Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

Jaj kartársak!

Világért sem akarok beledumálni, de mindig csak egy pici részt szabad bekenni a vakszal, (ez rajt is van a használati útmutatón), majd ezt letörölni s úgy tovahaladni a kasztnin.

Egyébként nemrég csináltam eme munkát és 4 óra alatt végeztem, de lehet lassú vagyok, vagy túl nagy az autó!

nekem is kb 2,5óra volt annó...

más: a polírozás az eltünteti az apróbb karcokat?

Link to comment
Megosztás:

Biztos iagazad van, nem vitatom.

Ettől függetlenül én több alakalommal is így egyben csináltam soha nem volt gond, mindig jó lett

Mi a logikája a foltokban való felvitelnek?

Jaj kartársak!

Világért sem akarok beledumálni, de mindig csak egy pici részt szabad bekenni a vakszal, (ez rajt is van a használati útmutatón), majd ezt letörölni s úgy tovahaladni a kasztnin.

Egyébként nemrég csináltam eme munkát és 4 óra alatt végeztem, de lehet lassú vagyok, vagy túl nagy az autó!

Link to comment
Megosztás:

További kérdéseim :devlish:

Kézi vagy gépi polír? (kézi=ronggyal való felhordás?)

milyen polír paszta a jó? (gondolom ami nem tartalmaz csiszoló anyagot)

vagy egy wax is elegendő ahoz hogy kifényesítsem a gépet? (csak használatból adódó felületi karcok vannak rajta semmi mélyebb)

szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Ha polír akkor szerintem gépi és szakember.

Azt már el lehet rontani...

Ráadásul igazán jó eredményt gépivel lehet elérni.

További kérdéseim :devlish:

Kézi vagy gépi polír? (kézi=ronggyal való felhordás?)

milyen polír paszta a jó? (gondolom ami nem tartalmaz csiszoló anyagot)

vagy egy wax is elegendő ahoz hogy kifényesítsem a gépet? (csak használatból adódó felületi karcok vannak rajta semmi mélyebb)

szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Biztos iagazad van, nem vitatom.

Ettől függetlenül én több alakalommal is így egyben csináltam soha nem volt gond, mindig jó lett

Mi a logikája a foltokban való felvitelnek?

Ha lekened az egészet, mire a végére (utolsó elem) érsz mocsokul rászárad a paszta és nagyon nehéz letörölni (legalábbis azt a fajtát amivel én dolgoztam).

Pár percig szabad csak rajtahagyni, amíg ki nem opálosodik és utána törlés!

Link to comment
Megosztás:

Aha értem... Nekem a Turtle-vel nem volt ilyen gond, az lejött ügyesen.

Ha lekened az egészet, mire a végére (utolsó elem) érsz mocsokul rászárad a paszta és nagyon nehéz letörölni (legalábbis azt a fajtát amivel én dolgoztam).

Pár percig szabad csak rajtahagyni, amíg ki nem opálosodik és utána törlés!

Link to comment
Megosztás:

További kérdéseim :devlish:

Kézi vagy gépi polír? (kézi=ronggyal való felhordás?)

milyen polír paszta a jó? (gondolom ami nem tartalmaz csiszoló anyagot)

vagy egy wax is elegendő ahoz hogy kifényesítsem a gépet? (csak használatból adódó felületi karcok vannak rajta semmi mélyebb)

szerintetek?

Stem elég egy vaxolás, hacsak előtte nem folyamatosan gépi mosóban mosták az autót, mert az tuti kinyírja a lakkot.

Link to comment
Megosztás:

Jah, wax is sokat segít. Azzal még nincs bukta. MAx ha mégsem jó az eredmény, akkor elviszed políroztatni.

De először én is lewaxolnám csak, had lássuk mi az eredmény...

Stem elég egy vaxolás, hacsak előtte nem folyamatosan gépi mosóban mosták az autót, mert az tuti kinyírja a lakkot.
Link to comment
Megosztás:

Stem elég egy vaxolás, hacsak előtte nem folyamatosan gépi mosóban mosták az autót, mert az tuti kinyírja a lakkot.

Nem gépi mosós volt, csak egy pár használati felületi karc van rajta (pl. beszállásnál ruha meg egyéb karcok)

Bár mivel még szép gyári rajt a fényezés( 2005/9 évj) sajnálnám még "lecsiszoltatni"

Lehet, hogy most marad a turtle wax aztán pedig pénzt gyűjtöm egy profi polírozásra szakival:)

De a wax is csak "fed" vmit pláne ilyen kisebb karcokat....

freeze! milyen turtle wax a jó fekete metálhoz és kb mennyi féltek?

