Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Köszi a hsz-t! Sajnos nekem csak a szerényebb rendszer van, de az erősítőmet valaki úgy összegányolta hogy csak vezeték jön ki belőle nem csati. Majd szétszedem és megvizslatom hogyan van a bekötése a panelján. A fejegység gyárilag van belerakva az autóba mert nem sikerült fatert rávennem hogy 130 000ft-ért nem éri meg kb 30 000ft-os fejegységet belerakatni. Blaupunkt mp27 san diego fej van benne gyári kaka hangszórókkal, magnat rave220 erőlködővel. A következő terv az csipogós bővítés lenne az első tükörháromszögekben. A subhoz sikerült vennem használtan 5000ft-ért kábelcsomagot csak be kell húzni. 16mm2 kábel van tápnak, igaz bizti nélkül, de az erősítőben van egy 25A-es bizti. A kábelbe majd rakok valamikor, szerintem ez a kábel bőven jó egy ekkora áramigényű rendszerhez. Kondit vajon érdemes lenne bekötni a rendszerbe?

Hát ez nem így működik... Nem "majd rakok valamikor" hanem bizti nélkül össze ne rakd, mert leéghet az egész autó...

Link to comment
Megosztás:

Na ezt most felejtsd el!!!

Ha csak nem célod az autó felgyújtása....

Az erősítő tápkábelére MINDIG teszünk külön biztosítékot, az akkumulátortól jövő pozítív szálra 30-40cm -en belül!Ez védi meg az autót az elektromos tűztől, ha netán valamilyen ok miatt a pozitív szál szigetelése megsérülne és zárlatot okozna a fém kasztnival (pl. balesetkor).

Külön kapsz ehhez biztosítékházat bele való (30-40A) biztivel, ezen ne spórolj!

Ilyen rendszerhez a kondi felesleges, legyen inkább egy jó akksid első körben...

http://kepfeltoltes.hu/080729/04628_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

• 10 x 38 mm biztosítékfoglalat kábelhez

• 10-20 mm2-es kábelhez

• víznek ellenálló kivitel

• eltávolítható vezetékszűkítő gyűrű

• háromszoros gumiszigetelés

• transzparent burkolat

• aranyozott

http://kepfeltoltes.hu/080729/04719_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

• 10 x 38 mm

• 12 Volt / 30 Amper

• aranyozott, HQ

jé... ilyenem van nekem is :lol: .... nagy cucc... :lol:

De tény, hogy e nélkül picit VESZÉLYES :lol: :lol: :lol:

Én 1 hónapja, mikor kiszedtem az F-ből a cuccot, meglepődve tapasztaltam, hogy a bizti után a kábel (ahogy bele volt csavarozva a biztiházba) kicsit meg volt feketedve. Nyilván nem véletlen a biztosíték...

Link to comment
Megosztás:

16mm2 kábel van tápnak, igaz bizti nélkül, de az erősítőben van egy 25A-es bizti. A kábelbe majd rakok valamikor,

Erre reagálva górtunk meg kicsit, de akkor csak nem voltál egyértelmű, mi meg rögtön indultunk tüzet oltani :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném tisztelt kartársak!!

Mivel ez a gyári hifi témakör a CAR radiok és CDR lajátszók, illetve CCR rádió sorozatok iránt érdeklődnék, hogy ezekből a modellekből honnan lehet megtudni hogy milyen Power Ampfilier TDA modult építettek be, természetesen anélkül hogy megbontaná az ember a készüléket?

Ha ezt így bontás nélkül egyáltalán lehet?

Köszönettel!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném tisztelt kartársak!!

Mivel ez a gyári hifi témakör a CAR radiok és CDR lajátszók, illetve CCR rádió sorozatok iránt érdeklődnék, hogy ezekből a modellekből honnan lehet megtudni hogy milyen Power Ampfilier TDA modult építettek be, természetesen anélkül hogy megbontaná az ember a készüléket?

Ha ezt így bontás nélkül egyáltalán lehet?

Köszönettel!!!

Öööö.... izé.... röntgenszem? :lol: ... :lol: :lol: :lol: Egyszer valakinek csak szét kell szedni, hogy megnézze....

Más:

SAL VPRO16S teszt:

07994.jpg

Hétvégén beépítettük és első körben meghallgattuk a hangszórót.

A. Az árát mindenképpen megéri, többszörösen, nagyon korrekt hangszóró.

B. Beépítés előtt 2x ellenőrizni kell, mekkora a hely, mert a kosármérete nem átlagos. (Ez csak nőknél jó.... :lol: )

C. Astra F-be NEM LEHET beépíteni. (csak úgy, ahogy mi tettük, lemezolló, dekopírfűrész, fogó, kalapács kell hozzá) Nagy nehezen rávettem magam, hogy berakjuk, de a gyári állapotot ezek után már nem lenne egyszerű visszaállítani.

