Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

ez alatt mit értesz?

A max teljesítményem 6500 körül van. Ha a 3-at kihúzom 7-ig, akkor 140-el megyek. Ez 4-ben kb. 4800. (az újjal 134-ről 5500-ra) Ahhoz, hogy a 6500-öt elérje 190 körül kell mennie, amíg viszont addig felgyorsul letelik a nap. :D Ezért nem is szoktam elforgatni addig, mert ott már szenved és igazából tökmindegy, hogy 180-tól 190-ig 15 másodperc alatt van fenn, vagy 20 alatt 5-ben. (most csak mondtam két számot, de a lényeg hogy ott már úgysem jelentős a gyorsuláskülönbség) Emiatt (is) 5-ben 180 5200 körül van, a kb. maximális végsebesség (200) pedig 5800-5900 körül. Az új felállással 200 6500-nál van pont, ami azt jelenti hogy még a végsebesség is nőhet picit, de ez nem annyira érdekel. Valószínű 5-ben sem nyúznám sokat úgy, mint most 4-ben.

De mivel rövidül, alacsonyabb sebességnél ahol ma még vissza kell váltanom 4-be, lehet hogy 5-ben is tudok maradni.

Ja és javulna az 1-ből 2-be dolog is. Itt muszáj 4000 fölé érkeznem 2-ben, mert különben befullad, ami csak úgy lehetséges ha 7100-7200 elforog az 1, ezt viszont nem szeretem.

Link to comment
Megosztás:

az biztos hogy neked F13WR4.18-ad van, azt meg a száma alapján tudod megnézni rajta, pontosan milyen áttételsorral.

viszont ne remélj, hogy könnyen találsz keresett példányt, én néha annak is örülök, ha találok egyáltalán 4.18-as végáttételt :D

Azt nézem az első kettő ugyanaz, tehát csak az a lényeg hogy olyan CR-t vegyek, aminek nem 3,7-es az egyese. Mivel mindenki 418-at keres lehet a 394 gyakoribb. vagy nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Ja és javulna az 1-ből 2-be dolog is. Itt muszáj 4000 fölé érkeznem 2-ben, mert különben befullad, ami csak úgy lehetséges ha 7100-7200 elforog az 1, ezt viszont nem szeretem.

Nekem is ilyen volt eddig, de most meg lett oldva végre :D

Hosszú egyes, és kettőbe éppen annyit ejt utána, mint 2ből 3ba :D

És ez így most nagyonjóóó :D

Link to comment
Megosztás:

az biztos hogy neked F13WR4.18-ad van, azt meg a száma alapján tudod megnézni rajta, pontosan milyen áttételsorral.

A referenciasor: A 148 2 2 F17 C 394 (ahol szünet van ott másik csoport kezdődik azonosítás szempontjából)

Az enyém: A 1x1 1 7 x1x W 418 váltó

Ilyen viszont nincs a listában. :D

De végülis mindegy az összes wr-nél vagy 3.5 vagy 3.7 az 1-es ami 51 vagy 48 véget jelent 7000-nél, CR-el 54. (tehát vagy jó lenne vagy mégjobb) Az összes 2-es 3-as ugyanaz. 4-esből tuti nem az 1.126-os, onnantól meg 4-ben is 5-ben is elég kicsik a különbségek, tehát lényegében felesleges a pontos beazonosítás. CR-eknél meg csak az egyesben van különbség a 3.7-essel elveszthetnék 3 km/h-t a 3.5-höz képest.

Link to comment
Megosztás:

Persze lehet, hogy nem is 13-ban kellene gondolkoznom, mert már ~140Nm-em van, akkor viszont csak az F16CR jöhet szóba. Az felmegy? Bár nyilván nehezebb is úgyhogy az nem tetszik annyira. :D

Bontóban megkérdeztem 25-ért adnak 1.4-eshez, de nem tudja hogy w vagy c. Lehet van ez is az is, meg kell nézni. De megkérdeztem egy másik forrást is, az csak később derül ki. :D

Végáttét mennyiért szokott menni?

Gabi, Patyi mennyiért újít fel egyet?

Link to comment
Megosztás:

Persze lehet, hogy nem is 13-ban kellene gondolkoznom, mert már ~140Nm-em van, akkor viszont csak az F16CR jöhet szóba. Az felmegy? Bár nyilván nehezebb is úgyhogy az nem tetszik annyira. :D

Bontóban megkérdeztem 25-ért adnak 1.4-eshez, de nem tudja hogy w vagy c. Lehet van ez is az is, meg kell nézni. De megkérdeztem egy másik forrást is, az csak később derül ki. :D

Végáttét mennyiért szokott menni?

Gabi, Patyi mennyiért újít fel egyet?

Nem jó neked a F16... más a kuplung, kuplungharang, féltengely...

Viszont az F13 bőven bírja a kiképzést, nem kell aggódni... :D

Patyi nem újít fel váltót. Ha kell, megcsapágyazza, vagy cserél szinkrongyűrűket, kapcsolóvillát... de a keréksor

kopást, vagy szerkezeti kopást nem lehet megoldani. bontott váltók 15-30 között, attól függ, mennyire ritka darab.

