Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Gyárilag is van valamekkora kiemelőkeret, pontosan nem tudom, olyan 13-16mm körüli rémlik. Ez fixen rá van szerelve a gyári hangszóróra, viszont ha másikat veszel bármelyik gyártótól (ha az nem gyári), akkor nagy valószínűséggel azon nem lesz, enélkül pedig csak speciális keskeny építésű hangszórók férnek be, mert különben a mágnesben elakad az ablak ha leengeded. Ebből következik hogy a fentiekben említett méretű kiemelőkeret még el fog férni a gyári hangszórórács mögött, de a legbiztosabb ha kiveszed a mostani hangszóródat és mérsz.

Olyan 2-2,5 cm-es a kiemelőkeret, legalább is a G Astráé.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.ferdehátu G-astrába a hátsó ajtómba csak a hangszóró rács van benne,tudja valaki,hogy hány centis hangszóró kellene bele,illetve a kartámaszba is van rács oda lehet e tenni?.Levannak-e füzve a kábelek szerintetek az ajtóba??

Köszi a válaszokat.

13cm.

G vagy classic 2? G-ben benne van az ajtóban nagy valószínűséggel, classicban csak a C oszlopig vitték el.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Olyan problemam van hogy az uj radio bekotese utan egy ideig

minden rendben volt de par nap utan eltunt a piros tapvezetekbol a feszultseg hiaba van gyujtason a gep.

A bekotesnel az ISO csatiban megcsereltem a piros es sarga vezeteket ahogy ajanlottak es egy ideig minden rendben volt,

de most csak ugy hajlando bekapcsolni a hifi ha az allando sargat kotom be mindket tap bemenetre (tudom ez nem szabvany de

ez csak szuksegbol van)

Biztositek tablan neztem a radio biztositekot es rendben, van esetleg utana is vhol egy biztositek kulon?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok, még nagyon új vagyok, "autós" téren............!

Olyannyira, hogy kb. egy hónapja vásároltam egy "G Astrat" . Problémám, hogy elvileg 8 hangszóró van az autóban, 4 elől, és ugye 4 hátul........ Az autót már úgy vettem, hogy a gyári fejegység helyén egy Pioneer típusú van. / Pontos típust most így hirtelen nem tudok,, de sztem nem is fontos!

A srác akitől vettem, előtte mély ládával, erősítővel használta a kocsit, nekem az nem kellett, így ott hagytam neki a ládát, plusz erősítőt. Kicsit meglepve tapasztaltam, hogy az elől lévő 4 hangszóró /2 normál+ 2 csipogó/ egyáltalán nem szól. A hátsó hangszóró azok szépen szólnak.

Még annyi, hogy egyik hangszóró sem gyári, mind cserélve lettek!

Kérdés, hol nézzem, mit nézzek, hátha valami érintkezési probléma van, vagy valami gányolva van........................

Mivel első kocsim, sajna láma vagyok az ilyen dolgokhoz, szóval sry a "hülye kérdésért!!!!

Jah még annyi, hogy a fejegységre 4X45W van írva, de gondolom az nem gond......................... Szóval valakinek ötlet? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, még nagyon új vagyok, "autós" téren............!

Olyannyira, hogy kb. egy hónapja vásároltam egy "G Astrat" . Problémám, hogy elvileg 8 hangszóró van az autóban, 4 elől, és ugye 4 hátul........ Az autót már úgy vettem, hogy a gyári fejegység helyén egy Pioneer típusú van. / Pontos típust most így hirtelen nem tudok,, de sztem nem is fontos!

A srác akitől vettem, előtte mély ládával, erősítővel használta a kocsit, nekem az nem kellett, így ott hagytam neki a ládát, plusz erősítőt. Kicsit meglepve tapasztaltam, hogy az elől lévő 4 hangszóró /2 normál+ 2 csipogó/ egyáltalán nem szól. A hátsó hangszóró azok szépen szólnak.

Még annyi, hogy egyik hangszóró sem gyári, mind cserélve lettek!

Kérdés, hol nézzem, mit nézzek, hátha valami érintkezési probléma van, vagy valami gányolva van........................

Mivel első kocsim, sajna láma vagyok az ilyen dolgokhoz, szóval sry a "hülye kérdésért!!!!

