Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Ez is igaz :S

Mondjuk 8E Ft-ért lehetett venni utángyártottat ami nem volt rossz.. G-hez kicsit húzósabb

hát igen, G-nél vehetsz komplett lámpatestet, vagy szórikázhatsz a búra (amit újba külön nem lehet megvenni) átragasztásával, ami vagy sikerül vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok! Valami balf*sz ma reggelre meghúzta egy tenyérnyi helyen a hátsó lökhárítómat. Elég csúnyán érdesre felszedte a festéket - polírozás már nem jön szóba ebben az esetben. Nem tudtok vkit ajánlani Bp-en aki szépen helyre tudja hozni helyi kezeléssel és nem akarja az egész lököst lefújni? Törés, horpadás nincs rajta - csak le van nyúzva.

Csatlakoznék az előttem szólóhoz annyiban,hogy nekem is sürgősen kellene fényező, még a 25%előtt szeretném,ha elkezdenék a munkát... spot fényezés is szükséges lenne és teljes elem fényezés is máshol (állítólag motorháztetőt csak telibe fújatni éri meg, úgy lesz szép)...

amúgy sajna az a baj,hogy valami miatt felrepedezett egy helyen a festék a motorházon és alatta rozsdásodik... no meg van máshol pár nagyobb karc, festék kopás...

by the way a színre fújt műanyag díszelemet nem lehetne valahol 'profi' módra házilag megcsinálni? vannak festékboltok, akik szinte bármilyen árnyalatot kikevernek számítógéppel, úgy hallottam...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, remélem tudtok segíteni. Néhány hónapja vettem Astra G nyolcéves verdámat, volt már rajta pár mélyebb illetve kevésbé mélyebb karcolás. Utána még szereztem párat rá, ezen kívül helyenkét már eléggé matt lett a sötétkék színű festék.

Szóval mi a bánatot tegyek? egyik haverom lebeszélt a polírozásról, elmondása szerint a mosóban neki lejött az egész felkent micsoda. Én azt szeretném, hogy szép fényes legyen a paci, persze tartósan. Valami ötlet házi kezelésre? Vagy inkább szakihoz forduljak? végigolvastam az előző 14 oldalt, de azonkívül, hogy kifolyt a szemem, okosabb nagyon nem lettem. Talán ha valaki összefoglalná nekem mit érdemes tenni, nagyon hálás lennék. Az, hogy semmivel nem kezelem a karosszériát, mint ahogy az elmúlt néhány hónap alatt tettem, gondolom nem megoldás....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, remélem tudtok segíteni. Néhány hónapja vettem Astra G nyolcéves verdámat, volt már rajta pár mélyebb illetve kevésbé mélyebb karcolás. Utána még szereztem párat rá, ezen kívül helyenkét már eléggé matt lett a sötétkék színű festék.

Szóval mi a bánatot tegyek? egyik haverom lebeszélt a polírozásról, elmondása szerint a mosóban neki lejött az egész felkent micsoda. Én azt szeretném, hogy szép fényes legyen a paci, persze tartósan. Valami ötlet házi kezelésre? Vagy inkább szakihoz forduljak? végigolvastam az előző 14 oldalt, de azonkívül, hogy kifolyt a szemem, okosabb nagyon nem lettem. Talán ha valaki összefoglalná nekem mit érdemes tenni, nagyon hálás lennék. Az, hogy semmivel nem kezelem a karosszériát, mint ahogy az elmúlt néhány hónap alatt tettem, gondolom nem megoldás....

Hát a mattulással és a karcokkal annyit tudsz tenni,hogy felpoliroztatod,haverod hülyeséget beszélt,miszerint lejött neki az egész felkent micsoda.... Polirozásnál a kisebb karcokra elég a polirviz,de ha gyatrább a helyzet akkor paszta kell,amit géppel és egy speckó szivacs segitségével visznek fel a felületre,közepes vagy magas fordulaton lényegében újra csiszolják a lakkréteget,amit lemosnak a végén. Ez tartós,és szép,a karcokat is elviszi,legalább is a nagyját,ezen kivül samponos mosás ajánlott,de szilikonozás nem,sehová. Esetleg viaszos mosás... Ennyi.Tehát irány a szaki.

Link to comment
Megosztás:

Hát a mattulással és a karcokkal annyit tudsz tenni,hogy felpoliroztatod,haverod hülyeséget beszélt,miszerint lejött neki az egész felkent micsoda.... Polirozásnál a kisebb karcokra elég a polirviz,de ha gyatrább a helyzet akkor paszta kell,amit géppel és egy speckó szivacs segitségével visznek fel a felületre,közepes vagy magas fordulaton lényegében újra csiszolják a lakkréteget,amit lemosnak a végén. Ez tartós,és szép,a karcokat is elviszi,legalább is a nagyját,ezen kivül samponos mosás ajánlott,de szilikonozás nem,sehová. Esetleg viaszos mosás... Ennyi.Tehát irány a szaki.

