Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Teh! A rég radiátor már kb lassan 2 hónapja a méhtelepen figyel. a motortérben össze vannak kötve a csövek egy vascsővel, meg bilinccsel.

Hát akkor aradiátor probléma kilőve. :rolleyes: Vízpumpa sem lehet mert amikor vadi új volt akkor is csobogott. Akkor mi a túró? <_<

Sziasztok!

A belsökeringetést mikor érdemes használni?Még soha nem használtam.

Vagy pont fordítva. Bent ült a nő, hazavitted, és még sokáig akarod érezni az illatát, nyomsz egy belső keringtetőt. -_- :D

Link to comment
Megosztás:

A pollenszűrőtől lejövő lefolyó cső ugyan ott van szerintem neked is. Legalábbis remélem <_< A pirossal karikázott lenne az :rolleyes:

ej-ej

80481164.jpg

nekem nincs olyan lefolyo cuccom sem csak egy nagy lyuk...

hova kene mennie a vakumcsonek amit hasznal a belso eringetes kapcsolo?

Link to comment
Megosztás:

Zotya! Levegős a radiátor, és az csobog. Itthon is a központi fűtés rendszerben, ha utánatöltök, akkor kerül bele levegő, és kb egy két nap alatt kidolgozza a légtelenítőkig. valószínű, hogy megreked az egyik sarokban, és ott ficereg a levegő. Majd kikísérletezem, hogy pontosan hogy lehet megoldani a problémát.

Link to comment
Megosztás:

ej-ej

http://img1.tar.hu/ambruzsg/img/80481164.jpg

nekem nincs olyan lefolyo cuccom sem csak egy nagy lyuk...

hova kene mennie a vakumcsonek amit hasznal a belso eringetes kapcsolo?

Neked sztem hiányzik abból a lyukból a vízkivezető, az előző oldali képeken láthatod is. Egyébként ott kéne kijönnie a vákuumcsőnek is. A pollenszűrőnél se látod a vákuumcsövet?

Link to comment
Megosztás:

Zotya! Levegős a radiátor, és az csobog. Itthon is a központi fűtés rendszerben, ha utánatöltök, akkor kerül bele levegő, és kb egy két nap alatt kidolgozza a légtelenítőkig. valószínű, hogy megreked az egyik sarokban, és ott ficereg a levegő. Majd kikísérletezem, hogy pontosan hogy lehet megoldani a problémát.

De azt írtad a radiátor nincs bent, vagy azóta nem csobog? Meg azt ki kellene légtelenítenie.

Link to comment
Megosztás:

De azt írtad a radiátor nincs bent, vagy azóta nem csobog? Meg azt ki kellene légtelenítenie.

Nekem előtte sem csobogott. Keversz valaki mással. Én csak azt írtam, hogy ha majd rakom be a másik radiátort, akkor azt is úgy fogom berakni, hogy ne csobogjon.

Link to comment
Megosztás:

Hideg zsíroldó?

Megeszi a gumi és a műanyag cuccokat ha nem takarítod le hamar -_- brigéciol vagy inkább petróleum a nyerő <_< de jobb híján a gázolaj is oldja.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

jelentem tisztelettel megvan az oka miert nem mukodott a belso keringetes kapcsolom.

nemes egyszeruseggel az esoviz levezeto mellett hianyzik a vakuumcso is.

hogy ki mikor miert szedte le es miert nem kerult vissza azt nem tudom de teny hogy amint osszekotottem a fekrasegito vakumcsoven levo meg a pollenszoro oldalan levo csatlakozot, rogton elkezdett mukodni....

fura hogy a feket nem zavarta hogy folyamatosan szivta a falsot a rendszer...

most mar csak egy esoviz levezeto idomot kene szereznem, valaki? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

jelentem tisztelettel megvan az oka miert nem mukodott a belso keringetes kapcsolom.

nemes egyszeruseggel az esoviz levezeto mellett hianyzik a vakuumcso is.

hogy ki mikor miert szedte le es miert nem kerult vissza azt nem tudom de teny hogy amint osszekotottem a fekrasegito vakumcsoven levo meg a pollenszoro oldalan levo csatlakozot, rogton elkezdett mukodni....

fura hogy a feket nem zavarta hogy folyamatosan szivta a falsot a rendszer...

most mar csak egy esoviz levezeto idomot kene szereznem, valaki? :rolleyes:

Elég sok vákumot termel a moci, megbirkózott azzal a kis lyukal, alapjáratot nem zavarta? Levezető idom-bontó, szerintem úgy dobják utánnad. Vagy Öcsibácsi.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor nekiállok donort keresni. Igazából arra számítottam, hogy ehhez a kis motorhoz nem is adtak klímát, mert még dombon lefele is megfogja. Gázt töltetni tudok, a többit meg szerelőre bízom, vagy nekiállok szopni magam. Milyen pontokat is kellene bekötni egész pontosan??

Diaviaklíma már nem foglalkozik F Astrával. Én is gondolkozok a dolgon, mert benne van gyakorlatilag minden földi jó a kocsiban, de a klíma valahogy kimaradt belőle. Viszont ilyenkor nyáron jó lenne.

Elvileg tényleg azt kéne csinálni, hogy keresni egy donort, berakni hátra a kertbe, melléállni az enyémmel és egy hozzáértő ember szépen átpakolná a cuccokat. Egyelőre csak a kert van meg, a donor és a hozzáértő ember hiányzik...

Link to comment
Megosztás:

Klímát átrakni elég nagy meló anno 1 éve csináltam csomó kis apróság van amit bontók nem adtak oda, hamarosan írok róla részletesen képekkel illusztrálva, most a verda padlólemezig le van bontva és karosszériásnál van amint visszakapom összerakásnál csinálok képeket. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Klímát átrakni elég nagy meló anno 1 éve csináltam csomó kis apróság van amit bontók nem adtak oda, hamarosan írok róla részletesen képekkel illusztrálva, most a verda padlólemezig le van bontva és karosszériásnál van amint visszakapom összerakásnál csinálok képeket. :rolleyes:

Köszi szépen előre is. Nekem is mesélték, hogy egy dolog amit megvesz az ember bontóban hozzá, de kell még hetvenhét műanyag tartóklipsz, új csövek, új kábelköteg, új zárhíd a nagyobb ventillátornak, ez-az-amaz.

Ezért gondoltam arra, hogy egy donort be a kertbe, aztán abban benne van minden.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen előre is. Nekem is mesélték, hogy egy dolog amit megvesz az ember bontóban hozzá, de kell még hetvenhét műanyag tartóklipsz, új csövek, új kábelköteg, új zárhíd a nagyobb ventillátornak, ez-az-amaz.

Ezért gondoltam arra, hogy egy donort be a kertbe, aztán abban benne van minden.

Nemhogy nagyobb a ventilátor, de kettő lesz klíma esetén. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.