Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Bőr tömítés??! Na ilyenről még nem hallottam, bár attól még létezhet.

Szerintem sima gumi karikák vannak mindben, én is azokkal raktam össze. A lényeg, hogy tiszták legyenek a csőcsonkok, meg az illesztések és gyűrődés mentesek a karikák. Ja és minden csavart meg kell húzni. Ha 1-2 hónap alatt elereszti a gázt, akkor ott valami nagyon nem jó. A "szaki" valószínűleg nem nézte meg jól az összes szivárgási helyet, és/vagy próbálta megúszni a komolyabb megbontást és tömítéscseréket. (Eléggé macerás) Vagy a hűtőradiátor ereszt, és azért nem vette észre. A gépi nyomáspróba a lassú szivárgást meg úgysem mutatja ki. Festett gáz volt benne? Az sokat segít.

Két lehetőséged van: 1. folyton újratölteted, mint eddig 2. szét kell szedni, kicserélni az összes tömítést, nyomáspróbázni víz alatt a radiátort, precízen összerakni és akkor talán. Talán....

Köszönöm a válaszod! Ahogy a nagy klasszikus mondaná "tudtam tudtam csak nem sejtettem" .

Jobban örültem volna ha ezt írod: Á tök egyszerű csak felülről rá nézel meghúzol egy két csavart meg felpöckölöd az alatta lévő bigyót és kész. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen klímás. 1998 Astra f 1.6i kombi

Van egy fűtéscsap... Az időnként meg tud szorulni. A fűtéscsapot vákuum vezérli, és ha el van zárva a meleg, akkor a radiátor felé nem engedi, hogy meleg víz jusson. Ha télen nem szoktad elzárni, hajlamos a szorulásra. Nálam is hasonló a helyzet. Tisztítás nem ártana.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1996-os F Astrám C14NZ. Aminek a fűtésszabályozó bowden végén az a műanyag pöcök eltört, amivel oda van erősítve a kapcsolók mögötti részhez, a levegőben lóg a bowden. Így ha tekerem a fűtést, akkor vagy nem nyit ki rendesen, vagy nem zárja el. Lehet külön ilyen kis pöcköt venni? Vagy egy egész bowdent kell cserélni? De akkor meg a másik végén macerás lenne a csere?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 1996-os F Astrám C14NZ. Aminek a fűtésszabályozó bowden végén az a műanyag pöcök eltört, amivel oda van erősítve a kapcsolók mögötti részhez, a levegőben lóg a bowden. Így ha tekerem a fűtést, akkor vagy nem nyit ki rendesen, vagy nem zárja el. Lehet külön ilyen kis pöcköt venni? Vagy egy egész bowdent kell cserélni? De akkor meg a másik végén macerás lenne a csere?

Köszi!

Bontóban be tudod szerezni, nem olyan vészes cserélni. Csak a pöcköt nem tudod lecserélni a bowdenről szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Eredmény egyelőre semmi. A mai 100 km-es utamon reggel még volt fűtés, de mire felertem Pestre már csak hideget fujt:-( valami nagyon rafinált baja lehet, talán termosztát? De vizem nem forr. Vagy a levegő keveresenel van gubanc? Minden esetre valahogy az idővel ill hofokkal van összefüggésben.. Ha eszedbe jut még valami, bármilyen otletert hálás lennék! Üdv Jani

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello tanácsot szeretnék kérni tőletek van egy astra gsi c20xe és a klímájával van valami már szinte minden vadont uj bene a kompresszor a 2 nyomáskapcsoló a klíma cső a szűrő de tényleg új nem felujito és kb 16 fokot nyom voltam klímásnál azt mondta hogy azért mert nemkapcsolbe a 2 fokozat a ventilátoron (vizhütö) csak az 1 megy a klímáé az megy rendesen azt mondta a klimás hogy lehet hogy átvan kötve valami a reléknél és hogy ez elég gyakori megnézztem a motortérbe a reléket én nemlátam semi kötögeteés tudok e nekem segiteni hogy mi lehet a baja

Link to comment
Megosztás:

Hello tanácsot szeretnék kérni tőletek van egy astra gsi c20xe és a klímájával van valami már szinte minden vadont uj bene a kompresszor a 2 nyomáskapcsoló a klíma cső a szűrő de tényleg új nem felujito és kb 16 fokot nyom voltam klímásnál azt mondta hogy azért mert nemkapcsolbe a 2 fokozat a ventilátoron (vizhütö) csak az 1 megy a klímáé az megy rendesen azt mondta a klimás hogy lehet hogy átvan kötve valami a reléknél és hogy ez elég gyakori megnézztem a motortérbe a reléket én nemlátam semi kötögeteés tudok e nekem segiteni hogy mi lehet a baja