Köszi! Egy ilyen művelet mennyibe jöhet ki? Mármint a polírozás...

Link to comment
Megosztás:

Köszi még egyszer. Gondolom az se mindegy ki végzi, tehát a szakit is jól meg kell választani. :)

igen,érdemes nem egy olyan helyre vinni,ahol nincsen egy műhely sem,mer a polirozást udvaron nem lehet csinálni,belemegy egy kis por,és roszabb lesz mint volt....

Link to comment
Megosztás:

hát ja... sokan összekeverik a pasztázást (amit ugye házilag simán meg lehet csinálni mondjuk egy jó szinpasztával, és vagy 20 mosást simán kibír) a gépi polírozással.

Ahogy Atom is írta, a gépi polírt szaki végezze ne te házilag, mert gyak tényleg leszed egy réteget a lakkgól ergó a végtelenségig nem lehet políroztatni, de nem is kell, mert simán hatásos vagy 3 évig, bár ez függ attól is, hogy utána hogyan ápolod, kibírhat 5 évet is simán.

Sógorom 3 hónapja políroztatta fel az off golfját, agyig volt mattulva, próbáltuk pasztázni, de olyan volt 2-3 héttel utána, mintha a mattult lakk beszívná a pasztát, simán visszamattult.. olyan lett polírozá után, mintha 2-3 éves festése lenne, mondhatni gyönyörű, és egy tizesért csinálták neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot kérnék, remélem tudtok segíteni. Néhány hónapja vettem Astra G nyolcéves verdámat, volt már rajta pár mélyebb illetve kevésbé mélyebb karcolás. Utána még szereztem párat rá, ezen kívül helyenkét már eléggé matt lett a sötétkék színű festék.

Metálkék? Mert az enyém metálkékje így 9. évesen is jól tartja magát fényileg, pedig a munkahelyemen egész nap a tűző napon áll évek óta. Karcaim persze nekem is vannak, de amúgy a festés (festék) minőségével én elégedett vagyok. Nem is nagyon látni az utakon durván bemattult G-Astrát. Inkább az F-ekre jellemzőbb (főleg a bordó, piros), hogy elhagyják magukat. Mindenesetre, ahogy itt fentebb is ajánlják, valami jókezű szaki szépen meg tudja újítani polírral. Utána én mindig a kézimosást javasolnám.

Link to comment
Megosztás:

Metálkék? Mert az enyém metálkékje így 9. évesen is jól tartja magát fényileg, pedig a munkahelyemen egész nap a tűző napon áll évek óta. Karcaim persze nekem is vannak, de amúgy a festés (festék) minőségével én elégedett vagyok. Nem is nagyon látni az utakon durván bemattult G-Astrát. Inkább az F-ekre jellemzőbb (főleg a bordó, piros), hogy elhagyják magukat. Mindenesetre, ahogy itt fentebb is ajánlják, valami jókezű szaki szépen meg tudja újítani polírral. Utána én mindig a kézimosást javasolnám.

Plusz viaszolást időnként. Szép is lesz tőle és valamennyire óvja is.

A vizet lepergeti, havat könnyebb letolni róla télen.

Link to comment
Megosztás:

Én azt vettem észre, hogy (lehet csak véletlen egybeesés) a nem metál fényű autók "szokása" inkább a mattulás. Nekem mondjuk az előző F astrám bordó volt, de gyöngyházmetál, és 13 évesen olyan szép volt a fénye hogy öröm volt ránézni.

Link to comment
Megosztás:

Én azt vettem észre, hogy (lehet csak véletlen egybeesés) a nem metál fényű autók "szokása" inkább a mattulás. Nekem mondjuk az előző F astrám bordó volt, de gyöngyházmetál, és 13 évesen olyan szép volt a fénye hogy öröm volt ránézni.

Jaja, elvileg a metálfestésnek nem csak optikai szerepe van. Mivel többrétegű, ezáltal tartósabb is, ellenállóbb az UV-nek. A bordóval és a pirossal én is az alapszínekre gondoltam, azok csúnyán és hamarabb be tudnak mattulni.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, elvileg a metálfestésnek nem csak optikai szerepe van. Mivel többrétegű, ezáltal tartósabb is, ellenállóbb az UV-nek. A bordóval és a pirossal én is az alapszínekre gondoltam, azok csúnyán és hamarabb be tudnak mattulni.

jaja... sógor említett off golfja is alap piros, és a nagykönyv szerint volt szétagyigmattulva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végül is ez is a karosszéria védelmét szolgálja.

Keresnek a caravanomra csomagtér élvédőt, illetve inkább a lökhárítót védő izét, ami a pakolásnál védené a karcolások ellen.