Link to comment
Megosztás:

No ezzel van nekem is gondom, mert az előző kocsim metall szürke volt, ahhoz jó volt a kék dobozos turtle matallic wax.

A feketéhez van viszont speciális fekete wax is és javítókrétás változatban láttam olyan 4000 Ft körül tavaly.

Szeretnék én is venni ilyet, de mostanában nincs itt felénk. Szóval ezt a kocsit még nem vaxoltam, pedig már nagyon szeretnék

Ebből a feket volna az igazi:

turtlewax.gif

Nem gépi mosós volt, csak egy pár használati felületi karc van rajta (pl. beszállásnál ruha meg egyéb karcok)

Bár mivel még szép gyári rajt a fényezés( 2005/9 évj) sajnálnám még "lecsiszoltatni"

Lehet, hogy most marad a turtle wax aztán pedig pénzt gyűjtöm egy profi polírozásra szakival:)

De a wax is csak "fed" vmit pláne ilyen kisebb karcokat....

freeze! milyen turtle wax a jó fekete metálhoz és kb mennyi féltek?

Link to comment
Megosztás:

Sacc/kb mennyi idő ennek a waxnak a felkenése és eldolgozása? (mosáson kívül)

Ha 2 ember csinálja, haladósabb: az egyik felkeni, a másik törli. Asszonypajtást be kell vonni (csak előtte vegye le a gyűrűket, meg a köldökpirszinget... :devlish: )

Link to comment
Megosztás:

Ilyet kaptam karácsonyra, de meg nem mertem kipróbálni.

Nem kaptam még választ arra, hogy valakinek van-e tapasztalata róla, de lehet, hogy neki esek egy eldugott felülten és kipróbálom. Elvileg ebben a szettben még van lakk javító kihúzó is a hajszálnál nagyobb karcokhoz. Ki kéne próbálni, csak nem merek nekilátni.

DE ha valakinek van tapasztalata, szívesen vanném ha leírná!

DSC_0182.JPG

Link to comment
Megosztás:

Ilyet kaptam karácsonyra, de meg nem mertem kipróbálni.

Nem kaptam még választ arra, hogy valakinek van-e tapasztalata róla, de lehet, hogy neki esek egy eldugott felülten és kipróbálom. Elvileg ebben a szettben még van lakk javító kihúzó is a hajszálnál nagyobb karcokhoz. Ki kéne próbálni, csak nem merek nekilátni.

DE ha valakinek van tapasztalata, szívesen vanném ha leírná!

Próbáld meg kisebb felületen, de sztem nem lesz vele gondod....

Link to comment
Megosztás:

Ilyet kaptam karácsonyra, de meg nem mertem kipróbálni.

Nem kaptam még választ arra, hogy valakinek van-e tapasztalata róla, de lehet, hogy neki esek egy eldugott felülten és kipróbálom. Elvileg ebben a szettben még van lakk javító kihúzó is a hajszálnál nagyobb karcokhoz. Ki kéne próbálni, csak nem merek nekilátni.

DE ha valakinek van tapasztalata, szívesen vanném ha leírná!

http://dl.dropbox.com/u/1009646/opelforum/DSC_0182.JPG

Már-már kumabushi-s magasságokba érsz,hogy mindent lefényképezel! :lol:

Az én kocsimra is ráférne már egy polírozás. A fene se érti,én meg soha nem mentem

neki senkinek és mégis egyre gyűlnek az oldalán-elején-hátulján a karcok! :devlish:

Főleg egy-egy hipermarketes bevásárlás után figyelhető ez meg!Bolondok a népek!

Link to comment
Megosztás:

Én ne fotóznék :lol:

Már-már kumabushi-s magasságokba érsz,hogy mindent lefényképezel! :lol:

Az én kocsimra is ráférne már egy polírozás. A fene se érti,én meg soha nem mentem

neki senkinek és mégis egyre gyűlnek az oldalán-elején-hátulján a karcok! :devlish:

Főleg egy-egy hipermarketes bevásárlás után figyelhető ez meg!Bolondok a népek!

Link to comment
Megosztás:

Kösz... először nem is értettem mi írtál ...

Miféle szervák? hol van itt labda :lol:

:lol::D

férfinemiszervák a képeid, freeze, nem is tudtam, h ilyen jól nyomod. Imádom a jó képeket, és nem utolsósorban Eschert :devlish:

Bár minden kiadványba ilyen jó képeket szerkeszthetnék bele...

Szerk: na, látom, már a @-os nemi szervet is cenzúrázzák, mint a KundK hadseregben a katonák leveleit :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.