Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Sehol nincs benne csavar.

Szia!

Én is így jártam anno az F astrával,semmi csavar,semmi kütyüke nem fogta,de iszonyat nehezen tudta kiszedni a szaki,középen összenyomta a keretet,és egy kicsi úgymond "favágó stílussal" sikerült kivadászni a helyéről.Betyár módon be volt szorulva.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is így jártam anno az F astrával,semmi csavar,semmi kütyüke nem fogta,de iszonyat nehezen tudta kiszedni a szaki,középen összenyomta a keretet,és egy kicsi úgymond "favágó stílussal" sikerült kivadászni a helyéről.Betyár módon be volt szorulva.

Valószínű nekem is ez lesz, kicsit erőlködni kell majd akkor vele. Köszi;)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdvözlet a Tisztelt Olvasónak!

Büszke és majdnem teljesen boldog tulajdonosa vagyok egy 2001-es évjáratú Astra G Caravan 2.0 DTI típusú masinának, melyben egy Siemens NCDR 1100 típusú fejegység van. Egy problémám van, az előző tulajok egyike kiszerelte a kesztyűtartóból a cd-tárat és telefont. Tud-e közületek segíteni nekem valaki abban, hogy honnan a szöszből tudnék én vásárolni cd-tárat és telefont az autóba? Azt már kiderítettem, hogy tán CDC2-es Philips tár és Nokia telefon volt benne, de ennél többet nem tudok. Több bontót felhívtam, mindenhol elhajtottak, mondván rettentesen ritka...

A másik kérdésem az lenne, hogy ha a fejegységet kicserélném egy nem gyárira, az befolyásolná a fedélzeti számítógép és/vagy a kijelző működését?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv! Szines

Link to comment
Megosztás:

Gyári CD tárat leginkább eBay-en találsz, a fejegység csere pedig a fedélzeti számítógép működését egyáltalán nem befolyásolja, a kijelzőét annyiban igen hogy ezután nem fogja kiírni a rádió-releváns adatokat (állomás neve, frekvencia) a kijelző, hacsak nem olyan készüléket választasz ami képes erre. Ilyen amúgy relatíve kevés van (főképp Kenwood és VDO Dayton típusok), és azok is méregdrágák.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megvettem életem első G Astráját (2005-ös twinportos), és hát a gyári 2 hangszórós hangtechnikát cserélni szeretném.

Össz-visz van 1-1 hangszóró az első ajtókban. A visszapillantóknál a csipogók gyárilag hiányoznak. Mielőtt nagy kárpitbontásba kezdenék, szeretnélek megkérdezni benneteket, hogy milyen méretű hangszórók mennek az első ajtókba?

Ha jól sejtem a mélyek 16,5 cm-esek lehetnek, a csipogók 25 vagy 30mm-esek?

Az első ajtóban a gyári mélyek már eleve kiemelő keretben vannak, vagy vennem kell azt is? Ha leveszem a kis rácsot a hangszórók elöl, akkor mintha kiemelőben lenne a mély.

A hátsó ajtóba 13,5-ös mélyek kellenek? Valamint a csipogók szintén 25 vagy 30mm-esek?

Üdv: Subi

Link to comment
Megosztás:

Subi, ha visszább olvasol ebben a témában, találsz majd egy linket, ott lesz egy példa, hogy milyen hangszóró megy az első ajtókba. Ott már eleve olyan kialakítású a hangszóró, hogy nem kell hozzá kiemelő.

Üdv! Szines

Megtaláltam a linket, köszönöm a segítséget. Tutihifiéktől már máskor is vásároltam, ezzel a szettel lesz a legegyszerűbb az átalakítás :)

1000 THX

Subi

Link to comment
Megosztás:

A gyártó honlapján sincsen fent a beépítési mélysége... én amit kinéztem 62mm-es Audio System. Na mindegy, Szadán jártam amúgy ma fejegységet venni, 5 perc alatt ingyen berakta nekem, beállította a rádióállomásokat, megkérdezte milyen színre állítsa a kijelzőt+gombsort, szóval profi kiszolgálásban volt részem (a kivett fejegységben felejtett CD-t is kiguberálta), úgyhogy a hangszórót is ott fogom majd, persze azt nem 5 perc lesz berakni :) A lényeg, hogy meg fogja tudni mondani mi fér majd be és mi nem... a "flat" hangszóróktól meg kicsit félek :S

Link to comment
Megosztás:

A gyártó honlapján sincsen fent a beépítési mélysége... én amit kinéztem 62mm-es Audio System. Na mindegy, Szadán jártam amúgy ma fejegységet venni, 5 perc alatt ingyen berakta nekem, beállította a rádióállomásokat, megkérdezte milyen színre állítsa a kijelzőt+gombsort, szóval profi kiszolgálásban volt részem (a kivett fejegységben felejtett CD-t is kiguberálta), úgyhogy a hangszórót is ott fogom majd, persze azt nem 5 perc lesz berakni :) A lényeg, hogy meg fogja tudni mondani mi fér majd be és mi nem... a "flat" hangszóróktól meg kicsit félek :S

Mivel mindenképpen kiemelőkeretre van szükséged, nem jelent gondot a 62 mm-es beépítési mélység. A keret legalább 25-30 mm magas.

Link to comment
Megosztás:

Nézegettem a hangszóróimat, és nem tudom eldönteni hogy gyáriak-e... Ugyanis elég jól szólnak, és a hátsó ajtókban is van mélyközép is, csipogó is.

A beépítés alapján gyárinak néz ki. Fénykép alapján esetleg meg tudja mondani valaki? Hétvégén lefotóznám.

Holnap szeretnék venni egy aktív mélyládát, kíváncsi leszek a javulásra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.