Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Elkészült a CAR400-as autórádióm vonalbemenete! Így kábellel csatlakoztatható a pendrive, telefon, navigáció, stb. Igyekszem még a hétvégén a leírást is elkészíteni. Utána megosztom az érdeklődőkkel.

Én egyszerűen megoldottam ezt. A kazetta rész bemeneténél van két kis kapacitású csatolókondi. Azokra rákötöttem a vezetéket, meg ugye kerestem egy testpontot. :) Aztán egy kazettás adapter van berakva, hogy elinduljon a kazettás rész. :D De ha esetleg Te kitaláltál egy jobb megoldást, akkor engem érdekel. :D Most vettem egy CAR400-at, mert a mostanin a poti bedöglött (kijön a bele egy az egyben).

Link to comment
Megosztás:

Én egyszerűen megoldottam ezt. A kazetta rész bemeneténél van két kis kapacitású csatolókondi. Azokra rákötöttem a vezetéket, meg ugye kerestem egy testpontot. :) Aztán egy kazettás adapter van berakva, hogy elinduljon a kazettás rész. :D De ha esetleg Te kitaláltál egy jobb megoldást, akkor engem érdekel. :D Most vettem egy CAR400-at, mert a mostanin a poti bedöglött (kijön a bele egy az egyben).

Igen, valószínűleg ugyan az a megoldás. Az kazetta előerősítő (TEA0675 IC) kimenetére kötöttem az AUX-nak szánt bemenetet, így megy a végfok IC-re. Csak gondoltam, hátha valaki nem tudja. Megörültem neki hogy sikerült, így gondoltam megosztom.

Én a kazetta "lyuk" helyére hajtogattam be egy fémlapot, ami a jack aljzatot tartja. Nem akartam lengő aljzatot, és kazettára már úgy sincs szükségem. Egyébként bármikor visszaalakítható a magnó.

Link to comment
Megosztás:

Igen, valószínűleg ugyan az a megoldás. Az kazetta előerősítő (TEA0675 IC) kimenetére kötöttem az AUX-nak szánt bemenetet, így megy a végfok IC-re. Csak gondoltam, hátha valaki nem tudja. Megörültem neki hogy sikerült, így gondoltam megosztom.

Én a kazetta "lyuk" helyére hajtogattam be egy fémlapot, ami a jack aljzatot tartja. Nem akartam lengő aljzatot, és kazettára már úgy sincs szükségem. Egyébként bármikor visszaalakítható a magnó.

Igen, akkor ugyanoda kötöttük, valamint a kazetta fejének a szalagkábelét kihúztam a csatiból, így nem zúg. Enyém lengődugós lett. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, akkor ugyanoda kötöttük, valamint a kazetta fejének a szalagkábelét kihúztam a csatiból, így nem zúg. Enyém lengődugós lett. :)

Mármint hogy érted a zúgást? A kazetta hajtó motornak a kábelét? Vagy lejátszó fej kábelét? Nekem egy kibelezett kazetta van berakva, és nincs semmi zúgása. Csak a forgató motort hallom járni nagyon halkan. Ha áll az autó és éppen szünet van a zenében. Nekem nem zavaró.

Link to comment
Megosztás:

Mármint hogy érted a zúgást? A kazetta hajtó motornak a kábelét? Vagy lejátszó fej kábelét? Nekem egy kibelezett kazetta van berakva, és nincs semmi zúgása. Csak a forgató motort hallom járni nagyon halkan. Ha áll az autó és éppen szünet van a zenében. Nekem nem zavaró.

A hangszedő fejét húztam ki, bár amúgy is kikötöttem a kondik 1-1 lábát és úgy van ráforrasztva tehát amúgy sem mehetne át hang. Mikor még be volt kötve, akkor megvolt az a minimális zaj, amit a motor adott és átvette az erősítés, nade ez már megszűnt. Egyetlen hátrány van, hogy ha nincs rádugva semmi a lengő jack-re, akkor minimálisan áthallatszik a rádió. :)

Link to comment
Megosztás:

A hangszedő fejét húztam ki, bár amúgy is kikötöttem a kondik 1-1 lábát és úgy van ráforrasztva tehát amúgy sem mehetne át hang. Mikor még be volt kötve, akkor megvolt az a minimális zaj, amit a motor adott és átvette az erősítés, nade ez már megszűnt. Egyetlen hátrány van, hogy ha nincs rádugva semmi a lengő jack-re, akkor minimálisan áthallatszik a rádió. :)

Én nem tapasztaltam a problémát, de mindjárt jól feltekerem, és akkor kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam, de nem nagyon jött, erőltetni nem mertem. Ezek szerint húzhatom nyugodtan, nem törik semmi le. A szürke csatlakozó maga a kábelköteg csatlakozója?

Van pöcke kétoldalt a kéknek, látszik a képen is, azokra hass rá csavarhúzóval. Ja a szürkében vannak a pinek.

Link to comment
Megosztás:

Helló! Elkészült. Elég egyszerű folyamat, tehát a leírás is egyszerű.