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0800.jpg

Kapcsolási rajz! :) Hátha segít! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Beraktam én is utólag a klímát. A lökössel kapcsolatban kérdeznék.

kívágtam az alsó sort is, hogy ott is jöjjön a levegő. Szeretném majd azonban kicserélni a lököst. Patacsinál 12k-ért láttam klímás újat. Ezekben benne van már vajon a fém merevítő? (Csak mert kb. annyiba kerül, mint a sima)

Ha nincs benne, a nem klímásba is bele tudnám rakni? (Gondolom itt a műnyag merevítőt ki kéne vágni (?))

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Beraktam én is utólag a klímát. A lökössel kapcsolatban kérdeznék.

kívágtam az alsó sort is, hogy ott is jöjjön a levegő. Szeretném majd azonban kicserélni a lököst. Patacsinál 12k-ért láttam klímás újat. Ezekben benne van már vajon a fém merevítő? (Csak mert kb. annyiba kerül, mint a sima)

Ha nincs benne, a nem klímásba is bele tudnám rakni? (Gondolom itt a műnyag merevítőt ki kéne vágni (?))

Tök más a két lökös belül.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi hibádzik, ha bekapcsolom a klímát, majd kb. 5 perc után ki is kapcsol. Ventik mennek, víz nem melegszik, egyszerűen a kompresszor kikapcsol. Pár perc után újra bekapcsolom, akkor megint megy, de csak kb. fél percig. Voltam vele klímásnál, rádugtuk a töltőgépet, néztük a nyomást, az megfelelőnek bizonyult, így a kevés a gázt kizárhatjuk. A klímás arra gondolt, hogy van valahol egy hőmérséklet érzékelő (a párologtatónál), ami letilt (lefagyasztja a párologtatót?). Van ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mi hibádzik, ha bekapcsolom a klímát, majd kb. 5 perc után ki is kapcsol. Ventik mennek, víz nem melegszik, egyszerűen a kompresszor kikapcsol. Pár perc után újra bekapcsolom, akkor megint megy, de csak kb. fél percig. Voltam vele klímásnál, rádugtuk a töltőgépet, néztük a nyomást, az megfelelőnek bizonyult, így a kevés a gázt kizárhatjuk. A klímás arra gondolt, hogy van valahol egy hőmérséklet érzékelő (a párologtatónál), ami letilt (lefagyasztja a párologtatót?). Van ilyen?

Gyári klíma, vagy diavia? Én úgy tudom, hogy nincs ilyen érzékelő, de nem vagyok teljesen biztos benne.

Egyébként, ha egyáltalán bekapcsol, akkor nem lehet túl kevés a nyomás. Ez tipikusan azt jelzi, hogy a nagynyomású kapcsoló letiltja a kompresszort. Lehet, hogy a klímahűtődből már túl sok lamella hiányzik, és nem tud lekondenzálni, ezért nagy a nyomás. Esetleg dugulás is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Gyári klíma, vagy diavia? Én úgy tudom, hogy nincs ilyen érzékelő, de nem vagyok teljesen biztos benne.

Egyébként, ha egyáltalán bekapcsol, akkor nem lehet túl kevés a nyomás. Ez tipikusan azt jelzi, hogy a nagynyomású kapcsoló letiltja a kompresszort. Lehet, hogy a klímahűtődből már túl sok lamella hiányzik, és nem tud lekondenzálni, ezért nagy a nyomás. Esetleg dugulás is lehet.

Gyári klíma, kb. 1,5 hónapos hűtővel (az előző lyukas volt). Töltéskor a cetli szerint belekerült egyszer 200, majd 610 g gáz. Régebbi töltés cetlijét nézve 710 grammot engedtek bele. Lehet, hogy az a +100 g okoz ilyen hibát?

Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető, ahogy melegszik úgy nő a nyomás, és a sok gáz ezt tetézi. Akkor a hűtő kizárva.

http://cool4u.hu/hutokozeg_toltet_tabla?page=inc/about-more25.php

Ez nem tudom mennyire hivatalos, de én ez alapján töltöttem. 650 grammal volt jó, 700zal nekem már gondok voltak mert sok helyen már nincs lamellám. De ezt a klímásnak ott látnia kéne, hogy mennyire megy fel a nyomás, amikor kikapcsol a kompresszor

Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető, ahogy melegszik úgy nő a nyomás, és a sok gáz ezt tetézi. Akkor a hűtő kizárva.

http://cool4u.hu/hutokozeg_toltet_tabla?page=inc/about-more25.php

Ez nem tudom mennyire hivatalos, de én ez alapján töltöttem. 650 grammal volt jó, 700zal nekem már gondok voltak mert sok helyen már nincs lamellám. De ezt a klímásnak ott látnia kéne, hogy mennyire megy fel a nyomás, amikor kikapcsol a kompresszor

Lehet tudni, hogy hány barnal kapcsol le?

