Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

Nem kell lyuk, attól nem lesz jobb B)

Amúgy meg tök mindegy hova rakod, ha raksz. :D

G astrás topicba belinkeltek egyébként nemrég egy egyszerű kapcsolási rajzot, amiben látok

fantáziát... ez elektromos csatiján "imitálja" az AGR szelepet. Ki kéne próbálni B)

Link to comment
Megosztás:

Nem kell lyuk, attól nem lesz jobb B)

Amúgy meg tök mindegy hova rakod, ha raksz. ;)

G astrás topicba belinkeltek egyébként nemrég egy egyszerű kapcsolási rajzot, amiben látok

fantáziát... ez elektromos csatiján "imitálja" az AGR szelepet. Ki kéne próbálni B)

Hali.

Jó lenne ha ki lehetne dobni belölle az AGR-t, van vagyfél kg. (Tápiószecsö) :D

És akkor csak le kéne zárni egy ellenperremel?

Jól látom?

Egyébként zöldkártyán észre fogják venni hogy le van zárva a szelep?

Vagy ha viszem ZK-ra, tankoljak bele E85-öt.

Link to comment
Megosztás:

http://www.z22se.co.uk/forum/viewtopic.php?f=86&t=5891

Ez az említett megoldás... meg kéne próbálni, tényleg beveszi-e a komputer a csalást B)

Ezt elég gyorsan össze lehet dobni, csak kérdés, hogy mire jó. Gondolom arra, hogy ha beteszed a csomagtartóba (vagy a kukába) az egész szelepet és lezárod a helyét, akkor a csatiján nem fogja észrevenni a hiányát. De a MAP-on úgyis észreveszi, nem? Mert akkor annyit tudunk nyerni, ahogy már valaki írta, hogy nem kell a kocsinak cipelnie a szelepet...

Link to comment
Megosztás:

Ezt elég gyorsan össze lehet dobni, csak kérdés, hogy mire jó. Gondolom arra, hogy ha beteszed a csomagtartóba (vagy a kukába) az egész szelepet és lezárod a helyét, akkor a csatiján nem fogja észrevenni a hiányát. De a MAP-on úgyis észreveszi, nem? Mert akkor annyit tudunk nyerni, ahogy már valaki írta, hogy nem kell a kocsinak cipelnie a szelepet...

Így van, a MAP tesztet ezzel sem lehet kiküszöbölni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nos, a szelepet én is lezártam egy szépen formára vagdosott alu lemezkével. Változást nem igazán érzékeltem, bár lehet hogy alul tényleg jobban megy. Mivel ez még régebbi, '95-ös motor, a sárga lámpa hosszú motorfék-üzem esetén sem pislákol. Viszont így nyugodtabban alszom, mert bizony nem kevés koksz volt már benne lerakódva.

(Megyjegyzem természetesen ezt a szerelést sem úsztam meg incidens nélkül, hoztam a szokásos balf.sz formámat és rájöttem, hogy a szelepfedél is tud eszméletlenül magas hőmérsékletű lenni, mellesleg a délőtt folyamán már bemelegítettem egy kis turbó tapogatással édesapám citroenjén. :D )

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén kipucoltam és lezártam az agr-t. Mentem egy próbautat és kivillant a sárga lámpa. Ezután az autó nem úgy gyorsult ahogy eddig. Itthon kivillogtattam a hibakódot : 0400- Exhaust gas circulation valve. Most akkor ez volna az agr hiba vagy a 0403-as kódú Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve. Mi a kettő közt a különbség? Ettől kapcsolhat vészprogramra az autó?

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén kipucoltam és lezártam az agr-t. Mentem egy próbautat és kivillant a sárga lámpa. Ezután az autó nem úgy gyorsult ahogy eddig. Itthon kivillogtattam a hibakódot : 0400- Exhaust gas circulation valve. Most akkor ez volna az agr hiba vagy a 0403-as kódú Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve. Mi a kettő közt a különbség? Ettől kapcsolhat vészprogramra az autó?

EGR AGR ugyanaz. Egyik angolul másik németül.

Link to comment
Megosztás:

Visszadugtad a csatiját rendesen? Adj neki egy kis kontakt sprét :D

Akkor kapcsol vészprogramra, ha elektronikus hibát észlel a szelepnél, nem megszorulást.

Visszadugtam rendesen. Eddig jól működött csak lezártam hogy késöbb se legyen vele gond. :D Azért befújom.De akkor a 0400-ás(Exhaust gas circulation valve) hiba az ami a lezárás miatt jön elő?A 0403-as(Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve) pedig amikor elektromos hiba van az agr-be?

Link to comment
Megosztás:

EGR AGR ugyanaz. Egyik angolul másik németül.

Azt tudom. :D Lehet rosszul tettem fel a kérdést. Arra voltam kíváncsi hogy a 0400-ás(Exhaust gas circulation valve) és a 0403-as(Exhaust Gas Re-circulation (EGR) valve) hiba között mi a különbség?

Link to comment
Megosztás:

Segítséget kérek!

Haverom nem rég vett egy ecotec 1.6 16V (x16xel) astrát ami asszem 95-s. Nagyon füstölt és kajált nek,i ezért kivillogtattam és lamdaszondára hivatkozozz.Majd feldobtál laptopra és az is a szondát hibáztatta. Kicsrélték gyárira, a fogyasztás jó lett és most már a gyertyát se kormolja be, amit eddig öt perc alatt össze gányolta. Most is füstül még alapjáraton, ritkán kilök egy adagot, ami fehér színű, olajat nem eszi, gorulás közben le áll és világít a műszerfal mint a karácsony lámpa. Én az EGR szelepre gyanakszok, pontosan, hol van és hogy lehet tisztítani és levakolni. A első lámpa alatt van egy tartály az nem toom mi, esetleg szűrő?

A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

A füstölés nem az agr miatt van. de a szívósoron találod. Többféle szívósor létezett amúgy,

egyiken elég nehéz hozzáférni, ez a gyakoribb. Ott a folytószelepház mögött van, a szívósor

felső része alatt (szemből nézve jobbról).

Vizet és olajat majd figyeljétek. Ezek a motorok sajna már eléggé életük nyugdíjas részében

vannak általában...

Első lámpa alatt menetirány szerint jobb oldalon rezonátordoboz, bal oldalon a szekunderlevegő

kompresszor van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.