CAR400 AUX

http://www.megaupload.com/?d=7BGOQWSQ

Nem tűnik bonyolultnak a dolog,pró báltad már,hogy mit csinál,hogy szól.Meg mivel fogod használni?

Itt a vezetékeket mindegy melyik két lábhoz forrasztod ,mármint polaritásra gondolok?Amit kixeltél,az a test?

Ill.ha a kazettarészt választod,akkor ugyanúgy tekeri a kazit,zörög,vagy a kibelezett nem?

Link to comment
Megosztás:

Nem tűnik bonyolultnak a dolog,pró báltad már,hogy mit csinál,hogy szól.Meg mivel fogod használni?

Itt a vezetékeket mindegy melyik két lábhoz forrasztod ,mármint polaritásra gondolok?Amit kixeltél,az a test?

Ill.ha a kazettarészt választod,akkor ugyanúgy tekeri a kazit,zörög,vagy a kibelezett nem?

Tényleg nem bonyolult, csak hegyes páka kell hozzá, meg szöszölés. Volt már teljes próba, navigációval és telefonnal. A navigáció az "hiper szuper mindent lejátszik", mp3 és mp4-el lett tesztelve.

Meg Nokia tel.-mat kötöttem rá. Az meg Xpress music. Teljesen jól szól, jobban mint ha kazetta szólna. Az FM transzmittert is magasan veri. Legalábbis azt ami nekem van.

Az IC két lába az a jobb és bal csatorna. Írtam is, hogy 1-es láb a bal. 24-es a jobb. Az X pedig a testen van. Az volt az első kényelmesebb próba, de nem lett jó. Azért raktam be, hogy más ne próbáljon egyszerűsíteni, mert úgy nem lesz jó.

Szóval távolabbi test pont kell. Én a készülékházhoz testeltem.

Igen, a kazetta motorjának van hangja. A kazettának nincs, mert abból minden ki lett szedve. A motor pedig nekem nagyon halk. Nem próbáltam, de elképzelhető, hogy ki szabad iktatni a motor is, hogy totál csöndes legyen.

De mondom, zenénél nem lehet hallani a meghajtást nálam.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg nem bonyolult, csak hegyes páka kell hozzá, meg szöszölés. Volt már teljes próba, navigációval és telefonnal. A navigáció az "hiper szuper mindent lejátszik", mp3 és mp4-el lett tesztelve.

Meg Nokia tel.-mat kötöttem rá. Az meg Xpress music. Teljesen jól szól, jobban mint ha kazetta szólna. Az FM transzmittert is magasan veri. Legalábbis azt ami nekem van.

Az IC két lába az a jobb és bal csatorna. Írtam is, hogy 1-es láb a bal. 24-es a jobb. Az X pedig a testen van. Az volt az első kényelmesebb próba, de nem lett jó. Azért raktam be, hogy más ne próbáljon egyszerűsíteni, mert úgy nem lesz jó.

Szóval távolabbi test pont kell. Én a készülékházhoz testeltem.

Igen, a kazetta motorjának van hangja. A kazettának nincs, mert abból minden ki lett szedve. A motor pedig nekem nagyon halk. Nem próbáltam, de elképzelhető, hogy ki szabad iktatni a motor is, hogy totál csöndes legyen.

De mondom, zenénél nem lehet hallani a meghajtást nálam.

Köszi,megcsinálom én is,ha nem boldogulok,majd zaklatlak.Igaz nekem gyári cs van,de van ez a kazis is,azt akarom megcsinálni,ha nyaralás,hosszú út,akkor csere,és gó- :)

Link to comment
Megosztás:

Javaslom a CAR400-at, mert gyári (kijelződ vezérli), rádióra tökéletes, mindenmásra ott az FM-transmitter. Ki az aki 2011-ben CDkkel bajlódik ?! :)

egy FM-transmitter kb 3E HUF, egy 2 gigás mini stick szintén, és ráfér több 10 album...

Szerk.: Látom, BIGBoss 5-ért adna CAR400-at (gondolom kóddal), tehát összesen kb egy 10-esből meglennél.

Bónusz: a pendrive környezetbarátabb, mint CD-ket irosgatni. Vagy ne legyünk ennyire sötétzöldek??

Akkor én őskövület vagyok, mert az én CAR400-amat főképp rádiózásra használom, meg még kazettát is használok benne elvétve. :D Pl.

zenékkel. Ha odadurrantom, azért gyomorszájon csap ez is, és nem érdekel, hogy hallatszik-e közben csévélés.
Link to comment
Megosztás:

Hú ne mán, lehet ezt elrontottam. A képen totál be van nyomva nem? A kék alatt van a rugó, tehát alapból kinyomja. Ja, akkor tényleg befele kell nyomni. Bocsika.

Elég béna vagyok, nem megy... Csavarhúzóval kiszedtem a pöcköt az egyik oldalon, a mások oldalon nem találtam, de nem akar kijönni, pedig húztam....

http://kepfeltoltes.hu/view/110123/h_ts__a...ltoltes.hu_.jpg

Ezek szerint mégsem húzni kell a kéket kifelé, hanem benyomi? Akkor, ha benyomom, automatikusan enged a szürke is? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.