Link to comment
Megosztás:

Lehet tudni, hogy hány barnal kapcsol le?

Ha jól emlékszem 18nál indul a nagyfordulatú és 23nál kapcsol le a kompresszor. Sajnos most nem tudom megmérni, leghamarabb szerdán.

Erről jut eszembe, lehet az is baj, hogy felmelegszik, kapcsolná a nagyfordulatot, de ez nem történik meg (vagy rossz az a különálló nyomáskapcsoló, vagy elektronikai bibi). Bekapcsol?

Szerk:

Ami még eszembejutott: nekem is volt ilyen pár hete, nekem annyi volt a gond, hogy a motortérben az a nagyobb csati, amiről megy a vezeték a nagyventire meg a nyomáskapcsolókra, az szét volt csúszva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy nekem egy balesetben a hűtömröl letört a kis cső pucnyi amire a gumi csövet huzzuk ami a kiegyenlítö tartályhoz megy, azt visszalehet vajon műanyag heggeszteni vagy hűtöcserés lesz? Ja és mivel fejre álltam a géppel a motort tényleg át kell mosni, baleset elött volt nemrég olajcsere.

elöre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy nekem egy balesetben a hűtömröl letört a kis cső pucnyi amire a gumi csövet huzzuk ami a kiegyenlítö tartályhoz megy, azt visszalehet vajon műanyag heggeszteni vagy hűtöcserés lesz? Ja és mivel fejre álltam a géppel a motort tényleg át kell mosni, baleset elött volt nemrég olajcsere.

elöre is köszi a válaszokat!

Hát, én cserélném a hűtőt az biztos, neki nem állnék ragasztgatni. Úgyis eldurran újra vagy szivárogni fog.

De ha tetőn volt a gép, akkor szerintem nem ez a legnagyobb baja...

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem 18nál indul a nagyfordulatú és 23nál kapcsol le a kompresszor. Sajnos most nem tudom megmérni, leghamarabb szerdán.

Erről jut eszembe, lehet az is baj, hogy felmelegszik, kapcsolná a nagyfordulatot, de ez nem történik meg (vagy rossz az a különálló nyomáskapcsoló, vagy elektronikai bibi). Bekapcsol?

Szerk:

Ami még eszembejutott: nekem is volt ilyen pár hete, nekem annyi volt a gond, hogy a motortérben az a nagyobb csati, amiről megy a vezeték a nagyventire meg a nyomáskapcsolókra, az szét volt csúszva.

Köszi, rálesek a csatira (a bajonettzárasra gondolsz?). De kizártnak tartom, hogy felmelegedne, végig 87 fokos volt a víz (OP-COM), miközben ment a klíma a tesztelés közben. Mindkét venti forgott "egyesen", nem ment fel 100 fokra.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, rálesek a csatira (a bajonettzárasra gondolsz?). De kizártnak tartom, hogy felmelegedne, végig 87 fokos volt a víz (OP-COM), miközben ment a klíma a tesztelés közben. Mindkét venti forgott "egyesen", nem ment fel 100 fokra.

Nem a víz, hanem a gáz :) Az első kisebb hűtő, a klímahűtő.

Ha egyhelyben járattad, és felment 87°Cig a víz, akkor a klímahűtő is melegebb kellett, hogy legyen, mert már nem tudott annyi hőt leadni, elvileg kellett, hogy induljon egy idő után a nagyobb fordulat - szerintem. Műszerrel néztétek, hogy micsinál a gáz?

Az én kocsimban nem bajonettzár van, hanem egy nagy széthúzható csati, kb 10 vezeték megy bele. Hogy pontosan hol kéne lennie, azt nem tudom, mert az enyémbe utólag raktuk bele a gyári klímát, így kicsit átrendeződött, de majd csinálok róla egy fotót. Az nem volt teljesen összedugva, így menet közben kikapcsolgatott a kompresszor. Ezt a nyomáskapcsolónak tudtam be, de egyszer leálltak a ventik is, aminek nem lett volna szabad, mert nyomás az volt, úgyhogy elkezdtem keresgélni, így lett meg a ludas.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.