Nem volt eccerü. A gyári kiemelőkeret, amit lehet venni Astra F-hez, kb. 25-30 mm-t emel ki, a hangszóró mélysége viszont 60mm, ami nem sok, feltéve, hogy mögötte nem lóg be a lemez. Amikor az Astra F-et tervezték, nem gondolták, hogy 65-70mm átmérőnél nagyobb mágnes lesz egy autóhangszórón. Ezen kívül a lemez mögött kb. 10-12mm-el már ott az üveg. Szóval kellett plusz 20mm emelés, réteges lemezből szépen kivágva, és még így is kellett az ajtóból is, meg a kárpitból is abrichtolni elég szépen. A hangszóró beépítése nettó 4-5 órát vett igénybe, az esztétika elfogadható, de még majd dolgozni kell rajta (ajtópanel).

A keresztváltó nagyon korrekt, csak ennek megfelelően méretes darab. A tweeter csillapítás 0, -3 és -6dB-re állítható. Sikerült bepasszírozni az ajtóba, a lemez és az üveg között találtunk helyet.

A magas is elég nagydarab, de szétkaptuk, és a tükörháromszögbe szépen belefért. Igaz, nem állítható, mert be kellett ragasztani, de legalább diszkrét. Ha valaki úgy építi be, hogy látsszon, akkor jó, mert állítható a pozíciója a házán belül, de a fáziskúpja nem túl szép (szerintem), és nem lehet leszedni, jobb, ha ilyesmivel senki nem próbálkozik. (mi megtettük, de aztán inkább visszaberheltem)

Mivel az idő elment, egyelőre csak a fejegység végfokról meghajtva teszteltük (4x50W, kb. 4x22W RMS). De a legtöbb fórumozónak úgyis ez a lényeg.

A hang nagyon jó, extrém mélyre lemegy gond nélkül. Igaz, nem túl érzékeny, de azért egy rendes fej meghajtja. Még a legbotfülűbb cartársak is hallanák a különbséget a gyári hangszóróhoz képest. Elsőre olyasmi volt, mintha egy kis ládát tettünk volna az autóba. Persze nagy hangerőn ez sem fogja bírni 50Hz alatt, úgyhogy a szubot nem helyettesíti, de a gyárihoz képest fenomenális.

Ha mindehhez hozzáveszem, hogy mennyibe kerül, akkor csak röhögni tudok a "prémium" audiorendszerek felárán..... (vagy inkább sírni.)

Összességében - megéri megvenni. Egyedül a magashangszóró kinézetével és felépítésével van kisebb problémám (a hangja nem rossz). A beépítés nem feltétlen kezdőnek való, bár szerintem G Astrába gond nélkül bemegy. De a tapasztalatok után inkább azt mondom, mindenki mérjen kétszer, mielőtt vesz bármit is.

Link to comment
Megosztás:

A mélynyomó -amit admin (Mélykék) kollega segítségével sikerült láthatóvá tennem- nagyon korrekt. Nagy érzékenységű, jól terhelhető és szép lágy mélyeket ad.

Beszéltem a SAL -al egy teljesen más ügyben telefonon és a koma aki ott dolgozik nagyon készséges volt amikor pusztán kíváncsiságból érdeklődtem az új fejlesztések után.

Ő is javasolta meghallgatásra az említett mélynyomót, de nem kendőzte azt sem, hogy sajnos nem mindegyik termék váltotta be a hozzájuk fűzött reményeket.... A komponens szetteknél is történtek komoly előre lépések.

Ehhez a ládához javasolt szett:

07987_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ennyi pénzért teljesen korrekt, de kíváncsi lennék a hangjára...

Valaki épített már be ilyet??

Link to comment
Megosztás:

Hic!

Most te egy astra G van-ba raktad be ezt a szettet vagy sima személyautóba? Mármint G-be?

:lol:

Nem, egy Astra F-be, történetesen kombiba.... mert úgy látszik, szeretek szívni.

Astra G-be sztem simán berakható, sokkal kevesebb mókolással. Eleve 5mm-el többet emel a G keret, meg mögötte hely van bőven, nem lóg úgy be a lemez, mint az F-nél. Az üveg is messzebb van.

De a saját autómat most nem gányolnám, hacsak nem megy benne tönkre valami, mert nincs igazán időm rá....

Link to comment
Megosztás:

Hic! Caravan. Nem kombi. :lol:

Mellesleg a Roló által linkelt cuccról mi a véleményed? Vagy inkább akkor már a másik, ha ilyenben gondolkozik az ember?

Jaj, tényleg, de jó, hogy Tomi nem látta! :lol:

Szerintem jó az is, amit Roló linkelt, a narancsszinű. A VPRO a "csúcsmodell", de a méretei miatt nehézkes lehet a beszerelés. A narancsnak sokkal kisebb a kosara, és a magas is diszkrétebb, igy gondolom, beépiteni is könnyebb. Hangzásban talán nem megy olyan mélyre, de igazság szerint, ahol van láda is (mint nálad), nem is kell. :lol:

Link to comment
Megosztás:

No, ezen még akkor gondolkozom. Mert nálam csippantókkal együtt 6 hangszóró+láda van. És hát ha már csere, akkor hátul is(még ha igazából a hifihez nincs is köze, pláne sztereó hangzásban)

Ebből a típusból lehet külön mélyközepet is venni, illetve van koax változat is. Küldök PÜ-t....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.