincs erősítő csak a fejegység hajtaná a hangszórót.

A mélyközép berakható gond nélkül a kerettel, de a magas azért nem plug&play B)

A legegyszerűbb megoldás, ha a tükörháromszögben, a gyári helyre hátulról berögzíted valahogy pl. a melegragasztó működni szokott, bármily "barbár" megoldásnak tűnik, de kívülről nem látszik, stabil, ráadásul az később visszacsinálható - vagy a hagyományos módszerrel, a hozzá adott eszközökkel beépíted, de akkor faragni kell, ami nem biztos, hogy reverzibilis.

Gyári helyre "bepattintós" hangszórót kifejezetten Opelhez nem is tudom, gyárt-e valaki.... az max. csak a gyári.

Az MP27-nek nincs vonalkimenete? Hm... Akkor talán legjobban olyan erősítővel járna, ahol van magas szintű bemenet, vagy marad a SAL átalakító, akkor nem kell berhelni a fejet. De ez az első szettet nem befolyásolja. Ezeknek a mai alap autórádióknak mind kb. ugyanolyan végfoka van, a hangot max. a fejegység jellemzői befolyásolják.

Link to comment
Megosztás:

Nem emlékszem hogy lenne vonal kimenet, a ládát meg azért gondoltam hogy ezzel a regent rs210 erősítővel hajtanám mert sokkal jobbak a tulajdonságai és sztem a hangzása is szebbnek tűnik. A végfokon állítható a jel szintje, a bass és treble plusszban ráadható és kapcsolható benne az alulvágó szűrő. A másik jelölt a magnat rave 220 lenne (2*150W) de ezen csak annyi a plussz hogy hogy van rajta magas szintű bemenet. Én ezzel a magnattal az első két hangszórót szeretném majd hajtani, de ekkora teljesítményhez is tudnál ajánlani valami jó minőségű komponens szettet előre?

Előre is köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

Nem emlékszem hogy lenne vonal kimenet, a ládát meg azért gondoltam hogy ezzel a regent rs210 erősítővel hajtanám mert sokkal jobbak a tulajdonságai és sztem a hangzása is szebbnek tűnik. A végfokon állítható a jel szintje, a bass és treble plusszban ráadható és kapcsolható benne az alulvágó szűrő. A másik jelölt a magnat rave 220 lenne (2*150W) de ezen csak annyi a plussz hogy hogy van rajta magas szintű bemenet. Én ezzel a magnattal az első két hangszórót szeretném majd hajtani, de ekkora teljesítményhez is tudnál ajánlani valami jó minőségű komponens szettet előre?

Előre is köszi!!!

A Rave220 teljesítménye 2x55W RMS 4 ohmon, tehát az első szett hajtására pont elég szerintem - csak arra figyelj, hogy legalább 60-70W RMS terhelhetőségű szettet válassz. Az a WRX szett, amit belinkeltem, jól passzolna egy ilyesmi erősítőhöz.

A Regent erősítőről nem találtam pontos specifikációt, de saccra a teljesítménye kb. ugyanolyan lehet, mint a RAVE, mondjuk 2x70W körül. Ha több, akkor max. jobban jársz. B) Mindenesetre hidalható, és van rajta "SUB" üzemmód - meg lehet próbálni. A "Bass" és "Treble" funkciókkal nem igazán tudok mit kezdeni, mivel ezeknek max. a teljes spektrumban lenne valami értelme, szubnál nem. De végerősítőről lévén szó, amúgy sem tartom szerencsésnek a frekvenciamenetbe való ilyen jellegű beavatkozást - az a fejegység (vagy a DSP processzor) dolga. Mindegy, szerintem tekerd őket alapállapotba első körben.

Egyszóval, ha ezek már megvannak, akkor rakd össze a rendszert és próbáld ki - akkor már lesz egy kiindulási alapod. Aztán meglátod majd, mi nem tetszik, és úgy lehet továbblépni.

Link to comment
Megosztás:

a #910-es hozzászólásom

Mindenféle faragás nélkül becuppan a gyári helyre kiemelő nélkül.

Mert ez ugyanúgy össze van építve a kiemelővel, mint a gyári. A "kiemelő keret" tulajdonképp azt a háromcsavaros műanyag adaptert jelenti, amilyen ezen is van, gyárilag.

A magasra gondoltam, mert az ilyen fülecskés, ha jól emlékszem. De lehet, hogy keverem, olyan rég volt már nekem gyári hangszóróm B) Bár ha a Pio ilyen type-fit szériát csinál, akkor gondolom a magasat sem kell faragni.

Link to comment
Megosztás:

Szívás. CAR-400-hoz lett volna chipelés....

Avatar beszúrás: My Controls - Avatar Settings...... max. 50k

Ugyanott, ahol az aláírást is szerkeszted "Signature Settings" címszó alatt.... :D

Szakszervízen kívül van más lehetőségem ?

Link to comment
Megosztás:

Cseréld le a gyári magnót.... :D Nah jó biztos van más megoldás is...

két dolog miatt nem szeretném lecserélni, 1 erről nem szükséges levennem az előlapot, ahhoz hogy ne lopják el, 2 ha rádió cserélek, akkor vehetek hozzá adaptert hogy a kormányon levő vezérlő is műküdjön. ;-)

Link to comment
Megosztás:

két dolog miatt nem szeretném lecserélni, 1 erről nem szükséges levennem az előlapot, ahhoz hogy ne lopják el, 2 ha rádió cserélek, akkor vehetek hozzá adaptert hogy a kormányon levő vezérlő is műküdjön. ;-)

Én is vettem és nem bántam meg. Egy idő után a fejegységen lévő hangerőszabályzó felmondja a szolgálatot, sajna. Én eladtam 20eért és 24ért vettem egy JVC fejet, meg 16ért kábelt a multikormányhoz. Azóta pendriveról megy a zene, a front auxról meg a naviról a film, vagy videoklipp, vagy a navigáció hangja. Szerintem minőségi csere volt, legalábbis szolgáltatás terén.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.