Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Szerény véleményem szerint ez egy behalt termosztát.

Hát ezaz, én is azthittem, de már lett cserélve, és a kicserélttel is ugyanannyi hajszálra mint a régivel.Ha a hűtő felét eltakarom akkor is. Városba ugyan fentebb megy, de még akkor se éri el a 90-et, max.89C. Már mértem külső mérőszondával, és 83-85C-ot mértem.Ebbe eddig akkor volt 90-92C-körüli a víz, mikor pesten csúcsforgalomba araszoltam a Lágymányosi hídtól, a Hungária körúton át az M3 kivezetőig.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezaz, én is azthittem, de már lett cserélve, és a kicserélttel is ugyanannyi hajszálra mint a régivel.Ha a hűtő felét eltakarom akkor is. Városba ugyan fentebb megy, de még akkor se éri el a 90-et, max.89C. Már mértem külső mérőszondával, és 83-85C-ot mértem.Ebbe eddig akkor volt 90-92C-körüli a víz, mikor pesten csúcsforgalomba araszoltam a Lágymányosi hídtól, a Hungária körúton át az M3 kivezetőig.

a tiedbe a sima 100-as skálázású való szerintem, azon pont 90-et mutatna... egyszerűen cserélve lett a műszerfalad (ahogy a szavaidból kiveszem még az előző tulajnál) és azt a kis hőgombát nem cserélték le....

ilyesmiről beszélek c16nz esetében itt van

Link to comment
Megosztás:

nekem akkor volt ennyi, amikor meghótt a termosztát :) illetve még ennyi se nagyon volt...

de pl akkor is lehet ennyi, ha nem belevaló az a kis érzékelő, ami a műszernek küldi a jelet, vagy ki volt cserélve a km órád...

neked volt cserélve? vagy már így vetted? és ha így vetted, mindíg ennyit mutatott?? :lol:

a másikfajtán pont oda esik a 90 fok, amennyit neked mutat abban az állásban a képen amit linkeltél ;)

íme a 100-as skálás óra

Mióta megvettem ennyit mutatott.Igazsághoz hozzátartozik, hogy a kiegyenlítőtartályba mértem a hőmérőszondával, de szerintem 40-50 km- után az mindegy... vagy nem??

Akkor vagy a műszerfal volt cserélve, (bár nemhinném) vagy a vízhőfok jeladó nem ehhez a skálához való. Abból van 2 fajta?

Link to comment
Megosztás:

Mióta megvettem ennyit mutatott.Igazsághoz hozzátartozik, hogy a kiegyenlítőtartályba mértem a hőmérőszondával, de szerintem 40-50 km- után az mindegy... vagy nem??

Akkor vagy a műszerfal volt cserélve, (bár nemhinném) vagy a vízhőfok jeladó nem ehhez a skálához való. Abból van 2 fajta?

igen, van 2 fajta: egyik a 110-es skáláshoz , másik a 100-ashoz (nézd meg a beosztásokat másabbak)

ugye nem kereskedésből vetted, ahol általában a bontóból beszerzett keveset mutató km-el adják el az autókat? :) mondjuk ezt a trükköt a magánemberek is ismerik már :lol: (vagy csak egyszerűen elromlott, és ilyen volt hírtelen olcsón beszerezhető, nem is nézték a számozást/nem is tudták..)

de viccen kívül szerintem ez a baja ;) (persze csak szerintem, várd meg a többieket is)

-onnan ismerős a helyzet, hogy a donorautómból eladtam havernak a fordulatmérős műszeregységet(enyém 110-es, ami neki volt meg 100-as), és azt a kis jeladót, de azt ő nem cserélte ki, csak a műszerfalat... ugyanezt csinálja, kevesebbet mutat neki is a műszer...

Link to comment
Megosztás:

igen, van 2 fajta: egyik a 110-es skáláshoz , másik a 100-ashoz (nézd meg a beosztásokat másabbak)

ugye nem kereskedésből vetted, ahol általában a bontóból beszerzett keveset mutató km-el adják el az autókat? :) mondjuk ezt a trükköt a magánemberek is ismerik már :lol: (vagy csak egyszerűen elromlott, és ilyen volt hírtelen olcsón beszerezhető, nem is nézték a számozást/nem is tudták..)

de viccen kívül szerintem ez a baja ;) (persze csak szerintem, várd meg a többieket is)

-onnan ismerős a helyzet, hogy a donorautómból eladtam havernak a fordulatmérős műszeregységet(enyém 110-es, ami neki volt meg 100-as), és azt a kis jeladót, de azt ő nem cserélte ki, csak a műszerfalat... ugyanezt csinálja, kevesebbet mutat neki is a műszer...

Hát, hogy honnan vettem..... nos eltaláltad ;) 2004-ben 183eKm-elvettem, most 275eKm-t mutat az óra.

Azt még megpróbálom, hogy nem a tartályban mérek hőfokot, hanem a hőfok jeladónál.

Akkor ha azt mondom a boltba, hogy 110-es skálához kérek hőfokjeladót akkor tudni fogják mit gagyogok?

