Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Nem tudom mi az xe és az xer közti különbség, szerinted menet teljesítményekben van változás ha felraknék rá egy ilyen kipuffot? Illetve különösebb mókolás nélkül felrakható? Árba mennyire lenne??

Van c20xe 421 leömlő, és van x20xer 421 leömlő. Utóbbi felmegy mókolás nélkül, csak nem túl sűrű. Alex75 bejegyzéseit tanulmányozd, ő faragta eléggé az xevjét, többekközt ilyen leömlővel is.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mi az xe és az xer közti különbség, szerinted menet teljesítményekben van változás ha felraknék rá egy ilyen kipuffot? Illetve különösebb mókolás nélkül felrakható? Árba mennyire lenne??

Valamennyit jelent, de nagy különbségre ne számíts, főleg szoftveres hangolás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

X14NZ-C14SE átépítés. Szeretném kikérni a véleményeteket! Olvastam mindenfelé okosságokat, és elméletileg a minimális eltérésekből adódóan, kisebb lesz a kompresszió annál mint amit egy gyári C14SE motor tud normális állapotában. A kérdés: Mivel úgy is megy gépműhelybe a hf, érdemes leszedetni belőle 0,4-0,5 mm-t hogy elvileg normális (C14SE) kompresszió legyen, vagy nem érdemes ezzel játszani? Mert túlzásba se szeretnék esni, nem akarom az első km-eken szétnyomatni a hf-em.

Link to comment
Megosztás:

X14NZ-C14SE átépítés. Szeretném kikérni a véleményeteket! Olvastam mindenfelé okosságokat, és elméletileg a minimális eltérésekből adódóan, kisebb lesz a kompresszió annál mint amit egy gyári C14SE motor tud normális állapotában. A kérdés: Mivel úgy is megy gépműhelybe a hf, érdemes leszedetni belőle 0,4-0,5 mm-t hogy elvileg normális (C14SE) kompresszió legyen, vagy nem érdemes ezzel játszani? Mert túlzásba se szeretnék esni, nem akarom az első km-eken szétnyomatni a hf-em.

Nekem 11-es kompresszió volt dbilas 276-os tengellyel. Nem tudom az pontosan hány mm-nek felel meg, de gyanítom több mint 0,5.

Link to comment
Megosztás:

A te tapasztalataidat is olvastam, és azt vettem alapul. Annak idejen neked 0.5 lett leszedve, és szét is nyomódott a gyertya környékén ha jól emlékszem. Bár valoszinű ott alapbol a hengerfej el volt már gyengülve. Meg azert kérdezősködök egy kicsit, hogy mennyit volna célszerű leszedni. Azért köszi. :)

Link to comment
Megosztás:

A te tapasztalataidat is olvastam, és azt vettem alapul. Annak idejen neked 0.5 lett leszedve, és szét is nyomódott a gyertya környékén ha jól emlékszem. Bár valoszinű ott alapbol a hengerfej el volt már gyengülve. Meg azert kérdezősködök egy kicsit, hogy mennyit volna célszerű leszedni. Azért köszi. :)

Valami összekeversz. Nekem nem ment szét soha hengerfejem. És a 0.5 sem rémlik. Hol láttad a posztot?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

valakinek van tapasztalata vagy esetleg olvastatok e külföldi forumokon rola? c20xe motorhoz akarok venni irható computert és hengerenkénti pillangót. a kérdés az lenne hogy 45ös 48 as vagy 51es legyen a pillangó.

egyenlőre a motor majdnem szeria ,blokkból leszedve, asszem 276os havassy tengely, padon meg van írva . pad szerint 182 paci.

tervbe van a kovacsolt dugo, hkar meg catcams nagy tengelyek meg hozzá minden megcsinálva a motoron. de azt szeretnem hogy a mostani konfiggal is müködjön a pillangósor.

Módosítva : miki1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

valakinek van tapasztalata vagy esetleg olvastatok e külföldi forumokon rola? c20xe motorhoz akarok venni irható computert és hengerenkénti pillangót. a kérdés az lenne hogy 45ös 48 as vagy 51es legyen a pillangó.

egyenlőre a motor majdnem szeria ,blokkból leszedve, asszem 276os havassy tengely, padon meg van írva . pad szerint 182 paci.

tervbe van a kovacsolt dugo, hkar meg catcams nagy tengelyek meg hozzá minden megcsinálva a motoron. de azt szeretnem hogy a mostani konfiggal is müködjön a pillangósor.

Írható motorvezérlő nem olcsó, és a hozzáírt programot (azaz a konfigurálást) sem olcsón csinálják. A gyári motorvezérlő buherálásától persze nagyságrendekkel jobb.