Csak végáttételt egyszer sikerült nyúlnom, 4.18-at 20-ért :D Legutóbb 25-ért hoztam egy olyan váltót, amilyen

most neked van :lol:

Link to comment
Megosztás:

A11171 W418, ez így tiszta sor, negyedik oszlopot kell nézned, olyan kell legyen a tied :D

Hát ha neked ennyire tiszta örülök. :D

Csináltam egy összehasonlítást:

CR-WR

- bal felül: CR 3.94-es véggel.

- bal alul: CR 3.74-es véggel: talán jobb lenne ezzel, méghosszabb 1-es, 2,3 csak hajszálnyit hosszabb, 4,5 így is rövidebb jóval, igaz nem annyira mint felül.

- jobb felül: WR a 4-es oszlop szerint, az 1-2 aránya itt tényleg olyan mint a valóságban, de nem forog most 51-ig szerintem (óra szerint is max 55, ennél pedig többet csal), és a 4, 5 sem passzol szerintem.

- jobb alul: WR 8-as oszlop szerint, reálisabbnak tűnik az összes sebesség de az 1-2-be váltás valahogy nem stimmel. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem jó neked a F16... más a kuplung, kuplungharang, féltengely...

Viszont az F13 bőven bírja a kiképzést, nem kell aggódni... :D

Egy gonddal kevesebb. :D

Patyi nem újít fel váltót. Ha kell, megcsapágyazza, vagy cserél szinkrongyűrűket, kapcsolóvillát... de a keréksor

kopást, vagy szerkezeti kopást nem lehet megoldani. bontott váltók 15-30 között, attól függ, mennyire ritka darab.

Csak végáttételt egyszer sikerült nyúlnom, 4.18-at 20-ért :D Legutóbb 25-ért hoztam egy olyan váltót, amilyen

most neked van :lol:

Ezt gondoltam felújítás alatt. Lehet ilyen cumót kapni szettben (gyűrűk, csapágyak, ...), ha igen kb. mennyiért? Mindenki ki tudja ezeket cserélni bárki vagy jobb, ha tapasztalt kezekben van?

Húha, akkor jó lesz a váltóval egyben beszerezni a megfelelő végáttételt. Van CR-hez 3.94 é 3.74 is szerencsére. :D

Ha látok egy CR-t magában, akkor el tudom dönteni, hogy melyik egyes van benne, vagy csak sorszám alapján?

Honnan lehet megállapítani, hogy jó állapotban van-e egy váltó vagy sem?

Link to comment
Megosztás:

Drága minden a váltókhoz. Csapágyak is. Úgyhogy ne nagyon akard :D

Ha a nyelestengely és a difi érzésre nem lóg, akkor már jól indul a vásárlós történet :D

Ha nagyon precíz akarsz lenni, átforgatod a nyelestengely felől mindegyik fokozatban.

Csak a sorszámból tudod meg a tutit.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Timeslipre linkelt valaki egy ilyet:

http://somender-singh.com/content/view/119/49/

A magyarázat:

http://somender-singh.com/content/view/7/31/

Talán a lényeg:

The Groove(s) allows gasses to expand and compress with a quality that has consistently improved fuel efficiency, lowered operating temperature, improved torque and max power as well as lowering idle speed significantly. The Groove has beneficial effects on the compression stroke as well as the power stroke. On the compression stroke, the Groove channels one last bit of air/fuel mixture towards the spark plug, maintaining swirl until the spark provides ignition. On the power stroke, the Groove provides a channel for hot gasses to jet towards the cylinder wall and rapidly ignite mixture in the squish area. It also appears that the Groove can destroy standing vortices in the squish areas as well.

Első látásra szinte feldolgozhatatlan mennyiségű anyag van az oldalon és külső linkeken/fórumokon is: http://somender-singh.com/content/view/122/52/

Például egy hangteszt: http://themoportal.com/articles/groovy.html

Mit szóltok?

Ki próbálja ki először? B)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok! Olvasgatok a chiptuningról, és érdekesnek találom, hogy teljesítménynövekedés mellett, üzemanyag csökkenést lehet elérni. Nektek mi a véleményetek róla?

Akkor tuti ott olvasgattál erről a témáról, ahol árulnak ilyen csodacsipszet.

Szívómotornál nagyon minimális az a teljesítménynövekedés, amit esetleg el lehet érni.

Ez egy alap 150 lovas 2000-es motor esetében szerintem nem éri el a 4-5 lovat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olvasgatok a chiptuningról, és érdekesnek találom, hogy teljesítménynövekedés mellett, üzemanyag csökkenést lehet elérni. Nektek mi a véleményetek róla?

Elméletileg lehetséges, gyakorlatilag ha így alakul is a különbség tulajdonképpen szinte érzékelhetetlenül kicsi, viszont nem is mindig sikerül így módosítani.

Tipikus marketingduma, általában egyenchipeknél.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Elméletileg lehetséges, gyakorlatilag ha így alakul is a különbség tulajdonképpen szinte érzékelhetetlenül kicsi, viszont nem is mindig sikerül így módosítani.

Tipikus marketingduma, általában egyenchipeknél.

Ha meg tényleg igaz lenne mindkettő,már a gyárból ezzel jönne ki a gép.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.