Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

sziasztok,

azt kérdezném, hogy az autóban levő szövet (nem gumi) szőnyegeket mivel lehet/illik tisztítani? (Hasonlóan mint a szobai lábtörlőt/padlószőnyeget?)

Itt a tél, vizes, saras lett, jó lenne újra csillogni látni :rolleyes:

szerintem ugyanúgy mint egy padlószőnyeget

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

azt kérdezném, hogy az autóban levő szövet (nem gumi) szőnyegeket mivel lehet/illik tisztítani? (Hasonlóan mint a szobai lábtörlőt/padlószőnyeget?)

Itt a tél, vizes, saras lett, jó lenne újra csillogni látni :rolleyes:

Mint a padlószőnyeget,csak lehet kétszer kell pucolnod,hogy igazán szép legyen.Javasolnám a méretpontos gumiszőnyeget,nagyon kafa(6500Ft a garnitúra)Én télen nyáron azt használom.

Link to comment
Megosztás:

Mint a padlószőnyeget,csak lehet kétszer kell pucolnod,hogy igazán szép legyen.Javasolnám a méretpontos gumiszőnyeget,nagyon kafa(6500Ft a garnitúra)Én télen nyáron azt használom.

Én is... nekem a gyári textilszőnyeg szinte zsír állapotban ott figyel a garázsban

Link to comment
Megosztás:

És a gumiszőnyeg szokott csúszkálni?

Mert nekem a szövet néha igen, aztán a pedálok alól kell hátrahúznom, mikor már nem lehet teljesen benyomni a kuplungot :rolleyes:

azért, hogy ne csússzon be a pedálok alá a gyári szőnyegen van pici luk, amit beakasztasz és eltekersz a padlószőnyegen lévő rögzítőbe

Link to comment
Megosztás:

azért, hogy ne csússzon be a pedálok alá a gyári szőnyegen van pici luk, amit beakasztasz és eltekersz a padlószőnyegen lévő rögzítőbe

Köszi!

Azt láttam, hogy van rajta két luk, meg gondoltam is, hogy van valami célja, nem csak viccből lyukasztották ki, de akkor alaposabban megskubizom a padlóban a rögzítőfüleket.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

azt kérdezném, hogy az autóban levő szövet (nem gumi) szőnyegeket mivel lehet/illik tisztítani? (Hasonlóan mint a szobai lábtörlőt/padlószőnyeget?)

Itt a tél, vizes, saras lett, jó lenne újra csillogni látni :rolleyes:

Ha szerencséd van nem kell hozzá vegyszer sem. Ha van magasnyomású mosód (egyszerű hidegvizes is jó) az tutira kiszedi a koszt. Nekem bevállt.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Jézuska hozott ilyet:

Van valakinek tapasztalata / véleménye ezezzel a három a cuccal/hoz?

Hát nekem is mondta a jézuska, hogy hoz ilyet, de aztán mégse!

Ha lesz vele valami tapasztalatod kipróbálod érdekelne.

pl.: 1 karcot hogyan tüntet el.

Ha jó lehet érdemes lenne beruháznom rá.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, van egy 2001-es g astrám, sajna ebben az évben már egyszer vinnem kellett szervízbe ROHADT az üzemanyag nyílás. Sajna pár napja észrevettem egy rozsdafoltot a jobb hátsó sárvédő és küszöb találkozásánál. Bevittem szervízbe gondolván gariba megjavítják, hiszen 12 év átrozsdásodási szavatosság van és az üzemanyag nyílásnál is működött. Sajnos azonban közölték, hogy mivel van a sárvédőn két karcolás, ezért az elem hibásnak minősül ezért ugrott a gari. Mit javasoltok, nyomuljak gariért vagy vegyem tudomásul, hogy az opel garinak is nagyobb a füstje mint a lángja. CSendben mondom, hogy az ember aki megnézte is mondta, hogy ő is tudja, hogy a két felületi karcolás 30cm-el a rozsdafolt felett nem okozhatta a rozsdásodás elindulását.