Mindenesetre köszi mindenkinek a segítséget, hétvégén próbálkozok.

Link to comment
Megosztás:

Az 1.7 dízelembe a képen látható a hőfokom. Kérdezném a típustársakat nekik milyen a vízhőfok?

Jahh, Opel motoros Bosch adagolós '93-as NO Turbo

hőfok

Én cseréltem műszeregységet a jeladó maradt, nekem pont ennyi a vízhőfokom mint neked. :lol: Kábé ezen a ponton látszik a nyitás, de már megszoktam.

Link to comment
Megosztás:

Hát, hogy honnan vettem..... nos eltaláltad ;) 2004-ben 183eKm-elvettem, most 275eKm-t mutat az óra.

Azt még megpróbálom, hogy nem a tartályban mérek hőfokot, hanem a hőfok jeladónál.

Akkor ha azt mondom a boltba, hogy 110-es skálához kérek hőfokjeladót akkor tudni fogják mit gagyogok?

Mindenesetre köszi mindenkinek a segítséget, hétvégén próbálkozok.

hogy fogják-e tudni, azt nem tudom... sokszor nem tudják, csak annyit mondanak "jó az bele" :)

unixnál ezt hozza, de nem írja, hogy milyenhez is kell (93-as DR-re kerestem)

én azt mondanám bontóban, ha még benne van az óra egy olyanban, akkor abból kivenni.. ha nem olyan ki is cserélik ;)

vigyél cuccot, és ott próbáljátok is bele, azonnal kiderül, nem egy nagy cucc kicserélni :P

de ahogy Zotya is mondta: minden jól működik így is, csak meg kell szokd, hogy a 90 fok az nállad 85 :lol:

Link to comment
Megosztás:

hogy fogják-e tudni, azt nem tudom... sokszor nem tudják, csak annyit mondanak "jó az bele" :)

unixnál ezt hozza, de nem írja, hogy milyenhez is kell (93-as DR-re kerestem)

én azt mondanám bontóban, ha még benne van az óra egy olyanban, akkor abból kivenni.. ha nem olyan ki is cserélik :P

vigyél cuccot, és ott próbáljátok is bele, azonnal kiderül, nem egy nagy cucc kicserélni :P

de ahogy Zotya is mondta: minden jól működik így is, csak meg kell szokd, hogy a 90 fok az nállad 85 :lol:

Én is cseréltem műszeregységet, nekem meg az új óra mutat többet vagy 3-4 fokkal, pedig mindkettő 100-as beosztású! ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Na voltam az Opeles boltba.Azt mondták, hogy vízhőfok jeladóból egy fajta van, és a műszer van hozzáállítva. Valamint mindkét boltosnak volt ilyen Astrája, és nekik is ugyanez volt a jelenség meg, hogy ez ilyen együtt kell vele élni...

Majd még megpróbálom megmérni valahogy a vízhőfokot a jeladó közelében és ha 85 fok ott is akkor nem csal az óra, sem a jeladó.Viszont a programjuk erre a típusra nem hozott 100-as osztású műszercsoportot.

Jaa és ha már itt tartunk, hogyan lehet kiszerelni a műszercsoportot? Lassan kiégnek az izzóim.

Link to comment
Megosztás:

Na voltam az Opeles boltba.Azt mondták, hogy vízhőfok jeladóból egy fajta van, és a műszer van hozzáállítva. Valamint mindkét boltosnak volt ilyen Astrája, és nekik is ugyanez volt a jelenség meg, hogy ez ilyen együtt kell vele élni...

Majd még megpróbálom megmérni valahogy a vízhőfokot a jeladó közelében és ha 85 fok ott is akkor nem csal az óra, sem a jeladó.Viszont a programjuk erre a típusra nem hozott 100-as osztású műszercsoportot.

Jaa és ha már itt tartunk, hogyan lehet kiszerelni a műszercsoportot? Lassan kiégnek az izzóim.

GyIK :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na voltam az Opeles boltba.Azt mondták, hogy vízhőfok jeladóból egy fajta van, és a műszer van hozzáállítva. Valamint mindkét boltosnak volt ilyen Astrája, és nekik is ugyanez volt a jelenség meg, hogy ez ilyen együtt kell vele élni...

Majd még megpróbálom megmérni valahogy a vízhőfokot a jeladó közelében és ha 85 fok ott is akkor nem csal az óra, sem a jeladó.Viszont a programjuk erre a típusra nem hozott 100-as osztású műszercsoportot.

Jaa és ha már itt tartunk, hogyan lehet kiszerelni a műszercsoportot? Lassan kiégnek az izzóim.

Nem igaz, kétféle van, korábban le is írtam a kétféle cikkszámot. A cikkszámmal kell kérni.

Link to comment
Megosztás:

Na voltam az Opeles boltba.Azt mondták, hogy vízhőfok jeladóból egy fajta van, és a műszer van hozzáállítva. Valamint mindkét boltosnak volt ilyen Astrája, és nekik is ugyanez volt a jelenség meg, hogy ez ilyen együtt kell vele élni...

