Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sziasztok!

Új vagyok, és mindjárt kérdeznék. Az alsó tárolórekeszbe is be lehet építeni a

DIN szabványos Hifit, vagy csak az eredeti helyre fér be?

Természetesen a tárolórekeszt kivenném, és azt tenném fel

Természetesen oda is be lehet rakni, az a hely is (mármint ha a tárolórekeszt kiveszed) DIN méretű. Számos péda is van rá, csak ízelítőnek néhány:

01002714569.jpg

01003744012.jpg

01004177463.jpg

01010027174.jpg

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen!

akkor én mindenképp oda pakolom majd

Miért?

Szerintem ergonomikusabb, ha a fejegység feljebb van, mert nem kell (annyira) lenézegetni, ha kezeled.

Pl. Mondeoban is sz@r, hogy lent van a fejegység a váltókar előtt. Mondjuk, az is igaz, hogy a gyári fej olyan, hogy amúgy sem nézegetnéd.... :) De ha aftermarket fejet teszel bele, sokszor előfordul, hogy pl. cd kiadásnál a váltókar útban van.... :D

A G-Astrában szerintem ritka jó helyen van a fejegység. Speciel csak az lenne jobb, ha a két DIN méretű hely közvetlen egymás alatt-fölött lenne, mert jóval egyszerűbb lenne berakni dupla-dines multimédiát, vagy navit.

A kocsiban hányódó kis szirszaroknak meg mindegy, hol van a tárolórekesz....

Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Valaki ajánlhatna a CAR 400-as rádiósmagnóm helyett egy elfogadható árú és minőségű CD-s rádiót( vagy fejegységet, vagy minek is nevezzük).

cca 20-at szánnék rá...

mp3-as lejátszás nem érdekel...

Új, vagy használt?

Használtan már 10-től van használható fejegység.... Ha kicsit alkudsz, 20 körül már igazi high-end fejegységet kaphatsz, pl. Vaterán

Sőt, tulajdonképpen ha már high-end, akkor akár mp3-al együtt is - Én pl. ilyesmire mennék rá..... Alkudni muszáj, de én azt a 2-3 rugót rá is dobnám, mert ezeknek a hangja nem összevethető az olcsó, kommersz fejekével.

Link to comment
Megosztás:

Új, vagy használt?

Használtan már 10-től van használható fejegység.... Ha kicsit alkudsz, 20 körül már igazi high-end fejegységet kaphatsz, pl. Vaterán

Sőt, tulajdonképpen ha már high-end, akkor akár mp3-al együtt is - Én pl. ilyesmire mennék rá..... Alkudni muszáj, de én azt a 2-3 rugót rá is dobnám, mert ezeknek a hangja nem összevethető az olcsó, kommersz fejekével.

panasonic cq-vx100n fejhez mit szólsz?

Link to comment
Megosztás:

Új, vagy használt?

Használtan már 10-től van használható fejegység.... Ha kicsit alkudsz, 20 körül már igazi high-end fejegységet kaphatsz, pl. Vaterán

Sőt, tulajdonképpen ha már high-end, akkor akár mp3-al együtt is - Én pl. ilyesmire mennék rá..... Alkudni muszáj, de én azt a 2-3 rugót rá is dobnám, mert ezeknek a hangja nem összevethető az olcsó, kommersz fejekével.

Üdv!

Szerintem ez rettentő bazári. Nagyon csicsás. Az Astra belteréhez szerintem nem illik ez a szürke szín. Pont ez a bajom az én rádiómmal is. Az első tulaj ezt kapta bele ajándékba a szalonban, de rettenetesen néz ki. Hiába szól jól (Panasonic, nekem elég :D ) egyszerűen nem illik bele. Szüleimnek is G Astra van, nekik az ajándék rádió egy Blaupunkt Kiel volt. Na az igen! Az tökéletes bele :)

Nem vagyok nagy audiofil, elég ha szól valami :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szerintem ez rettentő bazári. Nagyon csicsás. Az Astra belteréhez szerintem nem illik ez a szürke szín. Pont ez a bajom az én rádiómmal is. Az első tulaj ezt kapta bele ajándékba a szalonban, de rettenetesen néz ki. Hiába szól jól (Panasonic, nekem elég :D ) egyszerűen nem illik bele. Szüleimnek is G Astra van, nekik az ajándék rádió egy Blaupunkt Kiel volt. Na az igen! Az tökéletes bele :)

Nem vagyok nagy audiofil, elég ha szól valami :D

akkor ballagj be egy üzletbe,ugy 20körül kapsz újat garival.....

Link to comment
Megosztás:

....

Nem vagyok nagy audiofil, elég ha szól valami :D

Akkor meg kell venni a GYÁRI fejegységet. Arra, hogy szóljon valami, az a legjobb, és az illeszkedik legjobban az autó belterébe. Sajna gyári cd-s fejet 20-25-ért lehet kapni legolcsóbban, de ha amúgy is a rádió szól csak, 3-4 ezerért már van CAR-400-as. Tökéletes. Én azzal adtam el az autót, és egyáltalán nem volt vészes. Igaz, nem a gyári hangszórók voltak bent, mert igazából azok a gagyik az olcsóbb Astrákban (Asszem a QP/Cabrio párosba eleve jobb minőség került).