Köszi a tanácsokat szasza123

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, van egy 2001-es g astrám, sajna ebben az évben már egyszer vinnem kellett szervízbe ROHADT az üzemanyag nyílás. Sajna pár napja észrevettem egy rozsdafoltot a jobb hátsó sárvédő és küszöb találkozásánál. Bevittem szervízbe gondolván gariba megjavítják, hiszen 12 év átrozsdásodási szavatosság van és az üzemanyag nyílásnál is működött. Sajnos azonban közölték, hogy mivel van a sárvédőn két karcolás, ezért az elem hibásnak minősül ezért ugrott a gari. Mit javasoltok, nyomuljak gariért vagy vegyem tudomásul, hogy az opel garinak is nagyobb a füstje mint a lángja. CSendben mondom, hogy az ember aki megnézte is mondta, hogy ő is tudja, hogy a két felületi karcolás 30cm-el a rozsdafolt felett nem okozhatta a rozsdásodás elindulását.

Köszi a tanácsokat szasza123

Hi!

Megpróbálhatod még 1-2 másik szervizben, hátha nem ezzel a xar dumával jönnek...

Amúgy perelni nem kellene őket, hogy érvényesítsd az akaratod, mert ahhoz sok pénz kell, meg idő és valszeg úgyis elbukod... :)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Megpróbálhatod még 1-2 másik szervizben, hátha nem ezzel a xar dumával jönnek...

Amúgy perelni nem kellene őket, hogy érvényesítsd az akaratod, mert ahhoz sok pénz kell, meg idő és valszeg úgyis elbukod... :)

Köszi az ötletet, én is valami hasonlón törtem a fejem, majd jelentkezem mit sikerült elérnem.

szasza123

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, van egy 2001-es g astrám, sajna ebben az évben már egyszer vinnem kellett szervízbe ROHADT az üzemanyag nyílás. Sajna pár napja észrevettem egy rozsdafoltot a jobb hátsó sárvédő és küszöb találkozásánál. Bevittem szervízbe gondolván gariba megjavítják, hiszen 12 év átrozsdásodási szavatosság van és az üzemanyag nyílásnál is működött. Sajnos azonban közölték, hogy mivel van a sárvédőn két karcolás, ezért az elem hibásnak minősül ezért ugrott a gari. Mit javasoltok, nyomuljak gariért vagy vegyem tudomásul, hogy az opel garinak is nagyobb a füstje mint a lángja. CSendben mondom, hogy az ember aki megnézte is mondta, hogy ő is tudja, hogy a két felületi karcolás 30cm-el a rozsdafolt felett nem okozhatta a rozsdásodás elindulását.

Köszi a tanácsokat szasza123

abban az esetben próbálkozz garanciális korrozió javitással, ha végig vezetett a szervizkönyved , és márkaszervizben végeztetted el, vagy a maszek belenyomta a korrózióvédelem ellenörzéséhez is a pecsétet. DE ha maszek nyomkodta tele a szervizkönyvedet akkor is megvan az esélye hogy nem csinálják meg garanciában...

Link to comment
Megosztás:

abban az esetben próbálkozz garanciális korrozió javitással, ha végig vezetett a szervizkönyved , és márkaszervizben végeztetted el, vagy a maszek belenyomta a korrózióvédelem ellenörzéséhez is a pecsétet. DE ha maszek nyomkodta tele a szervizkönyvedet akkor is megvan az esélye hogy nem csinálják meg garanciában...

Mindig hivatalos márkaszervízbe vittem, nagy gondot fordítok arra, hogy karban tartsam a jószágot, mert nem tudok más autót venni, cserélni. Pont ezért zavar, hogy úgy érzem ki akarnak játszani. Mondom a kifogásuk az, hogy van két felületi karcolás 20-30cm-re és szerintük így már nem épp az elem, de ők is tudják, hogy ez nem okozhatta a rozsdásodást.szasza123

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szeretném a segítségeteket kérni:

Az autómban a belső kárpit hát eléggé világos szürke és a kilincs körül vannak foltok, a kérdésem a következő, hogy otthon kitudom-e szedni a foltot kárpittisztító habbal?

(van direkt fotelekre, ülőgrn. Vanish hab az jó? vagy valami spec autós cucc kell?)

Előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Szeretném a segítségeteket kérni:

Az autómban a belső kárpit hát eléggé világos szürke és a kilincs körül vannak foltok, a kérdésem a következő, hogy otthon kitudom-e szedni a foltot kárpittisztító habbal?

(van direkt fotelekre, ülőgrn. Vanish hab az jó? vagy valami spec autós cucc kell?)

Előre is köszönöm

Én még nem próbáltam ilyesmit a kocsiban, de gondolom nem speciális szövet van ott, így szerintem ha a bútorokra jó a cucc, akkor a kocsinak se fog ártani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.