Jah még annyi, hogy a fejegységre 4X45W van írva, de gondolom az nem gond......................... Szóval valakinek ötlet? :D

Kezd a legkönnyebbel, kapcsold be a magnót és nézd meg, hogy a féder nincs-e hátra tekerve...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.Van egy kazettas gyari fejegysegem, kormanyon gombok es van valami cd tarolo(nem tudom hogy esetleg olvaso is de nem hiszem). Sehogy sem akarnak mukodni. Csak a kazettas magno megy, kormanyrol nem tudom iranyitani. A magno az valoszinuleg megy a kukaba. CSak nem tudom , hogy milyen uj fejegyseget vegyek, ahoz hogy minden menjen. Errol lenne szo:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

hatul meg van 6 szabad csatlakozo. CSakveletlen , hogy pont 6 gomb van a kormanyon?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Van egy kazettas gyari fejegysegem, kormanyon gombok es van valami cd tarolo(nem tudom hogy esetleg olvaso is de nem hiszem). Sehogy sem akarnak mukodni. Csak a kazettas magno megy, kormanyrol nem tudom iranyitani. A magno az valoszinuleg megy a kukaba. CSak nem tudom , hogy milyen uj fejegyseget vegyek, ahoz hogy minden menjen. Errol lenne szo:

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

hatul meg van 6 szabad csatlakozo. CSakveletlen , hogy pont 6 gomb van a kormanyon?

CAR 300 nem tudja a multikormány vezérlést. CAR 400 tól felfelé tudják a gyári fejegységek. ;)

Link to comment
Megosztás:

CAR 300 nem tudja a multikormány vezérlést. CAR 400 tól felfelé tudják a gyári fejegységek. ;)

Koszi a gyors valaszt. Esmi akar lenni az utolso kepen a klima alatt? cd tarolo vagy olvaso?Es esetleg h akicserelem egy mas fejegysegre aminem car 400 hanem mondjuk sima pioneer automagno, akkor mukodni fog a multikormany?

Link to comment
Megosztás:

Koszi a gyors valaszt. Esmi akar lenni az utolso kepen a klima alatt? cd tarolo vagy olvaso?

Sima mezei CD tartó. Egyébként én CDR500ast vettem és nekem megfelel. Vaterán találsz is párat.

http://www.vatera.hu...p?q=cdr 500&c=0

Abban az esetben ha nem gyári fejet veszel bele 20-30ezerért van szinte minden típushoz átalakító, aminek a segítségével használhatók a multigombok. (nagyon nem éri meg, persze ezt neked kell eldöntened)

Link to comment
Megosztás:

Sima mezei CD tartó. Egyébként én CDR500ast vettem és nekem megfelel. Vaterán találsz is párat.

http://www.vatera.hu...p?q=cdr 500&c=0

Abban az esetben ha nem gyári fejet veszel bele 20-30ezerért van szinte minden típushoz átalakító, aminek a segítségével használhatók a multigombok. (nagyon nem éri meg, persze ezt neked kell eldöntened)

kozben szerkeztettem az elozo hozzaszolast es nem lattad. Szoval akkor mas magnokkal nem megy a multikormany? csak a car400, car500 stb. Mondjuk egy jobb kinezetu pionner vagy sony felismerne?

Link to comment
Megosztás:

kozben szerkeztettem az elozo hozzaszolast es nem lattad. Szoval akkor mas magnokkal nem megy a multikormany? csak a car400, car500 stb. Mondjuk egy jobb kinezetu pionner vagy sony felismerne?

Alapból nem. Csak a gyári Opeles rádiókkal működik a multikormány. Lehet kapni más tipusokhoz is átalakítókat, amivel működésre bírható, csak aranyárban vannak. De ezt írta jamies is.

Link to comment
Megosztás:

Én annak idején Uhuhuval bótoltam egy CDR-500-ast. Kemény 1 tábla Milka csokit kért érte. :hug: Én nagyvonalú voltam és küldtem neki kettőt. :D

Azóta is működik és nekem bőven elég.

Nemrég néztem Sony fejegységhez kormány táv átalakítót, 13600ft volt.

Link to comment
Megosztás:

CDR500-al az volt a gondom, hogy kb 4 éves volt a gépben és a hangerő potmétert senki sem tekergette szerintem, de az úgy elhagyta magát. Minőségre sem egy mosfet, de ki hallgat manapság CD-t?

20-30ért kapsz egy normális usb bluetooth fejegységet és ebayről mindenféléhez lehet 15 körül (anno) multikormányhoz kábelköteget szerezni (akkor itthon 23at kértek érte). Én ezt léptem meg vagy hat évvel ezelőtt és nem bántam meg.

Rém egyszerű összedugni a kapott köteget és normálisan megy a multikormány is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.