Írtam azt is, hogy 10-től felfelé már vannak jó cd-s fejegységek, akár Blau is, ha az jön be. Csak gondoltam, ha már áldoz erre az ember, az adott keretből a lehető legjobb minőséget célszerű kihozni.

Amit linkeltem Pio és JVC fej egyáltalán nem csicsás, illetve nem abban az értelemben, ahogy használod. Az Astra G full fekete/szürke plasztik belsejében az alu előlap kiemeli a műszerfalból, de pont ez a cél. Mint ahogy manapság már az alu díszítéseket is célzottan használják a beltérben a formák hangsúlyozására. Mondom full alumínium (nem festett műanyag) előlap, motoros mozgatással, diszkrét kijelző (nem egérmozi), nekem volt bent pár évig, és senki nem szisszent fel, hogy jujjjjj, de gagyi, nem illik ide., inkább a nyál csorgott.

Fontos info, hogy a JVC KD-SH sorozat létezik fekete elox alumínium kivitelben is, és máris ki van húzva a dolog méregfoga.

Igazából Pisti akkor járna a legjobban, ha várna egy kicsit, felbukkan-e egy KD-SH55-ös, fekete előlappal, mert azt 10-15 körül már meg lehet kapni, és csak minimálisan tér el a KD-SH77 vagy 99-től.

Link to comment
Megosztás:

Akkor meg kell venni a GYÁRI fejegységet. Arra, hogy szóljon valami, az a legjobb, és az illeszkedik legjobban az autó belterébe. Sajna gyári cd-s fejet 20-25-ért lehet kapni legolcsóbban, de ha amúgy is a rádió szól csak, 3-4 ezerért már van CAR-400-as. Tökéletes. Én azzal adtam el az autót, és egyáltalán nem volt vészes. Igaz, nem a gyári hangszórók voltak bent, mert igazából azok a gagyik az olcsóbb Astrákban (Asszem a QP/Cabrio párosba eleve jobb minőség került).

Írtam azt is, hogy 10-től felfelé már vannak jó cd-s fejegységek, akár Blau is, ha az jön be. Csak gondoltam, ha már áldoz erre az ember, az adott keretből a lehető legjobb minőséget célszerű kihozni.

Amit linkeltem Pio és JVC fej egyáltalán nem csicsás, illetve nem abban az értelemben, ahogy használod. Az Astra G full fekete/szürke plasztik belsejében az alu előlap kiemeli a műszerfalból, de pont ez a cél. Mint ahogy manapság már az alu díszítéseket is célzottan használják a beltérben a formák hangsúlyozására. Mondom full alumínium (nem festett műanyag) előlap, motoros mozgatással, diszkrét kijelző (nem egérmozi), nekem volt bent pár évig, és senki nem szisszent fel, hogy jujjjjj, de gagyi, nem illik ide., inkább a nyál csorgott.

Fontos info, hogy a JVC KD-SH sorozat létezik fekete elox alumínium kivitelben is, és máris ki van húzva a dolog méregfoga.

Igazából Pisti akkor járna a legjobban, ha várna egy kicsit, felbukkan-e egy KD-SH55-ös, fekete előlappal, mert azt 10-15 körül már meg lehet kapni, és csak minimálisan tér el a KD-SH77 vagy 99-től.

nekem asszem meg is van a gyári,megnézem holnap...

Link to comment
Megosztás:

Valóban, az aktuális ára a Csergőnél 200460 Ft, márkaszervizben még drágább.

De nem kell újan venni, használtan már 10e körül találni ilyet.

Mondjuk én 20 alatt még nem láttam, de legalább az is karcos volt, szépet 25-ért már foghattam volna ki, de annyit nem adtam érte, vettem helyette CAR 400-at.

Link to comment
Megosztás:

Ha baltával üldöznének, se kellene, meg különben is, nekem is van baltám. ;-)

Azért ha most még 20-25 Matyikirályba kerül, azért egyszer mégiscsak megvette ezeket valaki. Vagy az első két évben eladtak annyit, amennyit kigondoltak utána meg akció keretében az első két év bevételéből ingyen dobálták a kocsikba. Biztos ezért ennyi az új ára :) Ennyire még a biztosítót sem húzzák le :)

Link to comment
Megosztás:

Én ragaszkodom a gyári fejhez, bár nincs benne mp3. Egy kis mókolással rá lehet kötni ipodot.

De megmarad a kormányról vezérelhetőség, eredeti kijelző...

Kormány és kijelző adaptert szinte mindenhez lehet venni, 40 (Blau) és 120 (Pio) Euro közötti árakon, márkától függően... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.