A 45-s hengerenkénti pillangó is sok, ha széria állapotú a motor. Utána számoltál, hol mekkorák a keresztmetszetek?

Link to comment
Megosztás:

Írható motorvezérlő nem olcsó, és a hozzáírt programot (azaz a konfigurálást) sem olcsón csinálják. A gyári motorvezérlő buherálásától persze nagyságrendekkel jobb.

A 45-s hengerenkénti pillangó is sok, ha széria állapotú a motor. Utána számoltál, hol mekkorák a keresztmetszetek?

azer nem teljesen széria

árakkal tisztába vagyok nem ez lesz az első versenyautó motorom, igazábol a cel a 250 paci.

a régi autóm 1.6os volt azon 45ös pillango volt es nem volt sok neki

Link to comment
Megosztás:

azer nem teljesen széria

árakkal tisztába vagyok nem ez lesz az első versenyautó motorom, igazábol a cel a 250 paci.

a régi autóm 1.6os volt azon 45ös pillango volt es nem volt sok neki

Én microsquirt en gondolkozok de még nem határoztam el magam, de csak az lesz a vége.

Link to comment
Megosztás:

azer nem teljesen széria

árakkal tisztába vagyok nem ez lesz az első versenyautó motorom, igazábol a cel a 250 paci.

a régi autóm 1.6os volt azon 45ös pillango volt es nem volt sok neki

Lehet félreértelmezhető volt a "sok" szó, inkább feleslegeset kellett volna írnom. Mivel a többi rész sokkal szűkebb keresztmetszetű, hiába a 45-s vagy annál nagyobb pillangók, nem tudod kihasználni a nagyobb átmérő nyújtotta levegő többletet.

Link to comment
Megosztás:

X14NZ-C14SE átépítés. Szeretném kikérni a véleményeteket! Olvastam mindenfelé okosságokat, és elméletileg a minimális eltérésekből adódóan, kisebb lesz a kompresszió annál mint amit egy gyári C14SE motor tud normális állapotában. A kérdés: Mivel úgy is megy gépműhelybe a hf, érdemes leszedetni belőle 0,4-0,5 mm-t hogy elvileg normális (C14SE) kompresszió legyen, vagy nem érdemes ezzel játszani? Mert túlzásba se szeretnék esni, nem akarom az első km-eken szétnyomatni a hf-em.

0,5 mm-t kell levenni a hengerfejből, akkor lesz kb. ugyanaz a sűrítési arány, ha a hengerfej egyforma. Mivel mindkét hengerfej Nálad lesz meg tudod köbölni és kiszámolni.

Dugattyú méreteket itt találsz pl.: http://download.ms-motor-service.com/ximages/PDF_kataloge/ko_opel_web.pdf

Link to comment
Megosztás:

azer nem teljesen széria

árakkal tisztába vagyok nem ez lesz az első versenyautó motorom, igazábol a cel a 250 paci.

a régi autóm 1.6os volt azon 45ös pillango volt es nem volt sok neki

A 45-ös 245 loeroig biztosan eleg. 2 literesen. Programozhato ecut inkabb avval beszeld le aki programozni fogja a kocsit. Plane ha forgalmaz is valamit, talan meg olcsobban is kijossz.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Említették nekem többen hogy az xe-hez érdemes erősebb hfej csavarokat beszerezni, szóbajöttek az arp csavarok is.

Nézegettem neten, de vhogy egy teljes motorgenerál mellett, ahol lehet h dugókat is cserélnem kell, vhogy nem szeretnék kiadni 40 rugót 10 csavarra. Szóval felmerült bennem a kérdés, hogy mezei 12.9-es csavarok nem lennének megfelelőek? NMyilván a kellő méretben. Egyáltalán mit tud egy bolti/gyári csavar? Illetve lehet/kell/érdemes-e tőcsavarosra áttenni?

Link to comment
Megosztás:

A gyári motorhoz tényleg felesleges, de ha komolyabb tuningra adja a fejét (pl. vezérműtengelyek cseréje), akkor már kevés lesz a gyári csavar.

Egy enyhe atmoszferikus motortuningnál (+10-20%)sztem bőven elég egy gyári, v. egy jó minőségű csavar. Akkor van értelme, ha többször le akarja venni a HF-t, mivel egy arp többször is lehúzható, nem szakad el.

Az enyém kb. +15% volt, reinzzel lett összerakva, kb. 100.000 km-t raktam bele, teljesen rendben volt.

Módosítva : Alex75
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.