Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

nézd át a csomiajtóban lévő csatlakozókat

Lehet még biztosíték, vagy relé, esetleg az ajtóátvezetőben tört meg a vezeték.

Ez esetben felnyitod, és a bal oldali gumi harmónikát szétkapod. Ott kellene egy 2,5 mm2 Zöld, és egy Fekete vezetéket keresni. Ezeken kapja a delejt.(vagy nem kapja)

Esetleg a szálak szakadtak, ezt a csatlakozók között mért ellenállásból ki lehet mérni. A javításához lehet kapni nagyobb, vagy jobban felszerelt autósboltokban festéket, (aranyporért mérik) de működik. Saját tapasztalat.

Hát eredményes keresést.

Link to comment
Megosztás:

A venti kapcsoló mögött hogy tom megnézni hogy rá van e dugva a csatlakozó?

Ha aránylag vékony testalkatú vagy, és elég hosszú a kezed, az anyósülés lábterétől benyúlva ki lehet tapintani, én pl. így jöttem rá arra is, hogy a szivargyújtóm csatija és izzófoglalata is csak lóg a levegőben, de mivel sose használtam, addig fel se tűnt. Egyébként a rádió keretestül történő kiszedésével lehet hozzáférni. De ha van egy multimétered, mérd meg először a hátsó ajtón a csatlakozóknál, hogy van-e áram, mert lehet, hogy csak ott nem érintkezik, vagy levált a fűtőszál egy darabon.

Link to comment
Megosztás:

Ha aránylag vékony testalkatú vagy, és elég hosszú a kezed, az anyósülés lábterétől benyúlva ki lehet tapintani, én pl. így jöttem rá arra is, hogy a szivargyújtóm csatija és izzófoglalata is csak lóg a levegőben, de mivel sose használtam, addig fel se tűnt. Egyébként a rádió keretestül történő kiszedésével lehet hozzáférni. De ha van egy multimétered, mérd meg először a hátsó ajtón a csatlakozóknál, hogy van-e áram, mert lehet, hogy csak ott nem érintkezik, vagy levált a fűtőszál egy darabon.

Oksa!

Holnap délelött megmérem! Ha nincs áram akkor kapcsoló vagy harmonika csőben lehet a gond!

Link to comment
Megosztás:

Zotya! Olvastad, amit irtam?

Azt hogy nem jó javitófesték? Jövő héten benézek az Opel boltba, hogy itt milyen van. :lol:

Ja meg hallottam vmi nyákjavitó ficről amit az áramköri lapokhoz használnak, állitólag csak pár száz píz és az is segíteni szokott.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

Azt hogy nem jó javitófesték? Jövő héten benézek az Opel boltba, hogy itt milyen van. :lol:

Ja meg hallottam vmi nyákjavitó ficről amit az áramköri lapokhoz használnak, állitólag csak pár száz píz és az is segíteni szokott.

Olyan Loctite-ot ne vegyél! Inkább odaadom, ami nekem van, aztán rájössz, hogy semmit sem ér, de ha mérsz ellenállást a szálakon, akkor az is bizonyítja. Szóval vmi nagyon speckót szerezz!

Link to comment
Megosztás:

Olyan Loctite-ot ne vegyél! Inkább odaadom, ami nekem van, aztán rájössz, hogy semmit sem ér, de ha mérsz ellenállást a szálakon, akkor az is bizonyítja. Szóval vmi nagyon speckót szerezz!

Kösz majd egyeztetnem kell a Karcsival, nekem nincs multiméterem, de most van sürgősebb dolog is a kocsin. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Olyan Loctite-ot ne vegyél! Inkább odaadom, ami nekem van, aztán rájössz, hogy semmit sem ér, de ha mérsz ellenállást a szálakon, akkor az is bizonyítja. Szóval vmi nagyon speckót szerezz!

Megfelelően előkészített felületen és ha nem hamisítványt vettél,akkor müködik.

Link to comment
Megosztás:

Az új ablaktörlő lapátokat még megveszem

Na, abból milyet veszel? Mert amit tavaly vettem BOSCH-t (igaz a tecsóba), az mostanra kezd csíkozni, pedig már le is takarítottam nemegyszer az ablakkal együtt. Igaz, volt nyáron a gép karosszériásnál, nem lehet hogy ott kapott valami finom port v. festéket, amitől csíkot húz?!

Link to comment
Megosztás:

Na, abból milyet veszel? Mert amit tavaly vettem BOSCH-t (igaz a tecsóba), az mostanra kezd csíkozni, pedig már le is takarítottam nemegyszer az ablakkal együtt. Igaz, volt nyáron a gép karosszériásnál, nem lehet hogy ott kapott valami finom port v. festéket, amitől csíkot húz?!

Honap bemegyek a helyi Opel bótba, azt amilyet adnak olyan lesz. A tecsóban néztem Bosch-t 3.5 kilóért Schampiont-t 2-körül gagyitront meg ezerért /pár. A két márkásnál darabárat írtam. Most kezdem az Opel bótossal aztán majd meglátjuk meddig bírja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.