Majd még megpróbálom megmérni valahogy a vízhőfokot a jeladó közelében és ha 85 fok ott is akkor nem csal az óra, sem a jeladó.Viszont a programjuk erre a típusra nem hozott 100-as osztású műszercsoportot.

Jaa és ha már itt tartunk, hogyan lehet kiszerelni a műszercsoportot? Lassan kiégnek az izzóim.

inkább azt kellett volna mondják, hogy nekik a gép 1-et hoz be... nem hogy csak egyfajta van ;)

kár méregess, ha stabil a hőfok, és lehetséges, hogy volt műszeregység cserélve. hidd el az lesz a hiba amit mondtunk ;)

Nem igaz, kétféle van, korábban le is írtam a kétféle cikkszámot. A cikkszámmal kell kérni.

csak tudod hogy van ez sokhelyen :lol: azt mondják nincs 2 fajta, csak egy, és kész, lusták megkeresni, és beismerni, hogy esetleg tévedhetnek...

Úgy útálom az ilyeneket :)

Link to comment
Megosztás:

A termosztátnak van vmi szavatossági ideje, ha a polcon áll? Az a helyzet, hogy nemrég cseréltem magamnak, de maradt egy zsír új feleslegbe (az most mindegy miért :lol:) Szóval érdemes megtartani, ha pl x év múlva kelleni fog vagy most adjak túl rajta amíg új?

Link to comment
Megosztás:

A termosztátnak van vmi szavatossági ideje, ha a polcon áll? Az a helyzet, hogy nem rég cseréltem magamnak, de maradt egy zsír új feleslegbe (az most mindegy miért :lol:) Szóval érdemes megtartani, ha pl x év múlva kelleni fog vagy most adjak túl rajta amíg új?

Sztem nem romlik állásában.

Link to comment
Megosztás:

A termosztátnak van vmi szavatossági ideje, ha a polcon áll? Az a helyzet, hogy nemrég cseréltem magamnak, de maradt egy zsír új feleslegbe (az most mindegy miért ;)) Szóval érdemes megtartani, ha pl x év múlva kelleni fog vagy most adjak túl rajta amíg új?

Inkább elhasználódik, mint megromlik. (mármint a motorba beépítve) :lol: Szerintem sem lesz semmi baja sem, csak ha lehet ne a gáztűzhelyen, vagy a radiátoron tartsd, hogy állandó hőhatásnak legyen kitéve. :)

A dobozában a garázsban a polcon sokáig ellesz. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma észrevettem hogy a hűtő bal alsó sarkánál (szemből nézve) mintha szivárogna a víz :lol: :) Van esetleg valami hűtő tömítő folyadék amit tudnátok ajánlani, vagy az nem lenne megoldás?

Szia nekem már kb 4- éve télen szivárog de viszont nyáron nem igy nekem azt tanácsolták ,hogy ha majd jelentősenfogy aviz akkor kel vele foglalkozni én igy cselekedtem és nincs gond . ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia nekem már kb 4- éve télen szivárog de viszont nyáron nem igy nekem azt tanácsolták ,hogy ha majd jelentősenfogy aviz akkor kel vele foglalkozni én igy cselekedtem és nincs gond . :lol:

Én is csak most vettem észre, de a hűtővízen nem láttam, hogy fogyna, de majd akkor figyelem. Köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma észrevettem hogy a hűtő bal alsó sarkánál (szemből nézve) mintha szivárogna a víz :lol: :) Van esetleg valami hűtő tömítő folyadék amit tudnátok ajánlani, vagy az nem lenne megoldás?

Van tömítő trutyi is, de próbáld meg pár deci hűtőfolyadékot leszívni a tartályból, kisebb nyomás alakul ki, lehet ennyi elég is lesz a szivárgás megszüntetéséhez. Nekem legalábbis bevált, igaz kicsit túl volt töltve.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma észrevettem hogy a hűtő bal alsó sarkánál (szemből nézve) mintha szivárogna a víz :lol: :) Van esetleg valami hűtő tömítő folyadék amit tudnátok ajánlani, vagy az nem lenne megoldás?

Megoldás lenne, de nem javaslom. A haver beleöntötte az Omegába mert lyukas volt a hűtője. Aztán utána nem folyatott neki. Igaz fűtés sem volt.... Az a holmi eltömítette a fűtőradiátort is. Most csak épp hogy valami meleget nyom neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma észrevettem hogy a hűtő bal alsó sarkánál (szemből nézve) mintha szivárogna a víz :lol: :) Van esetleg valami hűtő tömítő folyadék amit tudnátok ajánlani, vagy az nem lenne megoldás?

Szia!

A hűtő tömítő -mint a nevében is benne van- el fogja tömíteni a hűtőt és fűtő radiátort is, meg persze meg szünteti a szivárgást is!

Keress hűtő javítót aki meg hegeszti, vagy tégy úgy mint én: csere

Tudom, hogy nem olcsó, de olcsóbb mint hengerfejezni és hűtőt cserélni egyszerre

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.