H astrára láttam illetve swiftre sx4-re is, de g caravanra nem. Tud valaki valami boltot, ahol lehet ilyet kapni. Gagyi megoldást nem szeretnék. Esetleg marad az átlátszó fólia.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,5 éves fekete G astrám.Amikor fél éves volt bevittem a gépi mosóba és hát rendesen látszik rajta.

A kérdésem az lenne, hogy opel szervízben políroztassam, vagy vigyem inkább valami maszekhoz?

Nagyon meg vagyok elégedve a kocsival mindenféle téren, de ezzel a fekete szinnel akkorát szívtam....

Jó, tudom hogy nem kellett volna bevinnem a gépi mosóba, de -10 fokban nem volt akkora kedvem vizzel szórakozni.

Ha ezt tudom, hogy ilyen kényes ez a fekete szin, akkor tuti hogy fehér kocsit választok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,5 éves fekete G astrám.Amikor fél éves volt bevittem a gépi mosóba és hát rendesen látszik rajta.

A kérdésem az lenne, hogy opel szervízben políroztassam, vagy vigyem inkább valami maszekhoz?

Nagyon meg vagyok elégedve a kocsival mindenféle téren, de ezzel a fekete szinnel akkorát szívtam....

Jó, tudom hogy nem kellett volna bevinnem a gépi mosóba, de -10 fokban nem volt akkora kedvem vizzel szórakozni.

Ha ezt tudom, hogy ilyen kényes ez a fekete szin, akkor tuti hogy fehér kocsit választok.

Ne szidd a fekete színt! Az a legszebb... csak macerásabb is :)

Szerintem ne Opel szervízbe vigyed, mert 2x annyi lesz mint egy maszeknál.

És sokszor ugyanaz a maszek csinálja meg végül, csak te nem tudod.

De azért körültekintően kell eljárni, nehogy valami kontár összecsessze..

szerk: esetleg keresd wesszt, vagy uhuhu-t, ők lehet, hogy tudnak jóárasított megoldást

Link to comment
Megosztás:

Ne szidd a fekete színt! Az a legszebb... csak macerásabb is :)

Szerintem ne Opel szervízbe vigyed, mert 2x annyi lesz mint egy maszeknál.

És sokszor ugyanaz a maszek csinálja meg végül, csak te nem tudod.

De azért körültekintően kell eljárni, nehogy valami kontár összecsessze..

szerk: esetleg keresd wesszt, vagy uhuhu-t, ők lehet, hogy tudnak jóárasított megoldást

Ok.

Köszi a javaslatot.Csak azért gondoltam az opelre mert néhány hónap múlva vinnem kell a kötelező szervízre, de az nem jutott eszembe hogy drágábbak bár biztos hogy így van.Mindegy majd szétnézek a környéken hátha találok valami normális és elfogadható árú műhelyt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végül is ez is a karosszéria védelmét szolgálja.

Keresnek a caravanomra csomagtér élvédőt, illetve inkább a lökhárítót védő izét, ami a pakolásnál védené a karcolások ellen.

H astrára láttam illetve swiftre sx4-re is, de g caravanra nem. Tud valaki valami boltot, ahol lehet ilyet kapni. Gagyi megoldást nem szeretnék. Esetleg marad az átlátszó fólia.

hát szerintem az átlátszó fólia pont nem sokat ér,ha picit meghúzod a lököst,az fóliával együtt fog húzódni.......nem tudok róla hogy lenne ilyesmi g astrára...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1,5 éves fekete G astrám.Amikor fél éves volt bevittem a gépi mosóba és hát rendesen látszik rajta.

A kérdésem az lenne, hogy opel szervízben políroztassam, vagy vigyem inkább valami maszekhoz?

Nagyon meg vagyok elégedve a kocsival mindenféle téren, de ezzel a fekete szinnel akkorát szívtam....

Jó, tudom hogy nem kellett volna bevinnem a gépi mosóba, de -10 fokban nem volt akkora kedvem vizzel szórakozni.

Ha ezt tudom, hogy ilyen kényes ez a fekete szin, akkor tuti hogy fehér kocsit választok.

a fehér is ugyan olyan kényes:)

Link to comment
Megosztás:

Én azt vettem észre, hogy (lehet csak véletlen egybeesés) a nem metál fényű autók "szokása" inkább a mattulás. Nekem mondjuk az előző F astrám bordó volt, de gyöngyházmetál, és 13 évesen olyan szép volt a fénye hogy öröm volt ránézni.

Régebben ugye amikor a g astrák indultak 98' akkor még nem ezeket a vizbázisú és csökkentett festékeket alkalmazták mint most,ha bemattul a kocsi,akkor is a lakk matul be,nem a szin. 2K-s lakkot használnak,esetleg abban lehet minőségi változás,ezért mattulhat..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.